Tuchel: Nie byłem blisko dołączenia do Arsenalu

Tuchel: Nie byłem blisko dołączenia do Arsenalu 27.07.2018, 17:37, Tomasz Kochański 33 komentarzy

Główny trener Paris Saint-Germain - Thomas Tuchel, przy okazji spotkania z Arsenalem skomentował plotki, które łączyły go z objęciem posady trenera Kanonierów, deklarując, iż nie był blisko zastąpienia Arsene'a Wengera.

W momencie, w którym Arsene Wenger ogłosił opuszczenie Arsenalu, Tuchel był już po słowie z władzami francuskiego klubu, zastępując obecnego trenera The Gunners - Unaia Emery'ego:

- Jeśli mam być szczery, podjąłem decyzję przed oświadczeniem Arsene'a Wengera - powiedział Tuchel na konferencji przed spotkaniem z Arsenalem.

- Nie wiem, czy byłem postrzegany jako jego zastępca czy nie. Nie myślałem o tym, ponieważ nie było o tym mowy w sytuacji, w której wtedy się znajdowałem.

Tuchel skomentował również sytuację Arsene'a Wengera. Uważa on, że francuski menadżer nie powiedział ostatniego słowa, jeśli chodzi o prowadzenie drużyny piłkarskiej:

- On nadal będzie menadżerem. Nie powinienem o nim mówić, ale wyobrażam sobie, że to musi być dla niego dziwne uczucie, kiedy nie prowadzi Arsenalu, bo on był kimś więcej niż tylko trenerem.

- On był Arsenalem, to dżentelmen i jeden z największych menadżerów na świecie. Mam pewne uczucie, że on nie zakończył swojej kariery menadżera.

Arsene WengerParis Saint-GermainThomas Tuchel autor: Tomasz Kochański źrodło: dailymail.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 505829.07.2018, 15:04

@hot995: "Nie ocenia się wszystkich trenerów na podstawie wyłącznie zdobytych pucharów, bo to nie ma jakiegokolwiek sensu. Nie każdy ma takie same podwaliny pod sukces (budżet), więc jeden ma łatwiej, a drugi ma trudniej."

Odważna wypowiedź, biorąc pod uwagę stronę, na której się znajdujemy xD

Leehu komentarzy: 1005528.07.2018, 19:16

Dziwne są te słowa, to wygląda tak jakby się PSG dogadało z Tuchelem zanim poinformowali Emery'ego o zwolnieniu, bo przecież Wenger swoją decyzję o odejściu podjął już w marcu.

Elastico07 komentarzy: 741628.07.2018, 12:08

@gnabry_: "Emery jest w porzadku ale Tuchel to inny poziom"

hahaha,co to ma znaczyć ?

n0thing komentarzy: 5047 newsów: 36228.07.2018, 09:42

Od trenerów wymaga się sukcesów. Klopp tez jest świetnym fachowcem natomiast w najważniejszych momentach nie potrafi dociagnac do ostatniej prostej. I to właśnie różni takich menadżerów od Guardioli czy Mourinho którzy w swoich karierach trenerskich osiągneli największe sukcesy. Oni zostaną zapamietani jako ci którzy wygrywali LM z Interem, z Barcelona czy Zidane z Realem. Tak samo sukces Leicester będzie wspominany wielokrotnie natomiast porażki w finale będą głównie wymieniane w kontekście negatywnym w przypadku Kloppa. Tuchel jeszcze tak naprawdę nic wielkiego nie osiągnął i nie wyróżnia się zbytnio wśród najlepszych fachowców ze wzgledu na osiagniecia co nie zmienia faktu że teraz ma idealna okazje udowodnic swoją jakosc

kanonier91 komentarzy: 431728.07.2018, 08:40

Emery jest świetnym fachowcem co udowodnił już przed PSG. To jak Valencia grała za jego czasów, a później Sevilla to poezja.

Tevez komentarzy: 365327.07.2018, 23:38

@mitmichael: Akurat Tuchel ma taki charakter że żaden Neymar mu nie podskoczy :)

hot995 komentarzy: 5725 newsów: 527.07.2018, 22:44

Już to kiedyś pisałem. Nie ocenia się wszystkich trenerów na podstawie wyłącznie zdobytych pucharów, bo to nie ma jakiegokolwiek sensu. Nie każdy ma takie same podwaliny pod sukces (budżet), więc jeden ma łatwiej, a drugi ma trudniej. Sarri niczego nie wygrał, ale trafił najpierw do Napoli, gdzie dostrzeżono jego warsztat w Empoli, a potem już krok wyżej i wylądował Chelsea. Pochettino również niczego szczególnego nie osiągnął, ale jakoś potrafiono dostrzec w nim to coś i dzisiaj mamy go w Premier League, a gdyby nie nowy kontrakt, to pewnie byłby już szkoleniowcem Realu. Taką samą drogę przeszedł Tuchel i wszedł prawie na sam szczyt - PSG. Takich trenerów jest mnóstwo. Takim kolejnym będzie Nagelsmann. Nie każdy zaczyna jak Guardiola od Barcelony, czy Zidane od Królewskich. Niektórzy po prostu mają trudniej i muszą się wspinać, chociaż nie ukrywam, że poradzenie sobie w dwóch gigantach na samym początku swojej kariery jak zrobili to Hiszpan i Francuz również zasługuje na wielki szacunek i uznanie. W takich wypadkach liczą się własnie małe sukcesy i ocenia się zupełnie inną miarą. Kiedyś podawałem tutaj "osiągnięcia" Tuchela w postaci licznych rekordów, chociaż trofeum wygrał tylko jedno. Nie przeszkadzało to nikomu w Niemczech, żeby wymieniać go jednych tchem obok Löwa jako najlepszych niemieckich trenerów. Nie gloryfikowałbym jednak tak Thomasa w zestawieniu z Emerym. Myślę, że obaj mogą osiągnąć wiele w swoich klubach. Tuchel będzie miał o tyle łatwiej w Paryżu, że ma doświadczenie, bo wie jak musi zacząć. Niemiec na pewno przeanalizował kadencję Hiszpana i widział co robił nie tak i jakie popełniał błędy. Dzięki temu już na samym na samym starcie pokazuje piłkarzom, że głównodowodzącym będzie on, a nie Neymar (sprawa z klubami, dyskotekami). Zresztą TT od zawsze mieszał się w diety zawodników. Tak było w Mainz i tak było w Borussii. Właściciele paryskiego zespołu zdali sobie sprawę z tego, że potrzebny jest ktoś z twardym charakterem, dlatego własnie wybrali jego. Ci bardziej obyci z PSG wiedzą, że to nie był pomysł Nassera Al-Khelaifiego tylko samego właściciela klubu, czyli emira kataru - Tamima ibn Hamad Al Saniego. Mówi się, że Unai nie do końca poradził sobie w Paryżu. Powiem tak - swoje zrobił. Nie każdy potrafi radzić sobie z zawodnikami o wybujałym ego, bo każdy jest inny i w tym nie ma żadnego problemu, to żadna ujma. Jedni wolą pracować w takich warunkach, a jeszcze inni w takich. Zanim wydałem osąd o nowym trenerze Arsenalu postanowiłem sporo się o nim dowiedzieć, bo nie ukrywam, że liga francuska nigdy nie była dla mnie kusząca. Od tego momentu o PSG czytam dość sporo i sporo wiem. Wszyscy obwiniają Unaia o porażkę z Barceloną, ale zapominają, że wcześniej totalnie ją zdominował. Podrzucam świetny tekst, który znalazłem w internecie i opowiada o jego kadencji w PSG, pozwala spojrzeć na Hiszpana z zupełnie innej perspektywy - tej lepszej i jasno ukazuje, że nie wszystko było jego winą:
https://issuu.com/vivelaligue1/docs/leballon5-final

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 22:06

@Arsenal2004: mhm

Arsenal2004 komentarzy: 108627.07.2018, 21:50

@gnabry_: ty o Gomesie i nainggolanie serio ?

mitmichael komentarzy: 4856227.07.2018, 20:56

Panie Tuchel jeszcze bedziesz pan zalowal przejscia do PSG no chyba, ze Neymara tam nie bedzie bo on ustawia wszystkich pod siebie nawet wlascicieli i uwaza sie za wazniejszego od trenera.

wmajek komentarzy: 8527.07.2018, 19:23

Ja sie osobiscie ciesze ze przyszedl Emery :) pasuje mi w Arsenalu. Niech dadza mu czas, stworzy cos pieknego i zostanie z Nami kolejne 20 lat.

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 19:14

wole sie kompromitowac niz isc za hermetycznym glosem ludu

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 19:13

wow ale wrazliwy jestes hihihi

dami494 komentarzy: 3348 newsów: 227.07.2018, 19:04

@gnabry_: Weź się nie kompromituj, bo już nie pierwszy raz siejesz ferment

MVTI komentarzy: 1850 newsów: 57327.07.2018, 18:50

@gnabry_: I tak, niestety zgadłeś, mam go zapisanego w telefonie w podobny sposób.

MVTI komentarzy: 1850 newsów: 57327.07.2018, 18:49

@gnabry_: Przecież w mojej wypowiedzi nie było żadnej ironii, a tym bardziej złośliwości. Podałem tylko stare i znane przysłowie, które idealnie odnosi się do Twojego komentarza.

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:45

zaloze sie ze masz go wpisanego w telefonie "Moj Mistrz" i jak odbierasz to mowisz "tak prosze"

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:44

wiesz co nie lubie sie klocic ale ty zawsze odpisujesz w ironiczny sposob (to byl kolejny raz w moja strone) bo chcesz pokazac jaki madry jestes i to mnie irytuje ehhh jestes taka mala wersja demo erykagunnera heh

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:19

a ty kim jestes co???

MVTI komentarzy: 1850 newsów: 57327.07.2018, 18:11

@gnabry_: Nie będziesz mnie uciszał, nie pozwalaj sobie na za wiele, bo nikim tutaj nie jesteś, by móc to robić.

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:07

jedyny dm jakiego maja to Lassana Diarra ktory przyszedl z Al-Jaziry

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:05

przod jest boski ale tyl taki sobie

DexteR_000 komentarzy: 604727.07.2018, 18:04

@gnabry_: Nie wiem, ale chyba juz troche gwiazd ma :)

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:03

kogo on na razie kupil oprocz starca Buffona???

DexteR_000 komentarzy: 604727.07.2018, 18:01

@gnabry_: No to teraz przynajmniej bedziesz mial odpowiedz na jedno pytanie.
Tuchel raczej bedzie mial nieograniczony budzet w PSG.

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:00

@MVTI: milcz

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 18:00

ps. Andre Gomes jest mistrzem Portugalii, Hiszpanii i razem z rep wygral mistrzostwo Europy a Radja Nainggolan nigdy nie wygral zadnego pucharu wiec jest pewnie z 10 razy gorszy od niego prawda?????

MVTI komentarzy: 1850 newsów: 57327.07.2018, 17:58

@gnabry_: Gdyby babcia miała wąsy, toby dziadkiem była.

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 17:57

Ciekawe jak wygladalaby sytuacja gdyby wielki Guardiola bylby trenerem Augsburga, Mainz i tamtej Borussii, a Tuchel przejalby kosmiczna w tamtym czasie Barce, pozniej maszynke Heynckesa (Bayern) i na koncu City gdzie ma nieograniczony budzet.

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 17:55

Luis Enrique wygral dwa razy mistrzostwo Hiszpanii, lige mistrzów, klubowe mistrzostwa swiata i reszte tych pucharow, a naprawde myslisz ze jest chocby w 1/3 na poziomie Tuchela????

arsenallord komentarzy: 18907 newsów: 11727.07.2018, 17:53

Może kiedyś, Thomas :D

ArsenalChampion komentarzy: 378127.07.2018, 17:47

@gnabry_: a co ten tuchel wygrał w swojej karierze trenerskiej że to inny poziom

gnabry_ komentarzy: 4243 newsów: 127.07.2018, 17:42

Emery jest w porzadku ale Tuchel to inny poziom.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 23.02.2020 - godzina 17:30
? : ?
Arsenal - Newcastle 16.02.2020 - godzina 17:30
4 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool26251076
2. Man City25163651
3. Leicester26155650
4. Chelsea26125941
5. Tottenham26117840
6. Sheffield United26109739
7. Man United26108838
8. Wolves26812636
9. Everton261061036
10. Arsenal26713634
11. Burnley261041234
12. Southampton26941331
13. Newcastle26871131
14. Crystal Palace26791030
15. Brighton26691127
16. Bournemouth26751426
17. Aston Villa26741525
18. West Ham25661324
19. Watford26591224
20. Norwich26461618
STS
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Pierre-Emerick Aubameyang151
Mohamed Salah146
Marcus Rashford144
Tammy Abraham133
Sadio Mané126
Raúl Jiménez116
Teemu Pukki113
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz stycznia wybór redaktorów Sokratis Papastatopulos
Sokratis Papastatopulos
7.61
Gracz stycznia wybór użytkowników Hector Bellerin
Hector Bellerin
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl