Unai Emery po porażce z Rennes

Unai Emery po porażce z Rennes 08.03.2019, 10:20, Patryk Bielski 33 komentarzy

Wczorajszego wieczoru Kanonierzy ponieśli klęskę w pierwszym spotkaniu 1/8 Ligi Europy z Rennes 1-3. Oto co do powiedzenia po meczu miał szkoleniowiec Unai Emery:

O kontrolowaniu spotkania do czasu czerwonej kartki...
Tak, było nawet lepiej niż zakładaliśmy. Myślę, że przez pierwsze 40 minut kontrolowaliśmy mecz, strzeliliśmy bramkę i nie pozwalaliśmy rywalom stworzyć okazji. Ale po czerwonej kartce obraz gry się zmienił. Mogliśmy zagrać lepiej. Rezultat 3-1 jest dla nas ciężki do przyjęcia, ale mamy jeszcze jeden mecz. W następnym tygodniu zagramy 11 przeciwko 11, z tym samym nastawieniem co w pierwszej połowie dzisiejszego pojedynku. Musimy zagrać lepiej, z pewnością siebie. Mam nadzieję, że nasi fani, tworząc wspaniałą atmosferę, pomogą nam odwrócić losy dwumeczu.

Dlaczego grał Mchitarianem na prawej obronie, a nie Maitlandem-Nilesem...
Cóż, przede wszystkim dlatego, że niedawno świetnie zaprezentował się Southamptonem grając na podobnej pozycji. Po czerwonej kartce nie chciałem dokonywać roszad, ponieważ w drugiej połowie potrzebowaliśmy świeżych piłkarzy, by pomogli nam kreować akcje w ofensywie. Tak naprawdę ta sztuka się nam nie udała, ale sądzę, że Micki pracował bardzo dobrze. Nie uważam, by to on był problemem. Przez 40 czy 50 minut dobrze radził sobie jako prawy obrońca.

Dlaczego nie zdecydował się wprowadzić na murawę Maitlanda-Nilesa...
Ponieważ mieliśmy tylko trzy zmiany i musieliśmy zdecydować, w jaki sposób je wykorzystać. Micki, jak sądzę, grał dobrze. Jeśli byłoby inaczej, może moglibyśmy pomyśleć o zmianie.

Czy uważa, że Sokratis zasłużył na czerwoną kartkę...
Kartka zmieniła naszą grę, bardziej niż byśmy tego chcieli, ale to element futbolu. O tym decyduje sędzia. Myślę, że musimy nauczyć się grać w warunkach jak dziś - kiedy mamy jednego gracza mniej. Dzisiejszy mecz jest dla nas nauczką - nie potrafiliśmy wykonać należycie pracy i wziąć na siebie ciężaru w trudnych momentach, w grze w osłabieniu. Sądzę, że stać nas na więcej. Pozytywnie oceniam pierwsze 40 minut, w których narzuciliśmy nasz styl gry. Byliśmy blisko strzelenia drugiego gola, na którego zasłużyliśmy, ale ostatecznie był to dla nas ciężki mecz. Nie mogę winić Sokratisa, ponieważ grał z wielkim zaangażowaniem i otrzymał dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu w dwóch akcjach. W przyszłym tygodniu zagramy 11 na 11, bez Sokratisa i bez Lacazette'a, ale mamy wielu jakościowych zawodników. Jeśli zagramy jak w pierwszych 40 minutach, z pomocą naszych fanów, możemy awansować. Wiemy, że ten wynik nie jest dla nas dobry. Będzie ciężko. Musimy skupić się na kadrze, którą posiadamy i postarać się zwyciężyć.

Czy czerwone kartki Lacazette'a, Torreiry i Sokratisa w ostatnich tygodniach mogą sugerować, że drużynie brakuje dyscypliny...
Nie. To nie takie proste.

Czy jest zaniepokojony czerwonymi kartkami...
Powinniśmy analizować te trzy czerwone kartki indywidualnie.

RennesUnai Emery autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Skotii komentarzy: 1709 newsów: 809.03.2019, 10:47

@pelek:
Mi po prostu chodzi o samą wypowiedź (może źle dobrał słowa, albo źle przetłumaczono tekst, nie wiem). Ale według mnie nie powinniśmy "zakładać", tylko grać na 100%. Nieważne czy z City, czy z Huddlesfield.
@Leehu:
Jasne, wiem co miał na myśli. Jednak w moim odczuciu wypowiedź trochę na poziomie: "Myślałem, że jesteśmy słabsi".

Furgunn komentarzy: 921708.03.2019, 22:04

Wygramy u siebie i awansujemy. Innej opcji nie ma. Emery wyciągnie wnioski, wczorajszy mecz to tylko wypadek przy pracy.

Marioht komentarzy: 611408.03.2019, 18:49

Po Bate też niektórzy pisali, ze nic z tego nie będzie.
Spokojnie.

radzio_TRN komentarzy: 2714 newsów: 1308.03.2019, 18:16

Fajny ten Wenger, taki nie za ambitny

marcingus1 komentarzy: 117808.03.2019, 18:07

@Patriko: ostatnie co mi przychodzi do głowy to 2:0 z Palace na wyjeździe w sezonie 13/14. Wtedy Arteta dostał czerwień jakoś szybko w drugiej połowie przy 1:0 dla nas

matikanonier komentarzy: 206408.03.2019, 17:51

Oj Unai Unai. Chyba nic z tego nie będzie ;(

mar12301 komentarzy: 2311608.03.2019, 17:31

Ciężko będzie w rewanżu. Formy nadal równiej nie mamy i tak naprawdę wiele zależy od tego jak zagramy w ofensywie za tydzień. Trzeba strzelić do przerwy najlepiej dwa gole i kontrolować po przerwie mecz i strzelić jeszcze 1-2 bramki. Ale łatwo mówić, trudniej wykonać...

PrzeArs komentarzy: 278408.03.2019, 17:04

2 połowa to jakiś dramat panie unai.co to było w ogóle.nie przystoi tak grać nam nawet w oslabieniu.

Arsenal2004 komentarzy: 368908.03.2019, 16:16

W następnym meczy to może lepiej żeby młodzież zagrała bo na pewno będą mieli więcej chęci do zwycięstwa niż podstawowa 11 która pokazała jak bardzo chce wygrać.

havoc komentarzy: 1901 newsów: 408.03.2019, 16:14

@Patriko: Tu nie chodzi o to zeby wstawic 5 obroncow i czekac na swojej polowie. Trzeba grac ze spokojem i czekac na swoje szanse, a nie desperacko rwac sie do przodu. Dokladnie tak samo bylo z monaco w lidze mistrzow.

Leehu komentarzy: 1049608.03.2019, 15:43

@Skotii: Ja myślę że zakładanie że przeciwnik da sobie strzelić bramkę w 3 minucie spotkania jest wyrazem brakiem szacunku dla przeciwnika. Oczywiście że do 40 minuty to był prostszy mecz niż Emery zakładał, sytuacja skomplikowała się później. :)

Leehu komentarzy: 1049608.03.2019, 15:38

@WilSHARE: Ale Emery w swoich odpowiedziach odniósł się do przyszłotygodniowego meczu, on wie że ten mecz dobry nie był i pewnie go przeanalizuje. Tak jak powiedział nasz trener do momentu czerwonej kartki wyglądało to dobrze, a za tydzień będziemy grali 11 na 11.

@Patriko: Nie pamiętam kiedy Arsenal wygrał taki dwumecz jednak pamiętam że w zeszłym sezonie przegraliśmy z Atletico mimo tego że na początku meczu wyjazdowego Hiszpanie dostali czerwoną kartkę zdaje się po 20-30 minutach gry, więc się da. :)

Patriko komentarzy: 528108.03.2019, 15:10

@havoc: A później jest hurr durr Emeryt wystawia 5 obrońców xD

Patriko komentarzy: 528108.03.2019, 15:09

Kto pamięta kiedy ostatnio Arsenal wygrał mecz po czerwonej kartce grając w 10 dłużej niż ostatnie 10-20min, powiedzmy co najmniej 30-40? bo aż tak dobrej pamięci to ja nie mam

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.03.2019, 14:35

Żadnego pytania o mecz za tydzień. A to jest ważniejsze niż to, co minęło.

havoc komentarzy: 1901 newsów: 408.03.2019, 13:35

Ta porazka to jego wina. Trzeba bylo spokojne grac z zabezpieczeniem tylow, a nie na wariata gnac do przodu.

AerodynamiC komentarzy: 27708.03.2019, 12:27

Po jego wypowiedziach czasem odnoszę wrażenie, że oglądamy zupełnie inne mecze. Tia, kontrolowaliśmy mecz przez pierwsze 40 minut ekhem, ten trener to też ma jakąś mentalność przegrywa albo ktoś powinien go posadzić na trubunach wyżej żeby lepiej widział co się dzieje bo to co klecie nie ma ładu ani składu. Ben Arfa i skrzydłowi Rennes jak wyczaili, że wcale nie jesteśmy tacy mocni to przecież bełtali nas tam jak trzeba. Szkoda strzępić ryja, mam nadzieję, że u siebie odrobimy.

Arsenal96l komentarzy: 501708.03.2019, 12:11

Co wchodze w news to cała strona zasypana tymi zasranymi reklamami ..

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 308.03.2019, 11:57

@kosbat: Czy ja gdziekolwiek coś takiego napisałem, że zrobiłbym wszystko idealnie? Zastanów się kilka razy zanim coś naklepiesz na klawiaturze.

pelek komentarzy: 214608.03.2019, 11:54

@Skotii:
generalnie to było w porządku, były sytuacje ("spalony", Auba, Mustafi), a Rennes grało na hurra (ile oni piłek podali w aut?) i zostawiali sporo miejsca w środku. Potem przydarzyła się kartka. Boli, bo przy mądrej grze i z napastnikiem można było osiągnąć dobry, jak na okoliczności, rezultat. Nie rozumiem lamentów, owszem dali plamę, ale 2:0 u siebie to nie jest abstrakcja, także można poczekać ten tydzień bez zbędnych nerwów i dopiero po rewanżu wszystko ocenić, zamiast reagować tak emocjonalnie.

kosbat komentarzy: 45408.03.2019, 11:43

@Gunner18AFC: wiadomo, ty byś tam poszedł i wszystko zrobił idealnie. Gdzieś to już słyszałem :D

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 308.03.2019, 11:41

@Baniaczkin24: Mogę sobie uważać i tak uważam. Z tym fachowcem bym się tak nie rozpędzał mocno. Czas zweryfikuję czy to taki fachowiec.

Baniaczkin24 komentarzy: 83908.03.2019, 11:38

@Gunner18AFC:
Uwazać sobie możesz ale to nie zmienia faktu,że to świetny fachowiec.
Własciwa osoba na trenera Arsenalu.

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 308.03.2019, 11:37

Emery out. Za grosz ambicji, denerwują mnie jego wypowiedzi. Uważam, że z nim nic nie osiągniemy.

Baniaczkin24 komentarzy: 83908.03.2019, 11:36

@Skotii:
zle przetłumaczone

melek90 komentarzy: 65708.03.2019, 11:28

A wystarczyło wygrać Panie Wenger. Znaczy się Emery. Taki żarcik kosmonaucik. Jak nasza gra na wyjazdach.

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 808.03.2019, 11:26

"Było nawet lepiej niż zakładaliśmy"? Serio? Nie wyobrażam sobie, żeby np. Guardiola coś takiego powiedział.

Baniaczkin24 komentarzy: 83908.03.2019, 11:15

oj pózno to się wstaje panowie redaktorki haha

sidtsw komentarzy: 308008.03.2019, 10:35

Znowu to samo. Beczka wstydu. Znowu i znowu. Ehh. Oby w niedziele dali choc troche radosci.

killer0303 komentarzy: 36608.03.2019, 10:33

Acha... czyli gramy z Auba w ataku, hmmm... coś mi się wydaje że ciężko będzie, z BATE tak szalał że obrona załatwiła awans, czyżby powtórka miała być z rozrywki