Wenger o meczu z Huddersfield i kontuzji Lacazette'a

Wenger o meczu z Huddersfield i kontuzji Lacazette'a 30.11.2017, 10:48, Patryk Bielski 24 komentarzy

Arsenal gładko rozprawił się wczorajszego wieczoru z ekipą Huddersfield na The Emirates. Niestety wysokie zwycięstwo podopiecznych Arsene'a Wengera zostało okupione kontuzją czołowego strzelca zespołu - Alexandre'a Lacazette'a. Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Kanonierów przyznał, że jego rodak ma problem mięśniowy i na pewno nie wystąpi w sobotnim meczu z Manchesterem United.

O powodach ściągnięcia z boiska Alexandre'a Lacazette'a...

Lacazette ma problem z pachwiną i na pewno nie będzie dostępny na sobotnie spotkanie z Manchesterem United.

O wczorajszym występie Kanonierów...

Mogę się przyczepić do kilku aspektów w naszej grze, ale dobrze weszliśmy w mecz, strzelając bramkę, a później powoli zyskiwaliśmy przewagę. W drugiej części meczu pozwoliliśmy rywalom na stworzenie jednej czy dwóch sytuacji bramkowych. My również mieliśmy swoje szanse na drugą bramkę, których nie wykorzystaliśmy, ale gdy ta sztuka się nam udała, graliśmy z większą swobodą i kreatywnością. Ostatnie 20 minut w naszym wykonaniu oglądało się z wielką przyjemnością.

O kłopotach w pierwszej części spotkania...

Sądzę, że na początku graliśmy trochę z zaciągniętym hamulcem, obawialiśmy się zagrać bardziej ofensywnie, przez co ostatnie podania często nie dochodziły do celu. Kiedy jednak zdobyliśmy drugą bramkę, wszyscy zaczęli być bardziej ruchliwi, przez co rywal nie mógł za nami nadążyć. Być może wykorzystaliśmy też to, że Huddersfield dało z siebie wiele w pierwszych 70 minutach meczu, zaś w ostatnich 20 przeciwnicy byli już nieco zmęczeni.

Arsene WengerHuddersfield Town autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
dudekns komentarzy: 605004.12.2017, 11:38

Lipa...

stanyal komentarzy: 137901.12.2017, 02:04

@ljungberg77: btw Danny lubi strzelac United ;)

Womanizer komentarzy: 989930.11.2017, 20:23

West Ham trudny wyjazd? :D

Oni nawet u siebie zbierają w beret jak popadnie. 1-4 Liverpool nawet 0-3 z Brighton. Aktualnie Młoty to jedna z najsłabszych drużyn w tej lidze.

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202330.11.2017, 19:58

na stówe Welbeck wyjdzie w jedenastce a Giroud wejdzie w II połowie - przy całej mojej sympatii dla Oliviera nie można z takim przeciwnikiem zagrać inaczej bo jak nie wybiegamy mega solidnie tej pierwszej połowy to może być już do przerwy pozamiatane - tego meczu nie można przegrać bo po nim są dwa b. trudne wyjazdy i na wigilię możemy już być tam gdzie każdy bukmacher/ekspert nas widział przed sezonem czyli 6-8miejsce

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.11.2017, 18:45

Wszyscy tak ubolewają nad Lazazettem, a prawda jest taka, że nawet gdyby był zdrowy, to i tak na United wyszedłby Welbeck xd

DexteR_000 komentarzy: 762530.11.2017, 16:29

Ja nie widze dobrej strony, tracimy jedna dodatkowa mozliwosc w ataku.

Leehu komentarzy: 1049630.11.2017, 15:11

@Placio: Kolasinac moim zdaniem mógłby do tej piłki nie dopaść, a Oli akurat tam stał. Ja nie mam do niego pretensji że to wykończył myślę że Sead też dużych pretensji nie miał choć pewnie marzyło mu się aby to on kończył tę akcje no ale ma asystę, więc jest spoko. :)

A co do Lacazette'a to owszem zagrał lepiej dość powiedzieć że gdyby nie obrońca na pewno padłby ten drugi gol który byłby wyjątkowej urody i owszem bardziej bym się cieszył gdyby to on zaczynał mecz z United, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma więc nie narzekajmy na Giroud bo słaby to on na pewno nie jest. :)

mitmichael komentarzy: 4924330.11.2017, 14:10

Kurde no nie mozemy najmocniejszym skladem zagrac w meczu hitowym, zawsze musi nas dopasc jakis pech. Giroud w takim razie na pewno zagra od poczatku

Gunnerrsaurus komentarzy: 1188030.11.2017, 13:55

Ja tutaj widzę dobre strony. Giroud będzie miał okazję pokazać ile jest warty i to zrobi. Zagra fenomenalnie i pociągnie drużynę do zwycięstwa

Marioht komentarzy: 611430.11.2017, 13:48

Tylko nie to!!!

Ja jednak optuje za Giroud w meczu z United.

varatas komentarzy: 256530.11.2017, 13:46

@Placio: Napastnik jest od tego, ze ma kończyć wszystko co tylko może, to nie obrońca jest od strzelania.

Jeśli na serio ktoś myśli, ze można porównywać dwóch tak różnych napastników jak Laca i Giroud, to powinien puknąc się młotkiem w głowę.

Oczywistym jest, że gra Lacazette wygląda lepiej, bo to jest napastnik, który jest szybki i zwinny a co za tym idzie sam może wykreowac sobie sytuacje. Napastnik taki jak Giroud, czyli typowa szpica, gra tyłem do bramki i żyje z dobrych podan innych, dlatego to wygląda tak, ze on tylko dotyka piłkę ostatni. On tam od tego jest i to jest jego rola. On ma ciągle być w miejscu, w którym będzie stwarzał opcję iinym graczom do podania i wykończenia akcji.

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52430.11.2017, 13:36

@Placio
Giroud cham. Zabrał bramkę Bośniakowi. Za to wysłać go do rezerw.

@Ech0z
Jeśli Lacazette jest kontuzjowany, to ktoś go musi zastąpić. Nie mówię, że Giroud, ale Wasze narzekanie na jego wczorajszy występ jest niedorzeczne.

Placio komentarzy: 255530.11.2017, 13:30

@Simpllemann ty tak serio z tym ustawieniem itp? Przecież Giroud strzelił bramke ze spalonego ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) i zabrał bramke Bośniakowi. Laca zagrał o niebo lepiej.

Ech0z komentarzy: 1039830.11.2017, 13:28

@Simpllemann: no właśnie, dał dobra zmianę ale nie minucie go odrazu podstawa naszego zespołu bo nie jesteśmy Evertonem

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52430.11.2017, 12:57

"strzelił dwie bramki na gotowca"
Gdyby tak strzelił Lacazette, to byłyby zachwyty, że potrafi się ustawić, piłka go szuka. Ale, że zrobił to starszy z Francuzów, to się to deprecjonuje.

Co pokazał Giroud? Zagrał 45 minut, zdobył 2 bramki, był aktywny, dał bardzo dobrą zmianę.

Ech0z komentarzy: 1039830.11.2017, 12:49

@Leehu: Co pokazał giroud ? strzelił dwie bramki na gotowca nawet Cech gdyby był na jego miejscu by to strzelił. Giroud potrafi strzelić bramkę tylko jak coś mu spadnie na głowę albo pod nogę. W sytuacji gdzie już był sam na sam z bramkarzem nie trafia w bramkę także on jest dobry tylko jako joker strata Lacazetta i brak środka pola odbije się mocna czkawka w sobotę...

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1630.11.2017, 12:44

O przegranie walki z Maticiem w tym meczu bym się nie martwił ze względu na jego kontuzję.

Womanizer komentarzy: 989930.11.2017, 12:12

Niestety w tym meczu jesteśmy skazani na Xhakę na ŚP. Jako jedyny może sie fizycznie przeciwstawić Pogbie czy Maticowi.

Jak wyjdą jakieś chuderlaki typu Elneny, Wilshere to szybko nas zarżną w środkowej strefie i pewnie przegramy.

Elastico07 komentarzy: 1252030.11.2017, 12:09

@Leehu: Taki skład tylko Jack-Ramsey w pomocy,zdecydowanie wole Walijczyka od takich łamag jak Coq,Elneny i Xhaka na czele.

Ashmadia komentarzy: 170730.11.2017, 12:08

@Leehu: Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52430.11.2017, 11:56

Boss chuchał i dmuchał na Lacazette'a, ale jednak nie udało się.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 530.11.2017, 11:24

Według mnie, nie zagra ani Giroud, ani Welbeck. Z MU pewnie, na szpicy zagra Alexis a za jego plecami będzie Ozil i Iwobi/Wilshere.

Leehu komentarzy: 1049630.11.2017, 11:11

Nie no na United Welbeck na pewno nie wyjdzie w podstawowym składzie po tym co pokazał Giroud wczoraj to nie wyobrażam sobie innego zawodnika na szpicy. :) Oprócz tego Jackie za Ramseya i Elneny albo Coquelin za Xhakę. Taki skład mi się marzy: