Trudne spotkanie i tylko remis na Old Trafford, MU 2:2 AFC

Trudne spotkanie i tylko remis na Old Trafford, MU 2:2 AFC 05.12.2018, 22:08, Michał Koba 1235 komentarzy

Po dzisiejszym meczu na Old Trafford mogę przekazać czytającym ten raport dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że podopieczni Emery’ego przedłużyli swoją serię spotkań bez porażki do 20 potyczek. Złą wiadomością jest natomiast fakt, iż Kanonierzy zaprezentowali się dziś znacznie poniżej oczekiwań, nie potrafili wygrać z równie przeciętnie spisującym się Manchesterem United i w efekcie tylko zremisowali 2:2.

Oczywiście można się bronić, że zabrakło trochę szczęścia, że nie pomogły dwie wymuszone zmiany w pierwszej połowie, że sędzia popełnił dziś kilka znaczacych błędów, ale na grę piłkarzy z Londynu po prostu nieprzyjemnie się patrzyło. Aż trudno uwierzyć, że ten sam Arsenal kilka dni wcześniej rozmontował ekipę Tottenhamu. Chyba nawet sam Emery zastanawiał się, gdzie podziała się forma jego podopiecznych, bo przez większość meczu wymachiwał rękami przy linii bocznej - bynajmniej nie z radości.

Miejmy nadzieję, że hiszpański menadżer szybko poskłada swój zespół, a w weekend znów ujrzymy Arsenal, jaki mogliśmy oglądać w ostatnich tygodniach. Takie okazje na zgarnięcie trzech punktów jak ta dzisiejsza Kanonierzy po prostu muszą wykorzystywać, jeśli chcą znaleźć się w pierwszej czwórce po ostatniej kolejce ligowych zmagań.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Manchester United: De Gea - Bailly, Smalling, Rojo (72’ Fellaini) - Darmian, Herrera, Matic, Dalot – Lingard (75’ Pogba), Rashford, Martial (63’ Lukaku)

Arsenal: Leno - Mustafi, Sokratis, Holding (36’ Lichtsteiner) - Bellerin, Torreira, Guendouzi, Kolasinac – Ramsey (45’ Mchitarian), Iwobi (64’ Lacazette) – Aubameyang

W początkowych minutach gospodarze niespodziewanie wręcz stłamsili Arsenal. Dopiero po 15 minutach The Gunners zaczęli operować futbolówką w okolicach pola karnego United, co szybko dało efekt w postaci bramki Mustafiego. Niemiec po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie urwał się swojemu obrońcy i głową uderzył na bramkę. Piłkę zdołał sparować De Gea, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta przekroczyła linię bramkową. Sytuację próbował ratować jeszcze Herrera, ale system goal line zmusił sędziego do wskazania na wapno.

Kilka minut później wyrównał Martial. Kapitalną interwencją po strzale z rzutu wolnego jednego z zawodników United popisał się Leno, ale do odbitej piłki dopadł Herrera. Hiszpan wyłożył ją jak na tacy Martialowi, a ten nie mógł nie trafić do niemalże pustej bramki. Wydaje się, że gol ten nie powinien zostać uznany, gdyż wcześniej Herrera znajdował się na minimalnym spalonym, co pokazały powtórki. Jednak nawet pomimo tego faktu, obrońcy Arsenalu muszą szybciej reagować w takich sytuacjach, bo późniejsze podanie Herrery mogło i powinno przeciąć co najmniej dwóch piłkarzy z armatką na piersi.

Poza straconą bramką pierwsza połowa przyniosła jeszcze inne zmartwienia. Po 36 minutach plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić znajdujący się ostatnio w świetnej formie Holding. Zastąpił go Lichtsteiner, który – delikatnie mówiąc – nie zaliczy dzisiejszego meczu do udanych. Kolejnym kontuzjowanym po pierwszych trzech kwadransach był Aaron Ramsey. Walijczyk zdołał co prawda jeszcze zejść do szatni po ostatnim gwizdku sędziego w pierwszej części gry, ale później z owej szatni już nie wyszedł.

Kanonierzy w tym sezonie przyzwyczaili już swoich kibiców do słabych początków spotkań i wskakiwania na wyższe obroty w drugich połowach, dlatego wszyscy oczekiwali, że kolejne 45 minut gry pokaże różnicę w formie obu drużyn. Nic bardziej mylnego. Arsenal co prawda częściej operował piłką, ale robił to dość niechlujnie. Podania często były niedokładne lub o tempo za wolne, brakowało dokładności przy wykończeniu, nie wspominając o częstym bronieniu rodem z B klasy.

Jednym z niewielu jasnych punktów drugiej odsłony była druga bramka, dająca The Gunners prowadzenie. Lacazette znalazł się w sytuacji sam na sam z De Geą, ale nie zdołał uderzyć piłki, gdyż tę wślizgiem do własnej bramki wpakował Rojo.

Piłkarze Emery’ego cieszyli się z prowadzenia zaledwie minutę. Od razu po wznowieniu od środka jeden z pomocników United posłał długie podanie w kierunku Lukaku. Czterech defensorów Arsenalu do spółki z Leno nie potrafiło wyekspediować futbolówki poza własne pole karne, co wykorzystał Lingard i dał swojemu zespołowi wyrównanie. Po tej akcji nawet hiszpański opiekun londyńczyków chwycił się za głowę.

Arsenal starał się jeszcze odwrócić losy spotkania; swoich sił próbowali Aubameyang czy Michitarian, ale Kanonierzy ewidentnie nie mieli dziś swojego dnia. Mimo że piłkarze Manchesteru United tak naprawdę nie zrobili nic, by zgarnąć dziś pełną pulę (chyba że zaliczyć do tego koszenie równo z trawą zawodników gości), to przy pesymistycznym układzie Arsenal mógł nawet przegrać dzisiejsze starcie.

Ostatecznie The Gunners wywieźli z Old Trafford jeden punkt, co być może kiedyś odczytywane by było za mały sukces, ale dziś ciężko cieszyć się z takiego obrotu spraw. Arsenal przyjechał do Manchesteru niepokonany od 19 spotkań i podbudowany zwycięstwem w North London Derby, by zmierzyć się z United, które ewidentnie znajduje się w kryzysie i które musiało sobie radzić bez kilku kontuzjowanych graczy. Bardziej niż sam wynik może jednak martwić postawa podopiecznych Emery’ego. Zdecydowanie nie taki Arsenal chcemy oglądać. Ostatnio mogliśmy podziwiać szybką i efektywną ofensywę oraz naprawdę solidną – mimo utraty bramek – defensywę. Dziś cała ta maszyna po prostu nie działała.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
lordoftheboard komentarzy: 819907.12.2018, 13:18

@kuzguwu: wróci za sześć do dziewięciu miesięcy...
Od nowa będzie się uczyć...

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 13:14

Mega osłabienie brak holdinga grał dobrze do tej pory.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 307.12.2018, 13:09

Kto skontuzjowal Roba? Lingard czy Raszford, bo juz nie pamietam.

baranek19 komentarzy: 134107.12.2018, 13:07

We can confirm that Rob Holding has ruptured the anterior cruciate ligament of his left knee

Ale szkoda Roba...

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 13:02

@Marcinafc93:

Widzialem właśnie, dzisiaj idę i się jak dadzą dobra ofertę to biorę. Śmiesznie vedzie jak wezne lepsza promocja jeszcze będzie na święta bliżej wigilii.

pawelkmk11 komentarzy: 3807.12.2018, 13:01

Ja mam 2 bilety na mecz Arsenal - Chelsea 19 grudnia , mogę jeden sprzedać taniej , zapraszam na priv , Pozdro Kanonierzy !!

piter1908 komentarzy: 505107.12.2018, 12:47

@MarcinKanonier:

Licze że porobicie jakieś foty i zawitają one na K.com :)

piter1908 komentarzy: 505107.12.2018, 12:39

Wywieź jakiś transparent żeby w TV Cie pokazali bo jakoś Ci nie wierzymy ;)
hehehehe

udanego wyjazdu i oby mecz był zwycięski

MarcinKanonier komentarzy: 133007.12.2018, 12:36

Panowie zaraz lecę do Londynu na the Emirates na jutrzejszy mecz zrobię tam porządek z tymi piknikami :D

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 107.12.2018, 12:32

@Ranczomen: Najprawdopodobniej wypada do końca sezonu, ale dziś chyba będzie oficjalne info

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52407.12.2018, 12:31

@macc
fullmatchesandshows.com/premier-league/

macc komentarzy: 472807.12.2018, 12:25

Panowie, znacie jakąś dobrą stronkę na której znajdę jutrzejszy mecz do odtworzenia w godzinach wieczornych? (najlepiej bez opisu z wynikiem;)

Ranczomen komentarzy: 1225207.12.2018, 12:08

@Redzik: Bo żeś mi coś kurła somsiad dosypał.

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 11:26

@Garfield_pl:

Planuje dzisiaj do punktu się wybrać, wolę rozmowę face to face :)

Ja zapytam o pełny pakiet, nielimitowane lte plus epl i Lm tam kosztuje 189. Zjada do 14-150.
Teraz będę skazany na lte, mieszkam w mieście jednak u nas na domkach nie ma innej możliwości.

Garfield_pl komentarzy: 2708007.12.2018, 11:10

@Barney: ja z eleven, hbo, wszystkie c+ i hbo go, dekoder 4k i multiroom płacę 150 zł. Najlepiej dzwoń na infolinię najlepsze oferty albo w punkcie, wtedy zawsze można coś dostać taniej itp.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 607.12.2018, 11:07

Dobra, dobra. Każdy zbillu tak mówi ;D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 607.12.2018, 11:02

Ja tam stawiam na tradycję, czyli Sylwester z kanonierzy.com.

ZielonyLisc komentarzy: 2020207.12.2018, 11:01

Szczerze mówiąc nie rozumiem jak można spędzać Sylwester przed kompem. No ok niech będzie ale rozsadzało by mnie od środka z myślą, że siedzę w domu zamiast balować. Coś w stylu: ale przegryw.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.12.2018, 10:58

U*

I ja jako jedyny byłem niepraktykujący te gierki:

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.12.2018, 10:57

O Jezu
Tak wyglada sylwester i moich ziomków z podstawówki/gimnazjum rok w rok. Heroes 3:D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 607.12.2018, 10:57

@DoomSlayer napisał: "Kiedys pamiętam nie puszczało pełnych linków."

A skąd wiesz, jak masz konto od 2018? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 10:18

Myślę, że jeśli jestem nowym klientem to coś z ceny zjada.

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 10:17

Oki, dzięki za info :)

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 107.12.2018, 10:14

@Barney: od 130 się zaczynają kanały Polsatu

macc komentarzy: 472807.12.2018, 10:13

Ja tego nie rozumiem, goście zarabiają taką mamonę i nie potrafią wybrać na miejsce takiej imprezki jakiegoś pewnego lokalu z którego nic nie wycieknie.
Zapłacić, wynająć jakiegoś typa co sprawdzi lokal, czy nie ma jakis ukrytych kamerek i jazda.

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 09:55

Na jakim kanale ta LM?

Jak ja się cieszę, że już kończę ta budowę domu, powtarzalne sie chyba o 10 lat xD

Barney komentarzy: 2058807.12.2018, 09:53

Nie przejechałem na telefonie jest za 99zl pakiet..

Macie ta nagrywarkę da się nagrać na przykład ostatnie 5 minut. Chciałbym gole pobierać Arsenalu

ArsenalChampion komentarzy: 798407.12.2018, 09:50

@RIVALDO700: ty to masz fantazje

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2407.12.2018, 09:49