Wenger o porażce i swojej przyszłości

Wenger o porażce i swojej przyszłości 18.03.2017, 19:35, Kamil Garczorz 26 komentarzy Arsenal przegrał na wyjeździe z West Bromwich Albion 1-3, była to druga z kolei ligowa porażka Londyńczyków. Oprócz tłumaczenia się z porażki, Arsene Wenger po raz kolejny odpowiadał na pytania dotyczące jego przyszłości.

Oto, co na pomeczowej konferencji prasowej powiedział menadżer Arsenalu.

O występie drużyny...
To był trudne spotkanie, typowy mecz Premier League pomiędzy drużyną, która utrzymuje się przy piłce, a taką, która głęboko broni i czeka na kontrataki oraz stałe fragmenty. West Brom poradziło sobie z tym bardzo dobrze. Mieliśmy piłkę przez 77 procent czasu, ale nie stworzyliśmy wystarczająco okazji. Myślę, że miała na to wpływ dobra gra defensywna West Bromu oraz ich fizyczność.


acie goli ze stałych fragmentów gry...
Od początku sezonu nasza gra w obronie przy stałych fragmentach wyglądała dobrze, ale rozwiązania naszych rywali były świetne, a my byliśmy trochę naiwni na ich ruchy. Wydaje mi się, że przy pierwszym goli przyblokowali naszego bramkarza. Takie sytuacje nie są łatwe dla golkiperów.

O zaangażowaniu zawodników...
Chyba nie dostrzegliście żadnych sygnałów braku zaangażowania. Ludzie zawsze to krytykują, gdy przegrywasz. Wzięliśmy odpowiedzialność za grę, ale to nie wystarczyło. Brakuje nam pewności siebie i nie wydaje mi się, by problemem było złe nastawienie piłkarzy.

O banerach na samolotach oraz czy będzie to miało wpływ na jego przyszłość...
Oglądałem mecz i nie zwracałem na to uwagi. Skupiasz się na swojej pracy, a nie na tym co myślą ludzie.

O tym, czy decyzja o jego przyszłości zjednoczy fanów...
Nie wiem. Nie martwcie się, wiem co zrobię, a wy wkrótce się o tym dowiecie.

O jego przyszłości...
Zobaczycie. Dzisiaj się tym nie martwię. Znajdujemy się w złej sytuacji, w jakiej nie byliśmy przez 20 lat. Przegrywamy mecz za meczem i to jest dla mnie ważniejsze od mojej przyszłości.

O walce o top four...
Zgadzam się, to będzie bardzo trudne, ale nie ma innego rozwiązania poza walką i będziemy to robić do ostatniego meczu sezonu, a jeśli nam się nie powiedzie będziemy musieli zaakceptować konsekwencje. A potem, jeśli teraz nam się nie uda, ludzie będę się cieszyć, gdy ponownie się tam znajdziemy.

O tym, czy kibice wpłynęli na zespół podczas meczu...
Nie wiem. W naszej pracy, gdy coś jest nie tak można znaleźć wiele problemów, ale trzeba wskazać ten najważniejszy. W tym przypadku tym problemem było to, że pomimo tego, że mieliśmy 77 procent posiadania piłki nie potrafiliśmy stworzyć wystarczająco sytuacji. Musimy się nad tym zastanowić. Kibice są niezadowoleni, ale to nie tłumaczy tego, że nie potrafimy kreować okazji bramkowych.

O tym, czy ktoś zna jego przyszłość...
Ja ją znam.

O tym, czy ktoś inny ją zna...
Nie.

Arsene WengerPremier LeagueWest Bromwich AlbionPamiątki kibica Arsenalu autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
navy komentarzy: 1211 20.03.2017, 19:00

Oby kibice też ją niedługo poznali.

Romekzupa komentarzy: 12 19.03.2017, 12:36

@Henryk14 jaka znowu fuchę ?!?! Będzie się wtrącał do wszystkiego i gowno z tego będzie. Ja to bym mu dał nawet zakaz stadionowy i połowie tych gownograjkow tak samo. Nie ma miejsca w takim klubie dla walcotow i reszty patalachow

Argudo komentarzy: 3283 newsów: 2 19.03.2017, 11:33

Może teraz specjalnie grają słabiej, żeby w przyszłym sezonie powrócić do Top 4 i wtedy wszyscy będą szczęśliwi.

"Chyba nie dostrzegliście żadnych sygnałów braku zaangażowania." - Tylko ślepy ich nie dostrzegł. Po bramce na 3-1 w ogóle nie było nas na boisku.

Henryk14 komentarzy: 774 19.03.2017, 04:03

Szkoda mi Arsena. Jego wypowiedź sugeruje zmiany w klubie. Dzięki za wszystko co zrobiłeś dla tego klubu. Jeśli odejdziesz mam nadzieję, że dostaniesz jakąś fuchę w Arsenalu gdzie będziesz się spełniał i dalej poświęcał się Arsenalowi. Mimo wszystko, chyba już nawet sam Arsene czuje, że czas na nową wizję, nowego menadżera.

oberdiler komentarzy: 93 19.03.2017, 00:58

Arsene dzięki mordeczko za wszystko i do końca zostaniesz zapamiętany., tak powinny brzmieć słowa normalnego kibica, nie obelgi itp., W każdym bądź razie prawdopodobnie nadchodzi zmiana w tym klubie, która jest potrzebna i nie ukrywajmy że oczekiwana od jakichś paru lat(mówię tu o niektórych, niekoniecznie o sobie), dosadnie to widać w tym sezonie że jeżeli chcemy ruszyć do przodu jest to nieuniknione., a Arsen powinien dostać jakąś inna fuche w tym klubie, np. trenowanie młokosów, wedle uznania. Taka moja upizgana wizja, pozdro mordy wszytkie

Marioht komentarzy: 2278 18.03.2017, 22:20

Całą drużyna w rozsypce, na czele z jego sternikiem.
Szkoda tego nawet komentować.
Słowem: katastrofa.

Piłkarskie Waterloo Arsena Wengera.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 18.03.2017, 22:03

Gdyby Arsenal miał grać bez Ozila i Alexisa to dostawałby lanie tydzień w tydzień i niestety taka jest prawda. Nie wiem co się dzieje, ale tacy piłkarze jak Bellerin, Koscielny, Coquelin, Giroud kiedyś potrafili zrobić różnice, a w ostatnich tygodniach nie grają nic.

mitmichael komentarzy: 40306 18.03.2017, 21:49

Nic nie gralismy, skomasowana obrona WBA i nie moglismy dochodzic do sytuacji. Oni kontrowali i kazda akcja była grozna. Czas juz powiedziec sobie dosc, na prawde czas najwyzszy na zmiany. Skoro co roku bylo ok a teraz jestesmy w sytuacji w ktorej nie bylismy od 20 lat to powinno ulatwic Wengerowi sprawe. Z ta druzyna dzieje sie zle

losnumeros komentarzy: 2206 18.03.2017, 21:34

Oj Panie Wenger my w tym sezonie nic nie potrafimy zrobić, kreujemy mało sytuacji a jak mamy to nie potrafimy wykorzystać. Zawsze mieliśmy problemy z SFG z bronieniem i wykonywaniem. Niech szybko poda wiadomość o tej przyszłości może wtedy zawodnicy zaczną grać bo trener nie potrafi ich już zmotywować.

pedroklub komentarzy: 139 18.03.2017, 21:28

a gdyby tak raz zagrali mając 20 % utrzymania przy piłce i.... wygrali. Skoro inni tak potrafią.

drewniane_krzeslo komentarzy: 960 18.03.2017, 21:01

Nie zgodzę się z Arsenem w kwestii zaangażowania, przy wyniku na 3:1 nie widziałem ducha walki, z resztą powiedział to Twarowski podczas transmisji,

enrique

Nie sądzę, żeby cokolwiek Arsene niszczył ciężko pracuje przez ponad 20 lat i zrobił więcej dla klubu niż ktokolwiek

metjuAFC komentarzy: 818 18.03.2017, 21:01

Przyszłość może być tylko jedna, a właściwie powinna być: odejście Wengera, nowy charyzmatyczny trener z pomysłem na przebudowę zespołu i wietrzenie składu z takich zawodników jak Ramsey, Wallcot, Jenkinson i inni.

lays komentarzy: 28237 18.03.2017, 20:40

''A potem, jeśli teraz nam się nie uda, ludzie będę się cieszyć, gdy ponownie się tam znajdziemy.''

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 72 18.03.2017, 20:27

"A potem, jeśli teraz nam się nie uda, ludzie będę się cieszyć, gdy ponownie się tam znajdziemy."

Nie wiem nawet jak skomentować ten fragment...

Sparks974 komentarzy: 137 18.03.2017, 20:24

Odchodzi Wenger, kupujemy paru klasowych zawodnikow, skupiamy sie na lidze i za rok mistrz :) ehh marzenia

MrArsenal007 komentarzy: 318 18.03.2017, 20:13

Utrzymanie top4 i zdobycie Facup nie gwarantuje jego odejscia,a on musi opuscic ten klub bez wzgledu na wszystko

MrArsenal007 komentarzy: 318 18.03.2017, 20:11

Czy on powiedzial,ze przegrywanie meczu za meczem jest dla niego najwazniejsze? :)ale majac na uwadze jego zatracenie,to calkiem mozliwe

djmacius komentarzy: 645 18.03.2017, 20:09

Niestety z wielu wypowiedzi w tym sezonie wynika, że Wenger już się trochę pogubił. Szkoda, bo zaprzepaszcza swój wielki dorobek. Najlepszym możliwym scenariuszem dla klubu, Wengera i wszystkich byłoby utrzymanie się w top4, zdobycie FA Cup i odejście Bossa. Obawiam się jednak, że nie spełni się żadna z tych trzech rzeczy.

MrArsenal007 komentarzy: 318 18.03.2017, 20:07

Odejdzie na 100%.przeciez powiedzial "nie martwcie sie"

DawidAL (redaktor) komentarzy: 16649 newsów: 723 18.03.2017, 20:05

Wenger odejdzie. Mam nadzieję, że trafi do nas jego godny następca.

enrique komentarzy: 2070 18.03.2017, 20:04

Yo yo yo to już teraz na spokojnie mamy brać temat wypadu z LM ? Bo niby można zaufać Wengerowi że za rok wrócimy do tej LM ?

Potwierdzi się co wielu mówi - zanim ten człowiek odejdzie, doszczętnie zniszczy swoją reputację i wizerunek, i nikt nie będzie pamiętał Invincibles, a człowieka porażkę.

Maciek_AFC komentarzy: 2315 18.03.2017, 19:59

Wszystko sie posypalo jak domek z kart, straszne...

Herus komentarzy: 713 18.03.2017, 19:49

Po tym co powiedział sadze ze ma juz dosyć i odejdzie....

Ale jak to powiedział AW: okaze sie wkrótce

KedzioRRz komentarzy: 3510 18.03.2017, 19:46

Czyzby to był koniec?

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13483 newsów: 100 18.03.2017, 19:43

Nie potrafi wziąć porażki na klatę - żenujące.

sebasz komentarzy: 4952 newsów: 520 18.03.2017, 19:41

Na moje - Wenger zostaje > wypadamy z LM > robimy transfery > z Wengerem wracamy do TOP 4.

poprzednia1 następna
Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal00000
2. Bournemouth00000
3. Brighton & Hove Albion00000
4. Burnley00000
5. Chelsea00000
6. Crystal Palace00000
7. Everton00000
8. Huddersfield Town00000
9. Leicester City00000
10. Liverpool00000
11. Manchester City00000
12. Manchester United00000
13. Newcastle United00000
14. Southampton00000
15. Stoke City00000
16. Swansea City00000
17. Tottenham Hotspur00000
18. Watford00000
19. West Bromwich Albion00000
20. West Ham United00000
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady