U21: Blackburn 0 - 3 Arsenal

U21: Blackburn 0 - 3 Arsenal 31.08.2013, 09:06, Marcin Witkowski 9 komentarzy

Drużyna Arsenalu do lat 21 zdobyła swoje pierwsze 3 punkty w tym sezonie, wygrywając 3-0 z rówieśnikami z Blackburn Rovers. Mecz rozgrywany był na Leigh Sports Village.

W pierwszej połowie gole zdobyli Oluwasemilogo Ajayi i Daniel Boateng, po zmianie stron zwycięstwo drużynie Steve’a Gattinga zapewnił Chuba Akpom.

Z trzema bramkami przewagi w drugiej połowie, młodzi zawodnicy Arsenalu efektywnie i inteligentnie operowali piłką, dzięki czemu gospodarze nie mieli zbyt wielu szans do zaistnienia na boisku.

Występ Kanonierów zadowolił Gattinga – piłkarze byli skuteczni, solidni w obronie, a gra podaniami stała na najwyższym poziomie.

Po ciężkim okresie przygotowawczym, Arsenal U21 rozpoczął sezon ligowy bardzo dobrze i, jeśli piłkarze utrzymają formę z tego meczu, to być może będą to dla nich bardzo udane rozgrywki.

Gatting zrobił trzy zmiany w porównaniu z pierwszym meczem sezonu 2013/14, gdy młodzi Kanonierzy zremisowali ze Stoke 2-2. Isaac Hayden i Ajayi rozpoczęli grę na środku obrony, swoją szansę otrzymał również Ainsley Maitland-Niles.

Ciekawostką jest to, że Hayden i Olsson to jedyni ocalali piłkarze, z tych, którzy zremisowali z Blackburn 0-0 w październiku poprzedniego roku.

Mecz z piątkowego wieczoru rozpoczął się od strzału z bliska Thomasa Eisfelda, jednak bramkarz Blackburn zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

Kolejnym momentem wartym odnotowania w pierwszych 15 minutach meczu był faul na Akpomie, po którym Anthony O’Connor otrzymał żółtą kartkę.

Gracze Blackburn zdecydowanie postawili na walkę fizyczną, jednak Arsenal, pod przewodnictwem Glena Kamary, oparł się im z łatwością.

W 18 minucie Arsenal objął prowadzenie. Olsson rozegrał rzut rożny z Eisfeldem, a po wrzutce Szweda gola z woleja zdobył Ajayi.

Blackburn odpowiedziało w pozytywny sposób - strzałem Hugo Moliny, jednak Deyan Iliev był w stanie zbić uderzenie Hiszpana tuż obok słupka. Presja ze strony gospodarzy nie trwała długo, więc gra przeniosła się pod bramkę Raya.

Hayden i Boateng mieli szanse na zdobycie bramki, jednak dopiero ten drugi w 36 minucie wpisał się na listę strzelców. Ponownie dobrą wrzutką popisał się Olsson, Boateng najwyżej wyskoczył do piłki i strzelił gola głową.

Arsenal dalej dominował na boisku, jednak nie zdołał podwyższyć prowadzenia.

Kanonierzy dobrze zaczęli drugą połowę w meczu ze Stoke, nie było inaczej w tym starciu - tak jak w Cheshire, Arsenal szybko zdobył kolejnego gola.

Strzelcem okazał się Akpom, który popisał się ładną wymianą podań z Maitlandem-Nilesem.

Blackburn starało się przeć do przodu, jednak nigdy szczególnie nie zagroziło bramce strzeżonej przez Ilieva. Tak naprawdę bramkarz Arsenalu w drugiej połowie był biernym obserwatorem meczu.

Pomimo prowadzenia 3-0, Arsenal dalej nacierał, spokojnie rozgrywając piłkę na połowie rywala, jednak nie udało mu się zdobyć kolejnej bramki.

Kanonierzy po wygranej mają 4 punkty w tabeli Barclays U21 Premier League.

Następnym rywalem piłkarzy do lat 21 będzie West Bromwich Albion. Mecz zostanie rozegrany na Emirates Stadium.

Arsenal:

Iliev, Boateng, Siemann, Kamara, Hayden, Oluwasemilogo Ajayi, Maitland-Niles, Olsson, Akpom, Eisfeld, Iwobi.

Blackburn:

Raya, Daly, Bauress, Jorge, Tumwa, O'Connor, Fernandez, Payne (48. Pero), Preston (46. Doyle), Green (88. Rittenberg), Hanley.

Gole:

18 min. Oluwasemilogo Ajayi

36 min. Daniel Boateng