Trzy punkty obowiązkiem: Arsenal - Sunderland

Trzy punkty obowiązkiem: Arsenal - Sunderland 15.05.2017, 23:54, Michał Kruczkowski 415 komentarzy W niedzielne popołudnie wszyscy fani Arsenalu dopingowali West Ham, licząc na to, że Młoty urwą punkty Liverpoolowi. Niestety, podopieczni Slavena Bilicia zostali zdeklasowani przez The Reds, przez co szanse Kanonierów na awans do Ligi Mistrzów znacznie stopniały. Nie ma co jednak obwiniać o obecną sytuację sąsiadów z Londynu, ponieważ gracze Wengera sami nawarzyli sobie piwa. Wygranie dwóch ostatnich meczów jest absolutnym obowiązkiem i nie chodzi tylko o wywarcie presji na rywalach z góry tabeli. Podtrzymanie zwycięskiej formy może być niezwykle ważne w kontekście zbliżającego się finału Pucharu Anglii. Już jutro na Emirates Stadium zawita zespół, który przynajmniej na rok żegna się z Premier League, Sunderland.

Przez ostatnie kilka sezonów Czarne Koty zawsze były głównym kandydatem do spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak za każdym razem potrafiły się zmobilizować w końcowej fazie rozgrywek i ostatecznie utrzymywały się w elicie. W tym roku happy endu nie będzie. Podopieczni Davida Moyesa zamykają tabelę i chyba nikt nie będzie zbytnio za nimi tęsknił, jako że ich gra, delikatnie mówiąc, nie porywa. Chyba jedynym piłkarzem w ich szeregach, którego warto pochwalić, jest doświadczony Jermaine Defoe, zdobywca 15 goli w tym sezonie Premier League. Nie ma co jednak czarować i zakrzywiać rzeczywistości, Sunderland po prostu nie powinien stanowić większej przeszkody dla Arsenalu. Najlepiej całą sytuację w klubie z północnej Anglii opisują słowa Alana Shearera, który po ostatniej porażce Czarnych Kotów ze Swansea, nazwał ich występ "żałosnym i haniebnym". Co ciekawe, David Moyes zgodził się z komentarzem byłego napastnika.

Historia pojedynków pomiędzy obiema ekipami również przemawia za Arsenalem. Na 152 starcia The Gunners triumfowali 61 razy, a Sunderland 50. Trzeba jednak zaznaczyć, że w erze Premier League Czarne Koty ani razu nie wygrały na podwórku Kanonierów, a ich ostatnie zwycięstwo w północnym Londynie miało miejsce w 1983 roku. Jeśli chodzi o porównanie trenerów, to ewentualne zwycięstwo we wtorkowym meczu byłoby już dwudziestym triumfem Wengera nad Moyesem. Boss nie ma tak dobrych statystyk przeciwko żadnemu innemu menedżerowi. Październikowy mecz obu drużyn z 2016 roku kojarzy się przede wszystkim z występem Oliviera Girouda, który po wejściu z ławki rezerwowych swoje dwa pierwsze kontakty z piłką zamienił na gole. Francuzowi wyraźnie leży ten rywal, ponieważ w czterech ostatnich starciach z Sunderlandem Oli czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Biorąc pod uwagę wszystkie te statystyki, a także ostatnią dyspozycję obu zespołów, faworyt jutrzejszego meczu jest tylko jeden.

W kwestii nieobecnych, Arsene Wenger nie będzie mógł oczywiście skorzystać z usług Santiego Cazorli. Ponadto wątpliwe jest, aby w tym meczu wystąpili Alexis Sanchez i Laurent Koscielny, którzy zmagają się z drobnymi urazami. Niedostępny będzie również Alex Oxlade-Chamberlain, natomiast do składu wraca Kieran Gibbs. Jeśli chodzi o Sunderland, to pod znakiem zapytania stoją występy Jasona Denayera, Victora Anichebe i George'a Honeymana. Na boisku w Londynie nie zobaczymy również Stevena Pienaara, Lee Cattermole'a, Jana Kirchoffa, Duncona Watmore'a oraz Paddy'ego McNaira.

Podsumowując, inny rezultat niż komplet punktów dla Arsenalu jest nie do przyjęcia. Oczywiście Kanonierzy nie mogą zlekceważyć rywali, którzy mimo pewnego spadku zdołali ostatnio wygrać na trudnym terenie w Hull. Ponadto graczom Wengera zdarzało się już robić swoim kibicom bardzo niemiłe niespodzianki. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że we wtorkowy wieczór staną naprzeciwko siebie zespoły o zupełnie innych klasach. Rozpędzony i liczący na potknięcie innych Arsenal kontra pogodzony ze spadkiem i ratujący resztki honoru Sunderland. Fani zebrani na Emirates Stadium z pewnością chcieliby zobaczyć kawałek dobrego futbolu i nie pogardziliby popisem strzeleckim ze strony swoich idoli. Sprawa wydaje się być więc klarowna, jednak znając uroki Premier League, a szczególnie uroki bycia kibicem Arsenalu, lepiej nie dopisywać sobie kompletu oczek przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Czas: 16 maja 2017, godzina 20:45 czasu polskiego
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Skład Kanonierzy.com: Cech - Gabriel, Mustafi, Holding - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil, Giroud, Welbeck
Typ Kanonierzy.com: 3:0

Premier LeagueSunderlandSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Kruczkowski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Aden komentarzy: 863 16.05.2017, 22:08

Zabawne, że nawet rosyjski komentator pyta się: "Gdzie to grasz, Hector!?" :D

mateusz19191010 komentarzy: 688 16.05.2017, 22:06

Proponowałbym wprowadzić AOC i Welbecka/Walcotta

illpadrino komentarzy: 6444 newsów: 2 16.05.2017, 21:53

MG

Oblivion
Marsjanin
Pasażerowie

TomekO komentarzy: 650 16.05.2017, 21:52

Pumeks

Interstelar to filmowe dno nie rozumiem zachwytów nad tym dziełem.
Akurat super efektów jest od groma w tym filmie, a nieścisłości rządzą tym filmem, myślę że tylko prometeusz przebija matthew gadającym o miłości że wszytsko to miłość.

mistiqueAFC komentarzy: 21536 16.05.2017, 21:50

Interstellar to jest cudo.Ten film oglądam przynajmniej dwa razy w roku i dalej mnie tak samo zachwyca.

Calypso komentarzy: 1270 16.05.2017, 21:50

Nowy news

SoulStorm komentarzy: 1746 16.05.2017, 21:49

F.C Samobójcy Londyn

Tevez komentarzy: 821 16.05.2017, 21:49

Ciekawe ilu kibiców będzie przychodziło na mecze Ligi Europy jak przyjdzie grać z takim Krasnodarem. Wenger rozpieścił wszystkich Ligą Mistrzów a teraz już tak kolorow nie będzie.

Calypso komentarzy: 1270 16.05.2017, 21:49

Co ten Monreal..

pumeks komentarzy: 14992 16.05.2017, 21:49

Zaraz gola stracą

daniken komentarzy: 1278 16.05.2017, 21:49

Szebson sprawdż ten:

http://ysihd.me/soccer/channel/nbcsn/

MuodyWenger (redaktor) komentarzy: 123 newsów: 10 16.05.2017, 21:49

@TurboGrosik
U mnie działa

Dewry komentarzy: 5541 newsów: 2 16.05.2017, 21:48

Monreal poza kontrolą.

DontCry komentarzy: 3288 16.05.2017, 21:48

Monreal.

Mihex komentarzy: 15416 16.05.2017, 21:48

Dobra panowie. To teraz te obiecane 5 bramek.

maci3j komentarzy: 65 16.05.2017, 21:47

Jakiś protest na trybunach? Pusto tam dzisiaj

Szebson komentarzy: 1382 16.05.2017, 21:47

Sprawdzilem na dwoch telefonach ten link od simplle i lipa, ten od mistique nawet mi sie nie laduje. XD

pumeks komentarzy: 14992 16.05.2017, 21:47

TomekO

Interstellar to film dla starszych kanonierów :)
Bez super efektów.
Dobrze piszesz, że to dramat o ile masz na myśli gatunek filmu.

Jak ma być efekciarsko to te ostatnie filmowe Star Treki są dobre.

MaciekGoooner komentarzy: 24706 newsów: 5 16.05.2017, 21:46

Dzięki pany, dodałem sobie kilka na listę i zaraz może się na coś szarpnę.

A Interstellar to oczywiście oglądałem. Mi tam się bardzo podobał.

songoku95 komentarzy: 19428 16.05.2017, 21:45

sprawa jest prosta. Brak Kosy. Nie można wyjść wyżej bo w obronie jest Holding i Mustafi przez co Defoe tylko czeka na jakąś okazje. Obstawiam, że gdyby był Kosa Arsenal by wyszedł wyżej.

Kanonier204 komentarzy: 33492 newsów: 3 16.05.2017, 21:45

Niby nie dziala, a wszyscy ogladaja z tego streama :>

mistiqueAFC komentarzy: 21536 16.05.2017, 21:44

@Marioth & Kyrtap

Cieszę się, że są jeszcze tutaj ludzi których nie zadowala taki shit jak dzisiaj oglądamy na Emirates

Kyrtap komentarzy: 3807 newsów: 1 16.05.2017, 21:44

Slaviola

Zapomniałem, że Ty jesteś z innej rzeczywistości, w której Xhaka jest o klasę lepszy od Kroosa.

daniken komentarzy: 1278 16.05.2017, 21:44

MG

"Moon" z 2009 z Samem Rockwellem

mistiqueAFC komentarzy: 21536 16.05.2017, 21:43

@szebson

http://www.sport247.live/pl/player/591ad41e00324751836794/4/115/591b47afd03d6/ArsenalFC-SunderlandAFC/768/432

Marioht komentarzy: 2877 16.05.2017, 21:43

Nie gramy słabo? Truchtają, snują się po boisku, ostatni zespół ligi długimi momentami dłużej wymienia piłkę od Arsenalu.

Widać, jak niektórzy zostali przez te wszystkie lata przesiąknięci Wengerem.

Matko i dwie córki. Jak się nie pozbędziemy Francuza tego lata to można zapaść w sen jak niedźwiedź na czas jego umowy...

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42111 newsów: 237 16.05.2017, 21:42

Szebson
U mnie działa normalnie, więc nie wiem czym jest to spowodowane.

TurboGrosik komentarzy: 659 16.05.2017, 21:42

Ma ktos weeb.tv ? Macie Canal+ dostepny?

TomekO komentarzy: 650 16.05.2017, 21:42

MaciekGoooner;

Intersterlar to dramat nawet nie oglądaj..
Zobacz sobie Ghost in the Shell wersje kinowa jest bardzo dobra może przekonasz się do tego klimatu a naprawdę jest to świetny klimat.

Szebson komentarzy: 1382 16.05.2017, 21:41

@simplle
Zablokowane :x

Czeczenia komentarzy: 8530 16.05.2017, 21:41

Da się to oglądać. To komplement, bo ostatnio Arsenal grał gówno w tygodniu.

Bramki kwestią czasu. Tak sądzę.

maci3j komentarzy: 65 16.05.2017, 21:41

City robi swoje.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42111 newsów: 237 16.05.2017, 21:40

Kyrtap
Wynik i gra mogą być różne. Choć dziś nie gramy wielkiego meczu.

Slaviola komentarzy: 1611 16.05.2017, 21:40

Kyrtap

Słabo bym tego nie nazwał, może nie rewelacyjnie, jednak mieliśmy sporo świetnych okazji. Gdyby w innej rzeczywistośi gra wyglądała by tak samo, a wygrywalibysmy że 3:0, to nie napisałbyś że gramy słabo!

Dewry komentarzy: 5541 newsów: 2 16.05.2017, 21:39

MG
Mi wyjątkowo dobrze podszedł Wyścig z czasem (In Time). Mile się zaskoczyłem oglądając ten film.

mistiqueAFC komentarzy: 21536 16.05.2017, 21:39

@MG

Westworld.Może akurat nie widziałeś :P

pumeks komentarzy: 14992 16.05.2017, 21:39

Slaviola

Słabo grają, bo dziś gole to konieczność.

Szogun komentarzy: 21247 newsów: 3 16.05.2017, 21:38

Mihex Do tej pory ale spokojnie jeszce powyyjmuje. My tak po prostu mamy,że dajemy albo napastnikowi się przełamać albo tworzymy z bramkarza bohatera.

Gunerxxx komentarzy: 998 16.05.2017, 21:38

Ja twierdze, że słabo a okularów nie noszę. Strzelać sobie można i z połowy boiska tylko co z tego?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42111 newsów: 237 16.05.2017, 21:38

Szebson
aliez.me/live/gmvop87hd/

maci3j komentarzy: 65 16.05.2017, 21:38

Nasza gra katastrofa po raz kolejny!

Slaviola komentarzy: 1611 16.05.2017, 21:38

MaviekGoooner

Polecam film: "Chappie"

Jak dla mnie świetny :)

Kyrtap komentarzy: 3807 newsów: 1 16.05.2017, 21:38

Slaviola

0-0 z jedną z najgorszych drużyn w historii PL, to nie jest słaba gra?

Marioht komentarzy: 2877 16.05.2017, 21:38

Czy te puste krzesełka to z przyczyn czysto sportowych czy może jakiś protest wymierzony w osobę Francuza? A może jedno i drugie?

Pierwszy raz zdarzyło mi się zasnąć na meczu Arsenalu. I to jeszcze na siedząco.

Nudny, nudny Arsenal.

pumeks komentarzy: 14992 16.05.2017, 21:37

Interstellar
Primer

Slaviola komentarzy: 1611 16.05.2017, 21:36

Kto twierdzi że gramy słabo jest po prostu ślepy!
18 strzałów, w tym 5 celnych, w to tylko w 1szej połowie. Brakuje tylko konkretów, czyli skuteczności i strzelownych bramek! Najsłabsze ogniwo to Gibbs, chłopak nie ogarnia w ogóle XD

Gunerxxx komentarzy: 998 16.05.2017, 21:36

Nie wiem co mnie znowu podkusiło, żeby stawiać na Arsenal... jeszcze hendi-1 :D

mistiqueAFC komentarzy: 21536 16.05.2017, 21:36

Wstyd.Gramy o pozostanie w grze o LM z najgorszą drużyną ligi, a u naszych piłkarzy nie widać nic chęci.Wyglądają tak jakby musieli te 90 minut odbębnić za karę.
Najlepszy z najgorszych (ze wszystkich): Ramsey

Jestem bardzo rozczarowany tą ich bezjajeczną postawą

MaciekGoooner komentarzy: 24706 newsów: 5 16.05.2017, 21:36

Może się przebiję wśród komentarzy o meczu.

Kto poleci jakieś dobre sci-fi? Najlepiej AI, ale niekoniecznie.
Oglądałem wczoraj Ex Machinę i mi się mocno spodobało.

pumeks komentarzy: 14992 16.05.2017, 21:36

Brakuje ognia i chyba motywacji i wiary.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 22.10.2017 - godzina 14:30
? : ?