Wenger szczerze o sytuacji w klubie

Wenger szczerze o sytuacji w klubie 13.01.2018, 01:49, Mateusz Szyller 68 komentarzy Arsene Wenger na przedmeczowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w klubie.

Wiele mediów spekulowało, że Wenger opuści klub z Emirates Stadium po tym sezonie. Sam zainteresowany postanowił zabrać głos w tej sprawie. Oto co miał do powiedzenia:

- Czy zostanę w Arsenalu na kolejny sezon? Mój kontrakt wszystko wyjaśnia. Czy kiedykolwiek zerwałem swoją umowę przed czasem? Nigdy. Dlaczego miałbym to robić teraz?

Francuz wypowiedział się także na temat sytuacji Alexisa Sancheza, Mesuta Özila i Jacka Wilshere'a.

- Wygląda na to, że Alexis nie przedłuży z nami kontraktu. Chcemy jednak zatrzymać w swoich szeregach Jacka. Jeśli będziemy mieli okazję, zrobimy to samo z Mesutem. Przebudowa drużyny nie będzie wtedy aż tak głęboka, niż w sytuacji, gdzie odeszłoby od nas trzech kluczowych zawodników. Ciągle rozmawiamy z Özilem i mamy nadzieję, że przedłuży umowę z klubem. Jestem tego pewniejszy niż w lato. Nadal jest szansa, że podpisze nowy kontrakt.

- Ci piłkarze chcą walczyć o największe cele sportowe, a także pragną dobrze zarabiać. Wielkie kluby są w stanie im to zaoferować. Mesut zdobywał z nami trofea, dlatego chce walczyć również o mistrzostwo - to normalne, kiedy jesteś piłkarzem jego klasy.

Arsene WengerPamiątki kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: The Guardian
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
kanonier21afc komentarzy: 2178 15.01.2018, 12:26

Latem tak samo gadał o Alexisie jak teraz o Ozilu, ten gość ma klapki na oczach. Gdyby któryś z nich chciał tu zostać to podpisalby kontrakt latem...

dudekns komentarzy: 5317 15.01.2018, 08:59

Serce się kraje, widząc to co się w tym klubie dzieje w ostatnim czasie...

Dawid04111 komentarzy: 10297 newsów: 14 14.01.2018, 10:27

Dzięki Alexis za wszystko, ale jeśli nie chcesz tu grać to żegnamy.
Dziwne, że mimo wszystko Wenger go wystawia. Siwy niestety już całkiem sie pogubił.

mitmichael komentarzy: 42147 13.01.2018, 23:43

No to przynajmniej mamy jakas jasnoc na ten moment. Z Sanchezem sprawa ciagnie sie za dlugo, to bylo do przewidzenia, ze nie zdecyduje sie przedluzyc umowy, nie jest glupi. Co do sytuacji Wengera dla dobra calego Arsenalu powinien odstawic swoja godnosc i powiedziec wprost - odchodze, ten klub juz za duzo cierpi, potrzeba mu ostrych zmian, oddaje stery komus innego. Panie Wenger miej swoja godnosc i odejdz

Hirow komentarzy: 213 13.01.2018, 23:30

@Marioht: W Realu zdobył Decime super Krucha go lubi spoko no ale mistrza nie było mimo że mógł kupować kogo chciał. W Chelase wielki był tylko jeden sezon i nie martwił się o budżet mógł kupować kogo chce . W PSG przyszedł razem z Szejkami wiec nie narzekał na brak finansowania. Bayern no... I wiesz co ma Real, Chelsea i PSG wspólnego z Arsenalem ?? No właśnie te biliony na transfery co mamy co roku . Nie mówię że Carlo nic nie osiągnął mówię że gościu się wypalił tak samo jak Papcio. Ale ja osobiście wolę Wengera jako trenera AFC niż Carlo.

ChybaAffc komentarzy: 102 13.01.2018, 22:13

" Wygląda na to, że Alexis nie przedłuży z nami kontraktu."
Panie Wenger co pan powie, nie wierze w to co czytam

KedzioRRz komentarzy: 3566 13.01.2018, 20:46

Jak Ozil zostanie z nami i podpisze te umowę to naprawde- szacun

Marioht komentarzy: 3647 13.01.2018, 18:48

@Hirow: Dobrze, że nie ma demokratycznych wyborów na trenera.
A jeśli chodzi o Carlo to poza Bayernem właśnie wszyscy wspominają go dobrze, jak ojca. Nawet Ronaldo który ma rozdmuchane ego jak nikt inny chwalił sobie współpracę z Włochem.

Ale co tam... lepszy Eddie niż wielki Ancelotti.
Wypalony to jest Wenger.

drewniane_krzeslo komentarzy: 1170 13.01.2018, 18:33

@Hirow: może uda mi się znaleźć jakiś namiar i na Carlo i na Arsene'a, mam nadzieję, ze wówczas wiele się od Ciebie nauczą.

Pisałem pod newsami z Carlo w roli głównej, że Arsene ma ważną umowę i obie strony powinny to respektować jak to było do tej pory.

Inna sprawa Arsene wie jak wychodzić z kryzysów, sezon trwa walka o top4 także, mistrzostwo jest wyjaśnione kto zdobędzie. Alexis jest głową w chmurach od dłuższego czasu to też wiadome.

Arsene przedstawił sytuację w klubie i powiedział jak jest nie widzę w tym niczego sensacyjnego i niezwykłego za 16 kolejek można ocenić sezon i w dodatku jest okienko transferowe wciąż otwarte niewiadomo co się wydarzy.

Odchodził RvP, Fabregas, Henry a Arsenal był w Top4 więc życzę wielu tutaj więcej oleju w głowie.

Hirow komentarzy: 213 13.01.2018, 18:10

@Marioht: Dokładnie wolę młodych ambitnych ludzi którzy będą tworzyli styl piłki noznej przez następne 20 lat niż starego wypalonego Carlo którego ostatnie 5 drużyn to Milan Chelsea Real PSG i Bayern i oprócz Milanu nikt go dobrze nie wspomina. A jego przygoda w Bayernie pokazuje że to gościu pokroju Arsenal stary zagubiony nie rozumiejący nowoczesnego furbolu

thide (redaktor) komentarzy: 25421 newsów: 106 13.01.2018, 17:36

@AlexVanPersie: odpowiem ci. nie uda się.

AlexVanPersie komentarzy: 6201 13.01.2018, 16:56

Nie buczeć jak dzieci.

Odejście Sancheza przesądzone od dawna.
Sprzedaż Theo i Coq- dobry ruch.
Dokupienie MalcolmaX? Bardzo dobry.

Jeśli uda się kupić porządnego DMa za Coqa i Ozil zacznie grać w spokoju swoją magię, to sytuacja może się zrobić znacznie lepsza.
Evans z Koscielnym/Mustafim to też może być fajny zestaw.

Tak więc nie beczeć, tylko kibicować.
Po pierwsze Arsenalowi, po drugie Svenowi, po trzecie Arsenowi.

A jak Wenger nie przebuduje tej drużyny odpowiednio i będzie grał kalafiorami na skrzydłach, pomocy i obronie, to pokaże, że już się zaplątał na śmierć w trenerce.
I wtedy odejdzie, bo nie będzie wyników.

W obu sytuacjach jest dobrze dla Arsenalu.

maxbys komentarzy: 598 13.01.2018, 16:44

"Wygląda na to, że Alexis nie przedłuży z nami kontraktu." rychło w czas się zorientował :S.

Marioht komentarzy: 3647 13.01.2018, 15:56

@Hirow: Wolisz niedoświadczonych stosunkowo młokosów od starego wyjadacza, który wygrywał niemal wszystko co najważniejsze w piłce?
Pozdro...

zly_kanonier komentarzy: 2560 13.01.2018, 15:54

"Czy zostanę w Arsenalu na kolejny sezon? Mój kontrakt wszystko wyjaśnia. Czy kiedykolwiek zerwałem swoją umowę przed czasem? Nigdy. Dlaczego miałbym to robić teraz?"
Czyli nie ma takiej możliwości aby został zwolniony?(Pytanie retoryczne) TA wypowiedź mówi wszystko o "sytuacji" w klubie.

Hirow komentarzy: 213 13.01.2018, 15:03

Według mnie wizja Ancelottiego jest tak zła, że wolę Arsena. Chyba że w perspektywie jest ktoś taki jak Tuchel, Howe, Hasenhüttl, Marco Silva to Arsene może iść i nie wracać. Ale póki nie ma sensownego zastępstwa bym się nie bawił w eksperymenty typu Ancelotti. Wydaje mi sie ze Mesut zostanie bo szczerze mówiąc nikt o niego się nie zabija :P przynajmniej póki co.

dolny komentarzy: 1201 13.01.2018, 14:50

Klub z dnia na dzień upada niżej i niżej...

MaciekGoooner komentarzy: 24781 newsów: 5 13.01.2018, 14:42

'Czy kiedykolwiek zerwałem swoją umowę przed czasem? Nigdy. Dlaczego miałbym to robić teraz?'

Bo Cię tu już nie chcemy?

Dominik11 komentarzy: 10938 13.01.2018, 13:42

Jak zarząd zdecyduje że ma odejść , to odejdzie sam nie ale jak go wywali zarząd.

borucek12 komentarzy: 4 13.01.2018, 13:27

Liczyłem, że Alexis jeszcze zdecyduje sie przedłużyć kontrakt.. :/

rosiu71 komentarzy: 294 13.01.2018, 12:54

Jak dobrze pamiętam to 2-3 lata temu obiecywał że w przeciągu tych lat będziemy mistrzami...

metjuAFC komentarzy: 1275 13.01.2018, 12:46

Umowy przed czasem nie zerwałeś, ale obietnic nie dotrzymywałeś, kłamałeś, mydliłeś oczy i zwodziłeś. W żadnym topowym klubie taki trener jak Wenger nie zasiedziałby się tak długo. Nikt by na to nie pozwolił. Zakichani biznesmeni dla których liczy się tylko stabilizacja finansowa. Zero ambicji sportowej. Dno.

rosiu71 komentarzy: 294 13.01.2018, 12:38

Kur* jak on chce wejść do top 4 w tym sezonie to powinien szaleć w tym okienku ! tym bardziej że poprzednie skończyliśmy na + z sianem...

rosiu71 komentarzy: 294 13.01.2018, 12:35

Właśnie od dawna jest potrzebna głeboka przebudowa! A pozatym kto zastąpi Theo, Coqa, Sancheza bo obstawiam że oni już długo nie pograją... dodając kontuzje to nasza ławka rezerwowych jest na poziomie średniaka jak nie gorzej !

Marioht komentarzy: 3647 13.01.2018, 12:19

"Wielkie kluby są w stanie im to zaoferować."

Bo z wielkiego Arsenalu moich marzeń została już tylko piękna historia.

kamo99111 komentarzy: 3728 13.01.2018, 12:12

'Przebudowa drużyny nie będzie wtedy aż tak głęboka, niż w sytuacji, gdzie odeszłoby od nas trzech kluczowych zawodników'

Juz my znamy Pana przebudowy Panie Wengerm - sprzedajemy zawodnika klasy swiatowej a wzamian sprowadzamy dwoch przecietniakow. A potem dziwic sie ze polowa kadry nadaje sie co najwyzej do druzyny pokroju Crystal Palace (Oczywiscie nie obrazajac Crystal Palace).

ejmati komentarzy: 227 13.01.2018, 12:11

"Wygląda na to, że Alexis nie przedłuży z nami kontraktu"

Arsene, chłopie, jak Ty na to wpadłeś?

ejmati komentarzy: 227 13.01.2018, 12:00

@Moczyknur: 533 dni

jurandos80 komentarzy: 131 13.01.2018, 11:58

ty biedny starcze. dopuki bedzie menadzerem nie osiagniemy nic wielkiego. trzeba "zawiesic" kibicowanie. szkoda nerwow

Moczyknur komentarzy: 129 13.01.2018, 11:34

" Ci piłkarze chcą walczyć o największe cele sportowe, a także pragną dobrze zarabiać. Wielkie kluby są w stanie im to zaoferować."
Znaczy że już sam Boss wątpi w potencjał tego klubu i jego wielkość? Ejmati ile tego kontraktu zostało?

Pitu88 komentarzy: 411 13.01.2018, 11:34

To chyba jedyny klub na swiecie, dziś trener sobie sam decyduje, czy zostaje, czy nie

TurboGrosik komentarzy: 1110 13.01.2018, 11:28

@maci3j:
Nikt nie moze usunac szkodnika co w klubie psoci. No jakby inaczej skoro Arsene = Arsenal. Wenger ma na wszystkich pewnie jakies tasmy a z Kroenke sie dogadal, ze ten ma sie nie wtracac. Kroenke specjalnie dla Wengera wykupil udzialy by ten do smierci prowadzil Arsenal.

pumeks komentarzy: 15938 13.01.2018, 11:21

Przecież w każdej chwili mogą go zwolnić !
Niestety w niewytłumaczalny sposób tego nie robią.

Nie wiem jakie są cele zarządu na ten sezon. (finansowe, miejsca w rozgrywkach)
Czy niewypełnienie określonego procentu z nich skutkuje wypierdzieleniem managera?

polishbrigadesx komentarzy: 6759 13.01.2018, 11:19

Wenger odejdź w maju. Sam widzi że zespół się sypie to on nie odpuści.

Gerwciu komentarzy: 2773 13.01.2018, 11:19

Kontrakt będzie się kończył i Wenger znów podpisze na dwa lata. Przyszłość tego klubu rysuje się w ciemnych barwach.

maci3j komentarzy: 127 13.01.2018, 11:16

To jest ewenement w światowej piłce, on decyduje czy przedłuży kontrakt, on decyduje kiedy odejdzie a Ci u góry na wczasach już dobre kilka lat i jest super, tzn że Ci tzn „szefowie” nie są kibicami arsenalu bo gdyby nimi byli to dawno by zrobili z tym porządek, dramat!

maci3j komentarzy: 127 13.01.2018, 11:12

„Czy kiedykolwiek zerwałem swoją umowę przed czasem? Nigdy. Dlaczego miałbym to robić teraz?” ... dlaczego????? No jeżeli on uważa że swoją prace wykonuje bardzo dobrze tzn że wszyscy dookoła nie znają się na futbolu

malina110xd komentarzy: 921 13.01.2018, 11:05

Sprzedać lub ogólnie pozbyć się tych co tworzą niezdrową atmosferę i zacząć wszystko z mniej utalentowanym, ale oddanym składem, bez gwiazd, które po kilku latach i tak odchodzą. Nie ma co się oszukiwać, powoli stajemy się mocnymi średniakami, ale za kilka sezonów można z tego wyjść.

losnumeros komentarzy: 2386 13.01.2018, 11:00

Cel walka o TOP7, żeby zagrać w LE, za kadencji Wengera. Niech przestanie się jeszcze bardziej kompromitować. Kadra się starzeję, z młodych graczy może z 2-3 na 1 skład się uzbiera, ławka to parodia, brak motywacji i taktyki, wyjdźcie na boisko i grajcie jak chcecie. Nie mamy, żadnych szans na LM, przez ligę i LE. Staliśmy się zwykłym średniakiem, który sprawi czasem jakąś niespodziankę.

Ovenoo komentarzy: 666 13.01.2018, 10:41

Ja to się zastanawiam, gdzie się teraz podziali Ci wszyscy obrońcy Siwego...

thide (redaktor) komentarzy: 25421 newsów: 106 13.01.2018, 10:30

"Przebudowa drużyny nie będzie wtedy aż tak głęboka, niż w sytuacji, gdzie odeszłoby od nas trzech kluczowych zawodników"

to są jakieś jaja. w tym klubie zaraz nie będzie bramkarza, nie będzie środkowych obrońców, nie będzie prawego obrońcy, nie ma defensywnego pomocnika, nie będzie ofensywnego pomocnika, nie ma skrzydeł

thide (redaktor) komentarzy: 25421 newsów: 106 13.01.2018, 10:29

Wenger szczwany lis podpisał umowę i liczy na zwolnienie, żeby dostać odprawę

ljungberg77 komentarzy: 1121 13.01.2018, 10:24

Wenger nas wszystkich przeżyje.

Forever_gunner komentarzy: 1197 13.01.2018, 10:13

Wiedziałem, że ta plotka o Ancelottim to jakaś ściema. Wenger jest zawsze przywiązany do wypełniania kontraktów i mówi to prawie na każdej konferencji. Kolejny sezon też należy spisać na straty i jakoś trzeba zahibernować nasze nadzieje na lepsze jutro, bo z tym Panem u sterów nie wygramy już nic poważnego.

Jedyny plus tej wypowiedzi jest taki, że jest szczera. W końcu powiedział jakąś prawdę, zamiast mamić kibiców. Sanchez już od roku co najmniej podjął decyzję o odejściu, a Wenger do końca próbował nam wcisnąć, że negocjacje trwają i zobaczymy co będzie. Dobrze, że mamy swój rozum, chociaż pewnie niektórzy naiwni kibice robili sobie jeszcze nadzieję.

Co do Jacka i Mesuta to wierzę, że uda się podpisać nowe umowy, bo jeśli nie, to zostaniemy w czarnej dupie z samym szrotem.

Craz komentarzy: 1237 13.01.2018, 09:58

Przebudowa druzyny to chlopie musi byc nawet gdyby ta trojka zostala . Kibicuje.temu klubowi 14lat w tym roku ,ale juz nie moge patrzec na Wengera .Kiedys sie nie sppodziewalen ze dojdzie do takiej sytuacji .SiwyOut

lu_kier komentarzy: 90 13.01.2018, 09:54

Przebudowa drużyny?

n0thing komentarzy: 2963 newsów: 362 13.01.2018, 09:38

A niech sobie siedzi w tym Arsenalu. Osobiście przestalo mnie to juz interesować. On w ogóle nie poczuwa się do jakiekolwiek winy, uwaza ze wszystko jest ok. Z takim nastawieniem odpadniemy z top 4 na parę ładnych lat. Najgorsze jest to ze Wenger ze będzie robił kolejna przebudowe, tylko problem polega na tym ze nikt teraz wartościowy do niego przyjdzie. Poza tym nawet z Messim, Wenger nie wygrałby mistrzostwa

TurboGrosik komentarzy: 1110 13.01.2018, 09:34

To sie nie dzieje na prawdę :D

macc komentarzy: 2328 13.01.2018, 09:31

Nie ma to jak zacząć dzień od dobrych wieści.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 9751 13.01.2018, 09:28

Niech Siwy wygra chociaż tą LE i godnie się pożegna.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Swansea City - Arsenal 30.01.2018 - godzina 20:45
? : ?