Użądlić Szerszenie: Watford vs Arsenal

Użądlić Szerszenie: Watford vs Arsenal 12.10.2017, 21:31, Eryk Szczepański 965 komentarzy Przerwa na mecze reprezentacji narodowych, dla każdego fana Premier League brzmi to jak kara. Dwutygodniowy szlaban na oglądanie swojego ukochanego klubu, dobiega jednak końca. Powoli możemy już odliczać czas do pierwszego gwizdka, dającego nam weekend pełen napięcia. Fakt, awans naszej kadry na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, wyzwolił w nas niemałe emocje, ale nie oszukujmy się. Nasza cierpliwość zostanie wynagrodzona już w sobotę, kiedy to Arsenal zagra na wyjeździe z Watfordem.

Nie wszyscy Kanonierzy wrócili do północnego Londynu w szampańskich nastrojach. Najbardziej załamani z pewnością są Alexis Sanchez i Aaron Ramsey, którzy na ostatniej prostej zaprzepaścili szansę na wyjazd do Rosji na Mistrzostwa Świata. Sead Kolasinac mimo zwycięstwa Bośni i Hercegowiny w ostatnim meczu eliminacji, przyszłoroczny mundial również obejrzy w telewizji. Miejmy nadzieję, że zawodnicy szybko zapomną o niepowodzeniach i skupią się na rozgrywkach ligowych. Cel jest prosty, wygrać z Watfordem i kurczowo trzymać się czołówki. Tylko to pozwoli nam realnie myśleć o włączeniu się do walki o tytuł.

Podopieczni Arsene'a Wengera zanim rozjechali się na mecze swoich reprezentacji, zanotowali serię bardzo dobrych występów. Cztery ostatnie mecze, to komplet punktów Kanonierów, którzy nie doznali porażki już od siedmiu spotkań, aż pięć razy zachowując przy tym czyste konto. Sama gra pozostawia jeszcze trochę do życzenia, ale z każdym kolejnym meczem wygląda to lepiej i można oczekiwać, że ten trend utrzyma się w następnych spotkaniach. Najważniejsze jednak jest zwycięstwo i utrzymanie dystansu do najlepszych. Zwłaszcza przed zbliżającym się listopadem, który jest statystycznie najgorszym miesiącem dla The Gunners w historii.

Ekipa Watfordu pod wodzą Marco Silvy regularnie punktuje, co zdecydowanie nie pozwala stawiać ich w roli chłopców do bicia. Szerszenie wprawdzie grają bardzo bezpłciowy futbol, lecz Portugalczyk wyciskając z nich absolutne maksimum, nie musi raczej obawiać się obijania o dno tabeli. O ile sam klub z Vicarage Road nie wzniesie się raczej na wyższy poziom sportowy, to Silva wyraźnie pracuje na kontrakt w znacznie lepszym klubie.

Historia spotkań obu ekip nie jest zbyt bogata, gdyż liczy sobie tylko 26 spotkań. Czternaście z nich wygrał Arsenal, dając się pokonać aż w 11 pojedynkach. Podziałem punktów zakończyła się tylko jedna konfrontacja.

Przejdźmy teraz do sytuacji kadrowych obu drużyn. Arsene Wenger mimo zmniejszającej się liczby kontuzjowanych piłkarzy, może mieć prawdziwy ból głowy przed sobotnim spotkaniem. Przed Bossem nie lada wyczyn z zestawieniem linii defensywnej Kanonierów. Kontuzji w meczu eliminacyjnym z Azerbejdżanem nabawił się Shkodran Mustafi, niedostępny jest również Calum Chambers. Pod znakiem zapytania stoją występy Laurenta Koscielnego (Achilles) i Seada Kolasinaca (biodro). Jeśli sprawdzi się najgorszy scenariusz, Arsene'owi wypadnie czterech obrońców, choć Francuz przyznał na konferencji prasowej, że jest pozytywnie nastawiony co do występu tej dwójki. Po kontuzji nie wrócił jeszcze oczywiście Santi Cazorla, natomiast Coquelin, Özil i Welbeck trenują już normalnie z drużyną. Marco Silva nie będzie mógł skorzystać aż z 6 piłkarzy: Successa, Chalobaha, Kaboula, Prodla, Cathcarta i Hobana.

Podsumowując, przed Arsenalem trudne spotkanie na obcym terenie. Zważywszy na problemy w defensywie, może to być trudna przeprawa dla The Gunners. Zawodnicy z północnego Londynu powinni jednak zrekompensować braki z tyłu wyraźną przewagą w ataku i ostatecznie pokonać ekipę Szerszeni. Trzy punkty w takim meczu są obowiązkiem dla drużyny, która marzy o zwycięstwie w Premier League.

Rozgrywki: 8. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Watford, Vicarage Road
Data: Sobota, 14 października 2017 roku, godzina 18:30 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Cech - Holding, Koscielny, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac -Özil, Lacazette, Alexis.

Typ Kanonierzy.com: 1:2

Premier LeagueWatfordZapowiedźSklep kibica Arsenalu autor: Eryk Szczepański źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
AerodynamiC komentarzy: 3 14.10.2017, 20:24

Zasłużona bramka Watford, to co dzisiaj gramy woła o pomstę do nieba. Iwobi, Elnenny to przecież kaleki, co tacy gracze robią w klubie?
Ozilowi raz jeszcze należy pogratulować.

f4bregas komentarzy: 582 14.10.2017, 20:23

no ta.....

AerodynamiC komentarzy: 3 14.10.2017, 20:14

Trochę późno ta zmiana...

MaciekGoooner komentarzy: 25411 newsów: 5 14.10.2017, 20:00

Karny za coś takiego w lidze angielskiej, panie sędzio...

XandeR komentarzy: 5657 14.10.2017, 20:00

Podziekujcie Mesutkowi

FanekAFC komentarzy: 4054 14.10.2017, 20:00

Brawo ozil

executer1 komentarzy: 1846 14.10.2017, 19:59

Trzeba było 50 mln na pomocnika wydać,a nie napastnika który jest zdejmowany po 60 min gry i w ogóle piłek nie dostaje,bo mamy tragiczny środek pola

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:57

Hahaha, a ten dalej nie może zagrać 70 minut w lidze xDD

MaciekGoooner komentarzy: 25411 newsów: 5 14.10.2017, 19:51

Kola tylko go nie połam stary

hot995 komentarzy: 3963 newsów: 3 14.10.2017, 19:51

Chciał przepchnąć Kolasinaca. Szanujmy się.

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:50

Tradycja.

Monszur (zawieszony) komentarzy: 274 14.10.2017, 19:49

Welbeck Elosza, wiadomo że on nie będzie grał dłużej niż dwa spotkania....

mallen komentarzy: 13887 14.10.2017, 19:49

Welbz już się nagrał.

Monszur (zawieszony) komentarzy: 274 14.10.2017, 19:46

Na prawdę ****a szok że my takimi wyrzutami, beznadziejnymi zawodnikami jak Ramsey, Elneny, Welbeck potrafimy być na 5 pozycji może Wenger to faktycznie geniusz skoro takim szambem nie ociera się o dół tabeli...

Monszur (zawieszony) komentarzy: 274 14.10.2017, 19:44

Kola gra z kontuzja. Trener to wariat.
Ta gra nasza jest taka albo wyjdzie albo nie.... Elneny nie ma pojęcia o rozgrywaniu piłki, to zwyczajny biegacz nie wiele lepszy niż Ramsey....
Xhaka niby ucieka od krytyki bo czasem poda parę razy celnie pod rząd ale on nie ma pojęcia o defensywie....

fizjo_afc komentarzy: 1420 14.10.2017, 19:44

Żeby takiej kontry nie wykorzystać to się w głowie nie mieści.

Szogun komentarzy: 21803 newsów: 3 14.10.2017, 19:44

Nie wierzę co za anemicy? Wychodzi do kontry trzech i jeden z nich dostaje piłkę i się przewraca.

AceVenturaLFC (zawieszony) komentarzy: 4236 14.10.2017, 19:43

@FabsFAN: Dziękować.

lays komentarzy: 32090 14.10.2017, 19:43

Co ten Arsenal robi? My gramy jakbysmy prowadzili z 6-0. Nonszalancja jakas, patologia

TlicTlac komentarzy: 1937 14.10.2017, 19:43

@Gunner012:

polecam Ekstraklasę, uleczysz swoje oczy;

tak poza tym, to mecz Live-United jak dla mnie nudniejszy.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 3891 newsów: 2 14.10.2017, 19:43

Cudem pakujemy jedną bramkę po tragicznej pierwszej połowie, a w drugiej się cofamy i bronimy wyniku.
#WengerStyle#BeautyOfFootball

mallen komentarzy: 13887 14.10.2017, 19:42

Widać, że z Kolasinacem nie jest wszystko OK.
Przecież on truchta a nie biega...

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 3891 newsów: 2 14.10.2017, 19:40

Po tym meczu chyba robię krótki rozbrat z Arsenalem, bo są aolądalni.

lays komentarzy: 32090 14.10.2017, 19:40

Co oni teraz zagrali

mitmichael komentarzy: 43576 14.10.2017, 19:40

Xhaka nie jadl dzisiaj, co to mialo byc za podanie

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:40

Nie ma to jak mieć internet 5Mbps i 3 osoby na raz próbują coś oglądać xD

FabsFAN komentarzy: 12295 14.10.2017, 19:39

@AceVenturaLFC:
Świetnie się ustawia i napędza każdą kontrę. Widać żelazne płuca i inteligencję boiskowa.

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:37

Więcej grać na Kolasinaca i będzie okej.

majkel_majkel komentarzy: 731 newsów: 19 14.10.2017, 19:36

działa wam UPC??????????????????/

lays komentarzy: 32090 14.10.2017, 19:36

Wgl jakie mecze o 20.45... Az szkoda, ze o tej saemj h.

Szczerze mowiac to bardziej musi mnie mecz Roma- Napoli, niz Atletico - Barca :

Argudo komentarzy: 6317 newsów: 6 14.10.2017, 19:35

To jeszcze nadmienię, że ostatnim kapitanem Arsenalu, który zdobył gola w Premier League, był Robin van Persie i było to 5 maja 2012.

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:35

@lays: on na 3 skład jest za wolny i zbyt mało pomysłowy.

Dewry komentarzy: 6646 newsów: 2 14.10.2017, 19:34

Bez zmian - bez niespodzianki.

lays komentarzy: 32090 14.10.2017, 19:33

twitter.com/DominikMucha/status/919241692426928129

Ale peszek XDDDDDDDDDD

Wgl Juve przegrywa :D Fajnie jakby w Bundeslidze i Serie A nie został Bayern i Juve XD

Busze29 komentarzy: 190 14.10.2017, 19:33

W takich meczech widać jak brakuje kogoś typu Santi

AceVenturaLFC (zawieszony) komentarzy: 4236 14.10.2017, 19:33

@FabsFAN: Możesz, powiedziec, jak gra Keita? ;)

TlicTlac komentarzy: 1937 14.10.2017, 19:32

@XandeR:

wywnioskowałem z tego, co napisałeś, że wolałbyś, żeby grali środkiem, po czym dodałeś, że w środku też bieda; to jak mają grać?
sam twierdzę, że w tym meczu i w takim ustawieniu lepiej, że grają bokiem, bo Iwobiemu niewiele wychodzi, a Elneny nigdy nie był kreatywny.

Marioht komentarzy: 4870 14.10.2017, 19:32

Właśnie się dowiedziałem, ze C+ ma bundesligę, cóż to się stało. Szok.

Xhaka dziś ładnie rozgrywa.

lays komentarzy: 32090 14.10.2017, 19:31

Nie jest okej. Lacazette jak tak beda mu kreowac sytuacje, albo wgl podawac, to strzeli nie 20, a z 10 goli w lidze.

Co ma pilke to widac jakosc, a to go fauluja, a to zagra szybko, ale tutaj jest ciagle gra do prawej strony. Wgl nie probujemy lewa strona. Srodek pola tak jak sie spodziewalismy wgl nie jest kreatywny, Elneny jest za slaby na 1 sklad AFC.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 45487 newsów: 287 14.10.2017, 19:30

@Redzik
Stary, dobry Mertesacker.

FabsFAN komentarzy: 12295 14.10.2017, 19:29

@TurboGrosik: Prawa, Toulijan ( czy jak sie go tam pisze ) strasznie kaleczyl na lewej obronei w poprzednich meczach , a dzis to juz kompletna tragedia. Bardzo odstaje poziomem od reszty.

XandeR komentarzy: 5657 14.10.2017, 19:29

@TlicTlac:

Jak masz wątpliwości czy właściwy mecz włączyłeś, to już nie mój problem ;)

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:29

@Simpllemann: Per Mertesacker's first half by numbers vs. Watford:
100% aerial duels won
100% tackles won
5 clearances
5 aerial duels
1 shot
1 goal

#Boss

Redzik komentarzy: 10493 newsów: 19 14.10.2017, 19:28

Ostatnio czytam książkę o Niezwyciężonych. Piszą tam o Henrym, Bergampie, Campbellu, Lehmanie i jak tak teraz patrzę na obecny Arsenal to nam po prostu brakuje jakości. Zaczęliśmy się zadawalać jakimiś pół środkami jak Elneny, Gabriel i są tego efekty.

Monszur (zawieszony) komentarzy: 274 14.10.2017, 19:28

Jack Wilshere!!!

XandeR komentarzy: 5657 14.10.2017, 19:28

Ozil nie wejdzie bo Watfordy mocno kopio, Jack też nie wejdzie, bo jego kostka dostanie zawału, Coq musi wejść im troche oddać

TlicTlac komentarzy: 1937 14.10.2017, 19:28

@XandeR:

ten sam mecz oglądamy?

jak Iwobi nie może posłać dobrego podania, gdy ma dużo miejsca(bok), to miałby to zrobić przy dużym zagęszczeniu(środek?);

w sumie to nie wiem na co narzekasz - chyba na wszystko :)

Adrian12543 komentarzy: 14547 newsów: 2 14.10.2017, 19:27

Strasznie męczący jest ten mecz. Zespół Watfordu dobrze poukładany i nie pozwala na zbyt wiele. Dobrze, że wpadło z tego rożnego, bo kreowanie sytuacji z gry wychodziło kiepsko.

Ranczomen komentarzy: 3777 14.10.2017, 19:27

Widok Cleverley'a próbującego kryć Mertesackera to chyba najśmieszniejszy obrazek od upadku Coquelina.

TurboGrosik (zawieszony) komentarzy: 1694 14.10.2017, 19:26

@FabsFAN:
Brak Piszczka problemem BvB - 2 bramki na konto ich prawego obrońcy

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz