Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

oceń zawodników po meczu

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
MarcinKanonier komentarzy: 133105.11.2018, 17:21

Panowie mam sprawe do tych, którzy jeżdżą na mecze Arsenalu, czy ktoś taki mógłby się do mnie odezwać na priv? Planuje się wybrać na mecz i potrzebuje paru informacji. Z góry dziękuje będę bardzo dźwięczny :)

ArsenalChampion komentarzy: 802705.11.2018, 17:14

@Chopinno: powołanie dostał jakiś Szymański z wisły płock , a nie ten z Legii

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2018, 17:12

Po mundialu tak zbrzydła mi Polska reprezentacja, że prawie w ogóle nie odczuwam wobec niej emocji. Zero. Nic. Nie ekscytują mnie powołania, nie cieszą mecze...

Chopinno komentarzy: 328705.11.2018, 17:09

@piter1908: spójrz np. na statystyki Kądziora, jest Szymański z Legii. Jak się chce to się znajdzie ciekawsze rozwiązania.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020405.11.2018, 17:08

Te powołania to śmiech na sali. Ładne lania się szykują w tych meczach .

piter1908 komentarzy: 510205.11.2018, 17:04

@erykgunner:
Najgorsze jednak jest to że ten niegrający, stary Błaszczykowski i tak jest w dwójce najlepszych polskich skrzydłowych i obok Grosika będzie miał miejsce w kadrze póki będzie chciał w niej grać bo nikogo lepszego na ich pozycje niema

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 17:03

@erykgunner Witam pisze w związku z poruszonym tutaj wczoraj tematem .Mianowicie jest to temat "aplikacja" czy istetniej możliwość ,żeby sprawa poszło w tym kierunku czy raczej nie ma szans.Jest dużo chętnych i myślę duzo ludzi się zaangażuje w to

Chopinno komentarzy: 328705.11.2018, 16:57

Powoływanie Bednarka, który rozegrał całe 45 minut w tym sezonie zamiast Jacha, który regularnie gra w Turcji to żart.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161705.11.2018, 16:52

Fajnie, że trener Wolfsburga dał odpocząć Kubie cały miesiąc po tym, jak ten 5 października zagrał 12 minut. Potrzebujemy wypoczętego i świeżego Błaszczykowskiego w kadrze!

silvano95 komentarzy: 980005.11.2018, 16:47

Lista powołanych na mecze z Czechami oraz Portugalią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Hubert Matynia, Paweł Olkowski, Rafał Pietrzak.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Damian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 16:19

Aleksander Čeferin o powstaniu Superligi: "Zniszczyłoby to futbol na całym świecie i stałoby się nudne, gdybyśmy mieli oglądać co tydzień mecz Juventusu z Bayernem zamiast np. Juventusu z Torino. Dopóki jestem szefem UEFA będę robić wszystko, aby nie dopuścić do powstania takiej ligi. Jeśli mówimy o zamkniętym systemie to możemy zapomnieć o solidarności i rozwoju piłki nożnej. W dłuższej perspektywie kluby poniosą porażkę". JEDEN MĄDRY FACET!

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 15:44

dzisiaj na etoto na fejsie jest ten quiz pod napieciem eliminacje.Kto wygra mierzy się z borkiem i smokiem ,ktoś z was uczestniczy?

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2018, 15:35

@DaHongPao: Nie przejdzie.Miałem HBO GO ale zrezygnowałem już jakiś czas temu

DaHongPao (redaktor) komentarzy: 77 newsów: 18305.11.2018, 15:31

@mistiqueAFC: Na HBO Go. Pierwszy miesiąc jest darmowy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.11.2018, 15:31

Wie ktoś gdzie można obejrzeć Ślepnąc od świateł?

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10905.11.2018, 15:18

@RIVALDO700 napisał: "Sarri poznał się na Ziru, już tylko trybuny mu zostały."

Kontuzję ma

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.11.2018, 15:18

Jest ktoś kto ogarnia pogramy graniczne?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 15:17

@Baniaczkin24: @Baniaczkin24 napisał: "jesteś za superligą a gdzie tradycja , gdzie czekanie pół roku na szlagierowe mecze .Gdzie ten nastrój premier legaue.Czym bedzie liga gdzie w kolejce bedzie 5 meczów szlagierowych , totalny bezsens. Jezeli takie coś się stanie ja końćze przygode z piłka"

A no własnie pól roku, albo AFC czekający prawie 20 lat na mecz przeciwko Realowi. Mi tam SL na rok czy 2 lata tragedii nie robi, tym bardziej ze City zabukowało sobie mistrza na kilka lat w PL. SL byłoby fajna odskocznia, do przesady z tym ze piłka straci sens, bo czy ona kiedys go miała gdy ci kolesie zarabiaja srednio 10 mln za sezon. Takie jest moje zdanie, ty możesz mieć inne. I tak ta SL nie powstanie, wiec nie dramatyzujcie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 15:13

Sarri poznał się na Ziru, już tylko trybuny mu zostały.

Gofer999 komentarzy: 1464405.11.2018, 15:10

@kamilo_oo: Kiedys do NBA chciano dodac najlepsze druzyny w Europy. To byl dopiero cyrk.:DDD

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 15:07

@Baniaczkin24: Dokładnie. Jak sobie pomyślę, że takie coś ma powstać, to nagle traci wszystko sens...

don_god_kuchar komentarzy: 18005.11.2018, 15:06

Może nie w temacie Arsenalu, ale mam nadzieje że komuś się spodoba (:

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.11.2018, 15:01

@RIVALDO700 jesteś za superligą a gdzie tradycja , gdzie czekanie pół roku na szlagierowe mecze .Gdzie ten nastrój premier legaue.Czym bedzie liga gdzie w kolejce bedzie 5 meczów szlagierowych , totalny bezsens. Jezeli takie coś się stanie ja końćze przygode z piłka

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 14:55

@RIVALDO700: Typowy, włoski styl. Juventus noe słynie z ładnej gry, tylko mądrego, wyrachowanego i minimalistycznego futbolu. Nie zmienia to faktu, że od dłuższego czasu są w topce. Każdy zespół miałby z nimi kłopot.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 105.11.2018, 14:46

Tylko, że Umtiti pewnie dopiero wróci na następny sezon

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.11.2018, 14:38

@softgreat: wymianę można zrobić :P Umtiti do nas, Koscielny do nich :D

softgreat komentarzy: 208105.11.2018, 14:36

Arsenal's Laurent Koscielny and Chelsea's David Luiz are on a 15-man defensive shortlist of targets at Barcelona, report Mundo Deportivo.

Luiz has seen an up-turn in form under Maurizio Sarri this season, while Koscielny has 18 months left to run on his contract.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 14:31

Juve wygrał z vcf 2-0 po 2 karnych która walczy o utrzymanie w la liga i united 1-0 które ich cisnelo w 2 połowie. To nie jest słaby zespół ale na k.com u niektórych mocno przehypowany.

platinium komentarzy: 139305.11.2018, 14:28

@RIVALDO700: Dziesiątki meczów w których wygrywały drużyny grające w przewadze, a Ty wiciągasz jeden przykład ze śmiesznej ligi i twierdzisz że czerwona kartka nie ma wpływu na mecz - to jest jakiś trolling czy po prostu skrajna głupota?

kamilo_oo komentarzy: 2356705.11.2018, 14:28

Superliga? Pomysł chyba powstał w głowie skończonego debila. Nie wiem w ogóle, jak można wpaść na coś takiego.

songoku95 komentarzy: 2348605.11.2018, 14:28

@MVTI: Typ jest tak beznadziejny że aż strach. Szkoda, że jest tak popularny w gronie kibiców LFC bo ich wizerunek mocno cierpi przez tego ograniczonego człowieka. Przykre.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.11.2018, 14:27

Juventus to topka

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 14:20

@RIVALDO700: Valencia w Lidze Mistrzów też grała z Juventusem w przewadze od 30 minuty (i to jeszcze nie byle kto dostał czerwień, bo Ronaldo), a i tak Juventus zdołał strzelić dwie bramki, nie tracąc żadnej. Dla dobrze zorganizowanej drużyny, czerwona kartka nie jest największym zmartwieniem.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 14:14

Moim zdaniem Juventus wciąga nosem Liverpool i Chelsea.

Alonso komentarzy: 1282405.11.2018, 14:14

Jakbym był prezesem uefa czy tam fifa to bym im dał robienie super ligi. Zakaz transferowy dla piłkarzy do klubów z superligi jak mają ważny kontrakt to raz, dwa jak taki klub cwaniak z superligi chciałby wrócić do grania w krajowej lidze to prosze bardzo ale od najniższej ligi. Ciekawe ilu by chętnych zostało do robienia ligi dla elity.

Juventus aktualnie, jakby dać do Premier League to walczyliby z City o majstra.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 14:13

@Chopinno: Pieniądze ponad wszystko.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 14:13

Juve jest do ogrania przez top PL.

Chopinno komentarzy: 328705.11.2018, 14:13

@Maziarz: ja jestem stanowczo na nie, ale dla największych się to opłaca...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 14:12

Van der vaart oglosił zakończenie kariery piłkarskiej.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 14:10

@filo94: Na tę chwilę: PSG do pyknięcia; Z Bayernem i Realem mógłby być remis, City, Barcelona i Juventus aktualnie nie w naszym zasięgu.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 14:06

@Chopinno: Zdania są podzielone, jak we wszystkim. Zobaczymy co to będzie ciekawego.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57305.11.2018, 14:06

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 14:04

Ja tam jestem za superliga na 2-3 lata, ale i tak pewnie nigdy nie powstanie.

Chopinno komentarzy: 328705.11.2018, 14:04

@Maziarz: spowszednieją i spadnie zainteresowanie w pewnym stopniu, ale ich ilość pozwoli na wyśrubowanie kontraktów (oglądalność pojedynczych spotkań spadnie, ale sumaryczna oglądalność będzie znacznie wyższa niż w LM)

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39205.11.2018, 13:59

@Chopinno: Tylko do meczów na przykład: Manchester City - Chelsea FC, to kibice Premier League są przyzwyczajeni. Na to nie masz wpływu, bo oba zespoły grają w Anglii. Miałem na myśli szlagiery zespołów z dwóch, różnych lig. Ja jestem na nie w każdym razie.

ArsenalChampion komentarzy: 802705.11.2018, 13:55

@RIVALDO700: Nie ma to jak podawać przykłady meczy z ekstraklasy, i ciekawe czy oglądałeś ten mecz ze juz wyciągasz wnioski "poważny" ekspercie

Rotendie komentarzy: 33405.11.2018, 13:53

W przypadku takiej superligi trochę trudniej może być o dobre transfery. Dajmy na to takie Juve w Serie A, które może kupić sobie jakiegoś obiecującego młodego zawodnika z klubu ze strefy spadkowej lub środka.
A jak odejmiemy potem 4 najlepsze kluby serie A, które pójdą do superligi. To taki młody zawodnik nigdy nie grał przeciwko tej najlepszej czwórce (Znaczy grał, ale przeciwko tej nowej gorszej). tak na prawdę trudniej będzie zweryfikować jego wartość.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.11.2018, 13:51

W Polsce odbyl się mecz w ten weekend Śląsk Wrocław Wisła Płock gdzie ci pierwsi grają od 30 minuty o jednego więcej przy stanie 0-0. Mecz się skończył...0-3 dla Wisły. Jak ktoś mi napisze ze czerwona kartka to przeszkoda w meczu to podam przykład tej potyczki.

pierre_afc komentarzy: 1207105.11.2018, 13:50

Ponadto jest to niemożliwe żeby coś takiego powstało. Czemu? Mnóstwo ludzi będzie/jest przeciw. Spójrzcie na reakcje kibiców Bayernu po pierwszych informacjach o Superlidze. Za kibicami (obywatelami) będą szły wysoko postawione osoby w kraju. To nie ma szans zaistnieć.

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00