U18: Arsenal 3 - 1 Brighton & Hove Albion

U18: Arsenal 3 - 1 Brighton & Hove Albion 05.01.2019, 17:54, Tomasz Kowalski 5 komentarzy

Młodzieżowa drużyna Arsenalu w imponującym stylu pokonała swoich rówieśników z Brighton & Hove Albion na London Colney.

Arsenal U18: Hein - Daley-Campbell, Spencer-Adams, Ogungbo, Lopez - Smith, McEneff, Cottrell, Greenwood, Swanson - Balogun.

Ławka rezerwowych: Azeez (McEneff, 57'), Musah (Lopez, 67'), Dennis (Greenwood, 77'), Okonkwo, Alebiousu.

Arsenal musiał radzić sobie bez Marka McGuinnessa, dzięki czemu to Mazeed Ogungbo pojawił się w pierwszym składzie Kanonierów. Warto również odnotować, że Jordan McEneff powrócił do zespołu po kontuzji.

Młodzi piłkarze The Gunners cierpliwie rozgrywali to spotkanie, jednak to ich rywale objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Bramkę dla Brighton zdobył Ryan Longman.

Na drugą połowę gracze Arsenalu wyszli znacznie bardziej zdeterminowani, zdobywając wyrównującą bramkę dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu. Matt Smith dograł do Sama Greenwooda, który bezlitośnie wykończył akcję.

Ekipa Kena Gillarda uwierzyła w siebie i rozpoczęła serię ataków na bramkę The Seagulls, co wymierny efekt przyniosło w 66 minucie. Azeez, który dopiero co pojawił się na murawie, dograł do Cottrella, a ten się nie pomylił i wyprowadził Arsenal na prowadzenie.

Azeez dobił rywali tuż przed końcowym gwizdkiem, dzięki świetnej postawie Vontae Daleya-Campbella. Był to pierwszy gol Azeeza na tym szczeblu wiekowym.

Zdobycie trzech punktów pomogło Kanonierom w gonitwie za liderującym Tottenhamem, który wyprzedza ich o dwa oczka.

Arsenal 3 (Greenwood 55', Cottrell 66', Azeez 85') - Brighton & Hove Albion 1 (Longman 44')

Arsenal U18 autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenalyouth.wordpress.com
Kowal96 komentarzy: 1758906.01.2019, 15:06