Wenger o występie zawodników

Wenger o występie zawodników 19.07.2017, 21:16, Jakub Knapik 5 komentarzy

Na pomeczowej konferencji Boss został zapytany przez dziennikarzy o Elneny'ego, Alexisa, Lacazette'a i Petra Cecha. Oto, co miał do powiedzenia o swoich podopiecznych:

O Elnenym grającym jako środkowy obrońca...

Zagrał na środku obrony przez nasze chwilowe braki kadrowe - Mertesacker zatruł się jedzeniem, więc odesłaliśmy go z powrotem do hotelu, a Koscielny miał problem z plecami, wobec czego zdecydowaliśmy się dać mu wolne.

O Lace grającym w pomocy nawet, gdy wróci Alexis...

Lacazette będzie grał na środku ataku, zaś Giroud był chory, więc zostawiliśmy go w hotelu. Alexis będzie grał tam, gdzie zawsze - na lewej flance. Czasem na prawej, ale częściej na lewej.

O tym, dlaczego zdjął Cecha...

Bo chciałem dać szansę na zdobycie doświadczenia innym bramkarzom. Tylko w okresie przygotowawczym mogę zdjąć bramkarza po 70 minutach. Martinez, który go zastąpił, również zagrał świetnie, więc sądzę, że była to wspaniała noc dla naszych bramkarzy.

Czy Cech będzie pierwszym wyborem na bramce...

Wszyscy o to walczą, ale na ten moment radzi sobie dobrze. W sobotę Ospina zagra z Chelsea, a po 70 minutach zastąpi go Martinez. Cech sobie odpocznie.

O występach przeciwko Bayernowi w zeszłym sezonie...

Nie sądzę, że w jakikolwiek sposób ten mecz przyćmiewa poprzednie. Wszyscy o tym pamiętamy. Przeżywaliśmy koszmar w drugich połowach tych meczów, ponieważ jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki z pierwszych połów, przeszlibyśmy dalej. Tutaj jest inaczej, ale to wciąż dobrze, że pokonaliśmy Bayern, gdyż doda nam to pewności siebie i będziemy mogli kontynuować przygotowania w dobrych nastrojach. Już od 10 lub 11 dni jesteśmy na wyjeździe, więc ta wygrana pomoże nam wykonać ostatni krok w przygotowaniach do nowego sezonu, więc od strony psychicznej to zwycięstwo jest bardzo istotne.

Czy ten zespół ma mentalność zwycięzców...

Nie chcę dzisiaj tworzyć żadnych konkluzji. Obie drużyny zmieniły wielu zawodników. To, co ważne, to że możemy się prawidłowo przygotować do nowej kampanii. Przez ostatnie kilka dni pracowaliśmy bardzo ciężko. Gdy fizycznie osiągniemy odpowiedni pułap, pójdźmy krok dalej i pokażmy mentalność zwycięzców, gdy rozpocznie się sezon.

Arsene WengerBayern Monachium autor: Jakub Knapik źrodło: arsenal.com
dudekns komentarzy: 605021.07.2017, 07:58

Stary, dobry Wenger.

Forever_gunner komentarzy: 255520.07.2017, 12:44

Wenger naprawdę myśli, że wystarczy się dobrze zaprezentować w jednej połowie i to daje pretekst do powiedzenia, że mecz nie wyglądał tak źle nawet gdy przegrywa się 1:5? Jeśli wpaja zawodnikom taką mentalność to możemy zapomnieć o dobrej grze na przestrzeni 90 min. Tu trzeba kopnąć zawodników w dupę i wydrzeć mordę czasami, a nie pogłaskać po główce i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze.

Piotrek123 komentarzy: 63019.07.2017, 21:37

panie Wenger mecz trwa 90 minut a nie 45.swoją drogą każdy(prasa,eksperci) po tym meczu wiesza psy na Renato Sanchezie ciężko będzie mu się podnieść bo widać że ma słabą psychikę

piter1908 komentarzy: 509819.07.2017, 21:34

"Przeżywaliśmy koszmar w drugich połowach tych meczów, ponieważ jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki z pierwszych połów, przeszlibyśmy dalej..."

Ja nie wierze że On znowu to powtórzył...

SoulStorm komentarzy: 743019.07.2017, 21:27

Podoba się jak Wenger rotuje składem podczas okresu przygotowawczego lecz mógłby to robić również w trakcie trwania sezonu.Mam tu na myśli dawanie szans takim zawodnikom jak chociażby Lucas Perez.