U23: Chelsea 3-1 Arsenal

U23: Chelsea 3-1 Arsenal 19.10.2019, 09:36, Tomasz Kowalski 7 komentarzy

Seria meczów bez porażki Arsenalu U23 została przerwana w piątkowy wieczór, ponieważ podopieczni Steve'a Boulda musieli uznać wyższość Chelsea i ostatecznie przegrali to spotkanie 1-3.

Kanonierzy świetnie weszli w to spotkanie. Folarin Balogun mógł otworzyć worek z bramkami w 9. minucie, jednak jego starania zostały zatrzymane przez bramkarza The Blues.

W kolejnych minutach to ekipa Chelsea była stroną przeważającą i co i rusz testowała defensywę Arsenalu. W końcu ich pressing przyniósł oczekiwane efekty, bowiem w 17. minucie Brown wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

Ben Cottrell był wyróżniającą się postacią w zespole Boulda. W 26. minucie był bliski doprowadzenia do remisu, jednak futbolówka po jego strzale niemal otarła się o słupek.

Cztery minuty później Chelsea podwyższyła prowadzenie na 2-0, dzięki trafieniu z woleja Clintona Moli.

Balogun znalazł się w świetnej sytuacji pod koniec pierwszej części gry, jednak jego strzał został obroniony, aczkolwiek piłka spadła tuż pod nogi Cottrella, który nie pomylił się z bliskiej odległości.

Kanonierzy byli bliscy zdobycia drugiej bramki do szatni po tym, gdy Balogun dograł do Coyle'a, jednak golkiper gospodarzy zablokował jego strzał.

W 52. minucie Balogun padł w polu karnym, jednak sędzia nie dostrzegł przewinienia i nakazał kontynuowanie gry. 3 minuty później The Blues cieszyli się ze zdobycia trzeciej bramki. Chelsea wykorzystała słabą grę w defensywie młodych The Gunners. Brown skrzętnie wykorzystał centrę Gilmoura i umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Steve'a Boulda starali się odpowiedzieć na bramki Chelsea. W 61. minucie Trae Coyle ponownie przypomniał o sobie strzałem zza pola karnego, jednak świetne uderzenie przeniósł nad poprzeczką bramkarz rywali.

Na 20 minut przed końcem, McEachran był bliski zamienienia rzutu wolnego w bramkę, ale piłka przeleciała obok słupka.

Chwilę później to Arsenal wykorzystał gapiostwo obrony Chelsea i był bliski zdobycia drugiego gola. Defensor The Blues wybił piłkę pod nogi Swansona, a ten oddał mocny strzał na bramkę gospodarzy, jednak po raz kolejny golkiper Chelsea był górą.

W 89. minucie meczu Mola znalazł się w polu karnym Arsenalu, ale finalnie chybił. Wynik tego spotkania się nie zmienił i Arsenal U23 doznał swojej pierwszej porażki w sezonie.

Kanonierzy plasują się na czwartym miejscu w tabeli Premier League 2, a swoje kolejne spotkanie rozegrają przeciwko Manchesterowi City 26 października o 17:30 czasu polskiego.

fabregas1987 komentarzy: 2570619.10.2019, 11:17

Tak na przyszłość, raporty z meczów U-23 są interesujące właściwie tylko w kontekście zawodników powracających po kontuzjach, wiec byłoby miło gdyby skład został dopisany, a nie trzeba go szukać na własna rękę teraz.
Nie grali Bellerin, Tierney czy Lacazette, wiec może wszyscy znajda się w 18 meczowej.

Skiller27 komentarzy: 4619.10.2019, 10:04

Nie grał ani Bellerin, ani Tierney, więc jest nadzieja na poniedziałek.