Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.02.2019, 20:23

@FabsFAN: a skąd wiesz, może jej mama kazała? Wstydź się.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.02.2019, 20:20

@RIVALDO700:
Nikt jej tam nie kazał jechać.

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 20:15

Haha śmiesznie wygląda top3 najlepiej punktujących pomocników Arsenalu po 27 kolejkach.
1. Iwobi
2. Torreira
3. Xhaka

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.02.2019, 20:14

Kobieta z Polski pokazuje jak mieszka na...6 m2 w Hongkongu.

Gdzieś w innym świecie piłkarz kupuje sobie 4 wille , hehe.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.02.2019, 20:13

Jak tanio finale s03 Detektywa?

gabilondo komentarzy: 101925.02.2019, 20:10

Widze ze Nelson na dobre zasiadl na lawce Hoffenhaim, szkoda bo zamiast sie ogrywac to wcina slonecznik

mar12301 komentarzy: 2310125.02.2019, 20:10

@RIVALDO700: aa rzeczywiście haha :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.02.2019, 20:04

Odpoczywali*

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.02.2019, 20:03

Czuję, że będą rotacje w najblizszych meczach. Dobrze, że w końcu ławka fajnie wyglada, a guendo, suarez, Auba Ozil i Torreira z Bate właściwie tez. Ma Emery pole do popisu szczególnie w ofensywie.
Laca, Auba, Ramsey, Miki, Ozil, Denis, Iwobi.
7 osób z czego może grać czwórka. Całkiem spoko

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 20:03

@mistiqueAFC:
Na ten moment powinniśmy go oddać Barcie. Jednak możliwe letnie odejście Ozila mając na względzie utratę Ramseya może diametralnie zmienić sytuację Denisa w AFC.

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 20:02

myslisz? Ja czuje, ze z Wisienkami nie zacznie od początku, ale kto wie. Tez nie mozna odsuowac Guendo, ktory gral ostatnio fajnie i teraz nie zagral nic. Gadalsimy dzis o reseciku dla Laci, a z 2 strony on mial reset w LE i bedzie mial zaraz kolejne dwa.

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 20:01

Auba to niech zacznie strzelac, bo tutaj zawsze w dyskusji Auba-Laca jest coś takiego, że mówi się, że Laca fajny technicznie, ale NIE STRZELA tyle co Auba, a ten mit powoli mozna obalac, bo Auba ma 15 goli, a Laca w lidze juz 11, a w kanadyjskiej Laca Aube to chyba juz smignal, z wywalczonymi 3 karnymi ma 8 asyst

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.02.2019, 20:00

Suarez to jest najwidoczniej słaby jak siki pająka skoro u nas nie gra :P z Wisienkami pewnie dostanie szanse od pierwszej minuty ale w weekend znowu tylka z ławki nie podniesie.
Dzięki Bogu, że Raul się nie ugiął i nie musimy Hiszpana wykupywać po sezonie.Może jeszcze zdanie o nim zmienimy, jak myślicie?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.02.2019, 19:58

@Sparku: Na pewno lepiej mieć ramseya w garści niż nie mieć. Ciężko wyszukać takiego grajka z takim zmysłem do goli, nawet przy wielkiej kasie na deal na rynku. 61 goli w klubie piechota nie chodzi.

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 19:57

@Sparku: To, że Laca nie zagra w LE jest dla nas dużym problemem i utrudni rotacje. Przez to Auba będzie musieć zagrać 90 minut z Francuzami, a jest też piłkarzem niezbędnym w późniejszym starciu z Diabłami.

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 19:53

@lays:
Raul logic >:)

Sparku komentarzy: 340225.02.2019, 19:52

@RIVALDO700: A ty co sądzisz o tym, że Ramsey opuszcza Arsenal?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.02.2019, 19:48

@mar12301: przecież wszystko napisałem niżej, 3 lutego był.

Sparku komentarzy: 340225.02.2019, 19:47

@gunners007: Jest też dwóch napastników, Laca napewno nie zagra w LE, wrócił Miki, więc mamy Aarona, Mesuta i Mikiego z przodu, w środku są Torreira, Guendo i Xhaka oraz ewentualnie Elneny, lewa obrona Kola i Nacho.
Emery jest wstanie coś wymyśleć mając taki skład

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 19:46

Bramki Laci to 81 % zwyciestw, mega

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 19:45

Doszedł ten cały Suarez, a on nawet nie pogra, bo są lepsi XD Wrócił Miki, Ramsey, Ozil teraz pograł. Moze sie okazac, ze zagra u nas jeszcze mniej niz w Barcelonie

Sparku komentarzy: 340225.02.2019, 19:43

Będzie rotacja z delikatnym naciskiem na PL i ewentualną możliwością odrobienia w rewanżu. Tak podejrzewam.
Emery napewno wyciśnie chłopaków jak cytryny, bo po dwumeczu z Rennes jest przerwa reprezentacyjna

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 19:42

@AR14:
Jeślibyśmy mielibyśmy 2 równe składy to tak. Ale równorzędnych zmienników mamy chyba tylko na bokach obrony + dublujący się pozycjami Ramsi, Ozil, Denis.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 125.02.2019, 19:38

@mar12301 napisał: "Chyba ani jednego meczu Arsenalu w lutym C+ nie pokazywało czy mi się wydaje? ;c W"
A było co pokazywać? xD

AR14 komentarzy: 128825.02.2019, 19:36

@guuners007

A jakby tak być profesjonalistami i odpowiednio zrotować składem i zagrać na max w każdym z tych spotkań?

mar12301 komentarzy: 2310125.02.2019, 19:29

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 19:26

Nie chcę nic mówić, ale pasowałoby wystawić rezerwy na pierwszy mecz z Rennes (na wyjeździe dobrze się złożyło) bo 3 dni później mecz z United jest arcyważny i z punktu widzenia sportowego i żeby dupa nie bolała też.
A potem full atak u siebie i odrabiamy straty. Te Rennes raczej nie powinno nam wklepać nie wiadomo jak u siebie jeśli odpuścimy to spotkanie trochę.

emes37 komentarzy: 31425.02.2019, 19:24

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.02.2019, 19:22

Taka ciekawostka

Ostatni mecz AFC w canal plus to ...3 luty z City na wyjeździe. Mecz z Hudder, Southampon bez transmisji, a teraz mecz AFC vs Bournemouth również.

AFC wraca praktycznie po miesiącu 2 marca derbami Tott-AFC

Gunner915 komentarzy: 276725.02.2019, 19:14

Jak trzeba być zawistnym człowiekiem, żeby wypominać 6-krotnie biedniejszemu klubowi, że ten otrzymał od federacji wolną kolejkę przed meczem z nami. Bardzo dobrze, że tak się dzieje jakoś trzeba rownoważyć tą patologię finansową w piłce nożnej.

Chociaż z drugiej strony akuratnie przed meczami z Arsenalem nie powinni przesadzać, bo my działamy jak fundacja kupujemy drogo, a później oddajemy za pół darmo albo całkowicie za darmo :D

BarcArsenal komentarzy: 135325.02.2019, 19:05

@Mikitarian: muszą być, mecz z united priorytetem, zresztą Unai powiedział ostatnio ze liga angielska, nie Europy jest najistotniejsza

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 625.02.2019, 19:04

@Marioht:

TomekO komentarzy: 274625.02.2019, 18:57

@filo94: Tak jak niżej pisał kolega słodki listopad będziesz płakał jak dziecko, ewentualnie Joe Black.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.02.2019, 18:55

Dziewczyna denisa wpierdziela rzeczy w mcdonaldzie a denis jakiś aloes pije. Cudny widok

Marioht komentarzy: 611425.02.2019, 18:51

@filo94: "500 dni miłości" oraz "Pamietnik".

Czy ma ktoś link do sytuacji z Kepą? Jeszcze nie widziałem. :P

gunners007 komentarzy: 954325.02.2019, 18:43

@Argudo:
Średnia ogólna tylko 35. Dlatego tak nisko, że Chelsea i City nie grało, LFC i United zagrało na 0-0. Piłkarze najlepszych klubów nie punktowali, a normalnie oni najwięcej pkt dają.
Ja miałem aż 50pkt ale punktowało mi w zasadzie 3 piłkarzy w tym dwóch których wziąłem do składu specjalnie na ten GW. Rondon C i Leno. Intuicja mi podpowiadała, że Arsenal wreszcie zagra na 0 i siadło :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.02.2019, 18:33

@lays: o to chodzi xD

@xhuwan:
Dzieki, zaraz o nich poczytam:)

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35325.02.2019, 18:30

Rennes będzie mega nastawione na Arsenal, a ledwie 3 dni później meczyk z United. Sądzicie, że Emery zaryzykuje i bedą rotacje w meczu z Francuzami?

xhuwan komentarzy: 10225.02.2019, 18:30

@filo94 - jeden dzień, pokuta, słodki listopad

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 18:29

@filo94:

Takim filmem to sobie doła tylko powiększysz xD

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 225.02.2019, 18:26

Polecicie jakiś wzruszajacy film o nieszczęśliwej miłości? :)
Tylko poważne propozycje! Film „Arsenal, jak zdobyć mistrzostwo?” albo „Wenger, który został piekarzem” już widziałem :D

Mam doła i chetnie bym coś obejrzał:)

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 18:23

Ale to zależy od federacji XD Angole to idioci, a federacja we Francji gratki za decyzję :D

ArsenalChampion komentarzy: 798425.02.2019, 17:49

@Simpllemann: bo każdy powinien mieć takie same szanse , i przygotowywać się podobną ilość czasu , w takim razie to nam powinni odwołać spotkanie z Tottenhamem , ale to jest przynajmniej moje zdanie. Nie każdy musi się zgadzać

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 625.02.2019, 17:48

Widzę, że bardzo słaba kolejka w Fantasy. 37 punktów, a mimo to w prawie wszystkich ligach do góry poszedłem.

tomek_13 komentarzy: 243225.02.2019, 17:47

przecież też przełożą mecz Ajaxu w lidze, aby mieli wiecej czasu na przygotowanie sie na rewanz z Realem

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52425.02.2019, 17:44

@ArsenalChampion
Z jakiego powodu żałosne? Nie pierwszy raz władze ligi (niekoniecznie Ligue 1) idą na rękę danemu klubowi.

ArsenalChampion komentarzy: 798425.02.2019, 17:40

@lays: serio odwołują ten mecz z takiego powodu , trochę żałosne

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.02.2019, 17:39

W Chelsea będzie wolne stanowisko, a tam lubią Włochów :P

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 17:33

Allegri, who was a target to replace Wenger last summer, is set to step down from Juventus hotseat at the end of this season.

lays komentarzy: 3987125.02.2019, 17:31

This weekend's 2nd March Ligue 1 fixture between Nîmes & Rennes has been called off to give Rennes more time to prepare for their Europa League clash with Arsenal.