Szczęsny: W pięć minut przegraliśmy cały mecz

Szczęsny: W pięć minut przegraliśmy cały mecz 10.11.2014, 12:10, Bartłomiej Rusek 27 komentarzy

Wojciech Szczęsny przyznał, że 5 minut nieuwagi i braku koncentracji sprawiło, że drużyna Arsenalu przegrała całe spotkanie.

Kanonierzy prezentowali się dobrze i kontrolowali spotkanie do momentu, w którym Alexis Sanchez strzelił gola. Dziesięć minut później, za sprawą dwóch szybkich goli Swansea - strzelonych przez Gylfiego Sigurdssona oraz Bafetimbiego Gomisa - przegrali spotkanie.

Polak jest szczególnie rozczarowany, gdyż jego zdaniem do momentu stracenia bramki, drużyna grała na odpowiednim poziomie.

- Przez większość spotkania zarówno nasza ofensywa jak i defensywa wyglądała solidnie. W tym spotkaniu prezentowaliśmy się gorzej jedynie przez pięć minut - a na tym poziomie może to mieć negatywne skutki.

- Do momentu gdy straciliśmy pierwszą bramkę, graliśmy dobrze. Później, po stracie drugiej bramki, również prezentowaliśmy się dobrze, więc wychodzi na to, że w te pięć minut przegraliśmy całe spotkanie. Na tym właśnie musimy się skupić, gdyż w dwóch ostatnich meczach, w krótkim czasie zabrakło nam dyscypliny i skupienia, co zmieniło wyniki obu spotkań.

- Takie coś może działać w obu kierunkach, ale tak nie było. Nie możemy żywić nadziei, że następnym razem będziemy mieli trochę szczęścia - musimy pozostać skupieni przez całe 90 minut i wykonywać prawidłowo nasze zadania - zarówno ofensywne jak i defensywne. Dopiero wtedy coś może się zmienić.

Wojciech Szczęsny autor: Bartłomiej Rusek źrodło: arsenal.com
Paniu76 komentarzy: 1246411.11.2014, 15:17

0 taktyki, 0 dobrej gry w obronie, Wenger musi coś z tym zrobić.

Koroniarz komentarzy: 1013911.11.2014, 14:29

Zero konsekwencji taktycznych, jezeli wogole takowe sa ze stronywszechmocnego Wengera

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.11.2014, 12:13

Verminator97

Nie przypominasz sobie żadnych parad?

Mnóstwo razy już w tym sezonie nas ratował, wystarczy sobie przypomnieć mecz z Anderlechtem, gdy przy stanie 0-0 wybronił sytuację praktycznie sam na sam.

Nie jest to może jakiś spektakularny bramkarz, ale co ma wybronić to zawsze wybroni, jest strasznie solidny. Np. w meczu z Niemcami wygrał Polakom praktycznie całe spotkanie.

Fuentes komentarzy: 15010.11.2014, 19:29

kolejny bełkot - jeżeli oni wszyscy uważają, że ogólnie zespól grał dobrze to znaczy, że mają ambicje na środek tabeli - z Wengerem na czele - żenada

Aguero10 - Szczęsny wyjmuje max to co musi wyjmować - tez podzielam zdanie Verminatora, że popadł w przecietność - to już nie jest bramkarz niezawodny - szkoda, że Ospina ma kontuzje, bo konkurencja by mu się przydała. Ospina grał tylko kilka minut w tym sezonie , a i tak pokazał więcej niż Szczęsny przez cały sezon

aguero10 komentarzy: 855810.11.2014, 19:24

IMO Wojtek to ten sam poziom co De Gea czy Courtois . Co do strzału Islandczyka nie do obrony i tyle.Nie wiem skąd ten twój pesymizm do Wojtka dla mnie to jeden z lepszych GK na swiecie (top 10)

Verminator97 komentarzy: 1490010.11.2014, 19:01

Mnie ostatnio Wojtek zawodzi. Staje się coraz to przeciętniejszym bramkarzem. Obstawiam, że tacy bramkarze jak Courtois, Lloris czy De Gea obroniliby ten strzał Gomisa, a i strzał Sigurdssona był do obrony (wiem, że świetnie uderzył, ale odległość była duża i można było to obronić). Strzał Gomisa był zdecydowanie do obrony, a Wojtek nawet się nie rzucił. :/ On ostatnio broni tylko to co powinien, a nie daje nic od siebie w przeciwieństwie od klasowych bramkarzy takich jak właśnie De Gea czy Courtouis. Kiedyś też Wojtek potrafił bronić niesamowite uderzenia, a w tym sezonie nie przypominam sobie jego kapitalnej parady. :(

Dominik11 komentarzy: 2016310.11.2014, 18:36

wenger nie wie co ma robic już wypalił się został w tyle a my z nim

marcel998 komentarzy: 36010.11.2014, 17:46

Ta drużyna potrzebuje jakiegoś większego wstrząsu. Ciągle są te same błędy i nie wyciągają żadnych wniosków.

hei007 komentarzy: 352810.11.2014, 16:59

Normalka, zawsze tak robimy.

atemisan komentarzy: 131010.11.2014, 15:11

Sanchez na ławę i za niego Giroud jak będzie zdrowy .... :P O albo Sanogo mógł grać zamiast Alexisa od początku meczu . A Campbella najlepiej wypożyczyć do 2-3 ligi :P
Najbardziej mi szkoda,że Joel pewnie pójdzie, czemu się wcale nie dziwię bo spokojnie łapie się żeby u nas grać w pierwszym składzie, a potem będzie płacz,że mieliśmy go i wogóle.
Do tego to się już przyzwyczaiłem ,że nasza drużyną nie ma ambicji,zero taktyki i dyscypliny.

sidtsw komentarzy: 308310.11.2014, 15:06

w gadaniu i pitoleniu to jestesymy najlepsi w lidze.. nie ma co..

Rosomak komentarzy: 253610.11.2014, 14:33

@Leechu

Piszę o poziomie naszej gry obronnej, a nie o poziomie naszego zespołu. A należy jednak pamiętać że Swansea czy słabsze drużyny nie angażują się w 100% w ofensywę bo boją się że jak pójdą na wymianę ciosów to zostaną zmieceni, a i tak tracimy z nimi gole jak amatorzy. Akcje naszych rywali nie są genialne nasza obrona gra po prostu słabo. Jestem ciekawy jakby to wyglądało gdyby do naszej defensywy dołożyć resztę drużny z Sunderlandu czy z AV i skonfrontować ich z np. Swansea czy Newcastle - uważa że taki mecz pokazałby jak naprawdę gra nasza defensywa czyli marnie. Zresztą w naszej obronie gra tylko jeden nowy zawodnik (Chambers) więc nie ma co mówić o braku zgrania tylko o słabych wykonawcach.

Mlody6635 komentarzy: 2510.11.2014, 13:45

Pam Pam Pam ;-;

mar12301 komentarzy: 2311710.11.2014, 13:44

Sanchez zagrał dużo słabszy mecz, to jego wina. Ja bym go już tam przeszkolił.

Leehu komentarzy: 1049610.11.2014, 13:43

@dolny: Ale prawda jest taka że wszystko zaczęło się walić w Arsenalu po jego zejściu niby Flam wczoraj źle nie zagrał ale jednak zabrakło tam kogoś kto zmotywuje kolegów do koncentracji...

@Rosomak: Nie przesadzałbym z tym poziomem Championship w końcu grają u nas tacy zawodnicy jak Alexis czy Alex Oxlade-Chamberlein, a Swansea to nie jest jakiś tam kandydat do spadku, oni celują raczej w grę w LE, no ale wróćmy do nas bo faktycznie w ostatnich meczach nie gramy jak drużyna chcąca zdobyć mistrzostwo Anglii (na które notabene jest już chyba za późno) ale jak ligowy średniak który owszem potrafi czasem zaskoczyć kogoś ładną akcją, ale ogólnie może też przegrać z każdym i na prawdę teraz gra z Arsenalem nie jest dla nikogo problemem. To chyba boli mnie najbardziej. :)

maciek987 komentarzy: 296610.11.2014, 13:36

Wojtek ma racje. Graliśmy dobrze, ale oni mieli 2 dobe okazje i je wykorzystali

Rosomak komentarzy: 253610.11.2014, 13:30

@dolny

Ale u nas gra jako DM i jak grał to jakoś to wyglądało, znacznie lepiej niż kiedy grał nominalny DM czyli Flamini ale i tak uważam że powinniśmy kupić kogoś lepszego jeśli chcemy się liczyć w walce o trofea.

dolny komentarzy: 265610.11.2014, 13:20

@Rosomak Arteta to nie DM

ViruS komentarzy: 35910.11.2014, 13:06

ja pier**** co im tam Wenger nagadał w szatni, Montero wchodził jak w masło, kręcił Chambersem we wszystkie strony a ten mówi że obrona była solidna. o pomocy to już nie wspomnę bo tej nie było wcale.

batofator komentarzy: 237610.11.2014, 13:03

Szacun za reakcję przy drugiej bramce...

Rosomak komentarzy: 253610.11.2014, 12:58

Problem jest w braku odpowiednich zmienników wypadło nam zaledwie 3 graczy w defensywnie (Debuchy, Kościelny, Arteta), a poziom naszej gry obronnej spadł no poziom championship. Ja rozumiem że nie stać na aby mieć równorzędnych zawodników na wszystkich pozycjach no ale żeby po wypadnięciu dwóch obrońców i DM nasza defensywa leżała i kwiczała to już przesada.

Czarko komentarzy: 26910.11.2014, 12:51

Za przeproszenie gó**o prawda. Byliśmy gorsi i Swansea zasłużenie wygrała

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 110.11.2014, 12:47

Serio 5 minut slabej gry w defensywie?
Ja widzialem caly mecz panika. Chambers przegrywal wszystko z Montero.
Ja sie nie dziwie ,ze nie ucza sie na bledach skoro pocieszaja siebie "5 minut tylko slabo gralismy".

Smieszne to jest. Zmiany w tym klubie potrzebne sa jak najszybciej

royal87 komentarzy: 142410.11.2014, 12:38

sanchez juz i tak ciagnie ten wozek nie mozna wymagac od nego super gry w kazdym meczu

KiAK komentarzy: 47010.11.2014, 12:34

wszyscy dobrze ale sanchez mógł zagrać lepiej... :D:D:D

14tomek komentarzy: 109810.11.2014, 12:32

Jak po każdym meczu słyszą, że grają dobrze, to na czym się mają skupić? Tu brakło szczęścia, tu rywal miał farta, bla, bla, bla...

Maniekx komentarzy: 35110.11.2014, 12:29

Brakuje ewidentnie samodyscypliny. Biegaja z głowa w chmurach i tak to sie kończy.