Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield

Trzy punkty, ale na pewno nie za styl: Arsenal 2-1 Huddersfield 09.02.2019, 16:57, Łukasz Wandzel 2109 komentarzy

Arsenal przyjeżdzając na John Smith's Stadium, nawet pomimo nie najlepszej formy wyjazdowej, powinien nie tylko zgarnąć trzy punkty, ale również odnieść przekonujące zwycięstwo. Niestety, udała mu się jedynie ta pierwsza sztuka, ponieważ sama gra londyńczyków w tym spotkaniu nie zachwycała niczym Słowacki Gałkiewicza. Kanonierzy strzelając dwa gole przed przerwą, nieco oszukali rzeczywistość, gdyż wynik przez większość czasu nie odzwierciedlał przebiegu spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie unikali błędów w defensywie, będąc przy tym mało kreatywni z przodu.

Dopiero druga połowa pokazała brak walorów ekipy z The Emirates. Bernd Leno nie był w stanie zachować czystego konta nawet przeciwko ostatniej drużynie z tabeli, która rękami i nogami, a pewnie także myślami, jest już w Championship. Z powodu straty gola w końcówce Arsenal może być zadowolony jedynie z trzech punktów. Bo na pewno nie ze swojej gry.

Huddersfield: Hamer - Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo (56' Durm) - Mooy, Hogg, Bacuna - Puncheon (66' Depoitre), Kachunga, Diakhaby.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny Monreal - Maitland-Niles, Torreira (59' Elneny), Guendouzi, Kolasinac - Mchitarian (76' Suárez), Lacazette, Iwobi (88' Willock).

Niemal kwadrans zajęło Kanonierom objęcie prowadzenia. Wynik otworzył Alex Iwobi po strzale, po którym mało kto spodziewałby się zdobycia gola przez Nigeryjczyka. Skrzydłowy Arsenalu dostał bardzo wysoką piłkę od Henricha Mchitariana i złożył się do uderzenia z powietrza. Sam strzał był nieporadny, ale na tyle celny, że źle ustawiony Ben Hamer musiał pogodzić się z faktem, iż piłka wylądowała w siatce.

Otwarcie wyniku nie sprawiło jednak, że Arsenal w jakikolwiek sposób zacząć dominować na boisku. Trudno mówić o koronkowych akcjach w ofensywie, gdy podopieczni Emery'ego tyle samo atakowali, co musieli się bronić. Teriery raz po raz wbiegały w okolice ich szesnastki, a londyńczycy nie wystrzegali się błędów, dwukrotnie oddając futbolówkę za darmo piłkarzom Huddersfield na około 25. metrze.

Tuż przed przerwą Alexandre Lacazette podwyższył na 2-0 po świetnym, podkręconym podaniu autorstwa Maitlanda-Nilesa. Francuski napastnik po raz kolejny udowodnił, że wykończenie to jego drugie imię. Udział w tej akcji przypadł również Mchitarianowi, który zaliczył asystę drugiego stopnia.

Kanonierzy mieli dużo szczęścia w tym spotkaniu, ale chyba w 50. minucie najwięcej. Wtedy to Adama Diakhaby był bliski zdobycia bramki kontaktowej po fantastycznym rozegraniu akcji przez zespół gospodarzy, jednak fachową interwencją popisał się wtedy Bernd Leno. Napastnik Terierów, pomimo prób, nie był już bliżej wpisania się na listę strzelców w tym spotkaniu.

W 70. minucie Alex Iwobi już nie pierwszy raz udowodnił sobie i innym, że musi popracować nad wykończeniem. Kiedy Arsenal atakował w sytuacji trzech na trzech, Nigeryjczyk dostał podanie, dzięki któremu miał dużo wolnej przestrzeni na oddanie strzału, ale i tak podjął najgorszą decyzję z możliwych - strzelił prosto w bramkarza.

Nieco ponad kwadrans na murawie - licząc z doliczonym czasem gry - dostał od Unaia Emery'ego Denis Suárez. Zawodnik wypożyczony z Barcelony nie zaaklimatyzował się jeszcze w Londynie na tyle, by wnieść do zespołu z The Emirates cokolwiek, choć oczywiście nie zagrał jeszcze ani jednego pełnego meczu. Oceniając go wyłącznie po dzisiejszych kilkunastu minutach na placu gry, Hiszpan nie wygląda jak godne zastępstwo ani Aarona Ramseya, ani Mesuta Özila.

Kanonierzy nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego i tym samym nie zachowali czystego konta. Gol dla Huddersfield został zapisany na konto Seada Kolasinaca jako trafienie samobójcze.

Druga połowa spotkania dokładnie odzwierciedliła postawę londyńczyków i ich styl gry, który nie miał prawa się podobać. Zespół Huddersfield miał w tym spotkaniu 55% posiadania piłki, grając przeciwko drużynie, która niegdyś nigdy by na to nie pozwoliła. Przecież Mchitarian i Lacazette zaliczyli udane zawody. Nawet Iwobi był aktywny, pomimo swojej słabej skuteczności względem liczby okazji, do jakich dochodził. Jednak jako drużyna Arsenal nie prezentował się najlepiej. Wygrał 2-1, ale był i przeważnie w tym sezonie jest: niepoukładany w obronie oraz nieokrzesany z przodu - nawet podejmując ostatnią drużynę w tabeli.

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

@Damaks:

Pisz co tam chcesz, dla mnie większym niewypałem jest Jorginho a świadczy o tym fakt jaka podjarke mieli kibice Chelsey z tego transferu, u nas natomiast okienko było traktowane jako praktycznie niewykonane, nikt się nie spodziewał mega cudów od Freda I Dalota, były to uzupełnienia składu, aczkolwiek oczywiście zgadzam się ze Fred zawodzi gdy grał w większości meczow

Catalonczyk komentarzy: 519610.02.2019, 18:08

@rreddevilss napisał: "A co umie Jorginho po za podaniami do najbliższego? Fred chociaż jedną bramkę strzelił a Jorginho tyle minut i 0 goli i 0 asyst wybitny zawodnik w zwalnianiu gry"

Jorginho też ma jedną bramke. Więc coś Ci nie pykło

karol200 komentarzy: 13610.02.2019, 18:07

Freda bym nie lekcewazyl, wedlug mnie to swietny zawodnk I bedzie gral w United pierwsze skrzypce, musi sie przyzwyczaic do ligi.

lays komentarzy: 3987110.02.2019, 18:06

Chelsea lose 4-0 at Bournemouth then win 5-0 vs Huddersfield and now 4-0 down at half time vs City all in a space of 2 weeks.

W tańcu się nie pier... XDDD

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 18:06

@rreddevilss: Jorginho reguluje tempo przy pressingu i atakach. Tyle, że jak przeciwnik potrafi go wyłączyć z gry, to gra się sypie. Po za tym ani techniki wielkie, ani szybkości.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 18:05

@rreddevilss: Tak, tak. Rozliczaj registę z asyst i goli. Widać jak znasz się na piłce. A Jorginho ma jedną bramkę.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466910.02.2019, 18:03

@Damaks:

Gunner915 komentarzy: 276710.02.2019, 18:03

na lawce:
Xhaka, Iwobi, Welbeck, Mustafi, Monreal

fabregas1987 komentarzy: 2570610.02.2019, 18:02

W następnej kolejce gramy ze Świętymi, United z Liverpoolem, a Chelsea ze Spursami. Pomimo naszej mocno średniej dyspozycji może się okazać, że będziemy na 4 miejscu za tydzień

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 18:02

@rreddevilss: Gdyby coś umiał to by grał. Chyba nie bez powodu pod wodzą dwóch trenerów grzeje ławę.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11710.02.2019, 18:01

Dla mnie gorszy jest Keita. On miał rozgnieść tę ligę. Jeżeli ktoś oglądał Napoli to wiedział, że Jorginho to jakiś wybitny zawodnik nie jest.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466910.02.2019, 18:00

@Damaks:

A ile ten Fred zagrał że niby większy niewypal od Jorginho? Niebadz śmieszny, transfer nieudany na tą chwilę to fakt ale Włoch jest większym niewypałem

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 17:59

@arsenallord: Przypominam, że 3 razy więcej daliśmy za Granita o ile się nie mylę ;D

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:58

@RIVALDO700: A taki Fred u Mou nie grał i u OGSa też.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2019, 17:58

Keita nie jest taki tragiczny. Wczoraj bardzo dobry mecz z bour

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11710.02.2019, 17:56

@NineBiteWolf: Ja bym za niego 5 mln nie dał.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:56

@RIVALDO700: Fred? Keita?

mitmichael komentarzy: 4924310.02.2019, 17:56

Brawo Stoch, rosnie forma przed MS

Slaviola komentarzy: 1236410.02.2019, 17:55

Kamil to jest gość i mega cwaniak!
Nie wiem czy znacie się na skokach czy nie, ja trochę wiem (sam nawet kiedyś próbowałem xD), ale gość znowu próbuje wstrzelić się z formą na najważniejsze zawody w sezonie, czyli MŚ! Mówię znowu, bo On często to robi #D

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:55

Barkley w Chelsea miał 2 dobre mecze. Z BUR i SOU jeżeli dobrze pamiętam.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11710.02.2019, 17:54

Pamiętam jak kilka osób mówiło tutaj, że Barkley to świetny transfer Chelsea.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.02.2019, 17:53

Jorgihno to chyba największy niewypał lata pod względem medialnych graczy.

Gunner915 komentarzy: 276710.02.2019, 17:53

City jeszcze dwie i wchodzimy na 5 miejsce.

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 17:52

@karol200: Całkiem możliwe jeszcze

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:52

@rreddevilss: Przypomnij mi co pisałem bo nie pamiętam.

karol200 komentarzy: 13610.02.2019, 17:50

@Damaks: spokojnie, sezon jeszcze dlugi.

Marioht komentarzy: 611410.02.2019, 17:50

City to potwór, nic się nie zmieniło. Żałuję, że nie postawiłem tych dwóch stów na ich mistrzostwo, w momencie gdy mieli sporą liczbę punktów straty do Liverpoolu.
Mają mocniejszy, bardziej zbalansowany zespół.

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 17:50

@Simpllemann: Dokładnie o to mi chodzi. A tutaj wszyscy w euforii jakbyśmy byli już na 100% w TOP4. A dalej jesteśmy za nimi.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11710.02.2019, 17:50

Kevin De Bruyne ro zdecydowanie najlepszy belgijski piłkarz.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:48

Oj w Chelsea szykuje się kilka lat posuchy od trofeów. Znowu brak LM, pewnie nowy trener, odejście Hazarda i tak można wymieniać dalej.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18410.02.2019, 17:48

@Chlopek: Nie wiem, o co Ci chodzi. Miałem chwilę, ale ktoś mi zdjął po kilku godzinach z jakiegoś powodu.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52410.02.2019, 17:48

Arsenal w pierwszej połowie meczu z City miał gorsze statystyki od Chelsea, a przegrywał tylko 1:2. Obywatele są dziś niesamowicie skuteczni - 4 celne strzały i 4 gole.

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 17:45

A mi się zdaje, że Hazard zostanie. Tzn. jeśli będą w TOP4, albo wygrają LE

silvano95 komentarzy: 977610.02.2019, 17:44

Nawet gdy druzyna rywali dostaje mocno przegrywa znajdą sie ludzie na tej stronie by tylko Arsenalowi dokopać

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.02.2019, 17:44

@RIVALDO700: Śmiesznie będzie jak nie przedłuży kontraktu a Real kupi Mbappe albo Neymara, bo to ich główne cele.

Chlopek komentarzy: 3552 newsów: 110.02.2019, 17:43

@Diam51: no bana miałeś ? erykgunner

luko_PL komentarzy: 109810.02.2019, 17:43

@Damaks: Bez przesady, teraz nawet prowadzą grę. Ale wiadomo, że City się rozluźniło, co się nie podoba Pepowi, bo pokrzykuje co chwilę z boku. Ale swoje okazje Chelsea ma, tylko są jak zwykle nieskuteczni :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.02.2019, 17:41