Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 19:01

Stilic znowu w Ekstraklasie i znowu u Smudy. :P Ciekawe jak teraz będzie grał. W Lechu miał okres naprawdę fantastycznej gry jak na polskie warunki. Oby świetnie się wkomponował w zespół i grał tak jak kiedyś, a Wisełka będzie walczyć z Legią i Lechem o mistrza. :) Takie moje marzenie. :p

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 19:00

a co do chemistry:

easports.com/pl/fifa/fut-hub/fut-guide/cechy/chemistry

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 19:00

@ElSar, to jest skład z Fify world, a tam ceny są trochę powalone. za Wilshera tydzień temu minimum 10k, a teraz po 5k. wszystko szaleje.

@Verminator97

Jest niedosyst, przespany początek drugiwj części. Chorwacja była do ogrania i mogliśmy grać w półfinale. Występ na ME jak najbardziej na plus, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po rozgromieniu Szwecji i dobrej pierwszej połowie z Chorwacją była nadzieja na medal (nawet miałem myśli w stylu "kurcze, jak ogramy Chorwacje to da nam to takiego kopa, ze mozna wygrac turniej". Niestety nie udało się i marzenia szybko prysły. Ale z tej mąki jeszcze będzie chleb, dobrą robotę Biegler wykonuje. Brakuje Wenty nadal, bo dziwnie bez niego mi sie oglada mecze, ale Niemiec to dobry fachowiec ; )

Co do samych półfinalistów to bez niespodzianek, wielka czwörka trzyma się dalej. Myślę, ze teraz najbliżej mi do Danii i to im bede kibicowal. Byle nie Hiszpania, bo nie wytrzymam.

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 18:59

thide

na napad polecam Benteke - najlepsze co może być - mam dosłownie wszystko na wysokim poziomie wysoki , dość szybki , dobre główki , dobre strzaly :)

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 18:58

thide, na DM Fera kup i Tiote jak umiesz wykorzystać atuty wysokich i wolnych obrońców to bierz Mertesackera, a jak chcesz trochę gorszego w defensywie ale za to szybszego wysokiego obrońcę to kup Diakite,

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 18:57

Falcao, Nasri, Walcott - tych zawodników zabraknie na Mundialu w Brazylii. :/

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 18:56

thide

chemistry to zgranie piłkarzy , wychodzenie na pozycje bodajże ma sie to do tego .

Trequartista komentarzy: 536623.01.2014, 18:56

thide
Nie no, masz rację, przecież co tydzień oglądamy 16-letnich 60kilowców na boiskach. To nie jest FIFA, tylko życie

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 18:55

thide

zalezy ile zamierzasz przeznaczyć na ten skład .

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 18:54

@Marzag, ja dopiero zaczynam, więc się nie dziw, że takie małe.
nawet dobrze tylko nie miałem środka, bo grałem Kvistem.

Wilsia mi wyleciał z paczki, a miałem go kupić. ogólnie to tylko kupiłem Hangelanda i Mirallasa
chyba przesunę tego drugiego na LM, a Walcotta na prawo

co ma chemistry do gry?

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 18:54

Salah w Chelsea!?!? Ja pierdziele. Gdzie jest turysta? :D Chyba teraz jest załamany i nie wejdzie na k.com bo od grudnia był pewien, że Egipcjanin dołączy do nich. :p

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 18:53

thide, chemistry 40, jak ci sie tym zespolem gra? ;p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 18:52

@treq, Messi ma 169/67kg

za wcześnie na grę.

mar12301 komentarzy: 2311523.01.2014, 18:51

A właśnie, czemu w piłce ręcznej gra się o piąte czy jakieś tam wyższe miejsca? Co to ma za znaczenie?

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 18:51

tuttomercatoweb.com/europa/esclusiva-tmw-arsenal-colpo-draxler-gli-aggiornamenti-vicino-il-si-per-45-milioni-521999

Wie ktoś, czy to jest dobre źródło?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 18:51

futhead.com/14/squads/5628636/

kogo polecacie kupić? w miarę ogarniętych zawodników i nie piszcie Jajka Tury i ogólnie tych drogich strasznie.

Trequartista komentarzy: 536623.01.2014, 18:50

thide
Chyba za wcześnie, ledwo co skończył 16 lat. Do tego, z tego co widzę, to nie ma więcej niż 170cm i 65kg

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 18:50

@Marzag
To załóż rooma nupku. : )

Verminator97 komentarzy: 1490023.01.2014, 18:50

Qarol > Jak tam po meczu naszych z Chorwacją? :p Szkoda bo Chorwaci byli w tym meczu do ogrania, ale trzeba im przyznać, że to co grali w drugiej połowie w defensywie to było coś niesamowitego. Ogólnie dobry występ naszych na ME. Na medal i tak się nie nastawiałem, a jest szansa na 5 miejsce. Trzeba jutro ograć Islandię. :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 18:50

@Marzag, noob.

kamo99111 komentarzy: 689623.01.2014, 18:49

Co do transfery Maty, to jedna jaskółka wiosny nie czyni... Pomimo tego, że po powrocie kontuzjowanych będą mieli jedną z najlepszych ofensyw w PL to nie zajmą miejsca wyższego niż 4. Ja na miejscu Moyesa bym najpierw zadbał o dobrą defensywę, bo imo tam najbardziej zawalają mecze...

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 18:49

thide, wiekszosc nie miala, tylko ty narzekasz jak przegrywasz na lagi ;d

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 18:47

Ja mam internet 8mb i i tak każdy narzeka.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 18:47

@Marzag, to ty nie miałeś lipy, a inni mieli :D

mar12301 komentarzy: 2311523.01.2014, 18:46

Trequ

też widziałbym Oxa choć podolski i Gnabry też mogliby pograć. Co Wenger zrobi to zrobi.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 18:43

Organizujecie dzisiaj jakiegoś haxa wieczorkiem? Wczoraj widziałem coś było, ale w ręczną grali Polacy ; p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 18:41

ZEZALEMA HAHAHAH

a ja bym z miłą chęcią zobaczył Crowleya.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 18:39

To ładnie tam turysta klnie na Mou! ; D

Vendeful komentarzy: 236523.01.2014, 18:37

zastanawiam sie czy nie kupic oxa do fpl,mysle ze jesli skrzydlowy nie przyjdzie czesto bedzie tam wystawiany

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 123.01.2014, 18:36

KibicTheGunners, serio? Czyli te przekręty na transferach serio były? Ciekawe czy przekręty z sędziami też wyjdą na światło dzienne.

Trequartista komentarzy: 536623.01.2014, 18:36

itachi
Ozil, zdecydowanie. Mnie tam bardziej przekonuje zdanie Lowa, Wengera i Mourinho, niż forumowiczów.
mar
Skład ok, chociaż ja bym oszczędzał Jacka i Gnabry'ego, ostatnio grają dużo, a chciałbym zobaczyć w grze Oxa i Zelalema

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 18:35

Qarol

tak

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 18:34

Sandro Rosell zrezygnował ze stanowiska prezesa FC Barcelona!

---------Benio-------------

*ew. młodziaków bym dał i to nawet bardziej chętnie bym ich widział, np. Zezalema.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 18:31

Potwierdzony ten Salah w Chelsea? Tak wszedłem zaspany i coś widzę, że piszecie ; p

Vendeful komentarzy: 236523.01.2014, 18:28

jak myslicie,ox czy gnabry wyjdzie na soton?a moze zaden z nich?

pifpaf komentarzy: 4223.01.2014, 18:21

Lateralus, może ma w planach wygranie tego i owego i dalszą podróż po starym kontynencie?