Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:18

praptak
nie ma tak łatwo, szykuj flotę na adwokata

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:17

praptak > Tylko nie leniuch! :P Po prostu brakuje mi wiary we własne "umiejętności". :)

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:16

Ziebka@
Kazik jest przyspawany i będzie naszym skrzydłowym. Przez to Monreal bedzie miał przesrane.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 122.08.2014, 00:16

najbardziej napastnikowaty z naszych skrzydłowych jest campbell, myśli nieszablonowo, umie się zastawić i umie strzelić z pierwszej piłki, o jego lewej nodze pisać nie muszę. Módlcie się żeby dostał szansę gry na szpicy i ją wykorzystał.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:16

@DawidAL
Przez tydzień mogę żyć marzeniami, nie? ;)

A nuż wystrzelą z Cavanim, jak z Ozilem rok temu?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2014, 00:16

Ziebka przy tym ustawieniu co napisałeś to Santi może grać na CAMie. Byle nie tylko na skrzydle, na ŚPO zawsze coś ukłuje.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:16

Widzieliście te nowe wyzwanie na facebooku z udziałem Oxa i Gibbsa?
Najlepsze jest to, że wspólnie nominowali sędziego Andre Marrinera, który to pomylił Gibbsa z Walcottem w pamiętnym meczu z Chelsea.

facebook.com/photo.php?v=583949765049852&set=vb.197616997016466&type=2&theater

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.08.2014, 00:15

Juventus is looking to add a striker to Max Allegri’s roster, they are remaining vigilant to find the right opportunity. One of the options is Chicarito Hernandez who is on his way out of Manchester United. Arsenal’s Lukas Podolsky is another option because of his versatility, but he earns high wages. Other players being considered include Shakhtar’s Luiz Adriano and Lacina Traore’, a name Juve has had on their list for awhile. Juventus is looking to find the right profile in the last few weeks of transfer period.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:15

@DawidAL
Wierzę, że przyjdzie solidny napastnik. Możliwe, że to będzie Cavani.

Tym samym wierzę w inteligencję Arsene'a. Chyba już Oli wystarczająco dużo razy się skompromitował, że nawet Wenger go skreślił.

Nie wierzę w to, że odejdzie Giroud.

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:15

Mico17@
Więc co mi powiesz bejbe. Maniane odpinasz czy wytłumaczysz mi ten zwrot. Inaczej widzimy sie w sądzie.

Ziebka komentarzy: 265822.08.2014, 00:14

a no rzeczywiscie sprawdzilem Campbell ma kontrakt do 2016 roku, mimo wszystko papcio nie chce go wypozyczyc ani sprzedac, w obecnej dyspozycji Santi powinien wyladowac na lawce, ja wiem ze moze takim skladem w srodku jeszcze nie gralismy ale moim zdaniem papcio powinien sprobowac skoro chce przestawiac AOX-a na srodek to ja bym widzial to tak

-----------Giroud----------
JOEL---AOX/Rosa-----ALEXIS
-----Ramsey-Flam/Jack-----

juz tlumacze dlaczego widzialbym Girouda mimo wszystko, przy takim ustawieniu przydalby sie ktos kto zgadnie dluga pilke i odegra, ktos wiekszy silniejszy + to ze przydaje sie przy rzutach roznych ktore wykonuje przeciwnik, a skrzydla by robily wiatrak, pytanie tylko czy nasz Francuzik nadarzalby za kontra/akcja

Bolek

Albo trollujesz z nudów albo wierzysz całym sercem w jakieś byle jakie twitterowe źródła, inaczej tego nie potrafię nazwać.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:12

praptak > Co ty odpuszczę sobie pisanie jakichś dłuższych tekstów. Nie uważam żebym napisał coś ciekawego. Mówię całkiem serio. To trzeba pozostawić profesjonalistom. :P

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:11

Dexter
te wszystkie czapki wpier...ki i kołczany prawilności przestały mnie śmieszyć tak szybko jak się pojawiły na fejsbuku
niestety ale spóźniłeś się, nie będzie "lajkuuuff"

Jack_Herrer komentarzy: 6190 newsów: 19222.08.2014, 00:10

Wenger pewnie za dyszkę puści Podola, żeby nieco poluzować portfel.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:10

@shark31
No to niech rzucą Teveza. Będzie dobry zmiennik dla Edinsona, jak odejdzie Giroud.

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:10

Mico17@
Oj tam nie czaje jednego zwrotu i zaraz jestem do doopy. Wytłumacz to sie chętnie pośmieje bo ja tu sie ciągle śmieje.

MaciekGoooner@
Zjadłem grzanki.

shark31 komentarzy: 601322.08.2014, 00:09

Di Marzio potwierdza. Juve mocno zainteresowane Polderem.

radzisz sobie co raz lepiej synu

Myślałem, że jajcarz z ciebie i się razem pośmiejemy, ale Ty niestety nie pasujesz do moich żartów. :(

w00jtek komentarzy: 36322.08.2014, 00:08

@Bolek

Mam nadzieję na ten transfer.

#ŻwiruOut

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:07

@w00jtek
W przyszły piątek. Trzymaj rękę na pulsie Wojtku :)

#EdINsON

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:06

Wystarczy. Zamiast napisać post walnij coś dłuższego a potem zmywaj naczynia czy co tam porabiasz. Fajnie piszesz więc to wykorzystaj.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:06

"Ja chce, żeby na ataku z Evertonem nie zagrał ani Giroud ani Sango."

To nie jest taki głupi pomysł.
Przypuszczam, że to Everton będzie stroną nastawioną bardziej ofensywnie, więc zakładam, że gra z kontry z Sanchezem/Joelem na szpicy może wypalić.

@DawidAL
Tym razem było winko z Arsenem i Ivanem.

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:05

praptak > Miło mi, że ktoś docenia moje wypociny. :D

Co do bycia redaktorem to nie mam dużo wolnego czasu co widać po mojej ilości komentarzy...

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:04

Mico17@
Wybacz ale nie wiem co to są "bite żółwie". Może jestem zbyt głupi by czaić geneze pewnych zwrotów które na ogół są oczywiste.

Jack_Herrer komentarzy: 6190 newsów: 19222.08.2014, 00:04

Ja chce, żeby na ataku z Evertonem nie zagrał ani Giroud ani Sango.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2014, 00:03

Bolek

Czyli widzę, że na piwo chodzisz z Ornsteinem. Pogratulować :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.08.2014, 00:03

@praptak @Verminator97

Również uważam, że kolega nadaje się na redaktora. Nie leci na fejm i hajs tylko robi to z zajawki.

Z praptakiem bite żółwie wiesz ocb.

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:03

@DawidAL
Tak mówią moje źródła, że transfer ogłoszą w piątek.

Będzie szum, serwery padną.

#EdINsON

Verminator97 komentarzy: 1490022.08.2014, 00:02

krakuus > O tym słyszałem, ale jak to się ma do sprzedaży Edinsona w celu pozyskania Angela? Tu raczej chodzi o ten bilans strat i zysków i dziwię się, że jesteśmy na aż tak dużym plusie. :P Jak coś to sory, ale sprawy finansowe nie są moją najmocniejszą stroną. :D

Bolek komentarzy: 423222.08.2014, 00:01

Ostatnie słówko na temat Balo.

Jeśli Rodgers znajdzie sposób na to, by zmotywować Mario na dłuższy okres czasu to atak Liverpoolu będzie miażdżył... Pamiętam jego pierwsze pół roku w Milanie - klasa światowa.

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:01

z ciekawszych*

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2014, 00:01

Bo to zdjęcie sprzed roku.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 322.08.2014, 00:01

@Bolek

Cavani w koszulce Arsenalu z zeszłego sezonu?

Gunners__14 komentarzy: 222.08.2014, 00:00

A Ja chciałbym żeby z Evertonem na ataku zagral Sanogo,jest szybszy i potrafi zagrac jeden na jednego.A w meczu gdzie gra będzie bardziej otwarta niż z Palace może się pokazać.I marzenie żeby Cazorla zaczął na ławie a na skrzydle zagrał Campbel,albo Cazorla na srodku pomocy!Co do Girounda,który jest tutaj mieszany z błotem,poczekałbym jeszcze co do opini na jego temat.Teraz gra słabo,tylko to dopiero pooczątek i nie oszukujmy sie bo na razie cały Arsenal nie zachwyca!sa wyjątki,ale jak na razie cała nasza pomoc gra słabo i najwięcej obrywa sie Giround!!a zacznie strzelać i będziecie go chwalić a zobaczycie ze bedzie trafiac regularnie.

praptak komentarzy: 880822.08.2014, 00:00

Robisz fajne wywody i dajesz od siebie wiele. Piszesz jedne i ciekawszych postów pod newsami i zwykle nie na jedną linijkę. Dlatego uważam jak uważam.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.08.2014, 00:00

Bolek

czemu piątek?

krakuus komentarzy: 182921.08.2014, 23:59

@Verminator97 PSG zlamalo zasady finansowego fair-play i na klub zostaly nalozone ograniczenia dotyczace transferow, kara pieniezna oraz zmniejszona liczba zawodnikow dopuszczonych do europejskich turniejow

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:59

praptak komentarzy: 880821.08.2014, 23:58

Mico17@
Co znaczy "bije żółwia"? Bo nie mam pojęcia.

Verminator97 komentarzy: 1490021.08.2014, 23:57

praptak > Że niby ja? Fajne wywody? Nie wiem o co ci chodzi. :P

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:57

@Ziebka
Chciałbym się mylić, ale myślę, że Joel może odejść w styczniu.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 23:56

@Verminator97
Tyle okienek na głodzie byliśmy, że możemy raz zaszaleć ;)
Ale będzie szum w piątek...
EdINsON

Ziebka komentarzy: 265821.08.2014, 23:56

panowie jak myslicie jaki papcio ma plan wobec Campbella ? Nie daje mu praktycznie zadnych szans na pokazanie sie , procz jednego meczu towarzyskiego i to nie pelnego ... Nie chce go wypozyczyc ani sprzedac, a kontrakt do konca czerwca ...