Wenger o rywalizacji z Chelsea

Wenger o rywalizacji z Chelsea 24.09.2016, 00:51, Kamil Garczorz 12 komentarzy

W ostatnich latach w starciach pomiędzy Arsenalem a Chelsea można było zaobserwować niezaprzeczalną dominację The Blues. Pięć poprzednich meczów na The Emirates między tymi zespołami kończyło się remisem lub zwycięstwem gości.

Arsene Wenger jest zdecydowany na rozpoczęcie nowej ery, a pierwszy krok chce podjąć w sobotę pokonując drużynę Antonio Contego.

- To dla nas ważny mecz, ponieważ czujemy, że jesteśmy na fali wznoszącej, a spotkanie z Chelsea to dla nas dobry test oraz szansa na dalszy progres.

- W ostatnich 10 latach Chelsea miała bardzo mocne zespoły. Przed tym okresem zawsze z nimi wygraliśmy, jednak ostatnimi czasy to oni byli lepszym zespołem. Teraz obie ekipy są zbliżone do siebie i mamy okazję, by zmienić niewygodne fakty z wcześniejszych lat.

- Chelsea przyjeżdżając na The Emirates zawsze jest nastawiona defensywnie szukając szans na kontry, ponieważ wiedzą, że lubimy przejmować inicjatywę na boisku. Conte posiada w składzie bardzo niebezpiecznych graczy jak Hazard, Willian czy Costa. Powstrzymanie ich będzie kluczowe w tym starciu.

Zdaniem menadżera Kanonierów ważnym czynnikiem w tym spotkaniu będzie dyscyplina.

- Dwa ostatnie mecze przeciwko Chelsea kończyliśmy w 10. Wynik sobotniego spotkania nie będzie uzależniony wyłącznie od naszej gry, ale również dyscypliny.

Antonio ConteArsene WengerChelsea FC autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
dudekns komentarzy: 605026.09.2016, 08:24

Teraz, albo nigdy !

Kowal96 komentarzy: 1758824.09.2016, 11:57

Ten mecz jest spokojnie do wygrania, o ile znowu nie zakończymy meczu w 10. Nie ma Gabriela, więc może nie będzie nerwówki. Coq może być problemem, jeżeli chodzi o faule, ale może zagra dzisiaj Santi-Xhaka :P

krecik349 komentarzy: 567 newsów: 124.09.2016, 10:48

Chelsea nie gra super, ale punktuje, zupelnie jak Man Utd LvG w zeszlym sezonie po slabych meczach ale 1:0 i 3pkt... zrobmy im taki blitzkrieg jaki zrobilismy United u nas w zeszlym roku, 20 minut i Chelsea z Costa mokro w gaciach :D

Pieniu komentarzy: 14224.09.2016, 10:32

Dziadek ustaw chłopaków na mecz odpowiednio, urodziny mam, miło by było dostać prezent i wpieprzyć Chelsea :)

domino178 komentarzy: 241824.09.2016, 10:14

Jest kilka powodów dla których AFC powinni wygrać. po 1. Nie ma Mourinho, po 2. Najpewniej nie zagra Gabriel więc nie osłabi zespołu po spięciu z Costą, po 3. Tak słabej obroby Chelsea nie miała daaawno....

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202324.09.2016, 10:12

@PietrasM
myślę dokładnie odwrotnie, podjąć ryzyko i jeśli tracić bramkę do w pierwszym kwadransie

niestety będzie raczej tak jak napisałeś - na wyspach krąży opinia że LeBoss strasznie się boi meczy z The Blues i nieprawdopodobnie asekuracyjnie ustawia zespół - taka postawa musi negatywnie jakoś "projektować" mówiąc psychologicznie na wszystkich naszych piłkarzy tyle że niestety takie granie realnie na remis i zero z tyłu prawie zawsze z przeciwnikiem tej klasy będzie się kończyć wynikami 0:1 albi 1:2..., byle nie dziś
ja mówiąc szczerze bym grając w domu bym odważnie zaatakował i poszedł agresywnym (bez głupich fauli) pressingiem pierwsze 40minut bo ustawieni z przodu kreując akcje jesteśmy mimo wszystko o klasę lepsi jako zespół w porównaniu do tego jak gramy w obronie - inaczej obstawiam remis do 70 minuty i plombę wiliana/costy/oskara itp. której już nie odrobimy

PietrasM komentarzy: 249324.09.2016, 10:02

Musimy zamurować pierwsze 10 minut spotkania.
Nie możemy stracić bramki na początku spotkania.

BarcArsenal komentarzy: 135324.09.2016, 10:00

Albo pokaz taktyki jak z Bayernem Heynckesa (2:0 dla nas)

BarcArsenal komentarzy: 135324.09.2016, 09:59

Tylko błagam Arsene, poświęć wiecej niż 10 minut na taktykę przed meczem i zagrajmy jak w zeszłym roku z Mułami lub $ity. Wtedy widać bylo ze jest plan na grę a przeciwnik nie wie co się dzieje

Radek97 komentarzy: 138124.09.2016, 09:40