Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123926.02.2019, 10:58

Czyli zapowiada się, że Welbeck będzie naszą kolejną transferową klapą, pięknie.

kwiatinho komentarzy: 1312826.02.2019, 10:20

@FabsFAN:
Ale ja mam wielką brodę. Przez 16 lat w wojsku musiałem golić się prawie codziennie więc teraz na emeryturze robimy się na wikinga :D

@FabsFAN:
Tu daleko się nie pomyliłeś... O afro mogę zapomnieć ale do barbera na brodę to co 3 tygodnie :D

@lays:
Tatuaż to spontan bo znajoma miała okienko ktoś jej w ostatnim momencie zrezygnował z terminu więc ja zawsze chętny na takie akcje. Szczególnie że do wyjazdu ok 5 tygodni więc zdąży się zagoić. A auto to niestety nieprzewidziany wydatek przetwornica lampy dostała wody i się zesrała. Do tego wypalanie DPF i 600 lżejszy. No ale jak to mówią o BMW będziesz miał wydatki :D

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 09:58

@kwiatinho:

tatuaż, auto z warsztatu - prawie jak w GTA :D

kwiatinho komentarzy: 1312826.02.2019, 09:57

Ja wczoraj zrobiłem kolejny tatuaż, za ok godzinę przyjeżdża kurier z nowym dronem więc będzie dzisiaj pewnie jeszcze latane, przed 16 muszę odebrać auto z warsztatu. Do tego tylko wysłać dokumenty na poczcie i czekać na kolejkę PL. Depresja whaaaat?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.02.2019, 09:50

Chyba obejrzę dziś jakiś ASMR

darros komentarzy: 83926.02.2019, 09:49

Weźcie nic o depresji nie mówcie.Wirus mnie dopadł i chory jestem.Jak tu żyć?

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.02.2019, 09:48

To ukarali Kepe jak trzeba :D żenada

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.02.2019, 09:48

Ja ostatnio wieczorami tylko leżę i słucham smutnych piosenek. James Blunt, Kodaline i te sprawy... To jest życie

kylo100 komentarzy: 367626.02.2019, 09:48

@Gunnerrsaurus:

Ja szczegolnie widzac Xhake na boisku...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.02.2019, 09:46

Do duuupy to wszystko...

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189426.02.2019, 09:42

@filo94:

Tak, od mniej więcej 6 lat

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.02.2019, 09:42

Nie, ale od wczoraj totalny zero sił + niewyspanie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 226.02.2019, 09:41

Też macie ostatnio takie depresyjne dni?

kwiatinho komentarzy: 1312826.02.2019, 09:41

Panowie a co myślicie dzisiaj żeby postawić grubo na Leicester?
Peuel wyleciał a kilku piłkarzy miało z nim nie po drodze. Dzisiaj efekt nowej miotły czy dopiero kiedy będzie trener na stałe? Wydaje mi się że wszystkim ułożyło po zwolnieniu Peuela i teraz będą chcieli pokazać że potrafią grać

@mallen:

Mi sie wydaje ze Welbecka to my juz w barwach Arsenalu nie zobaczymy.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.02.2019, 07:56

Nacho Monreal kończy dziś 33 lata.

Kaczaza komentarzy: 722126.02.2019, 07:33

"Juan Quintero przymierzany do Arsenalu Londyn"

Kysio2607 komentarzy: 1336026.02.2019, 07:26

@hot995: tak jak myślałem, to zwykle nieporozumienie, a ta kara jednej tygodniowki to po prostu zasłona dymna przed mediami. Dali mu to dla spokoju, na Tottki Kepa w bramce.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.02.2019, 07:15

@TheBestGooner: to się zachowuj, a później nie będziesz musiał narzekać.

TheBestGooner komentarzy: 358426.02.2019, 01:16

A jeszcze taka prośba do adminów, bo czuję, celownik laserowy na swoim czole. Nie dawajcie mi banów, bo inaczej po północy nic się na tej stronie nie dzieje.

Jesteście dobre mordeczki tylko was ponoszą emocje czasami.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 01:14

Teraz tak sie zlozyla rotacja Unaiowi, ze idealnie Ozil mu zagra z Bou w domu, a na KFC będzie na ławce, ciekawe co z United ;D

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 01:12

@TheBestGooner:

Ciezko mi powiedziec. Kiedys wydawal sie wiekszym talentem, aczkolwiek mimo tego, ze wydaje sie troche ubity to akurat jego bym chcial u nas. Twardy Angol, niezla technika, podlacza się do ofu

TheBestGooner komentarzy: 358426.02.2019, 01:11

@michal192837465: Caballero to podobno dubluje jakiegoś pana w pewnych filmach.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 526.02.2019, 01:11

Przecież i tak było wiadomo, że nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy w te bajeczki na temat nieporozumienia i nie da się na to nabrać, widząc co działo się na murawie. No chyba, że @Kysio2607.

michal192837465 komentarzy: 765426.02.2019, 01:10

A Caballero podobno nadal jest na Wembley i przy linii bocznej czeka na zmianę.

TheBestGooner komentarzy: 358426.02.2019, 01:09

Powiedzcie co sądzie. Luke Shaw?

TheBestGooner komentarzy: 358426.02.2019, 01:08

A była nadzieja na Bułę.

michal192837465 komentarzy: 765426.02.2019, 01:08

@lays:
Ja się spodziewałem, że za Sarriego już nie zagra, ale wygląda na to, że wszystko się rozejdzie i jutro znowu będzie bronił.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 01:01

@michal192837465:

Jestem taki zmeczony, ze nie zlapalem tekstu '' Ciekawe, czy sie zgodzi '' hahaha jak taki tłuczek :D On to sobie może

TheBestGooner komentarzy: 358426.02.2019, 01:01

@lays: Sarri pierdzieli głupoty dla mediów. Niby nie wiedział o oc chodzi ale lekarz mu wytłumaczył. Jasne. To dlaczego rzucał kurkami po rozmowie z lekarzem? W****iony jak postrzelony dzik biegał i darł mordę. Chciał gówniaka zabić za samowolkę. I nie dziwię się. Ja na jego miejscu bym tam podszedł i wyjachał z bani dla przywrócenia pokory.

Tak baj de łej to Kepa nie jest nawet TOP10 bramkarzy, kręci się gdzieś koło 20 może, a zachowanie ma jakby był legendą klubu.

patryksz komentarzy: 364826.02.2019, 01:01

Ciągły hejt na Kepe, a nikt nie skumał, że on tym gestem to chciał taxi złapać :/

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 00:54

Podobno tak i przeprosil reszte druzyny, ale widac w takim razie ile prawdy tu jest w wypowiedziach Sarriego, ze to jego wina, ze nie obczail Kepy :D

michal192837465 komentarzy: 765426.02.2019, 00:52

Ciekawe, czy Kepa się zgodzi, żeby go ukarali.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 00:49

+1, mnie nie interesuje to kim jest, jaki jest. Ma prezentowac poziom na boisku, to jest najwazniejsze!

Matt Law
@Matt_Law_DT
19 min.
Chelsea confirm Kepa has been fined one week's wages for his Wembley mutiny #cfc

Chelsea ukarala Kepe

gunner1704 komentarzy: 131926.02.2019, 00:48

Też się za Dannym stęskniłem...

mallen komentarzy: 2123926.02.2019, 00:37

Było ostatnio jakieś info kiedy Welbz wraca?

TheBestGooner komentarzy: 358426.02.2019, 00:36

Jak dla mnie to Bellerin może sobie wytatuować indiańskiego penisa na czole jeśli zacznie znowu szybko biegać jak gazela afrykańska. Niech ma sobie te swoje ciuchy czy inne zabawy. Każdy musi jakoś odreagowywać od stresu, pracy, treningów i mieć hobby, zainteresowania dodatkowe.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 00:30

Mendy to niech lepiej się za siebie bierze, bo kontuzje ma, ale Pepa jego wyjazdy trochę niepokoją. Oby nie skończył tak szybko jak zrobił furrorę.

lays komentarzy: 3987126.02.2019, 00:28

Mnie to zaskoczyło, że mimo wielu utraconych punktów po tej przerwanej serii 22 spotkan bez porazki, mamy aktualnie i tak najlepsze statystyki od 2013 roku po 27 kolejkach. Aż 8 pkt wiecej niz rok temu. Gramy jeszcze lepiej w domu ( 35 pkt 11-2-1) - świetny bilans i tylko 18 pkt na wyjezdzie, prawie połowa tego dramat.

michal192837465 komentarzy: 765426.02.2019, 00:28