Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2310123.01.2014, 22:11

Wenger ma jeszcze tydzień na transfery. Inaczej znów wrócą #wengerout'y

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 22:10

@Mico
Panie. A zasadził panu kiedyś kopa w coś? Po normalnemu proszę.

Holloway komentarzy: 60523.01.2014, 22:10

@bartek19176 Ty albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo widzisz tylko to, co chcesz widzieć. Zamykam temat Pawłowskiego, bo argumenty do Ciebie nie docierają. Co do Giroud, to nie ma dla mnie znaczenia, że asystuje. Nie nadaje się do indywidualnych akcji, dryblingu. On potrzebuje dobrej gry pomocników. Inaczej nie ma z niego pożytku. Sorry, ale polegając wyłącznie na takim graczu mistrzostwa nie zdobędziemy. Zobacz jaką wewnętrzną konkurencję ma u siebie City. Strzelają jak opętani. Nie bez powodu są faworytami do zgarnięcia mistrzostwa. Mamy znakomitą okazję do odbudowania wizerunku i zdobycia trofeum. Jeśli nie teraz, to kiedy? Odwlekanie transferów do lata to strzał w stopę. Nawet jeśli Giroud jest w stanie wziąć na swoje barki ciężar strzelania bramek, to wystarczy kontuzja i cała układanka idzie się pykać. Poza tym kontynuacja posuchy w kwestii zdobywania trofeów w końcu po raz kolejny zniechęci czołowych graczy i skłoni ich do szukania mocniejszego klubu. W lecie nie będzie sporo łatwiej znaleźć wartościowego gracza. Znamy Wengera i nie ma co się łudzić, że sprowadzi całe wagony zawodników. Trzeba napastnika na już! Niech to będzie Jackson Martinez, Lacazette. Rooneya nie da się wyciągnąć. Bądź co bądź. Jeśli chcesz budować atak mistrzowskiego składu na Giroud i Bendtnerze, to szczerze Ci ,,gratuluję".

świeżynka z twittera:
Draxler raakgesien in Londen Colney en waarskynlik môre sal 'n vier-jaar kontrak met Arsenal teken.

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 22:01

CarlosV

Popsułeś wszystko ;(

AFC1208 komentarzy: 137023.01.2014, 22:01

Jest juz dostepny z miesiac na torrentach w dobrej jakosci, wiec mozna teraz obejrzec.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 22:00

nie ma nadziei

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 21:59

Jan Aage Fjortoft ‏@JanAageFjortoft 1 godz.
@TKazziha: @JanAageFjortoft hello sir ! TMW in Italia say we have agreed a fee for Draxler. Is it true ?

Dont think so!

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 21:58

Transfer Sources ‏@TransferSources 26 min.
BREAKING: Arsenal has agreed a fee with Schalke for the transfer of Draxler. Personal terms are being discussed currently. [TuttoMercato]

Fajnie, że TS już podało dalej taką informację, jest nadzieja. :D

songoku95 komentarzy: 2348523.01.2014, 21:57

JA NAWET KUPIŁEM TORT Z NAZWISKIEM DRAXLERA!

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 21:57

Ale kolejną podejrzaną okolicznością jest to, że kurs w firmie skybet na ewentualne przenosiny Niemca na The Emirates spadł do 1.67, a jeszcze w południe był 1.9

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 21:55

Gadaniem Wengera, to się nie ma co sugerować, aczkolwiek to Tuttomercato to chyba jakieś źródło w stylu no-name.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.01.2014, 21:54

carlosV;
Otwieram szampana!

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 123.01.2014, 21:54

@AFC1208: Właśnie widziałem, chyba wybiorę się na to do kina w marcu. Ale potrzebne mi jest coś, co mógłbym sobie teraz obejrzeć.

gunners007 komentarzy: 954323.01.2014, 21:53

Ja zbytnio nie wyczekuje transferu Draxlera bo to nie wzmocni naszej podstawowej jedenastki tylko poszerzy skład. Młody 20 letni piłkarz, który wejdzie w połowie sezonu do BPL nie ma prawa grać na swoim poziomie od początku. Starzy wyjadacze potrzebują czasu na aklimatyzację, a co dopiero taki młokos. Draxler w tym sezonie swojego skilla nie pokaże, to bardziej transfer na przyszłość szkoda tylko, że taki drogi.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 21:52

Ploty mówią, że Arsenal dogadał się z Schalke, a Wenger powiedział, że transferów NIE BĘDZIE - niemiec nasz.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.01.2014, 21:48

Jeśli wierzyć Tuttomercato, Arsenal dogadał się z Schalke w sprawie pozyskania Juliana Draxlera. Rażąco jednak te sensacje odbiegają od porannej konferencji prasowej Arsene’a Wengera, który powiedział, że prawie na pewno Arsenal nie pozyska nikogo w styczniu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 21:46

Sam wymyślasz te arabskie ploty pewnie, stfu :D

AFC1208 komentarzy: 137023.01.2014, 21:46

Namess napisalem Ci nizej.

Dominik
Do jasnej cholery, ileż można prosić..co to znaczy?

bartek19176 komentarzy: 14023.01.2014, 21:45

Napisales ze skrzyflowy nie musi bronić bo jest zawodnikiem ofensywnym. A co jak boczny obronca kreuje akcje, co wtedy robi taki Podolski ? Powinien bronić. A Pawlowski nie potrafi. Co do Girouda fakt faktem ma znizke formy ale sporo asystuje i dużo walczy i broni. W zimie ludzie chca transferu napastnika o innej charakterystyce. Pytam kogo? Max teraz Vele można wyciagnac

Kiepomen komentarzy: 422923.01.2014, 21:44

Wlasnie, ktos tu wspomnial temat pawlowskiego. Polak moim zdaniem jest najbardziej utalentowanym graczem w naszym kraju. Drybling, technika , strzal, ja naprawde nw dlaczego trener malagi nie daje mu nawet wystapic w jakims meczu pucharowym. Albo ma jakis problem i nie lubi poalkow, albo skreslil go juz na poczatku i chocby sie zesral nie zagra juz. A szkoda, moim zdaniem legia powinna go odkupic jak najszybciej od lodzi , bo to moze byc talent na miare swiatowa, i bardzo duzo mozna zarobic na nim.

marcinekkks komentarzy: 65223.01.2014, 21:43

Cysiowo, ja również oglądałem. I również polecam, jakbyś miał w linku zarzuć, chętnie pośmieje się jeszcze raz ;-)

MociumPAN komentarzy: 126623.01.2014, 21:42

ht tps://w ww.facebook.com/photo.php?v=677520945633884 hahahhaha polecam obejrzeć :D

shark31 komentarzy: 601323.01.2014, 21:41

xqvz ja bym chyba wybral Megacada. Autocad jest nie jest zbyt przyjazny dla poczatkujacych, komendy itp.

kanonierka1886 komentarzy: 29723.01.2014, 21:40

@Cysiowo

Ja, polecam :)

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 123.01.2014, 21:39

Znacie jakiś dobry film podobny do "W pułapce wojny (The Hurt Locker)" lub "Helikopter w ogniu"? Traktujący o teraźniejszości, nie II WŚ.

Ewentualnie jakąś dobrą komedię, jak np. American Pie, Millerowie.

dawidsk komentarzy: 245123.01.2014, 21:38

"Mundo Deportivo" poinformował, że Real zapłacił za pozyskanie Garetha Bale bagatela 265 mln euro, czyli o 174 mln euro więcej od oficjalnej kwoty.
Belgijski eurodeputowany Derk Eppink wezwał Komisję Europejską do zbadania tego transferu.

hahahahaha ale beka

Cysiowo komentarzy: 193023.01.2014, 21:37

#offtop
Oglądał ktoś Last Vegas? Dobry ?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 21:37

@Arsenalfcfan
Tak możesz zarobić, że za dwa lata męczenia konta 24/7 możesz je potem sprzedać za 300 zł. : )

aNormalny komentarzy: 348223.01.2014, 21:36

Dominik11
Jaki troll :)

Dominik11 komentarzy: 2005723.01.2014, 21:35

Arsenali siq duket ka arritur akord me Draxler !
| Sky sport |

dawidsk komentarzy: 245123.01.2014, 21:33

KibicTheGunners

najpierw poczekajmy na dobre źródła! ;p

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 523.01.2014, 21:33

shark31-- Wiesz, ja całkowicie początkujacy, jakieś proste modele śrub, tulei, półprzekroi z wymiarowaniem i odpowiednimi oznaczeniami tolerancji i chropowatości, a do wyboru mam tylko te 2 programy właściwie, bo na ich podstawie mam zaliczenie rysunku.

Holloway komentarzy: 60523.01.2014, 21:32

@Bartek19176 Jak się gra? Przede wszystkim ofensywnie, szybko, technicznie. To wszystko Pawłowski ma. Zrozum tylko jedno. Ja nie twierdzę, że Pawłowski byłby natychmiastowym wzmocnieniem. Po prostu facet się wyróżnia. Ofnsywnym graczy w Arsenalu nigdy za wiele, bo jak na razie mamy dwie kłody, które wystawiane są na szpicy. Potrzeba właśnie kogoś kreatywnego i przebojowego, a nie napastnika na którego charuje cała pomoc, a ten wykorzystuje maks 3 sytuacje na 10.

shark31 komentarzy: 601323.01.2014, 21:32

Ta szczegolnie te źródła zachwycaja;
Source - @MTV & @IMDb

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 21:32

Niuchacz3,

No i na tym polegają gry MMORPG, przejście fabuły i system PVP. W rpgach nie masz systemu pvp.

A jak jest dobrze rozbudowany system pvp to możesz robić robić coraz to nowe rzeczy...

No i na MMORPG możesz zarobić, w 95% pozostałych gier tylko wydajesz :)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 21:31

@Niuchacz
Właśnie, szukaj a znajdziesz. Z doświadczenia wiem, że w sprawie gier, to można wszystko znaleźć w sieci, kwestia chęci. A o Tormencie i problemach z nim związanych jest naprawdę mnóstwo wątków. : )

Sopel123 komentarzy: 90523.01.2014, 21:30

nie wiem, czy było już mówione - Rudzki i Rosłon komentują nasz mecz z Southampton:))

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 21:30

Transfer News Live @DeadlineDayLive 49 min.

Arsenal have been backed in to 4/6 to sign Schalke midfielder Julian Draxler. (Source: SkyBet via: @Oddschanger)

Transfer Centre @CentreTransfer 36 min.

BREAKING: Arsenal have reportedly agreed a fee with Schalke for Julian Draxler. (Tuttomercatoweb)

LilBit @Fattcheeked 10 min.

Yep, remix the funny tweet RT @alazygooner: Arsenal have signed Draxler for 37mill