Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360427.02.2019, 20:10

King i Fraser na Jenkinsona. Cóż, będzie ciekawie xD

AlexVanPersie komentarzy: 806427.02.2019, 00:18

@kwiatinho:

Podaj źródło mówiące o 100mln na SAME transfery, bo ta suma padała, ale w kontekście wszystkich wydatków.

Co do transferów Monchiego w Romie to pauleta19 wczoraj krótko rozprawił się z tym tematem i nie wygląda to za rewelacyjnie.

@lays:
Jak nie ma hajsu od sponsora albo jest go mało, to trzeba ten hajs robić kupując wielu młodych i sprzedając jednego, dwóch co jakiś czas za gruby piniondz.

Jeden, dwa dobre transfery i masz ponad 100mln w kasie i nie musisz się opsrywać o LM czy też prosić Ozila by odszedł "bo my nie mamy na transfery przez ciebie, ty zły, niedobry Turku. Odejdź już sobie, pleaseee!"

lays komentarzy: 3987127.02.2019, 00:13

Plotki we włoskich mediach, ze Napoli zlozyli oferte Icardiemu ( 9 mln euro za sezon), a Inter zdecydowal, że sprzedadza go do Juve. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Natomiast odejscie jest mozliwe, bo się niezly kwas narobił

tyson880 komentarzy: 1049627.02.2019, 00:11

11-tka wszechczasów Arsenalu? :)

ElSar komentarzy: 416827.02.2019, 00:05

Byłem dziś na meczu Leicester- Brighton i jeżeli chodzi o doping to topowe drużyny nie mają się czym pochwalić.

Tevez komentarzy: 408727.02.2019, 00:04

No właśnie. Nie wiadomo na co ten hajs pójdzie i tu leży problem. Skoro pogonili Svena to nie wiemy jakie mają zamiary.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 23:59

@AlexVanPersie:

A po co wyjmowac hajs? Ja to bym chcial zeby tutaj grali najlepsi pilkarze, a nie jak w Arsenalu Wengera 2008-2012, gdzie każdy kto gral dobrze był automatycznie sprzedwany. Z takim podejsciem to my mozemy odnosic sukcesy, ale w fifie w karierze

kwiatinho komentarzy: 1312626.02.2019, 23:56

Wiesz kto przyszedł do Romy za czasów Monchiego? O wielu piłkarzach możemy pomarzyć.

kwiatinho komentarzy: 1312626.02.2019, 23:54

Coś Ci się chłopaku pomieszało. Póki co najwiarygodniejsze źródło dotyczące Arsenalu podało że w lato ma być 100 mln. Jeśli nie masz bardziej rzetelnego to przestań wypisywać głupoty. To że ciężko Ci w to uwierzyć nie ma nic do rzeczy. Od Twojego myślenia budżet się nie uszczupli

silvano95 komentarzy: 979726.02.2019, 23:51

@tyson880 Po tej kolejce w środku tygodnia

kwiatinho komentarzy: 1312626.02.2019, 23:50

@EroLDN:
Powiem więcej. To jeden z najlepszych wyników w historii. Najlepsi bramkarze w historii w jego wieku mogli pomarzyć o występach na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tego gra już w kadrze. To jeden z największych talentów w historii. Jeśli będzie dobrze się prowadził to będzie absolutny Top

AlexVanPersie komentarzy: 806426.02.2019, 23:48

A będzie mieć pieniądze Arsenal?
40mln na same transfery albo 100mln na transfer, podatki i pensje. Zależy jak kto sobie liczy.

Na pewno nie przybędzie pieniędzy od pisania zdań typu: "przestań powtarzać te farmazony że Arsenal nie będzie mieć pieniedzy".

Hajs to Arsenal będzie mieć jak sobie sprzeda Guendo i Torreirę po 50-60mln i wtedy by było dodatkowe 100mln na transfery.
Inaczej to transfery będą "na żebraka", "na wypożyczenie" albo "na wyrzucenie" Ozila by coś przyoszczędzić.

Mogliśmy mieć sporo hajsu w lecie, wystarczyło tylko wydać w zimie 3x10mln na młodych, nieznanych zawodników jak Matteo albo Lucas i sprzedać 2 z nich za pół roku jak byliby warci po 40-60mln, tak jak po pół roku są warte nasze nabytki z letniego okienka.

Trzeba było zaryzykować i zainwestować te 20-30mln, a może za pół roku byśmy wyjęli 100mln. Szanse były duże, bo mieliśmy człowieka, któremu takie właśnie akcje często wychodziły.

W takim powolnym tempie, i przy takiej skuteczności transferowej jaką miał Monczi w Romie, to będziemy budować ten skład jeszcze z 4 lata.

fabregas1987 komentarzy: 2577026.02.2019, 23:40

Suarez przyszedł do nas 26 dni temu, rozegrał do tej pory 68 minut, jaki był cel jego sprowadzenia ?

tyson880 komentarzy: 1049626.02.2019, 23:37

Ktoś się orientuje, kiedy teraz będzie EB?

tyson880 komentarzy: 1049626.02.2019, 23:36

Strzelić 7 goli w 7 meczach mając takich kolegów za plecami, to gigantyczny wyczyn. Piątek do Arsenalu.

tyson880 komentarzy: 1049626.02.2019, 23:27

Obejrzałem mecz Lazio z Milanem i to było najbardziej zmarnowane 90 min w tym sezonie. Tragedia.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 23:23

Bayern obrał francuski kierunek. Są zainteresowanie Pepe, Thauvinem, Fekirem

ArsenalChampion komentarzy: 802126.02.2019, 23:19

@Tevez: przestań powtarzać te farmazony że Arsenal nie będzie mieć pieniedzy

EroLDN (redaktor) komentarzy: 518 newsów: 1726.02.2019, 23:05

@Tevez: ale Arsenal będzie miał Monchiego.

Tevez komentarzy: 408726.02.2019, 23:04

@Fabri4: Otóż wiele wskazuje no to że się zmieni. Będzie TOP4 to będzie LM i duże transfery. Milan w przeciwieństwie do nas ma teraz hajs na transfery.

EroLDN (redaktor) komentarzy: 518 newsów: 1726.02.2019, 23:03

@MarkOvermars: @Chopinno: Donnarumma nie jest taki zły. Wczoraj skończył dopiero 20 lat, a do dziś zagrał w Milanie 153 mecze i 53 razy zachowywał czyste konto. Nie ma tragedii.

EroLDN (redaktor) komentarzy: 518 newsów: 1726.02.2019, 22:54

@FabsFAN:
Jeszcze kolejne 90 przed nami :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.02.2019, 22:53

To jeden z takich meczow, po ktorych zastanawiam sie, jak ja odzyskam 90 minut zycia.

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.02.2019, 22:52

@mar12301: Nie przesadzaj.Aż tak źle z Arsenalem nie jest

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57326.02.2019, 22:51

Piątek nie strzelił w tym meczu. Skończył się.

mar12301 komentarzy: 2311526.02.2019, 22:50

Milan to taki włoski Arsenal.

kwiatinho komentarzy: 1312626.02.2019, 22:50

Tak jak obiecałem jutro grubo na Crystal Palace

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5026.02.2019, 22:49

Milan to dno od kilku lat i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.02.2019, 22:47

Gdyby nie Piatek, to chcialbym Milan w Serie B. Ale oni mecza bule.

kwiatinho komentarzy: 1312626.02.2019, 22:46

1300 -> 2800

mar12301 komentarzy: 2311526.02.2019, 22:46

Milan jest beznadziejny, ale Lazio zero pomysłu i bezproduktywne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.02.2019, 22:41

@FabsFAN:

To że w defensywie się opierdziela to jedno. W ofensywie się pokazywał i rozgrywał. Nie miał z kim poklepać.

pumeks komentarzy: 2080826.02.2019, 22:40

No i .......uj
Doherty zamiast 6 punktów ma żółtą kartkę i straconego gola w 92 minucie.

@pauleta19:
Slucham? Zepsul kazda akcje i nawet nie biegal w defie. Zagral potwornie slabo.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5026.02.2019, 22:38

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.02.2019, 22:38

@DzejCoop:

DzejCoop komentarzy: 326426.02.2019, 22:38

Stream Milanu z Lazio, ktoś, coś? :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.02.2019, 22:38

Ostatni mecz Huddersfield wygrało w listopadzie z Wolves i wygląda na to, że przełamią passę również w meczu z nimi xd

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.02.2019, 22:36