Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:44

"Wierzę w Theo i Joela na tej pozycji i oby to się udało."

Przeciwko murarzom się nie sprawdzi, bo ani jeden, ani drugi nie jest mistrzem w grze tyłem do bramki.

W innym przypadku nie widzę przeciwwskazań, ale ciągle liczę, na EdINsONa.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:44

carlosV > Szczerze to ja nie wierzę, ale Reusem na szpicy nie pogardzę! :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:42

a ja wierzę w transfer napastnika!

btw., jeżeli Polder odejdzie to śmierdzi mi Reusem

Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 00:42

Dziwicie sie? jeszcze jeden taki występ Giroud i nawet BBC razem ze Sky Sports zaczną sobie robić jaja że wysyłamy zapytanie o Messiego..

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:41

carlosV > Na szczęście mi już trochę przeszło, ale nie chcę żeby Oli był naszym napadziorem nr 1! Wierzę w Theo i Joela na tej pozycji i oby to się udało. :P Ew. Sanchez lub Poldas byle nie Drewnoud.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:41

bolek

kiedyś gadał do rzeczy, o Sanchezie chyba coś skrobał na początku sagi, o Cazorli z tego co pamiętam też, ale w oczach niektórych po prostu robi sobie jaja z ludzi. ja sam nie potrafię go ocenić, powielam to co czytam na tt

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:40

Breaking News
Arsene Wenger is having talks with prolific Japaneese striker 'Fak In No Wan'

classic

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:39

@carlosV
Ten cały Dean to jakiś pajac czy zdarza mu się mówić na rzeczy?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:38

adu

nie, po prostu skopiowałem tweety Neala Collinsa i Deana, zbrzydło mi bawienie się w trolla :

rafi_i komentarzy: 421822.08.2014, 00:37

Juventus want to sign a striker before the window shuts - Lukas Podolski and Javier Hernández are top of their list. (Source: Di Marzio)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 00:37

oczywiście mowa o tym panu z PSG z żuchwą jak Stallone

Adu (zawieszony) komentarzy: 549822.08.2014, 00:36

A tak w ogóle migło mi coś jakieś wpisy z twitta niestety wrzucił je CarlosV więć nie wiem czy to prawda czy poprostu robisz sobie jaja z ludzi którym już okienko transferowe mózg rozsadza, to jak z tym jest? :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:36

verminator

też nie chciałem za bardzo Balo, ale po tym co ostatnio zobaczyłem w wykonaniu naszego francuza zmieniłem zdanie..

tak mnie zgrzał, że do tej pory nie mogę przestać o nim źle się wypowiadać

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:36

A ja tam wolę lekkomyślnego Balo od gościa, który na 5 godzin przed ważnym meczem wychodzi na dziwki.

#Giroud #Śmieć# #NoRespect

FadeIn komentarzy: 354722.08.2014, 00:35

Ja wymienił bym Giroud na Falcao. Sanogo ława. Cazorle za RojsRojsa, sprowadził Manolasa i Carvahlo. Już więcej bym się nie martwił

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:34

praptak
pa :*

ja to dopiero życie zaczynam, ale tak to jest jak sie wraca o 23 z roboty :P

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:34

carlosV > Wiesz jak dla mnie Balo to gość, którego nie chciałbym w zespole i danie za niego 16 mln funtów jest chore. Ale patrząc z perspektywy normalnego (nie twierdzę, że jestem nienormalny :P) fana piłki transfer Balo do LFC za 16 mln funtów to great deal.

praptak komentarzy: 881822.08.2014, 00:33

Dobra ide sobie. Nikt nie bedzie tesknił. Skrzyczany, kajam się ku koju. paa:*

praptak komentarzy: 881822.08.2014, 00:31

beznazwy@
Afobe.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:31

beznazwy > Giroud!!! Poldi to super gość. :P Pisałem już o tym dzisiaj nie raz i nie dwa. Ma zostać i tyle w temacie!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:31

Ta, jakby tylko Van Persie zaczął kanonadę to też byście się podniecali i o wszystkim zapomnieli.

Mico17@
Wcześniej to żarty, ale Louis to moje dzieciństwo. Dzieki niemu nie było ciężkie : [

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:30

verminator

czy ja wiem czy drogo..Long do Soton poszedł za 12

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:29

A ja bym oddał Giroud za Balotelliego i bym jeszcze dopłacił.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:28

carlosV > Trochę drogo jak za tego tłuka. Sory, ale ja nigdy nie byłem fanem Balo. :D Niech się Błędan z nim męczy. Nie chciałbym go w Arsenalu za żadne skarby. Jak widzą kolesia, który nie okazuje radości ze strzelonego gola to mnie bierze. Chyba, że to Aaron strzela przeciwko Cardiff. :D

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:28

praptak
jeżeli francuskie kino to tylko Louis de Funes
każdy chyba kojarzy tę jego śmieszną twarzyczkę ;p

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 00:28

Liverpool się nieźle przejedzie na Balo. Ja bym go za dopłatą nie wziął nawet żeby na trybunach siedział na treningu

@beznazwy

Kiedy Di Marzio to napisał? Ja nie widzę nic takiego na jego twitterze.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:27

Żiru bez chwili namysłu

praptak komentarzy: 881822.08.2014, 00:26

Mico17@
Boli. Ale dam rade bo oglądałem w życiu 2 filmy z Żanklod vandam. Albo vam nie dam.

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 00:26

Jakbyście mieli do wyboru oddanie jednego zawodnika ofensywnego Arsenalu i kupno w zamian klasy światowej to kogo byście oddali? Sanogo, Giroud, Podolski?
Ja chyba Podolskiego

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:26

@Verminator97
Podobno transfer jest już pewny, jutro ogłoszą.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:26

verminator

16mln funtów

afc4life komentarzy: 478322.08.2014, 00:26

Nie sledze aktualnosci zbytnio z powodu braku czasu ale wychodzi na to, ze jestesmy po raz kolejny druzyna bez napastnika (a powinnismy miec 2 tak jak wszyscy rywale z top 5 / 6 / albo i 7?

Transfer Ballotellego do Liverpoolu mnie troszeczke zaskoczyl. Jestem ciekaw czy wypali.

A my to co z Żwirem zostalismy i Sanogo(jeszcze nie jego czas)?? Teraz to juz po transferze Balo to chyba tylko Cavani albo Falcao zostali z sensownych mozliwych transferow...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:25

teraz na to wpadłem, szlag, za późno

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:25

carlosV > Aha, no to nieźle. Widać, że jestem na bieżąco. :P Ile deal bd kosztował?

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 00:24

carlos
Przykro mi, ale ułożyłem ten wpis z losowych Włoskich słów. Obiecuje, że już nigdy tego nie zrobię , bo to złe i okrutne

Iago Corner Aspas ‏@aspas10 2 min

I would like to dedicate that headbutt i received last week to all the #LFC fans who had to watch me last season #AspasCorner

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:23

MaciekGooner > Jestem błyskotliwy! :D

Panowie co z tym Balo jest? On już jedną nogą u Błędana czy jak? Jakieś konkretne źródła o tym piszą?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:22

wiarygodne

tłumaczenie google :D

Samp, Balanta Edinson Cavani zbliża Arsenal aktualizacje #PSG #AFC

beznazwy komentarzy: 237122.08.2014, 00:21

Gianluca Di Marzio @DiMarzio · w min
Samp, Balanta si Edinson Cavani avvicina Arsenal F.C gli aggiornamenti #PSG #AFC

nie wiem o co chodzi, to wiarygodne źródło ten Włoch jakiś?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:21

Dancer
aj przepraszam, pomyliło mi się ;p

praptak komentarzy: 881822.08.2014, 00:19

Mico17@
Taak? To sie widzimy w sądzie. Zobaczysz, bedziesz pierdział w pasiaki.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.08.2014, 00:19

Mico

Gibbsa z Walcottem? A ten co, o kulach na meczu biegal? Oxa z Gibbsem.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2014, 00:19

Bolek

Przecież marzyć nikomu nigdy nie zabroniono.

Sam bardzo chcę napastnika, po prostu moim zdaniem Cavani będzie bardzo ciężki do zdobycia, a Tobie się on bardzo udzielił :D Ale to by była bomba.

krakuus komentarzy: 182922.08.2014, 00:19

@Verminator97 Na przestrzeni ostatnich dwoch lat Arsenal wydal 73 miliony funtow wiecej niz zarobil na zawodnikach. Finansowe Fair Play nie dotyczy jednak zaleznosci miedzy transferami in-out a miedzy wydatkami i zarobkami. W tym okresie Arsenal na kontraktach i biletach zarobil kwote pozwalajaca na takie wydatki.

TakKrzysiu komentarzy: 893622.08.2014, 00:18