Welbeck: Musimy być zjednoczeni

Welbeck: Musimy być zjednoczeni 07.03.2018, 00:43, Mateusz Szyller 46 komentarzy Danny Welbeck, napastnik Arsenalu, udzielił niedawno dosyć długiego i szczegółowego wywiadu. Anglik opowiadał w nim o obecnej sytuacji w klubie, a także nawoływał do tego, aby wszyscy byli zjednoczeni podczas tego trudnego okresu.

- Jesteśmy profesjonalistami i zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy zacząć grać lepiej niż dotychczas. Kibice nie są zadowoleni z naszej dyspozycji, członkowie sztabu nie odczuwają odpowiedniej satysfakcji z osiąganych wyników, a my jesteśmy głęboko rozczarowani naszą postawą. To coś, co musimy zmienić. Niewątpliwie jest to dla nas trudny okres, ale każdy następny mecz pozwala na to, aby odwrócić obecną sytuację w nieco lepszą stronę.

- Myślę, że wy, kibice, musicie być zjednoczeni w takich sytuacjach. Jedność jest siłą, a podział jest słabością. Powinniśmy wspierać się nawzajem w tym ciężkim czasie i walczyć o lepsze jutro, ponieważ tego właśnie potrzebujemy. Jesteśmy świetnymi piłkarzami, mamy odpowiednią jakość i potrafimy przełożyć słowa, które wypowiadamy na czyny boiskowe. Musimy robić to, czego od siebie wymagamy.

- Tak jak już mówiłem, znajdujemy się na zawodowym szczeblu w tej profesji i zdajemy sobie sprawę z tego ile ciężkiej pracy włożyliśmy w to, aby być w tym miejscu. Wiemy też, jak możemy być lepsi i w jaki sposób powinniśmy naprawić obecną sytuację. Pragniemy tego, aby nasza gra uległa poprawie. Gdy wracasz do domu, mówisz: W jaki sposób mogę odmienić obecną sytuację? Cały czas o tym myślisz. Uważam, że minimalnym wymogiem do tego, aby znowu powrócić do topu piłkarskiego jest fakt, iż powinniśmy walczyć o każdy centymetr boiska. Nasza jakość powinna zdefiniować wszystko.

- W naszej drużynie nie ma żadnego podziału. Nie słyszałem zbyt wiele o krytyce, która na nas spadała. Mogę wyobrazić sobie, że nie jest to komfortowe, ponieważ Arsenal powinien osiągać lepsze wyniki. Wiemy, że powinniśmy wykonywać pewne rzeczy lepiej. Uważam jednak, że jeśli wszyscy będziemy zjednoczeni, wtedy wszystko się zmieni. Jedność potrafi wzmacniać.

Welbeck wypowiedział się także na temat swojej przeszłości, w której regularnie doznawał poważnych kontuzji, co w pewien sposób zatrzymało rozwój jego kariery. Anglik wspomniał także o tym, iż jest świadomy rywalizacji o pozycję z nowym nabytkiem Arsenalu - Pierre Emerickiem Aubameyangiem.

- Urazy, których doznałem kiedyś, sprawiły, że nie potrafiłem rozwinąć się w odpowiedni sposób. Te czasy jednak już minęły i nie widzę powodu, żeby do nich wracać. Teraz skupiam się na tym, aby ciężko pracować. Mam na uwadze aspekty, które pomagają mi w byciu lepszym zawodnikiem.

- Wolałbym grać jako typowa "dziewiątka", ale mogę znajdować się na każdej pozycji, na której ustawi mnie trener. Aubameyang to oczywiście mój konkurent i przyjmuję wyzwanie, które mi rzucił. Podejmuję z nim rywalizację. Od czasów dzieciństwa grałem w akademii, gdzie miała ona skautów na całym świecie, którzy szukali najlepszych w swoim fachu. Praktycznie całe życie jestem poddany konkurencji.

- Rywalizacja sprawia, że stajesz się coraz lepszym zawodnikiem. Bez odpowiedniej konkurencji możesz poczuć więcej luzu i to sprawia, że w pewnym momencie ten czynnik może na ciebie wpłynąć negatywnie. Przewaga rywalizacyjna daje ci jednak odpowiednią satysfakcję i motywację.

Danny WelbeckSklep kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: Sky Sports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
pawciunio komentarzy: 957 08.03.2018, 17:07

Wstydu oszczedz...

dudekns komentarzy: 6046 08.03.2018, 09:44

W koło Macieju to samo, a osiągane wyniki w dalszym ciągu chu...e.

ChybaAffc komentarzy: 131 07.03.2018, 23:23

Eh zawsze bo takim gadaniu dostajemy bęcki..

Blacnik komentarzy: 433 07.03.2018, 20:32

Jak przeczytałem tytuł to od razu pomyślałem o nazwie Arsenal United xD

mar12301 komentarzy: 17448 07.03.2018, 19:07

"Jesteśmy świetnymi piłkarzami, mamy odpowiednią jakość i potrafimy przełożyć słowa, które wypowiadamy na czyny boiskowe."

Jakoś tego nie widać..

Diam51 komentarzy: 1764 newsów: 91 07.03.2018, 17:15

"Aubameyang to oczywiście mój konkurent i przyjmuję wyzwanie, które mi rzucił. Podejmuję z nim rywalizację."

Przegrałeś ją, zanim jeszcze pojawiły się ploty o transferze Auby. Weź Ty gościu zrób coś dobrego dla Arsenalu i rozwiąż kontrakt oraz zapłać odszkodowanie za zmarnowane lata.

Fanatic komentarzy: 5194 07.03.2018, 17:06

Ehh ile razy o zjednoczeniu jeszcze będą mamlać ozorem? A może robią już takimi wypowiedziami podwaliny pod krytykę jak odpadną z Milanem?

"Wiemy też, jak możemy być lepsi i w jaki sposób powinniśmy naprawić obecną sytuację"

Teoria nie idzie w parze z praktyką w tym przypadku.

rafal1709 komentarzy: 154 07.03.2018, 16:29

Z nim na środku ataku to my jutro nic nie zdzialamy

silvano95 komentarzy: 1312 07.03.2018, 16:28

"Aubameyang to oczywiście mój konkurent i przyjmuję wyzwanie, które mi rzucił. Podejmuję z nim rywalizację" - Rywalizowac to on moze o najwiekszego pupilka wengera z iwobim..

PabloCebular komentarzy: 409 07.03.2018, 14:27

No ten typ trolluje. Już wiem czego on się nauczył u Wengera.

enrique komentarzy: 3714 07.03.2018, 13:49

Skoro tak, to jutro oczekuje Twojego hattricka.
Zjednocz sie z pilka i zacznij k grac.

ejmati komentarzy: 640 07.03.2018, 13:27

Ależ kibice są zjednoczeni, wszyscy jednogłośnie krzyczą, że nie powinieneś w ogóle znajdować się w tym klubie

zly_kanonier komentarzy: 3437 07.03.2018, 12:47

Co oni mają z tym zjednoczeniem. Jak tak bardzo chcą być United to niech lecą do Manchesteru.

Catalonczyk komentarzy: 1710 07.03.2018, 11:52

Gość jest tak słaby że nie wiem co on robi w Arsenalu. Chyba że Wenger przyzwyczaił się do tego że United wykupuje najlepszych, a Arsenal z United wykupuje szrot.

Luki342 komentarzy: 2148 07.03.2018, 11:42

Fragment o rywalizacji idealnie pasuje do sytuacji z bellerinem

Furgunn komentarzy: 361 07.03.2018, 11:25

Jednocz się chłopie w jakimś Brighton albo Swansea z nowymi kolegami, proszę

praptak komentarzy: 5798 07.03.2018, 11:21

"Aubameyang to oczywiście mój konkurent i przyjmuję wyzwanie, które mi rzucił. Podejmuję z nim rywalizację."

Boże.

dominrr komentarzy: 525 07.03.2018, 11:10

Welbeck ma dużo racji w tym co powiedział to prawda.
Powinniśmy się trzymać razem i wspierać nasz zespół, a nie w kółko krytykować..
Ale to nie chodzi o to aby w kółko o tym rozmawiać tylko trzeba się wziąć do roboty!! Panie Welbeck i wiele innych ..

lucasnoline komentarzy: 4841 07.03.2018, 10:29

Chopie, zacznij Ty od tego, by nie potykać się o własne nogi jak biegniesz z piłką, a później udzielaj takich wywiadów.

Nic tylko sobie wydrukować tą wypowiedź, oprawić w ramke, przekreślić wszystko i podpisać "bullshit".

schnor25 komentarzy: 14314 07.03.2018, 10:20

Mówić, to Wy pięknie potraficie, ale problem pojawia się, gdy słowa trzeba przerodzić w czyny.

Gofer999 komentarzy: 8578 07.03.2018, 09:55

Ty to przede wszystkim musisz zrobić wyjazd z tego klubu.

gunner1990 komentarzy: 458 07.03.2018, 09:46

skonczc Pan wstydu oszczedz

maxbys komentarzy: 660 07.03.2018, 09:45

@3rdpitch: Zaraz cię zbanują :D A odnośnie Welbza to typowy WengerIn :]

FunRDZ komentarzy: 245 07.03.2018, 09:39

Wy jesteście zjednoczeni..... Prezentujecie wszyscy taki sam mierny poziom na boisku. Każdy tylko gada w tej naszej drużynie zamiast naprawdę się wziąć do pracy i w ten sposób pokazać że naprawde ,,Chcą"

Forever_gunner komentarzy: 1870 07.03.2018, 09:30

Zgodzę się co do jednego. Kibice powinni być zjednoczeni i są zjednoczeni w pragnieniu zmian. Zmian w składzie i na ławce trenerskiej. Tego domagają się niemal wszyscy kibice, a nie jakaś garstka frustratów. Jak słyszę o jakości w wykonaniu Welbecka to aż zbiera mnie na gorzki śmiech. Może to jest dobry, pozytywny człowiek, nie wiem, nie znam osobiście, ale na pewno nie jest to dobry piłkarz. Może się starać, gryźć trawę etc., ale to nie zmieni faktu, że Danny to po prostu przeciętny piłkarz i nic więcej. Może to nie jego wina, że nie ma odpowiednich umiejętności, bo ich sobie nie wyczaruje, ale to wina Wengera, który zatrudnił go , widząc w nim legendarną jakość. Jaka jakość jest wszyscy widzą. Dość już przeciętniactwa w Arsenalu. Tacy piłkarze jak Welbeck, Xhaka, Elneny nie mogą być zatrudniani, bo przez to stoimy w miejscu lub nawet czynimy regres. Za transfery odpowiada trener. Skoro trener nie potrafi odpowiednio wzmocnić składu to znaczy, że nie nadaje się już do tej roboty.

3rdpitch komentarzy: 2790 07.03.2018, 09:23

Zamknij tą swoją mordę Welbeck!!

pawel94 komentarzy: 775 07.03.2018, 09:09

O piłkarskiej jakości wypowiada się największa kaleka w składzie. Kisnę. Gość powinien bujać się w Sunderlandzie. Jeśli w kadrze będą nadal takie nazwiska jak Cech, Welbeck, Jenkinson itd. to nadal Arsenal będzie w tym miejscu w którym jest.

tyson880 komentarzy: 8190 07.03.2018, 08:46

Co mają innego powiedzieć Ci piłkarze... choć to takie śmieszne... te wszystkie ich wypowiedzi. Danny chłopie, jak Cię lubię, tak powinieneś grać Leeds United.

ljungberg77 komentarzy: 1344 07.03.2018, 08:31

co za bełkot lunatyka, jak Wam się chce tłumaczyć takie teksty...
to tak jakby tłumaczyć konferencje Dydycha albo Leszka Millera...
komunał na komunale a jak będzie na boisku doskonale wiemy

shubert komentarzy: 116 07.03.2018, 08:21

To niezła rywalizacja :D

Pukawka komentarzy: 514 07.03.2018, 08:01

Jak ja nie cierpię tego zdjęcia. I sumie tego gościa jeszcze bardziej. Ale pod jednym zdaniem podpisuje się jak najbardziej "Uważam, że minimalnym wymogiem do tego, aby znowu powrócić do topu piłkarskiego jest fakt, iż powinniśmy walczyć o każdy centymetr boiska."
U naszych kompletnie tego nie widać

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2766 newsów: 24 07.03.2018, 07:37

Oczywiście Danny, kibice powinni się zjednoczyć i jednym głosem mówić o zmianie na stanowisku trenera.

A ty Danny tak rywalizujesz, rywalizujesz, ciągle walczysz, a jesteś wręcz z roku na rok słabszy. To jak to jest w końcu bo ja nie wiem.

A reszta wypowiedzi o tej jakości itd, szkoda gadać. Dlaczego rok w rok, sezon w sezon, mówią dokładnie to samo, a na boisku jak nie jest to samo, to coraz gorzej.
I kto jak kto, ale Welbeck to jeden z ostatnich piłkarzy, który powinien pierniczyć o jakiejś jakości. Tak wiem, dziennikarz się spytał to Danny odpowiedział...

PhiLife komentarzy: 863 07.03.2018, 07:09

Jeden z lepszych wywiadów jaki czytałem.

Elastico07 komentarzy: 3539 07.03.2018, 06:12

Całe życie poddany rywalizacji i całe życie ją przegrywasz,"świetny piłkarzu"

ZielonyLisc komentarzy: 7810 07.03.2018, 05:48

Mam dość słuchania tego samego biadolenia od kilku lat. Musimy to, musimy tamto... Za rok powiecie to samo.

lu_kier komentarzy: 123 07.03.2018, 03:34

W Tobie oststnia nadzeja. Poproeadź nas do zwycięstwa w LE.

Archiwald komentarzy: 956 07.03.2018, 02:53

Danny please...

alexis1908 komentarzy: 959 07.03.2018, 02:50

@imprecis: też liczę ze Milan nas nie zbije :) ale oni łapą formę my dołujemy :)

mlody323323 komentarzy: 359 07.03.2018, 02:39

imprecis ja również wierzę w chłopaków i wierzył będę do końca , ale z pewnością znasz to powiedzenie " z Pustego i salomon nie naleje " pustką w tym momencie jest zarząd na czele z kroenke a Salomonem Niestety nasz Biedny Wenger :(

imprecis komentarzy: 17516 newsów: 21 07.03.2018, 02:19

Pokaz w czwartek, ze nie rzucasz slow na wiatr. Sezon jest wciąż do uratowania.

WinstonSmith komentarzy: 124 07.03.2018, 01:53

"Rywalizacja sprawia, że stajesz się coraz lepszym zawodnikiem. Bez odpowiedniej konkurencji możesz poczuć więcej luzu i to sprawia, że w pewnym momencie ten czynnik może na ciebie wpłynąć negatywnie."
No w sam raz o Wengerze i jego braku poczucia konkurencji o stołek w Arsenalu.

Arsenalx3 komentarzy: 536 07.03.2018, 01:35

Jesteśmy świetnymi piłkarzami, mamy odpowiednią jakość i potrafimy przełożyć słowa, które wypowiadamy na czyny boiskowe..

No chyba nie myślisz o sobie..

Ranczomen komentarzy: 3892 07.03.2018, 00:55

"- Myślę, że wy, kibice, musicie być zjednoczeni w takich sytuacjach."

Słyszysz @imprecis: ? Welbeck mówi, że musisz zacząć Wenger outowac. Musisz się zjednoczyć.

f4bregas komentarzy: 582 07.03.2018, 00:53

Wszyscy tylko na okrągło pieprzą o tym, że muszą być zjednoczeni, to weźcie pokażcie to zjednoczenie na boisku, bo gadać to każden jeden może.

SoulStorm komentarzy: 3973 07.03.2018, 00:48

Welbeck ćpie to samo co Wenger.

n0thing komentarzy: 3414 newsów: 362 07.03.2018, 00:47

"Nie słyszałem także zbyt wiele o krytyce, która na nas spadała"
welbeck ma jednak poczucie humoru

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz