Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal

Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal 16.03.2016, 21:50, Sebastian Czarnecki 1566 komentarzy

Przed Arsenalem stało piekielnie trudne zadanie do wykonania. Po wylosowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów było wiadome, że jeżeli londyńczycy chcą liczyć się w walce o awans, muszą uzyskać jak najlepszy wynik na własnym stadionie, ponieważ Camp Nou będzie terenem niemal niemożliwym do zdobycia. Po niezrealizowaniu pierwszej części planu, londyńczycy nie mieli niczego do stracenia. Wyszli bez żadnych kompleksów i odważnie starali się zaatakować swojego rywala.

Ostatecznie zabrakło szczęścia, celności i przede wszystkim umiejętności. Barcelona wcale nie potrzebowała wielu okazji, by wygrać to spotkanie. Nawet jeżeli komuś mogło się wydawać, że Arsenal jest w tym meczu lepszy i stwarza sobie lepsze sytuacje, Katalończykom wystarczyło niewiele, by dopełnić formalności. Trzy bramki, dwie po indywidualnych błędach linii obronnej, wystarczyły do awansu, podobnie jak to miało miejsce na Emirates Stadium.

Należy jednak pochwalić Kanonierów za chęci. Mimo że wynik tego dwumeczu jest wysoki, londyńczycy z pewnością nie zasłużyli na aż takie rezultaty. W dwumeczu byli jedynie minimalnie gorsi, a zabrakło im przede wszystkim konsekwencji i wspomnianej już celności, która jest problemem drużyny już od kilku miesięcy. Nie można powiedzieć, że Arsenal był wyraźnie gorszy i na awans nie zasłużył, bo naprawdę miał jakiś tam plan na powstrzymanie Barcelony. Faktem jest jednak, że z obecną Barceloną potrafią wygrać nieliczni.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Suárez

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Flamini (45. Coquelin) - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck

Podopieczni Arsene'a Wengera rozpoczęli spotkanie bez żadnych kompleksów. Już od pierwszych minut chcieli pokazać rywalowi, że nie mają niczego do stracenia i będą chcieli przynajmniej powalczyć o pozytywny wynik.

W 8. minucie Luis Suarez otrzymał podanie na wolne pole i mimo że był na metrowym spalonym, sędzia liniowy nie zareagował. Dopiero po dłuższej chwili zorientował się, że popełnił błąd.

W 10. minucie Mesut Özil postanowił samodzielnie zadecydować o dalszych losach tego meczu, więc po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka jednak minęła się z bramką.

Katalończycy zaczęli się wybudzać z letargu i do dominacji w środkowej części boiska zaczęli również dorzucać akcje bramkowe. W 17. minucie fantastyczne podanie z głębi pola otrzymał Lionel Messi, który znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia gola. David Ospina popisał się jednak fantastyczną paradą i efektownie zatrzymał Argentyńczyka.

Minutę później było już 1-0 dla Barcelony. Strata Koscielnego spowodowała, że Suarez wykorzystał lukę w formacji obronnej Arsenalu, posłał podanie do niekrytego Neymara, a ten w akcji sam na sam pokonał Ospinę.

Od tego momentu mecz się uspokoił. Kanonierzy jakby zaczęli tracić motywację, z kolei gospodarze po prostu utrzymywali się przy piłce.

Kanonierzy mimo wszystko się nie poddawali. Zdołali nawet wywalczyć rzut rożny, który pozwolił im przedostać się bliżej bramki rywala. W 26. minucie Flamini postanowił jednak huknąć z dystansu ponad bramką.

Piłka szybko przemieściła się pod pole karne Arsenalu. W 30. minucie David Ospina zatrzymał szarżującego Neymara i kolejny raz uchronił swój zespół przed utratą gola.

Alex Iwobi postanowił wykorzystać uroki Camp Nou, żeby teatralnie wymusić rzut karny dla swojej drużyny. Nigeryjczyk desperacko rzucił się na ziemię i miał ogromne szczęście, że nie został ukarany żółtą kartką. Takową ujrzał z kolei Gabriel Paulista, który jeszcze próbował wykłócać się z arbitrem na temat jego decyzji.

W 38. minucie Iwobi mógł odpokutować swoje grzechy sprzed kilku minut, jednak w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką. Minutę później przed swoją okazją stanął Momo Elneny, który otrzymał dobre podanie od Alexisa. Strzał Egipcjanina został jednak zablokowany.

Końcówka należała do londyńczyków, którzy wykrzesali z siebie jeszcze pozostałe nakłady sił i ambicji, by w jakikolwiek sposób uratować losy tego dwumeczu. Mimo że sytuacja jeszcze przed bramką Katalończyków wyglądała na beznadziejną, Kanonierzy postanowili przynajmniej spróbować.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogli doprowadzić do wyrównania. Strzał głową po dogodnym dośrodkowaniu oddał Alexis Sanchez, ale piłka minimalnie minęła się z bramką. Kanonierzy bardzo chcieli, ale nic im nie wychodziło.

Na minutę przed końcem boisko opuścił Mathieu Flamini, jego miejsce zajął Francis Coquelin.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Barcelona zgodnie z przewidywaniami prowadzi z Arsenalem 1-0.

Podobnie jak zakończyli pierwszą część meczu, Kanonierzy równie odważnie przystąpili do jego drugiej odsłony. Alex Iwobi kolejny raz stanął przed sytuacją strzelecką, tym razem posłał piłkę obok bramki.

W 50. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania. Przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mohamed Elneny, który cudownym uderzeniem zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach klubu!

Kanonierzy się nie poddawali. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Danny Welbeck, który zmusił Mascherano do błędu i wyszedł w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem. Argentyński defensor zdołał jednak szybko wrócić do gry i świetnie zablokował uderzenie napastnika Arsenalu.

W 61. minucie odpowiedź ze strony Katalończyków. Groźny strzał z woleja oddał Lionel Messi, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Ospinę.

Kanonierzy szybko odpowiedzieli kontratakiem, a akcja pomiędzy Welbeckiem a Sanchezem mogła wyprowadzić ich na prowadzenie. Akcja została jednak kolejny raz powstrzymana przez obronę.

W 63. minucie dośrodkowanie Daniego Alvesa na bramkę zamienił Luis Suarez, który fantastycznie złożył się do woleja i przepięknym strzałem w okienko pokonał Ospinę!

Mimo beznadziejnej sytuacji londyńczycy nie składali broni i wciąż chcieli udowodnić kibicom, że w jakikolwiek sposób im zależy. Danny Welbeck otrzymał dobre podanie na wolne pole od Iwobiego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Arsene Wenger w 73. minucie wykorzystał ostatnie zmiany. Za Iwobiego i Welbecka wpuścił Girouda i Walcotta. W Barcelonie za Rakticia pojawił się Turan, z kolei Iniestę zastąpił Roberto.

Chwilę po wejściu na boisko Arda Turan wyłapał żółty kartonik, a sędzia podyktował rzut wolny dla Arsenalu z dogodnej pozycji. Do stałego fragmentu gry podszedł Alexis Sanchez, który posłał futbolówkę w samo okienko, jednak Ter Stegen popisał się fenomenalną interwencją. Reprezentant Niemiec chwilę później zatrzymał jeszcze równie groźną dobitkę Girouda.

Kanonierzy, mimo starań, wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce. Nie można było odmówić im chęci i zaangażowania, ale brakowało przede wszystkim celności i umiejętności.

W 88. minucie Lionel Messi zadał ostateczny cios. Argentyńczyk wykorzystał błąd w defensywie Arsenalu, przedarł się przez nieudolnie interweniującego Gabriela i pięknym lobem pokonał Ospinę. 3-1.

Jeszcze w 90. minucie Alexis Sanchez mógł pokusić się o zdobycie gola po ładnym podaniu od Girouda, ale strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał z Barceloną w dwumeczu 1-5.

BarcelonaLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Hubertus888 komentarzy: 367418.03.2016, 12:49

Aguero to jest fenomen co rok kontuzja a i tak wali bramki minimum po 20 na sezon. Wyczuwam znakomitą końcówkę w wykonaniu City.

Rafson95 komentarzy: 1052918.03.2016, 12:48

No w sumie fakt, lubi przesuwa się z piłką w kierunku bramki rywala, ale bardzo często szuka lepiej ustawionych kolegów zamiast decydować się na indywidualne popisy. Jakby mu określać współczynnik "Współpraca" jak w FM to miałby znacznie wyższy niż Reus :P

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 12:48

r700

Dobrze ulozyli mecze teraz... Jednego dnia Barca, drugiego PSG

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 12:47

E tam gadacie.

Pewny siebie Hazard w formie to absolutny top. Nie Messi, czy Ronaldo, ale i wykoczenie ma i strzela dobrze. Drybluje jak chce.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 12:47

podano terminarze

Bayern-Benfica i Barca-Atletico/5 April/

Wolf-Real i PSG-City/6 April/

Hubertus888 komentarzy: 367418.03.2016, 12:46

Hazard to znakomity zawodnik ale pozycje musi mu ktoś zmienić. U niego wszystko gra poza znakomitym wykończeniem co w dzisiejszych czasach u topowych skrzydłowych to podstawa. Ja bym mu zmienił pozycję na pozycję Ozila. Jego klasa jest jednak niepodważalna.

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 12:46

Czeczenia

Wszystko okej, ale teraz BPL jest tak slaba, ze tutaj wystarczy klasowy napastnik.

masz to na przykladzie Lester, Tottkow, Lpool 2013/14? Dlaczego takie dramatyczne CIty i tak jest blisko czolowki? Aguero cos tam czasami strzeli i wygrjaa

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 12:44

Rafson

Hazard akurat ma ciąg na bramkę :P

Czeczenia komentarzy: 1248018.03.2016, 12:43

Arsenal strzelał ostatnio pierwszy z KFC, ze Swansea. I nawet mimo "otwarcia" meczu, Arsenal nie potrafi wygrać.

Arsenal nawet wygrywając ważne mecze nie ma "pewności siebie". Jak po CFC. Jak po Leicester.

Na pewno nie jest tak, że znakomity napastnik gwarantuje mistrzostwo. Arsenal od ostatniego miał trzech królów strzelców i Adebayora który przegrał tylko z Cristiano. A Liverpool który koncertowo przerżnął mistrzostwo mając SAS?

Nie można powiedzieć, że któryś z zawodników zagrał źle? Ja nie widzę żeby któryś grał dobrze (no dobra, kilku się znajdzie ale to margines). Bo chociaż Giroud też jest bez formy, to jednak sytuacje kreować mu mają zawodnicy za jego plecami. Kto ma kreować jak wszyscy grają beznadziejnie? Ozil jest magikiem, ale nawet Messi w pojedynkę niczego nie wygra.

Rafson95 komentarzy: 1052918.03.2016, 12:42

Hazard inny typ zawodnika, inna rola na boisku.
Świetny drybling, podania, technika użytkowa, brak ciągu na bramkę. Jak kiedyś u nas Hleb, tylko Belg jest lepszy.
Reus jest większym indywidualistą i bardziej skupia się na robieniu cyferek, gra mniej drużynowo.

Średnia podan Reusa na mecz z zeszłego sezonu to 33 przy celności 76%, Hazarda 58 przy celności 87%. Także to co mówie ma widzę nawet potwierdzenie w statystykach.

I nie wiem co hot widzi złego w tym, że wcześniej określiłem styl gry Hazarda jako rozgrywający pomocnik, bo on tak de facto gra, a Reusa jako strzelający (sfokusowany bardziej na strzelaniu bramek niż kreowaniu) skrzydłowy. Przecież to wszystko jest logiczne i prawdziwe

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 12:42

Nie rozumiem po co 4 bramkarzy. Już lepiej byłoby jakiegoś napastnika wziąć.

ziom komentarzy: 190018.03.2016, 12:42

Lekarstwem dla Arsenalu jest zakontraktowanie albo wychowanie wybitnego napastnika.Lukaku?To zawodnik klasy europejskiej ale nie światowej.Jedynym napastnikiem w letnim okienku którego chciałbym jest Ibrahimovic.Jeśli żona Ibry nie chciałaby aby się przenieść do Londynu to pozostają opcje rezerwowe.Vardy-bardzo dobry napastnik który gra w stylu Welbecka przy czym jest od Dannego skuteczniejszy.Aubamyang-jeśli przeniósłby się do Realu to Benzema byłby do wzięcia.Nasz Akpom-bardzo ciekawy zawodnik,ma wspaniałą motorykę i dobrą technikę.Najwięcej do powiedzenia odnośnie transferów gwiazd będzie miał Kroenke a nie Wenger.To od niego będzie zależało ile tak naprawdę Wenger będzie mógł wydać na transfer i pensję dla zawodnika.

Hubertus888 komentarzy: 367418.03.2016, 12:42

Piszcie co chcecie ale dla mnie losowanie ustawione. Real standardowo dostaje kelnerów z całym szacunkiem do VFL. Barca która Atletico regularnie leje. PSG wyraźnie lepsze od City i o Bayernie nie trzeba nic pisać.

Wszystko ustawione tak żeby półfinały były jak najbardziej ciekawe.

Już teraz człowiek stawia na awans Realu, Barcy, PSG i Bayernu i ma dobrą kasę.

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 12:37

Szkoda, że City z PSG.

No to sciskamy kciuki za Wolfsburg, Benfice, Barce i hmm chyba PSG

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 12:36

Kadra Polski na mecz serbia i finlandia

Bramkarze: Artur Boruc, Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Maciej Rybus, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak, Artur Jędrzejczyk

Pomocnicy: Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 12:36

Rafson ma racje.

Wiekszosc bramek Hazarda to bramki z karnych.

Rafson95 komentarzy: 1052918.03.2016, 12:31

hot
Jak Twoim zdaniem styl gry Hazarda i Reusa jest taki sam to szkoda strzępić ryja na ciebie

gunners007 komentarzy: 954318.03.2016, 12:30

Nasza niemoc w ofensywie, to że bezproduktywnie bijemy w mur nie jest zależne tylko od braku napastnika najwyższej klasy, ale przede wszystkim od tego, że tracimy głupie bramki, często tracimy te bramki jako pierwsi i przeciwnicy się wtedy murują w polu karnym i cięzko jest się przebić, tym bardziej że przez te niepowodzenia w poprzednich spotkaniach brakuje naszym pewności siebie.
Brak tracenia głupich bramek przez błędy obrońców = otwarty mecz = dobra gra formacji ofensywnej = dużo goli
Wystarczy zobaczyć na nasze mecze ostatnie gdzie gramy dość dobrze (jak np. z Watfordem) i jak nie ma na boisku Theo to nie można powiedzieć, że któryś z zawodników zagrał źle, każdy z osobna gra przyzwoicie, ale mecze mimo to przegrywamy bo tracimy idiotyczne bramki i musimy nadrabiać, ryzykować, podchodzić wysoko, a przeciwnik nie musi być wcale dobry, aby nas pokonać bo zabunkrować się w polu karnym nawet ekipa bez formy potrafi. Jeśli już Rashford wygrywa pojedynki z naszymi stoperami to tak się nie da wygrywać.
Drużyne buduje się od tyłu, my mamy z tyłu wielką dziurę i dopóki nie będziemy mieć solidnych stoperów to nic nie wygramy, nawet z Lukaku na napadzie.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.03.2016, 12:27

Rivaldo

No raczej strzalu to on za dobrego nie ma

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 12:27

Barca-Atletico najciekawsze, jeśli City do kwietnia nie wyskoczy z formą. Choć ja osobiście na żaden mecz się nie napalam. Nie ma Champions League bez Arsenalu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 12:26

Scholes o Welbecku

- On przebojem wdzierał się tego zespołu - bez cienia wątpliwości - a tak po prostu pozwolono mu odejść - rozpoczął Scholes.

- Za każdym razem, gdy oglądam United, myślę o zawodnikach, których się pozbyto. Drapię się po głowie i myślę, że Welbeck to najlepszy przykład straty. Takim zawodnikom nigdy nie powinno się pozwolić na transfer - dodał.

- On spędził w Manchestrze dziewięć lat, przeszedł przez drużyny młodzieżowe po to, by grać w tej najważniejszej. Ma szybkość, siłę, strzał. Czego mu brakowało? - zakończył.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.03.2016, 12:25

PSG - Real
Bayern - Barcelona

I final Barcelona - PSG

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 12:21

PSG w tym sezonie ma brytyjska droge w LM, Ibra ma fajny smaczek przed przejsciem do PL.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.03.2016, 12:20

A niech te PSG wygra LM. Naprawde ladnie graja

Ale ten Bayern mial farta. Liczylem ze trafia na na Barce i bedzie bye bye dla bucowatych Niemcow. Nie powinno ich byc w cwiecfinale

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 12:18

Kaczaza, Rhodes też ciekawy piłkarz. Ale równie wszyscy mogą być ciekawi jak Andreas Cornelius - do czasu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 12:18

Wilki vs Real moze byc ciekawy, Roma miala ze 3-4 setki na SB. Nie wiem do dzis jak oni skonczyli ten dwumecz na 0 z przodu z Realem.

Sympatyczny komentarzy: 170718.03.2016, 12:17

notopyk

Nie

Czeczenia komentarzy: 1248018.03.2016, 12:17

Ale nuda. Ta sama trójka co zawsze - Barca, Bayern, Real + szejki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 12:15

Atletico ostatnio przegrywa jak leci z Barca, ciekawe jak bedzie teraz.

notopyk komentarzy: 344218.03.2016, 12:15

Sympatyczny a nie czasem:
real - bayern
barcelona - psg
?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 12:13

Ciekawe pary. Wolfsburg ma nawet szanse na półfinał.

notopyk komentarzy: 344218.03.2016, 12:03

balerone jest w stanie zatrzymac jedynie bayern, chociaz wydaje mi sie, ze katalonczycy jako 1 obronia puchara. chcialbym tez zeby psg daleko zaszlo, lubie ta ekipe, taki czarny konik :)
kumpel jest za benfica od paru lat, jak trafia na wolfsburg to moze jeszcze sobie pograja, z reszta bedzie raczej kiepsko ^^

Dobra zaraz losowanie LM.

Poprosze cos nowego w stylu PSG-Bayern , Atletico-City lub Atletico-Bayern i Psg-City

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.03.2016, 11:59

WilSHARE
Wydaje mi się, że znów górą będzie niezwykła siła a nie lekkość i technika. Ale życzę Radwańskiej zwycięstwa.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.03.2016, 11:59

Mertesacker z kolei zawsze był takim bardziej strzelającym skrzydłowym niż rozgrywającym pomocnikiem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 11:57

Myślicie, że Radwańska w 10-tym starciu wreszcie pokona Serenę Williams?

Rafson95 komentarzy: 1052918.03.2016, 11:53

Hazard to był zawsze bardziej rozgrywający pomocnik niż strzelajacy bramki skrzydłowy. Ale fakt, że bez formy jest bardzo kiepski

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 11:52

Wiem, bo czasami zerkne na bvb , szczegolnie po tym gdy nie mam elevena i mam wiecej czasu na BL teraz. Tylko to pokazuje jakiej klasy to zawodnik. Niby słaba forma a ma 19 goli na 32 mecze. A hazard ma slaba forme i od 3 maja nie umie strzelic gola z toczacej sie pilki. Tu widac roznice klas.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.03.2016, 11:46

RIVALDO700
Bo nie jest. Aczkolwiek statystki tego nie pokazują. Reus przeplata w tym sezonie mecze bardzo dobre ze słabymi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 11:41

Ostatnio mowi sie, ze reus nie jest w wybitnej formie, patrze - 32 mecze , 19 goli, 6 asyst w tym sezonie.

Chciałbym tak słaba forme na skrzydle w AFC kiedys zobaczyc, hehe.