Wenger: Giroud zostaje, to postanowione

Wenger: Giroud zostaje, to postanowione 12.08.2017, 12:52, Patryk Bielski 18 komentarzy Olivier Giroud był jednym z bohaterów wczorajszego spotkania z Leicesterem City. Arsenal w meczu otwarcia Premier League zwyciężył z Lisami 4-3, a decydującą bramkę w końcówce strzelił właśnie Francuz. Arsene Wenger na pomeczowej konferencji prasowej wypowiedział się o obecnej sytuacji swojego rodaka.

O Giroudzie walczącym o miejsce w składzie...
To doprawdy fantastyczne. Muszę przyznać, że w pewnym momencie dałem mu wolną rękę, ponieważ wiem, jak ważne jest dla niego, by grał. Nie chciałem, by odchodził, a on zdecydował się zostać. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ wiem, jak ważny jest dla nas, nie tylko jako fantastyczny piłkarz, ale także lider poza murawą. Ma duży wpływ na nasz zespół i odetchnąłem z ulgą, kiedy postanowił pozostać na The Emirates.

Czy jest szansa, że Giroud odejdzie z Arsenalu...
Nie. To nie wchodzi w grę.

O tym, czy posiada najlepszy atak od czasu ostatniego tytułu...
Minęło sporo czasu, odkąd mieliśmy tak dużo jakościowych piłkarzy w ofensywie. Giroud jest w swojej szczytowej formie. Obecnie posiadamy piłkarzy najwyższej klasy.

Arsene WengerOlivier GiroudSklep kibica Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 6046 14.08.2017, 07:46

W końcu mamy w formacji ofensywnej dwóch napastników o różnej charakterystyce, co daje nam większe pole manewru, jeżeli chodzi o ustalanie taktyki. Jak dla mnie to, że Giroud zostaje jest niczym transfer, bo co jak co, ale chłopak ratuje nam nieraz dup...

PiotrekAfc komentarzy: 66 13.08.2017, 14:18

@haczker: Mecze nie zależą tylko od napastników, więc nawet jak zagrają obaj świetny mecz zespół może przegrać przez defensywę. Uważam, że poprzedni mecz był średni bo w defensywnie było słabo a Sanchez jest świetny i raczej tylko zwiększy jakość ofensywy. Lepiej martwić się o defensywę :)

varatas komentarzy: 260 12.08.2017, 23:01

Jak widzę te komentarze, która podają Welbeck i Walcott w głównym składzie, to az mi się słabo robi....

Welbeck i Walcott to gwarancja 0 bramek, obaj są maksymalnie nieskuteczni i nieproduktywni.

Welbeck w meczu z Leicester zagrał jedno wielkie 0 jak i przez ostatni sezon, Walcott dotknął kilka razy piłkę w akcjach z przodu.

Pozbądźmy się ich najszybciej. Wstawmy tam jakościowego gracza jakim jest Lucas Perez ewentualnie kogoś dokupmy, ale błagam nie stawiajmy na tę dwójkę. Ich poziom plasuje się na klub taki jak Everton albo coś nieco niżej, ale nigdy ścisły top.

haczker komentarzy: 1157 12.08.2017, 22:51

Wydaje mi się, że wszystkie mecze, kiedy Laca i Giroud byli razem na boisku, to wygraliśmy. Na pewno wzajemnie się nakręcają, żeby pokazać kto jest lepszy, w końcu ich rywalizacja dotyczy też reprezentacji. Kto wie, czy nasza lepsza gra nie dotyczy także braku Sancheza, równie dobrze może psuć atmosferę albo taktykę, bo sam lubi się często połasić na samotną akcje, a niestety królem dryblingu to on nie jest.

Malina komentarzy: 760 12.08.2017, 22:27

W końcu ktoś (Laca) konkretny przyszedł, będzie pozytywna konkurencja dla Żwira. Jeden będzie chciał więcej od drugiego a to przyniesie pożądane skutki. Tak to widzę.

themehow komentarzy: 17 12.08.2017, 21:30

Cieszę się, że zostaje ;) Jak dla mnie to najlepszy Joker w całej Premier league, COYG!

schnor25 komentarzy: 14482 12.08.2017, 16:02

Fajnie, że Żwir został, obaj z Lacą będą się pozytywnie nakręcać na treningach i będą dawać z siebie maxa w spotkaniach.

ares765 (redaktor) komentarzy: 6519 newsów: 61 12.08.2017, 15:25

Paulinho za 40 mln euro w Barcelonie

Koroniarz komentarzy: 7003 12.08.2017, 13:58

No i to jest dobra decyzja

lordoftheboard komentarzy: 2584 12.08.2017, 13:55

@Meirid: Na LFC sobry skład, ale na rzeźników ze Stoke trzeba trochę koksów. Obowiązkowo Per/Mustafi musi być w ostatniej trójce, a Kola na wingbacka. Ox na prawo.
Z przodu Welbeck-Giroud-Walcott. Wiem kontrowersyjnie.

kdm (zawieszony) komentarzy: 712 12.08.2017, 13:31

Jeszcze genialne było odegranie do Lacazetta, szkoda że wtedy nie udało się tego strzelić.

Meirid komentarzy: 481 12.08.2017, 13:31

@kamilo951456: sugerujesz ustawienie 3-4-1-2 z Ozilem/Iwobim operującym za dwójką napastników? Ciekawe, warte wypróbowania.

Meirid komentarzy: 481 12.08.2017, 13:27

@lordoftheboard: Jasne, i co ja zrobię z Lacazette w FPL :D? Jednak muszę przyznać, że to Giroud ma większe predyspozycje do poradzenia sobie ze Stoke. Nie wiem na ile Laca jest podatny na kontuzje, ale lepiej by nie wypadł przed meczem z LFC na Anfield (w kontekście tego jakimi obrońcami gra Stoke). Już sobie wyobrażam ten skład na LFC:
Cech
Mustafi - Koscielny - Monreal
Bellerin/Ox - Ramsey - Xhaka - Kolasinac
Ozil/Welbeck - Alexis
Lacazette

Wiem, do meczu na Anfield jeszcze ponad dwa tygodnie, ale wtedy dopiero po powrocie Alexisa pokażemy pełnię siły naszego ataku. Oby tylko obrona pokazała się z lepszej strony niż wczoraj, to jest szansa na zwycięstwo z LFC na wyjeździe. Akurat w minionym sezonie to wtopami z LFC straciliśmy czwórkę.

kamilo951456 komentarzy: 178 12.08.2017, 13:23

Moze Wenger jakoś połączy i Lacazette i Giroud?
Przecież nasze najlepsze lata to gra dwoma napadziorami, moze pora do tego wrócić zwłaszcza że się niesamowicie uzupełniają.

aaddii9042 komentarzy: 715 12.08.2017, 13:01

nie widzę innej opcji, bardzo ważny zawodnik

lays komentarzy: 32528 12.08.2017, 13:00

@Argudo:

W lidze? :D Najlepszy w topowych ligach... 7 brammeczek z samej ławki od tamtego sezonu, a minut za duzo nie bylo :D

Argudo komentarzy: 6558 newsów: 6 12.08.2017, 12:55

Obecnie Giroud to chyba najlepszy rezerwowy w lidze. Taki zawodnik to skarb, do tego ma wielkie serce do gry.

lordoftheboard komentarzy: 2584 12.08.2017, 12:54

Dla mnie to oczywiste, że dwóch różnych napastników daje olbrzymie pole manewru w kwestii taktyki.

Na Stoke to podstawowy skład dla Giroud.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna