Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal

Świetny debiut Gervinho! Köln 1-2 Arsenal 23.07.2011, 16:48, Sebastian Czarnecki 2364 komentarzy

Właśnie zakończyła się rozgrywane w Kolonii spotkanie pomiędzy miejscową drużyną, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wygrali ten pojedynek 2-1, ale warto dodać, że wszystkie bramki zdobyli podopieczni Arsene'a Wengera.

The Gunners wyszli na to spotkania w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Gibbs, Koscielny, Vermaelen, Walcott, Ramsey, Song, Wilshere, Gervinho, Chamakh.

Już w 7. minucie spotkania Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Kapitalne podanie Wilshere'a w jeszcze lepszy sposób wykończył Gervinho, dla którego to była pierwsza bramka w premierowym występie w barwach klubu!

Cztery minuty później drużyna gości chciała doprowadzić do wyrównania. Solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Podolski, jednak nie potrafił wykończyć wypracowanej przez siebie sytuacji.

W 15. minucie Kanonierzy przeprowadzili kolejną akcję. Thomas Vermaelen podał do Gervinho, a następnie ruszył pod bramkę Rensinga. Iworyjczyk mógł pokusić się o asystę, jednak jego podanie do Vermaelena zostało przecięte przez jednego z defensorów niemieckiej drużyny.

Dwie minuty później Gervinho zdobył drugą bramkę w barwach klubu! Tym razem napastnik Arsenalu wykończył podanie od Theo Walcotta, taranując przy tym bramkarza gospodarzy - Rensinga.

Jak się okazało Michael Rensing nie mógł dokończyć spotkania i z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.

W 23. minucie kolejna akcja Arsenalu. Groźne dośrodkowanie Walcotta z prawego skrzydła zostało najpierw przecięte, a następnie wybite przewrotką przez jednego z defensorów Kolonii.

Dziwny ruch Arsene'a Wengera, ponieważ w 29. minucie w miejsce Gervinho pojawił się Ryo Miyaichi. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła ze względów ostrożnościowych.

W 34. minucie nastąpiło coś, co nie zdarza się zbyt często w wykonaniu graczy Arsenalu. Aaron Ramsey znalazł sobie dogodną pozycję, a następnie uderzył... z dystansu. Niestety jego strzał pewnie złapał golkiper gospodarzy.

Cztery minuty później groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Adil Chichi zapędził się prawym skrzydłem, a następnie podał prosto pod nogi Novakovica. Jego strzał na całe szczęście został zablokowany przez Carla Jenkinsona.

Dwie minuty później przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanął Novakovic. Tym razem w kierunku bramki strzeżonej przez Szczęsnego posłał niesamowicie zakręconą piłkę po strzale z woleja. Na szczęście polski bramkarz poradził sobie z tym ekstremalnie trudnym uderzeniem.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy niefortunnie interweniował Carl Jenkinson. Młody obrońca wybił piłkę tak, że niechcący przelobował wysuniętego Wojtka Szczęsnego.

Na drugą połowę Arsene Wenger wystawił całkowicie odmieniony skład, pozostawiając na murawie jedynie Kierana Gibbsa.

Druga część spotkania była dużo wolniejsza i mniej płynna od pierwszej. Widać było, że zawodnicy nie grali już z pełnym zaangażowaniem, ponieważ znacznie zmniejszyła się również ilość podbramkowych sytuacji, a w rezultacie strzałów na bramkę.

Dobrą akcję w 60. minucie spotkania przeprowadzili gospodarze. Solową akcję Lukasa Podolskiego strzałem na bramkę próbował zakończyć Novakovic, jednak Słoweniec nie zdołał dojść do dobrze wyłożonej w jego kierunku piłki.

Pięć minut później na odważny strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky i tylko dobra interwencja golkipera uratowała drużynę z Kolonii przed utratą bramki.

W 67. minucie zespołową akcję Kanonierów strzałem zakończył Kieran Gibbs, jednak ponownie golkiper gospodarzy czyhał na posterunku.

Kilka chwil później miejsce Kierana Gibbsa na lewej obronie zajął... Conor Henderson. Kilka minut później w bramce Arsenalu nastąpił wielki powrót, gdyż miejsce wprowadzonego po przerwie Mannone zajął Łukasz Fabiański!

W 82. minucie solową akcją popisał się Arszawin, jednak jego strzał zatrzymał się na bramkarzu gospodarzy.

W 89. minucie rozpędzony Sławomir Peszko wpadł na Conora Hendersona, który z powodu kontuzji nie mógł dokończyć spotkania. W jego miejsce Arsene Wenger posłał Benika Afobe, zaś na lewą stronę defensywy powędrował... Emmanuel Frimpong.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Kanonierzy wygrali spotkanie w stosunku 2:1, a pierwsza połowa wyglądała o wiele lepiej niż druga. Warto również zauważyć, że najgroźniejsze akcje Kanonierów miały miejsce do 29. minuty, czyli do momentu zejścia z boiska Gervinho, który niesamowicie nakręcał do ataku linię ofensywną The Gunners.

Nasrii komentarzy: 24128.07.2011, 19:54

Przykro mi, że ktoś taki odchodzi, jednak taka jest polityka transferowa: wychowujemy zawodnika do wieku ok.30 lat sprzedajemy ze znaczną korzyścią, a w jego miejsce przychodzi kolejny młody nieoszlifowany talent, tym razem jest to Jenkinson. In Arsene I Trust

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 19:54

no , teraz czas na Legie ;]

batofator komentarzy: 237628.07.2011, 19:08

Panowie, czasami to można zadać sobie pytanie czy sam Wenger siebie rozumie...

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.07.2011, 19:03

stefcio15---> Dzięki.
xTH---> Nie ty jeden iks nie ty jeden.
Ja nie rozumiem po co pozbywamy się zawodników, którzy :
a) Są uniwersalni, co w Arsenalu powinno być podstawową cechą zawodnika. (Patrz kontuzje)
b) Zawodnika, który buduje atmosferę w szatni ?

To ogromny błąd Wengera oddając Emmu do Galaty, ale cóż.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.07.2011, 18:58

goonertalk.com/2011/07/28/galatasaray-yet-to-agree-personal-terms-with-eboue/

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 18:58

Ja w ogóle coraz mniej rozumiem Wengera....

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 18:57

ja to nie rozumiem Wengera jeśli chodzi o Eboue ...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.07.2011, 18:56

ToMo - oficjalnie nie, ale jest co raz bliżej.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 18:55

Jakby to było oficjalnie to już byłby tu news :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.07.2011, 18:53

Czy to prawda, że Eboue oficjalnie stał się piłkarzem Galaty?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.07.2011, 18:52

@Gooner250 Chyba najpierw powinieneś nauczyć się czytać "gościu". Pisałem, że obciachem był mecz Jagiellonii a nie Śląska i to, że mam nadzieje, że inne Polskie kluby zaprezentują się lepiej. Nie mam zamiaru szlifować twojej inteligencji więc następnym razem daruj sobie jeśli czegoś nie rozumiesz nawet jeśli jest ujęte w najprostszych słowach. Tyle "gościu"

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 18:49

Ktore okaze sie prawda

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 18:46

armata_PL
heh, rozumiem :D Wnuku Wengera :] Co jeszcze mówił ? :)

Gooner250 komentarzy: 132528.07.2011, 18:45

MiEvo--> zejdź ze Śląska gościu. Co ty chcesz od Śląska??
Przecież miał ogromną przewagę w dzisiejszym meczu tylko był okrutnie nieskuteczny. I ty to nazywasz kompromitacją? Chyba masz coś z głową.
Zagrał dokładnie to co Arsenal. Wielka przewaga i nie potwierdzenie tego golami, jak to bywało często.
W rewanżu powinien wygrać. A Wisła jak na razie nie zachwyca grą, ale idzie do przodu.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 18:44

Crashed -> zobaczysz za niedlugo na stronce bedzie. Moje info to moje ;]

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 18:44

Mecz Legii nie będzie pokazywany w telewizji...

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 18:43

armata_PL
podaj link do tego info

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 18:40

Walcott opuści pierwszy mecz sezony z Newcastle ;/

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.07.2011, 18:34

Chodziło mi raczej o wspaniały występ Jagiellonii. Liczę na to, że inni lepiej się zaprezentują. Chociaż jak oglądam mecz Śląska i widzę jak Sobota wspaniale strzela w środek bramki w bramkarza to nie jestem przekonany.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 18:21

@David
Jak dla mnie, to już bardziej prawdopodobne jest to, że Śląsk odpadnie z Lokomotivem, niż Legia z tym Gaziantesposporem. Ale każdy ma swoje zdanie :P

fabregas1987 komentarzy: 2577028.07.2011, 18:18

Czy sa szanse, ze Arsenal wylosuje Wisłe, jesli ta przejdzie dalej ?

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 18:18

MiEvo
przecież Sląsk i Wisła dobrze sobie radzą

David92 komentarzy: 640028.07.2011, 18:18

bacary - na Legie to bym nie liczyl... ale Slask i Wisla na razie niezle, Wisla juz prawie w ostaniej rundzie kwalifikacji LM, nawet jak z niej odpadna to maja grupe w LE ;] A Legia z Gaizen stawiam, ze odpadnie.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 18:17

@MiEvo
Niby czemu kosmiczny obciach ? W tamtym sezonie Lech ładnie wybrnął z trudnej grupy i doszedł do 1/16 finału, gdzie, bądź co bądź przegrał, ale z drużyną która doszła do Finału LE. Teraz też Śląsk i Legia mogą daleko dojść, więc niby czemu obciach ?

@Cudi
: O, na początku myślałem, że zmyśliłeś tą nazwę, wbija do wujka i zaskok. A to Legia też dalej przejdzie i dobrze :]

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 17:55

"Newcastle United jest zdeterminowane, by w ciągu kilkunastu najbliższych dni sprzedać swojego defensora, Jose Enrique. Hiszpan znajduje się na liście życzeń dwóch czołowych klubów Premier League - Liverpoolu oraz Arsenalu Londyn"

Wenger sypnij tą kasą i wreszcie nie będzie problemu z LO.

carlota4 komentarzy: 53628.07.2011, 17:52

jak to Fabregas nie zagra? to juz potwierdzone?

schade komentarzy: 386228.07.2011, 17:50

youtube.com/watch?v=aAvbzwDjdSo

Neymar będzie kiedyś największy. Ale mam nadzieję, że zostanie w Santosie.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1128.07.2011, 17:49

@Cudi
A z kim gra Legia, tak w ogóle ? :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:41

kamil: tru, przecież każdy wie, że piszę się Czawi!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.07.2011, 17:40

Ja stawiam, że przejdzie. Tak samo Legia. ^^

kamil_malin komentarzy: 933228.07.2011, 17:40

@ xThierryHenry
Nie o to mi chodziło.

Także nie lubię Barcelony, ale strasznie rażą mnie teksty typu "Szczawi"...

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2028.07.2011, 17:39

Teraz sobie śmiga plota o Benzemie za 25 mln funtów - nie wierzcie. To wszystko w oparciu o caughtoffside.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 328.07.2011, 17:35

kamil --> Kto powiedział, że on ma być "gruby" ^^

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 17:30

Ktoś się wcześniej pytał o Cesca i EC. Fabregas nie zagra w Emirates Cup.

CrasheD komentarzy: 150328.07.2011, 17:27

odpadnie ... takie jest moje zdanie :D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.07.2011, 17:26

bacary -> oglądając mecz moim zdaniem dziś strzelą 1 bramke i zakończy się tak jak ostatnio 1:0 ale na wyjeździe będzie dużo gorzej i obawiam się że nie dadzą rady.