Wenger po meczu z Leicesterem City

Wenger po meczu z Leicesterem City 12.08.2017, 01:50, Damian Jarocki 28 komentarzy Arsenal rozpoczął nowy sezon Premier League od dramatycznej wygranej 4-3 z Lisami, strzelając dwa gole w ostatnich siedmiu minutach podstawowego czasu gry. Oto co po tym spotkaniu miał do powiedzenia menadżer Kanonierów - Arsene Wenger:

O wygranej i o tym, czy spodziewał się tak ciężkiego meczu...
Drużyna pokazała dzisiaj niesamowitego ducha walki, natomiast nasz każdy błąd został wykorzystany przez przeciwnika, który był zabójczo skuteczny. Można było zauważyć, że są zgranym zespołem, pełnym jakości, ale to my utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce i stworzyliśmy znacznie więcej groźnych sytuacji oddając aż 27 strzałów. Piłkarze klubu z King Power Stadium oddali tylko 3 strzały i zdobyli 3 bramki, więc dobitnie widać jak bardzo byli efektywni. Na pewno z neutralnego punktu widzenia to było niesamowite widowisko. To właśnie dzięki takim meczom wzrasta zainteresowanie Premier League, od której chcemy żeby była najlepszą ligą na świecie. Niektórzy powiedzą, że straciliśmy trzy gole, to prawda, ale strzeliliśmy ich cztery.

O defensywie...
Jeśli byłbyś menadżerem, a twój zespół przegrywałby 2-3 na 20 minut przed końcem spotkania, aby finalnie wygrać 4-3, to na pewno byłbyś bardziej zadowolony, aniżeli zaniepokojony. Myślę, że nad sytuacjami, które doprowadziły do utraty naszych goli da się popracować i je wyeliminować. Dwa gole padły po rzutach rożnych, a trzeci po utracie piłki na trzydziestym metrze. W ubiegłym sezonie obrona kornerów szła nam całkiem dobrze i uważam, że przy odpowiedniej pracy na treningach nad tym aspektem gry, szybko pozbędziemy się tego problemu.

O tym co się zmieniło w Arsenalu w ostatnim czasie...
Rzeczywiście. Wygraliśmy 10 z ostatnich 11 meczów, pokonując po drodze Manchester City w półfinale Pucharu Anglii i Chelsea w jego finale. Podczas każdej sesji treningowej widzę jak bardzo ta drużyna jest skupiona na odnoszeniu kolejnych zwycięstw.

Pomeczowa wypowiedźPamiątki kibica Arsenalu autor: Damian Jarocki źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
keisyrAFC komentarzy: 178 12.08.2017, 18:36

Gdzie pytania o koszmarny występ Cecha? Przy podobnych babolach szczęsnego spadało zaufanie do jego umiejętności, a tego niebieskiego dziada będziemy traktować pobłażliwie ze względu na imponującą karierę?
Ponadto nikogo nie zastanawia bezmyślny Alex Oxlade Chamberlain? Kupa nietrafionych, bezsensownych podań, strzałów których jedynym celem musiało być podnoszenie statystyki itp. itd. Jeżeli Chelsea chce takiego gracza od nas kupić to należy bez zastanowienia akceptować proponowane pieniądze niezależnie od ich ilości. Zwolni się budżet płacowy, miejsce w składzie i fani oszczędzą masę nerwów.
Najgorsze, że w kontekście problemów zespołu to jedynie wierzchołek góry lodowej.
Spróbuję patrzeć na to wszystko z dozą optymizmu.
Bardzo ważne zwycieztwo. Brawo! COYG!

zly_kanonier komentarzy: 2379 12.08.2017, 14:49

Mi się podobała wczoraj duża ilość strzałów z dystansu. Wiem, że większość to były uderzenia Ox'a w bandę, ale dzięki temu rozluźniliśmy trochę obronę Leicester i stworzyliśmy sobie więcej miejsca. Mam nadzieję, że w tym sezonie trochę lepiej będziemy wyglądać pod tym względem.

Sparks974 komentarzy: 146 12.08.2017, 12:48

Ja bym sprzedał szrot typu debuchy jenkinson czy walcott, zrobil porzadek i kupil np seriego albo lemara..bo jednak wczoraj walcott tym swoim wymachiwaniem rekami gdy byl na spalonym pokazal ze to nie ten poziom. Tak samo Elneny czy Holding, mlodego anglika wgl bym wyslal na wypozyczenie, ale jak beda Koscielny Mustafi i Per to obrona bedzie wgl inaczej grala

tomek105 komentarzy: 347 12.08.2017, 12:39

Ale Olbrajton jakie wrzuty serwował ! Nie wiem czy u nas jest ktoś w stanie takie cos zrobić i to pod rząd

cutler komentarzy: 770 12.08.2017, 12:33

Tyle , ze Fijo ma spora tygodniowke a pojawiaja sie glosy , xe sa jelenie w PL gotowi dac za niego 30-40 mln

IAlwaysTrust komentarzy: 1211 12.08.2017, 12:19

Trzymać obu. Ewentualnie wypozyczenie. W składzie ma być maksymalna rywalizacja, sezon długi.

cutler komentarzy: 770 12.08.2017, 12:12

Sprzedac Fijo i w jego miejsce dawac poprpstu wiecej szans Iwobiemu

cutler komentarzy: 770 12.08.2017, 12:10

Co z tego skoro po sezonie odejdzie dwoch perspektywicznych graczy do tego juz ogranyxh w PL vzyli Chambers i Iwobi bo zamiast nich beda grac Gabriel , Holding albo Monreal na SO a zamiast Alexa bedzie " gral" Fijo

pumeks komentarzy: 15518 12.08.2017, 12:07

Po zejściu Holdinga obrona zaczęła grac lepiej mimo, że było to dziwne ustawienie.

IAlwaysTrust komentarzy: 1211 12.08.2017, 11:48

Co za mecz! Niesamowite spotkanie. Absolutna "truskawka" na torcie w prezencie na otwarcie sezonu.

Piękny występ "nowych" Kanonierów, pasja jaką było widać, majstersztyk Arsene'a ze zmianami i zakończenie doprowadzające do łez szczęścia.

Fantastyczny mecz :D

tomek105 komentarzy: 347 12.08.2017, 10:41

@Elastico07: Nie napisalem, że nie podlega ocenie, tylko, że głupio jest ją oceniać bez głównych elementów :) Ale zagrali totalna padake to fakt

Elastico07 komentarzy: 1788 12.08.2017, 10:32

@tomek105: Uwazasz,ze obrona ktora wyszla wczoraj nie podlega ocenia i dlatego ze jest nie doświadczona to moze sobie pozwolic na zawalenie 3 bramek?

tomek105 komentarzy: 347 12.08.2017, 10:31

@yellow: Czekaj, czekaj jakiej formy? Ozil jest tak słaby po prostu a ten sezon gdzie zrobil kilkanaście asyst to totalna życiówka, której już nie powtórzy, to samo Ramsey( mimo widoczniej poprawy)

Elastico07 komentarzy: 1788 12.08.2017, 10:29

Elneny,holding i bellerin nie mają prawa wyjsc w 1 skladzie na nastepne spotkanie,reszta zagrała dobre spotkanie,zmiażdżylismy Leicester i wynik powinnien wyglądac 6-1,conajmniej 2 bramki nie mialy prawa wpasc.

yellow komentarzy: 26 12.08.2017, 10:18

Jak Ozil wróci do formy, a Aaron zacznie grać ba swoim poziomie to tak na prawdę nie będzie nam potrzeba więcej. Jeśli Santi wróci to znowu środek pola będzie nasz ale trzeba się rozglądać za kimś perspektywicznym. Najlepiej takim jak Cazorla - dwunożny z dużym przeglądem pola i dobra technika.

Kola wczoraj grał jak z odciętym układem nerwowy. :D

EpidemicKraX komentarzy: 291 12.08.2017, 10:15

SPokojnie o obronę, wróci nasz trzon i się gra uspokoi.

Barney komentarzy: 10288 12.08.2017, 09:44

Na Stoke nie możemy wyjść ułomkami w obronie musi być przede wszystkim gotowy Per na ten mecz

mitmichael komentarzy: 41768 12.08.2017, 09:43

Przydlaby sie obronca bo jak wypada Koscielny to mamy problem a Holding jeszcze do konca nie ogarnia i powinien isc na wypozyczenie. Do tego jeszcze Lemar i mamy druzyny kompletna. Mam nadzieje, ze Wenger mysli jeszcze nad wzmocnieniami a nie jak zapewniaja media juz nikogo nie potrzebuje bo ma wyrownany sklad.

Danon84 komentarzy: 82 12.08.2017, 09:38

Radość po bramkach na 3-3 i 4-3 bezcenna!!! :D

tomek105 komentarzy: 347 12.08.2017, 09:26

Nie ma to jak oceniac obronę bez 2 głównych elementów...

maniek56 komentarzy: 2502 12.08.2017, 09:16

@Womanizer: Wszystko fajnie tylko żeby jeszcze Święci jeszcze chcieli zapłacić Theodorowi 100k tygódniówki.

dudekns komentarzy: 4908 12.08.2017, 09:04

Że tak zacytuję klasyka "Helena, chyba mam zawał...". Jak zwykle horror, ale tym razem z happy end'em dla nas.

AlexVanPersie komentarzy: 6094 12.08.2017, 08:27

Uzasadniony optymizm Papcia co do obrony.

Powrot Kosy i Mustafy odmieni obrone i skonczy sie rumakowanie na oklep.

Kluczem do mistrzostwa bedzie środek pola czyli: albo zakup Dma albo powrot Santiego albo sezon źycia Coqa.

Womanizer komentarzy: 3441 12.08.2017, 07:43

Wenger mógłby zaproponować Świętym np Chambersa + Walcotta za Van Dijka. Na pewno woleliby go puścić do nas niż do Liverpoolu, który co roku podkupuje im piłkarzy. A to że Święci nie trawią The Reds można było zobaczyć na początku okienka, jak im grozili sądem że rozmawiają z Van Dijkiem bez zgody klubu.

Marioht komentarzy: 3368 12.08.2017, 07:34

@Archiwald: Mam takie samo odczucie.
Potrzebny jest ktoś kto będzie trzymał środek pola w ryzach, kto będzie stanowił kręgosłup tej drużyny.

Wyobrażacie sobie, że ten skład wzmacnia Cazorla, Sanchez, Mustafi i Kościelny?
Ogromna jakość.

Trzeci komentarzy: 471 12.08.2017, 02:55

Lemar prawdopodobnie grałby na śp. Nawet gdyby grał na boku, to dzisiejszy występ Bellerina pokazał, że na PP też ktoś by się przydał.

Archiwald komentarzy: 420 12.08.2017, 02:45

Jednak po tym meczu widać, że bardziej od Lemara potrzeba nam kolejnego śp i só, tak czy siak trzeba wierzyć w ten skład

Trzeci komentarzy: 471 12.08.2017, 02:40

Jak wróci Alexis, Per i Koscielny, to nasz skład będzie najmocniejszy od lat. Gdyby udało się jeszcze sprzedać kilku piłkarzy i kupić Lemara, to byłby to skład na miarę mistrzostwa. Wiadomo, że nie ma co się podpalać, ale na papierze wyglądałoby to wspaniale.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Newcastle United 16.12.2017 - godzina 16:00
? : ?