Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11710.02.2019, 18:38

Tylko Ozil mógłby podać jak Silva teraz.

Pablo19 komentarzy: 37310.02.2019, 18:37

Tak właśnie patrzę na występy Sane to z nami i teraz z Chelsea nie wstał nawet z ławki a ostatnio tylko niecałe 60 min

lays komentarzy: 3987110.02.2019, 18:37

@Gunner915:

Bo kazdy pilkarz City ma gaz, jest mega inteligentny a tacy gracze jak Bernardo Silva moga grac i w srodku i na skrzydle i są mecha ruchliwi, a dodatkowo swietni technicznie. Majac takich pilkarzy musisz kontrolowac srodek pola i rywal nie ma co zrobic, biega jak glupi za pilka, a Ty chcesz cos takeigo zrobic xhaka? :D

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 18:37

SIXXX

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:37

@Gunner915: Zobacz ile pracy kosztowało Pepa to, żeby mógł grać jednym Fernandinho i wygrywać. U nas musi to jeszcze trochę potrwać. A po za tym kadra City jest kosmiczna

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57310.02.2019, 18:37

@Gunner915 napisał: "Wytlumaczcie mi czego my musimy grac 3 drwalami do przecinana w srodku pola tj. Xhaka, Guendo i Torreira kiedy takiemu CIty wystarczy jeden Fernandinho? Nam nie moze wystarczyc jeden Torreira?"

A z przodu kto? Mesut, którego Emery nie wystawia? Xhaka, który kopie się po czole? Mchitarian, którego forma to jedna, wielka sinusoida? O Iwobim, czy Elnenym nawet nie będę wspominał.

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:35

@NineBiteWolf: Przykro mi, że nie rozumiesz. Cel jest taki, że takie coś zdarza się rzadko i moim zdaniem warto to odnotować. Czepiasz się dla zasady. Znajdź sobie inny temat.

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:33

@RIVALDO700: W pierwszej połowie to im nawet coś wychodziło, a na drugą połowę chyba nie wyszli, bo wiedzieli, że nic nie ugrają. Mentalność odgrywa dużą rolę

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11710.02.2019, 18:33

Sterling mocny kandydat do gracza sezonu. Świetny jest.

lays komentarzy: 3987110.02.2019, 18:32

Sterling jakie odejscie :O

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 18:32

Gabriel..;/

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:32

Dlatego mówię, teraz City grają super, a za tydzień mogą wtopić z jakimś średniakiem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2019, 18:31

Chelsea ma ciężko skleic 1 akcje w tym meczu

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:31

@Cdarwin1: Może i byłby inny, ale tutaj też chodzi o to, że każdy strzał ląduje w siatce, każdy strzał jest idealny. Po prostu mają dzisiaj swój dzień. Na szczęście :D

Cdarwin1 komentarzy: 26110.02.2019, 18:30

@luko_PL: Też widzę świetną grę City, ale to głównie dlatego bo Chelsea na tyle pozwala. Z sensownym przeciwnikiem byłby inny obraz gry.

Matelko komentarzy: 320510.02.2019, 18:30

Chelsea z Wisienkami pobiła niechlubny rekord pod względem straconych bramek (pod banderą Romka). Jest jeszcze dużo czasu aby ten wynik wyśrubować. Kto jest za , łapka w górę :D

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020410.02.2019, 18:30

Chelsea na wyjazdach jest poprostu słaba i jakoś mnie nie dziwi że dzisiaj z City 5 dostają jak z Wisienkami było 4. City jest mocne ale na ligę mistrzów w dalszym etapie może być różnie.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11710.02.2019, 18:29

@NineBiteWolf: Trzeba być średnim trenerem jak Sarri.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 110.02.2019, 18:29

@Rowerinho: A idź Pan w uj, tyle by powiedział heh

_marecki komentarzy: 30410.02.2019, 18:28

Siema. Nie oglądam City. Czyli są jeszcze drużyny z większymi wylewami niż nasze ?

Rowerinho komentarzy: 225210.02.2019, 18:28

Ciekawe co Guardiola by powiedział na zamianę SterlingIwobi

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 110.02.2019, 18:28

@arsenallord: Sarri style

City na razie zawodzi, żeby nie potrafili na 6:0 strzelić to wiele o nich mówi xd

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:28

@NineBiteWolf: Boże. Forma dnia, dyspozycja dnia. Coś takiego. Dzisiaj są mega skuteczni, wszystko im siada. Co strzał, to gol. A Kepa jest naprawdę dobrym bramkarzem.
Czy wszystko trzeba pisać dosłownie?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11710.02.2019, 18:27

Kante musi grać na a spd. Jak nie to powinien być rezerwowym bo w grze do przodu jest dramatyczny.

Czeczenia komentarzy: 1247510.02.2019, 18:27

To musi być koszmar dla każdego zawodnika. Dostawać piątką, a tu trzeba jeszcze przez pół godziny pozorować walkę. Ale Chelsea? Niech płoną w piekle.

GROMALL komentarzy: 509010.02.2019, 18:26

dawać city jeszcze jedna

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:26

@Cdarwin1: A ja właśnie widzę świetną i skuteczną grę City. W Chelsea po prostu nie ma obrony, mają sporo swoich sytuacji. Ale to ja tak widzę

mitmichael komentarzy: 4924310.02.2019, 18:26

To jest najwazniejszy punkt przemawiajacy za City, nawet Guardiola o tym mowił - kadra, najwazniejsi gracze sa zdrowi, ma kto wejsc i namieszac.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2019, 18:26

Akurat gdy były plotki sanchez za sterling byłem 5 razy na tak.

Cdarwin1 komentarzy: 26110.02.2019, 18:25

Przecież to bardziej Chelsea gra żałośnie niż City świetnie. W LM pewnie znowu zostaną wyjaśnieni.

Trequartista komentarzy: 536610.02.2019, 18:25