Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal

Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal 16.03.2016, 21:50, Sebastian Czarnecki 1566 komentarzy

Przed Arsenalem stało piekielnie trudne zadanie do wykonania. Po wylosowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów było wiadome, że jeżeli londyńczycy chcą liczyć się w walce o awans, muszą uzyskać jak najlepszy wynik na własnym stadionie, ponieważ Camp Nou będzie terenem niemal niemożliwym do zdobycia. Po niezrealizowaniu pierwszej części planu, londyńczycy nie mieli niczego do stracenia. Wyszli bez żadnych kompleksów i odważnie starali się zaatakować swojego rywala.

Ostatecznie zabrakło szczęścia, celności i przede wszystkim umiejętności. Barcelona wcale nie potrzebowała wielu okazji, by wygrać to spotkanie. Nawet jeżeli komuś mogło się wydawać, że Arsenal jest w tym meczu lepszy i stwarza sobie lepsze sytuacje, Katalończykom wystarczyło niewiele, by dopełnić formalności. Trzy bramki, dwie po indywidualnych błędach linii obronnej, wystarczyły do awansu, podobnie jak to miało miejsce na Emirates Stadium.

Należy jednak pochwalić Kanonierów za chęci. Mimo że wynik tego dwumeczu jest wysoki, londyńczycy z pewnością nie zasłużyli na aż takie rezultaty. W dwumeczu byli jedynie minimalnie gorsi, a zabrakło im przede wszystkim konsekwencji i wspomnianej już celności, która jest problemem drużyny już od kilku miesięcy. Nie można powiedzieć, że Arsenal był wyraźnie gorszy i na awans nie zasłużył, bo naprawdę miał jakiś tam plan na powstrzymanie Barcelony. Faktem jest jednak, że z obecną Barceloną potrafią wygrać nieliczni.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Suárez

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Flamini (45. Coquelin) - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck

Podopieczni Arsene'a Wengera rozpoczęli spotkanie bez żadnych kompleksów. Już od pierwszych minut chcieli pokazać rywalowi, że nie mają niczego do stracenia i będą chcieli przynajmniej powalczyć o pozytywny wynik.

W 8. minucie Luis Suarez otrzymał podanie na wolne pole i mimo że był na metrowym spalonym, sędzia liniowy nie zareagował. Dopiero po dłuższej chwili zorientował się, że popełnił błąd.

W 10. minucie Mesut Özil postanowił samodzielnie zadecydować o dalszych losach tego meczu, więc po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka jednak minęła się z bramką.

Katalończycy zaczęli się wybudzać z letargu i do dominacji w środkowej części boiska zaczęli również dorzucać akcje bramkowe. W 17. minucie fantastyczne podanie z głębi pola otrzymał Lionel Messi, który znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia gola. David Ospina popisał się jednak fantastyczną paradą i efektownie zatrzymał Argentyńczyka.

Minutę później było już 1-0 dla Barcelony. Strata Koscielnego spowodowała, że Suarez wykorzystał lukę w formacji obronnej Arsenalu, posłał podanie do niekrytego Neymara, a ten w akcji sam na sam pokonał Ospinę.

Od tego momentu mecz się uspokoił. Kanonierzy jakby zaczęli tracić motywację, z kolei gospodarze po prostu utrzymywali się przy piłce.

Kanonierzy mimo wszystko się nie poddawali. Zdołali nawet wywalczyć rzut rożny, który pozwolił im przedostać się bliżej bramki rywala. W 26. minucie Flamini postanowił jednak huknąć z dystansu ponad bramką.

Piłka szybko przemieściła się pod pole karne Arsenalu. W 30. minucie David Ospina zatrzymał szarżującego Neymara i kolejny raz uchronił swój zespół przed utratą gola.

Alex Iwobi postanowił wykorzystać uroki Camp Nou, żeby teatralnie wymusić rzut karny dla swojej drużyny. Nigeryjczyk desperacko rzucił się na ziemię i miał ogromne szczęście, że nie został ukarany żółtą kartką. Takową ujrzał z kolei Gabriel Paulista, który jeszcze próbował wykłócać się z arbitrem na temat jego decyzji.

W 38. minucie Iwobi mógł odpokutować swoje grzechy sprzed kilku minut, jednak w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką. Minutę później przed swoją okazją stanął Momo Elneny, który otrzymał dobre podanie od Alexisa. Strzał Egipcjanina został jednak zablokowany.

Końcówka należała do londyńczyków, którzy wykrzesali z siebie jeszcze pozostałe nakłady sił i ambicji, by w jakikolwiek sposób uratować losy tego dwumeczu. Mimo że sytuacja jeszcze przed bramką Katalończyków wyglądała na beznadziejną, Kanonierzy postanowili przynajmniej spróbować.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogli doprowadzić do wyrównania. Strzał głową po dogodnym dośrodkowaniu oddał Alexis Sanchez, ale piłka minimalnie minęła się z bramką. Kanonierzy bardzo chcieli, ale nic im nie wychodziło.

Na minutę przed końcem boisko opuścił Mathieu Flamini, jego miejsce zajął Francis Coquelin.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Barcelona zgodnie z przewidywaniami prowadzi z Arsenalem 1-0.

Podobnie jak zakończyli pierwszą część meczu, Kanonierzy równie odważnie przystąpili do jego drugiej odsłony. Alex Iwobi kolejny raz stanął przed sytuacją strzelecką, tym razem posłał piłkę obok bramki.

W 50. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania. Przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mohamed Elneny, który cudownym uderzeniem zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach klubu!

Kanonierzy się nie poddawali. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Danny Welbeck, który zmusił Mascherano do błędu i wyszedł w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem. Argentyński defensor zdołał jednak szybko wrócić do gry i świetnie zablokował uderzenie napastnika Arsenalu.

W 61. minucie odpowiedź ze strony Katalończyków. Groźny strzał z woleja oddał Lionel Messi, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Ospinę.

Kanonierzy szybko odpowiedzieli kontratakiem, a akcja pomiędzy Welbeckiem a Sanchezem mogła wyprowadzić ich na prowadzenie. Akcja została jednak kolejny raz powstrzymana przez obronę.

W 63. minucie dośrodkowanie Daniego Alvesa na bramkę zamienił Luis Suarez, który fantastycznie złożył się do woleja i przepięknym strzałem w okienko pokonał Ospinę!

Mimo beznadziejnej sytuacji londyńczycy nie składali broni i wciąż chcieli udowodnić kibicom, że w jakikolwiek sposób im zależy. Danny Welbeck otrzymał dobre podanie na wolne pole od Iwobiego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Arsene Wenger w 73. minucie wykorzystał ostatnie zmiany. Za Iwobiego i Welbecka wpuścił Girouda i Walcotta. W Barcelonie za Rakticia pojawił się Turan, z kolei Iniestę zastąpił Roberto.

Chwilę po wejściu na boisko Arda Turan wyłapał żółty kartonik, a sędzia podyktował rzut wolny dla Arsenalu z dogodnej pozycji. Do stałego fragmentu gry podszedł Alexis Sanchez, który posłał futbolówkę w samo okienko, jednak Ter Stegen popisał się fenomenalną interwencją. Reprezentant Niemiec chwilę później zatrzymał jeszcze równie groźną dobitkę Girouda.

Kanonierzy, mimo starań, wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce. Nie można było odmówić im chęci i zaangażowania, ale brakowało przede wszystkim celności i umiejętności.

W 88. minucie Lionel Messi zadał ostateczny cios. Argentyńczyk wykorzystał błąd w defensywie Arsenalu, przedarł się przez nieudolnie interweniującego Gabriela i pięknym lobem pokonał Ospinę. 3-1.

Jeszcze w 90. minucie Alexis Sanchez mógł pokusić się o zdobycie gola po ładnym podaniu od Girouda, ale strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał z Barceloną w dwumeczu 1-5.

BarcelonaLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.03.2016, 11:31

@ gunners007:

Brednie. Jeżeli ma się zamiar wygrać mistrzostwo to trzeba zdobywać punkty. Jeżeli ma się zamiar zdobywać punkty to trzeba strzelać bramki. Jeżeli ma się zamiar strzelać bramki to trzeba mieć napastnika. Rok temu tytuł zdobyła Chelsea i to w głównej mierze dzięki Coscie, który z miejsca zaczął ładować bramkę za bramką w debiutanckim sezonie (20 goli i 3 asysty w 26 spotkaniach). Jeszcze wcześniej puchar zdobyło City, bo prym wiódł m.in. Agüero (26 goli i 8 asyst w 33 meczach). Warto przytoczyć także sezon 12/23, gdzie United miało przede wszystkim RvP (26 goli i 15 asyst w 38 spotkaniach), ale także Rooneya (12 goli i 10 asyst w 27 meczach). Drużyna SAFA straciła tyle samo bramek co siódmy Liverpool. Tracili w nie jednym pojedynku po dwie/trzy bramki, ale odpowiadali czterema albo nawet pięcioma. Wnioski z tego wyciągnij sobie sam.

schnor25 komentarzy: 1854618.03.2016, 11:28

Benzemę od dawna już wywalają z Realu, a ten dzielnie się trzyma w Madrycie.

ZelGrey komentarzy: 252418.03.2016, 11:28

Czemu "Lukaku to opcja niemożliwa"?
Gra w średnim klubie, więc może chcieć odejść.

Real, Barcelona ani Bayern go raczej nie kupią - bo to są realnie kluby, z którymi nie jesteśmy w stanie konkurować. Jeszcze ew. PSG - kimś pewnie będą chcieli zastąpić Zlatana, ale trudno powiedzieć, czy Romelu będzie chciał iść do Francji (nawet za dobre pieniądze).

Więc zainteresowanie Lukaku sprowadzi się raczej do klubów angielskich. Z czego transfer do Citi mało prawdopodobny - mają Aguero, Bony'ego, więc albo Chelsea albo ManU. Z oboma tymi klubami możemy obecnie konkurować w kwestii pojedynczego transferu, plus my w przyszłym roku na 90% będziemy grali w LM, a oni na 90% nie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 11:26

Benteke nie wiem czy by odgrywał tam ważniejszą rolę niż Carroll.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 11:25

lays

,,bardzo dobrego napastnika'' i ,,Benteke'', nie wiem czy to sie pisze razem.

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 11:22

Wilshare

W przypadku napastnikow bardzo liczy sie nazwisko.

Taki sam Ibra w sobie jest juz killerem, rywale sie go boja i czuja respekt

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 11:21

Ploteczki z rana:

~ Ibra zaoferowany Arsenalowi (Daily Mirror)
~ Henrikh Mkhitaryan obserwowany przez Wengera (BILD)
~ Conte będzie chciał Kante w CFC (Daily Mirror)
~ Allegri z nowym kontraktem
~ Flores z nowym kontraktem w Watford
~ Alaba z nowym kontraktem do 2021
~ West Ham chce kupić Lacazette (L’Equipe)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 11:21

lays, była też plotka, że chcą Ibrahimovicia.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.03.2016, 11:20

Nazwisko nie liczy się tak bardzo, jeśli będzie strzelał bramki. Równie dobrze może to być Rhodes z Championship, ale napastnik ma obowiązek strzelać gole przechodząc do takiego klubu.

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 11:18

Wyczuwam latem abrdzo dobrego napastnika w West Hamie.

Zainteresowani są Benteke, a dziś wyszła plota, że chcą kupić Lacazette

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 11:14

R700

Dokladnie, zresztą mnie jaraja napasnitcy. Gdy bedziemy wiecej strzelac od rywali, a AFC zawsze ma 2-3 setki na mecz minimum to wiesz.

David Alaba
So happy to announce my contract extension with FC Bayern München until 2021! 🖋 #MiaSanMia #da27

Mi się marzy James w Londynie

Hubertus888 komentarzy: 367418.03.2016, 11:14

Auba i Lukaku to opcja niemożliwa. Nie wiem czemu nie możecie tego zrozumieć...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.03.2016, 11:11

gunners007

Skoro piszesz, ze dzis ciezko znalesc dobrych obroncow, no to tym bardziej lepiej inwestowac w napastnikow /30 goli na sezon/.

ZelGrey komentarzy: 252418.03.2016, 11:09

Wiele topowych zawodników już teraz wydaje się, że będzie dostępnych na rynku - Ibra, Goetze, Isco, James Rodriguez, Auba i Lukaku też grają w takich klubach, że jeśli ktoś z absolutnej czołówki rzuci dużo pieniędzy to prawie na pewno odejdą. Więc będzie w kim wybierać, trzeba tylko chcieć i zadbać o to zawczasu.

lays komentarzy: 3987118.03.2016, 11:04

Samo wszystko skopiowalo, jakis błąd, sorki :)