Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 01:23

Fabs

Strzelał.

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 01:21

bolek, bo strzelał karne, a tak zamiast mieć podobne staty do naszej sieroty miałby gorsze.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 01:21

Marzag > Theo zagrał kilka dobrych spotkań na szpicy.

1. Wspomniany mecz z kogutami w FA Cup.
2. Pamiętna wygrana 7-3 z Newcastle.
3. Pamiętna wygrana 7-5 z Reading.
4. Porażka w derbach Londynu z Chelsea na SB 1-2 (gol Theo)
5. Pewna wygrana z Reading w PL i show Cazorli, ale Theo grał dobrze wtedy

To pierwsze 5 meczy z brzegu w których na ataku spisał się DOBRZE. Po prostu często dobrze wykorzystywał szansę dawane przez Wenger na szpicy. Ja wierzę w Theo, a ty wierz w swojego Giroud. Każdy ma swojego pupila. :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:21

Bolek
Giroud nie strzelał karnych.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:21

@beznazwy
Nie zapominajmy też, że Cavani do wolnych z pewnością nie należy. To byłby skład kompletny.

A co do wzrostu - potrzebny jest wysoki defensywny pomocnik, który ogarnie też obronę przy stałych fragmentach.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 01:20

lays

o Cavanim.

lays komentarzy: 3987122.08.2014, 01:20

Walcott sie nie nadaje na szpice tak samo jak Podolski. CO z tego, że jest ruchliwy.

Przerabialismy to już. Mieć Walcotta na skrzydle to skarb! Bo wybiega fajnie do piłek, daje dobre piłki i jest bramkostrzelny. Natomiast jedyny mecz dobry na N to tylko z Tottenhamem, gdzie gola nie trafil.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:18

@DawidAL
Czyli nawet niezmotywowany i grający w gównianym zespole Balotelli wykręcił zbliżone statystyki do Giroud grając w mniejszej ilości spotkań.

Czyli teraz już nie tylko czyste umiejętności, ale również statystyki wskazują na wyższość utalentowanego Włocha.

By the way, trzeba być ślepym, żeby uważać Girouda za lepszego napastnika od Mario. Może i to idiota, ale nie oszukujmy się - klasą sportową deklasuje modela.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.08.2014, 01:18

Walcott na szpicy byłby gorszy od modela.

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 01:17

Nasza drużyna która jest najniższa i najlżejsza w Anglii nie może mieć na ataku zawodnika typu Campbell, Walcott, Alexis
My potrzebujemy tam silnego zawodnika 185 cm + jak Cavani, Falcao czy Higuain. Dlatego też nie kupiliśmy Remyego. Tak dynamiczne skrzydła jak nasze (alexis, walcott) mijałyby się z celem gdyby w środku było chucherko. Ze skrzydeł się raczej wrzuca piłkę, a żeby wygrać z angielskimi stoperami trzeba siły. Do prostopadłych piłek po ziemi od Ozila/Ramseya powinni wybiegać skrzydłowi, a nie napastnik i dlatego nie szybkość i zwinność jast nam tam potrzebna, a siła i wykończenie. Falcao/Cavani spełnienie marzeń

lays komentarzy: 3987122.08.2014, 01:16

Byly jakies plotki, koxy? :D

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 01:15

carlos, poza meczem z kogutami Walcott grał w kilku innych na szpicy, nie doszedł do ani jednej prostopadłej, czemu? Bo wystarczyło lekko zastawić piłkę i Walcott się odbijal od obrońców, piłka dla bramkarza. Walcott to nie napastnik, przykro mi. Campbell jest od niego lepszy w każdym aspekcie prócz wykończenia i szybkości na tej pozycji a i tak nie wiadomo czy tam wypali.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2014, 01:12

niezła statystyka.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:10

@carlosV
Trochę szacunku do wozu z węglem. Wóz nie potyka się o własne koła.

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 01:09

Tym jak teraz wygląda bym się nie przejmował, bo cały zespół gra mocno poniżej swoich możliwości, masa prostych błędów każdego zawodnika ofensywnego w tych 2 meczach o pkt była, pewnie to efekt jakichś ciężkich treningów. Zaraz wrócą do swojej gry.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 01:08

przepychanie się to nie wszystko, mamy zawodników potrafiących zagrać idealne prostopadłe piłki, ale nie ma komu do nich wychodzić, bo z przodu mamy wóz z węglem

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:08

Jak Giroud odegra? Nawet jeśli jakimś cudem da radę odegrać to niecelnie.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:07

Tutaj na potwierdzenie słów o Giroud:

youtube.com/watch?v=Xm6dNuhTTz8

I on robi to w każdym meczu. Kilka lepszych zagrań nie zamaże całego obrazu.

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 01:07

Giroud predzej straci piłkę partacząc banalne podanie niż w przepychance.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 522.08.2014, 01:07

Kto ma wgl odwagę mówić że jeszcze w tym okienku przyjdzie do nas Cavani/Reus/Falcao !?

ŚO i może DM to max.
DM zależny od kontuzji Artety.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 01:07

mazak

problem Żiru polega na tym, że on jak nie ma nikogo na plecach to traci piłkę :D a poza tym to zastawianie się i odgrywanie w ogóle mu ostatnio nie wychodzi..albo za lekko, albo niecelnie, albo w ogóle

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 01:06

bolek, o Walcocie, Giroud czasem ma 2 byków na plecach a i tak nie straci piłki bo się zastawi i odegra, Walcottowi Ozil by z łatwością piłkę zabrał.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 01:04

dokładnie, mazaku, chyba Ci się Theo z francuzikiem pomylił

postawiłbym ciężarówkę piwa, że z taką pomocą jaką mamy teraz Walcott strzeliłby przez cały sezon więcej bramek niż Żiru

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:03

@Marzag
"mogłoby grać 9 ozilów w składzie a i tak przy jednym szturchnięciu przeciwnika traciłby piłkę."

Mówisz o Giroud?

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 01:02

carlos, nic mu ta pomoc nie zmieni, mogłoby grać 9 ozilów w składzie a i tak przy jednym szturchnięciu przeciwnika traciłby piłkę. Niech nikt nie przypomina jego meczu z kogutami, bo oni byli wtedy tak żenujący taktycznie że ciężko o gorzej ustawiony zespół.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 01:01

Marzag > Już wolę w ostateczności Theo na szpicy niż Giroud. Takie moje zdanie. Kilka razy widziałem Theo na szpicy i prezentował się przyzwoicie, a Giroud? Miewał lepsze momenty, ale jest po prostu irytujący. Najbardziej go nie lubię z całego zespołu. Nie tylko przez słabą grę, ale też przez jego wypowiedzi zachowanie się na boisku, a także poza nim (na pewno wiesz o co mi chodzi).

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 01:01

@Marzag
Dlatego wolę od Reusa Cavaniego.

Po prostu powiedziałem, że Marco na szpicy daje radę o wiele lepiej niż Theo czy Alexis.

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 00:59

beznazwy, 100 % prawdy, Giroud asem nie jest, ale przy Walcocie to profesor na napadzie.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:59

Walcott na szpicy > Giroud na szpicy

youtube.com/watch?v=RgStVsvhh2g&feature=youtu.be

PS. Nie dlatego, że Walcott taki wspaniały, ale dlatego, że Oli jest słaby.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:57

Co do jarania się transferami. To po dokonanym transferze najbardziej jarałem się pozyskaniem Arshy. Po tych 4 golach na Anfield to po prostu zwariowałem. Byłem fanboyem Arshy pełną gębą. :D

Co do jarania się plotkami transferowymi to najbardziej tymi o Hazardzie. Wtedy już też marzyłem o nim. Był ostry zawód po jego transferze do Chelsea, ale porównałbym do sytuacji z Fabsem i też transfer do Chelsea. :/ Romek niszczy marzenia...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:57

Walcott nie grał jeszcze na szpicy mając za sobą taką pomoc.

W tamtym sezonie chyba raz został tak ustawiony z Thamem i dziurawił ich obronę jak kaczki.

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 00:56

Verminator, też
Bolek, gdyby Reus był takim dobrym napastnikiem to by Klopp nie kupował 2 napastników w tym okienku...

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:56

Zabijcie mnie, ale mam nadzieję, że Balo w Liverpoolu się powiedzie. Wierzę w niego i w zdolności wychowawcze Brendana.

Jestem fanem talentu Mario odkąd zobaczyłem go pierwszy raz w Interze.

Wspomnicie te słowa
Balo będzie rewelacyjny w liverpoolu przez pierwszy miesiąc/dwa. Na stronie będzie płacz, że głupi Arsene go nie kupił, a potem jak się Mario odechce grać i trenować i zacznie odwalać hece to wszyscy się będą cieszyć, że go nie ma u nas

Theov47 komentarzy: 107722.08.2014, 00:54

Dobra będzie co będzie. Jedno jest pewne, na Kłodzie daleko nie zajedziemy.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:53

@Marzag
Z Reusem IMO to nie jest taki głupi pomysł.

Natomiast Theo czy Sanchez na szpicy to mimo wszystko desperacja, ale i tak lepsi oni od Giroud.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:53

Marzag > Tutaj chyba chodzi o mnie. :D

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:52

Mnie osobiście najbardziej podjarał transfer Reyesa.
Jako mały gówniarz myślałem, że on w barwach Arsenalu zdobędzie Złotą Piłkę...

Niestety, głowa nie poszła w parze z umiejętnościami piłkarskimi. W Londynie było dla niego za zimno.

Marzag komentarzy: 41236 newsów: 122.08.2014, 00:51

Przebacz Panie tym co marzą o Walcocie albo Reusie na szpicy albowiem nie wiedzą co czynią.

Mizii komentarzy: 419122.08.2014, 00:50

Adu
Szczerze też chciałbym się mylić. Pamiętam jak parę lat temu były ploty, że pozyskamy Hazarda. Byłem tym na maksa podekscytowany. Belg ostatecznie trafił do Chelsea. Od tego czasu do każdego transferu podchodzę z dystansem.

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 00:49

Pomyślcie co będzie jak wróci Walcott.
Sami wiecie jak bardzo Papa lubi Giroud i Cazorle, ale któryś z nich musi usiąść na ławie i wtedy jest:
a)
Walcott
Cazorla Ozil Alexis
b)
Giroud
Alexis Ozil Walcott
Oba ataki wyglądają naprawdę nieźle. Oczywiście wolałbym w tym pierwszym ox'a/joela za Cazorlę, ale znamy Wengera. W drugim ataku Giroud z dwoma szybkimi skrzydłowymi grałby dobrze i nie ma co panikować, ale fakt, że z Cavanim atak byłby już w prost rewelacyjny. Jeszcze Manolas i Chambers na CDM. Marzenia

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:49

Jeśli Arsene faktycznie chce wygrać Premier League i zamierza zaatakować w najbliższej przyszłości swoje brakujące trofeum (LM) to napastnik przyjdzie w tym okienku.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:48

Mizii > Niestety, ale myślę podobnie. :(

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:47

@Verminator97
W Dortmundzie też od święta tam grywa.
Reus zagra wszędzie - lewe skrzydło, prawe skrzydło, ofensywny pomocnik, napastnik. Pełen serwis.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 00:47

Mizii

Chciałbym żebyś się mylił ale chyba niestety takie są realia. :x

Mizii komentarzy: 419122.08.2014, 00:46

Ja wam radzę nie napalać się na transfer napastnika, bo myślę że się zawiedziecie.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:46

gdyby był jeszcze miesiąc do końca okna to bym chyba nie wyrobił

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:45

Przypominam, że w poprzednim swoim klubie, a więc w Borussi Moencheblagdbach (jakoś tak :P) grywał na tej pozycji z dużym powodzeniem. :)