Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 21:30

Blake trochę odpalił manianę na pierwszej połówce xd ale w drugiej pokazał ładne przyśpieszenie

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 21:29

@tomek_13: Dzisiaj są eliminacje.

tomek_13 komentarzy: 243204.08.2017, 21:27

dzisiaj będą biegać na 100m, co tak gadacie?

lordoftheboard komentarzy: 822604.08.2017, 21:27

Iheanacho w Lester za ok25 baniek. Dobry ruch lisow?

Ja uważam że tak. Gość jest bardzo młody.

SoulStorm komentarzy: 743004.08.2017, 21:27

Chelsea faworytem w wyścigu o Virgila van Dijka.

[ESPN]

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 21:22

Wydaje się, że Coleman jest spokojnie gotowy na 9.80 tylko pytanie czy głowa wytrzyma.

Piotrek95 komentarzy: 948004.08.2017, 21:21

Ładnie gra Lemar, Rony Lopes też, Wenger faktycznie niech go wyciąga, póki można za te 55-60 mln

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 504.08.2017, 21:20

@ paw3u:

Doprecyzuję. Renoma Reschkego upadła, bo nie zdołał sprowadzić na Allianz młodego Francuza, gdy ten grał jeszcze w Rennes. Dembele wybrał Dortmund, bo tam miał większe szanse na grę. Zarząd Bayernu ostatecznie zwalił wszystko na Michaela i obwinił go za fiasko negocjacji mimo, że ten nie mógł nic zrobić.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.08.2017, 21:18

Na te biegi wyslac Walcotta i Bellerina.

Theo to by wszystkich rozwalil ; d

MarkOvermars komentarzy: 912304.08.2017, 21:15

Mavididi wypożyczony do Preston

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 21:15

@pierre_afc: O tym, że przypadki chodzą po ludziach.Wilshere mógł być dominatorami środka pola :P

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 21:14

@mistiqueAFC: A trzeba wziąć pod uwagę, że już na IO w Londynie był bliski zdetronizowania Bolta. Dlatego życzę z całego serca Yohanowi pokonania Bolta, bo to ostatnia szansa.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 21:12

@mistiqueAFC: Ale o czym my rozmawiamy? Bolt i Blake byli w różnych momentach kariery. Bolt za sobą najszybsze biegi w życiu miał, a Yohan robił się coraz szybszy. Prawda jest taka, że gdyby nie kontuzje to Blake zacząłby dominować.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 21:11

@Simpllemann: Nawet nie wiedziałem ;/ czyli tylko dwa złota do kolekcji dorzuci

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 21:06

@mistiqueAFC
2. Bolt na 200 metrów nie wystartuje.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2017, 21:04

Niech Wenger się nie wygłupia i da te 50 mln. Za podobne pieniądze zostali sprzedani Bernardo i Mendy więc nie ma co się dziwić Monaco.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 21:01

@Simpllemann: Bolt nie odpuści, a koledzy ze sztafety też mu zrobią piękne podejrzanie.Trzy złota dla Usaina obstawiam

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2017, 20:58

SSN | #AFC and Monaco are in ongoing talks over Lemar, the French club is thought to be holding for 50m. funtów

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 20:56

@mistiqueAFC @pierre_afc
Christian Coleman może pokrzyżować plany Jamajczykom.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 20:53

O kurde, ładnie to Tuluza zagrała

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 20:52

Co Glik robił to brak pytań

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 20:51

@pierre_afc: Tak samo można pisać, że Gatlin mógłby zabrać Boltowi jakieś złoto gdyby nie afera dopingowa.Mialby szanse :D

Gość przyszedł dwa lata temu z City za 12 mln euro,
W tym roku sprzedali Bernardo Silve, nie zdziwie się jak w przyszłym Rony Lopes poleci za jakies 90 albo 100 mln,
Technika bajka, do tego przyspiesznie lepsze niż Bale z najlepszych lat,
Nie wiem skąd oni mają skautów ale za ostatnie lata nalezy im się wielki respekt, tam aż kipi młodymi talentami

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 20:47

@pierre_afc
Na ostatnich 10 MŚ Amerykanie zgarnęli prawię połowę wszystkich medali. Fakt, na mistrzowskich imprezach nie pchają aż tyle, ale wystarcza to do zwycięstw/medali.

@simson16
Zobaczymy jak to będzie. Trzeba dać mu szansę, oby działacze tej decyzji nie pożałowali.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 20:46

@mistiqueAFC: Uważam, że gdyby nie kontuzje to Blake zabrałby przynajmniej jedno złoto Boltowi. I niech chłopak osłodzi sobie te kilka chudych lat i niech wygra z Boltem w ostatnim starcie Usaina.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 20:45

Jestem ciekawy jak dzisiaj zagra Rony Lopes, myślę że może być kolejnym dobrym grajkiem Monaco.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 20:43

Małachowski pierwszym rzutem zrobił minimum na finał. Brawo!

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 20:42

Na ławce przyjezdnych były Kanonier, a w pierwszym składzie gospodarzy przyszły Kanonier.

:D

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 20:40

@pierre_afc: Jak można nie być za Boltem?Przecież to aż wypada być za Jamajczykiem.
Ogólnie to ja nie potrafię sobie wyobrazić tego typu imprez bez Usaina.Nie wydaje mi się żebyśmy dożyli drugiego takiego cyborga.Nie wiem czy się zgodzicie ale według mnie to jest sportowiec wszechczasów.

simson16 komentarzy: 461404.08.2017, 20:39

Simpllemann
Ja nistety tak jak chyba Wiekszosc Kibicow jestem srednio zadowolony z nominacji Smudy;/ co ma byc to bedzie....

Mats komentarzy: 45304.08.2017, 20:37

@pauleta19:

Dzięki, że przejrzyście się do tego odniosłeś, szanuje Twój punkt widzenia.

"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Piłkarze Espnayolu mierzący się dwa razy w sezonie z Barcą, Realem czy Atletico pewnie by się nie zgodzili."

Chodzi mi o to, że gra w Anglii jest bardziej fizyczna (można o tym często zapomnieć jeśli patrzy się na mecze Arsenalu który preferuje bardziej techniczne rozwiązania, aniżeli grę w powietrzu ). Bardziej ostra i kontuzjogenna, sędziowie pozwalają tu na więcej (choć ostatni sezon w ich wykonaniu to klęska ). La Liga to klepka bez walki z rosłymi obrońcami bark w bark i ostrymi wślizgami na pograniczu ryzyka.

Ale zgadzam się z tym, że bogactwo klubu z Madrytu, Katalonii czy też Paryża szkodzi Premier Leauge. W ogóle to całe szaleństwo się rozpoczęło gdy oligarchowie i szejki zaczęły wykupować kluby i psuć rynek transferowy w piłce.

Mimo wszystko dalej uważam, że PL jest najlepszą ligą na świecie to jeśli miałbym wskazać konkurenta dla niej to wybrałbym Serie A, aniżeli La Ligę.

Co do przepaści nad ligą angielską, a hiszpańską nie ma co patrzeć na punkty z zeszłego sezonu. Kluby poza 3ką w Hiszpanii co sezon są mocno osłabiane, muszą szukać alternatyw i tracą kolektyw. Czemu tak się dzieje?

Odsyłam do tekstu, który jest nieco stary ale oprócz pominięcia Atletico wciąż w większości aktualny :

"W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, gdzie wspólna umowa z telewizją powoduje, że pieniądze z praw telewizyjnych dzielone są sprawiedliwie między wszystkie 20 klubów na podstawie pozycji w ligowej tabeli i częstotliwości pokazywania się w telewizji, w Hiszpanii każdy klub negocjuje własną, odrębną umowę. To doprowadziło do sytuacji, w której Real i Barcelona otrzymują lwią część pieniędzy z praw telewizyjnych. "

Pozostałe kluby otrzymują znacznie mniej i chciałyby przyjąć angielski model zarabiania pieniędzy na telewizji. Sprzeciwia się temu wielka dwójka, w obawie przed utratą konkurencyjności w !!! Lidze Mistrzów !!! Jeżeli ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie, lidze hiszpańskiej grożą, jak mówi profesor Gay, "śmiertelne paroksyzmy".

guardian.co.uk

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 20:34

"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" - czyli chyba najczęściej źle używane i rozumiane przysłowie.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 20:32

@Simpllemann: Zobaczymy jak to będzie. W pchnięciu kulom często faworyci puchli, szczególnie Amerykanie nie pchali już tak daleko. W dodatku sporo zależy od pogody czy formy dnia w skoku wzwyż czy skoku o tyczce.

W ogóle też mnie ciekawi jak Yohan Blake, w tym roku szybciej pobiegł od Bolta i w sumie Blake jest w najlepszej formie od 2012. Wiem, że Usain kończy karierę po MŚ, ale chciałbym żeby to Blake wygrał.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 20:31

@kamilo_oo
Nie wchodzi się do tej samej rzeki - Smuda wraca do Widzewa już 5 raz. Łęczna za jego kadencji podobno grała całkiem nieźle, może teraz poprawi coś w Łodzi, bo Cecherz nie miał pomysłu na drużynę. Nowy (stary) trener, nowe nadzieję. Celem numer 1 jest awans i z tego będzie rozliczony. Czy zadowolony? Liczę na jego doświadczenie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 20:29

Leicester City?
Craig Shakespeare confirms Danny Drinkwater will miss out due to a minor groin strain he picked up in training. #LeiBmg

Czyżby Drinkwater niedługo na Stamford Bridge?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52404.08.2017, 20:24

@pierre_afc
Chciałbym jak najwięcej, ale czy będzie 10? Ciężko może o to być.
Wymieniłeś Bukowieckiego, a to Haratyk ma w tym sezonie zdecydowanie lepszy wynik.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2017, 20:24

Official: Arsenal striker Stephy Mavididi has joined Championship side Preston North End on a season-long loan.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 20:23

Mavididi wypożyczony do Preston North End

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 504.08.2017, 20:23

@ paw3u:

Zarząd Bayernu stracił zaufanie do Reschkego, bo Michael prowadził rozmowy na temat transferu Dembele z jego byłym agentem.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 20:21

@Simpllemann:

Zadowolony, że Smuda poprowadzi Widzew?

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 20:18

@pierre_afc: Chciałbym zobaczyć rekord ale nie wydaje mi się.

Mo Farah to Kanonier więc trzeba czytać kciuki :D

paw3u komentarzy: 562604.08.2017, 20:15

@hot995
Mógłbyś krótko wyjaśnić o co chodzi bo niestety niemieckiego nie ogarniam.

Barney komentarzy: 2085204.08.2017, 20:15

Simplemann ,Tomek dziękówa za info :)

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 20:13

@Simpllemann: No tak. Ci teoretycznie "pewni"

1. Włodarczyk
2. Małachowski
3. Fajdek
4. Nowicki
5. Wojciechowski
6. Kszczot

A są jeszcze: Urbanek, Lewandowski (na 800 i 1500), Lisek, Bednarek, Lićwinko, Krukowski, może któraś z dziewczyn na 800, sztafeta 4x400 mężczyzn, Bukowiecki.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 504.08.2017, 20:12

Christian Falk: "Bei Bayern hat Reschkes Image stark gelitten, als er bei Dembele mit dem falschen Berater (seinem Ex) verhandelte BVB". Jeżeli to prawda, to Hoeness strzelił sobie w kolano.

mitmichael komentarzy: 4924304.08.2017, 20:11