Wenger: Wygraliśmy siłą charakteru

Wenger: Wygraliśmy siłą charakteru 01.02.2012, 01:08, Kamil Pniak 20 komentarzy

Arsene Wenger przyznał, że koncentracja przez pełne 90 minut była kluczem do zwycięstwa przeciwko Aston Villi. Kanonierzy przegrywali dwoma bramkami po pierwszych 45 minutach, lecz po przerwie zdobyli trzy gole w siedem minut. Menadżer The Gunners uważa, że to wewnętrzne skupienie jego piłkarzy pomogło im odnieść sukces, a nie rozmowa w przerwie spotkania.

- Wbrew temu co ludzie myślą, to nie było za wiele rozmów w przerwie meczu - powiedział Boss. Bardzo chcieliśmy awansować do kolejnej rundy, a The Villans postawili nam wysoko poprzeczkę w pierwszej połowie.

- W drugich 45 minutach, było nam łatwiej, bowiem rywale włożyli zbyt wiele wysiłku w pierwszą połowę tego pojedynku.

Wenger wierzy, że sposób w jaki Kanonierzy odwrócili losy tego spotkania, pokazał jak olbrzymi duch walki panuje w tym zespole.

- Pierwsze trzy kwadranse zagraliśmy tak jakby z zaciągniętym ręcznym, ponieważ w głowach mieliśmy ostatnie mecze, które nie potoczyły się po naszej myśli.

- W drugiej połowie graliśmy swoje i pokazaliśmy kawałek naprawdę niezłego futbolu. W zespole panuje wielka wola walki i było to widać na boisku podczas niedzielnego pojedynku - zakończył francuski menadżer Arsenalu.

Arsene Wenger autor: Kamil Pniak źrodło: Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125103.02.2012, 19:58

z Boltonem zabrakło ;/

fabregas1987 komentarzy: 2570601.02.2012, 18:00

W dzisiejszym meczu nie ma miejsca na takie gonitwy, to ma byc latwa, szybka wygrana :D

dawcio090909 komentarzy: 187201.02.2012, 15:15

Żeby nie te 2 jedenastki to mogli byśmy zapomieć o FA CUP.

slawek1n1 komentarzy: 20501.02.2012, 12:06

Już żygać się chce od czytania tych głodnych kawałków tego żabojada. Zobaczymy jak pokażą ten ich "charakter" w meczach z Milanem, Tottenhamem czy nawet dzisiaj z Boltonem. Jeśli dzisiaj znowu nie odniosą zwycięstwa ciekawe na co zwali winę Arsene??? Że to przez gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz??? Wenger musi odejść.

overmars77 komentarzy: 109901.02.2012, 11:45

Co ten stary dureń pieprzy!?? Koncentracja przez 90 minut, a tu dwie frajerskie bramki wpadły. To gdzie wtedy była ta jego koncentracja ja się pytam? Żałosny bajkopisarz

arsenalfan98 komentarzy: 91601.02.2012, 11:32

Nie wiem jak was, ale zaczyna mnie to ciągle denerwować, że udziela tylu wywiadów na temat tego zwycięstwa i ciągle powtarza jaki to mamy charakter. Gówno nie charakter przez prawie cały sezon gramy piach. Nikt nas już nie wlicza w walkę o mistrzostwo. Teraz już mówią: "Arsenal ciągle ma szanse na top4". A gdzie: "Arsenal ma ciągle szanse na mistrzostwo"?
No ja się pytam?
Wenger jestem twoim wielkim zwolennikiem, ale przestań w końcu to powtarzać. Po każdym zwycięstwie powtarza, że wygraliśmy charakterem. Charakter to pokazaliśmy w meczu z Chelsea, ale nie tu. Tutaj śmiało powiem, że mieliśmy farta. Wenger nie możesz robić wielkiego zwycięstwa z każdego wygranego meczu. tak kibiców nie przekonasz.
Zróbże coś!!!

schnor25 komentarzy: 1854601.02.2012, 11:24

No, no...szczególnie w 1 połowie pokazaliśmy pełną koncentrację. Tak czy siak nie ma co wybrzydzać! Jesteśmy w takim położeniu jakim jesteśmy i trzeba się cieszyć ze wszystkich zwycięstw w jakim by stylu były one nie osiągane.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 401.02.2012, 11:04

Wygrana siłą charakteru po 2 karnych i fuksiarskim golu? Wenger robi z igły widły ale na pewno ta wygrana podniesie morale zawodnikom.

drupeks komentarzy: 27601.02.2012, 11:02

Wenger jak zwykle pieprzy swoje bzdury.Nie widzi ze gramy w obronie gowno i ze nie ma druzyny tylko zlepek sredniakow.Z taka gra to bedzie ciezko zajac miejsce 6-8.

slawek1n1 komentarzy: 20501.02.2012, 10:21

Niech się już tak nie podniecają tym odrobieniem strat i wygraną z Aston Villą jakby co najmniej odrobili kilku bramkową stratę w starciu z barceloną. Charakter może też, ale mieli też po prostu dużo szczęścia a i sama głupota piłkarzy Aston Villi bo takiej przewagi to oni nie powinni oddać. Może i pokazali walkę w drugiej połowie, ale co z tego jak przyjdzie następny mecz i pewnie będzie znowu wtopa. Wenger nie potrafi motywować piłkarzy, wpływać na morale. Moje zdanie jest niezmienne. Wenger musi odejść.

HellSpawn komentarzy: 618501.02.2012, 10:02

Ja i tak będę stał przy swoim, że taki klub jak Arsenal nie powinien dopuścić, aby taki średniak jak AV strzelała 2 gole w 45 minut na Emirates... Teraz Wenger robi z tego wielki pozytyw, a tak na prawdę musieliśmy się sporo napocić aby to wygrać i było w tym wiele szczęścia.

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2012, 09:40

No to teraz pilkarze powinni miec w glowie nie ostatnie porazki ligowe ale gre w 2 polowie w FA Cup. Mielismy duzo szczescia w tamtym spotkaniu - tylko dlatego udalo sie Nam wygrac a dodatkowo mielismy słabszego przeciwnika. Gralibysmy z kims lepszym i bysmy polegli.

HusarzAFC komentarzy: 150201.02.2012, 08:40

Robako, ja bym powiedział, że raczej w****......

karlo komentarzy: 906901.02.2012, 08:26

Oby dziś było podobnie.

Robako komentarzy: 11901.02.2012, 08:24

ale to jego gadanie jest juz nudne .......

Ars3n komentarzy: 1235401.02.2012, 08:01

o ja pier.. wygralismy tylko i wylacznie SZCZESCIEM i to ogromnym ,a Wenger mowi ,ze to dzieki charakterowi. Boze

mcdarks9 komentarzy: 64001.02.2012, 07:59

Tak, a dziś w ramach promocji pokażemy charaktery i znów przegramy.

executer1 komentarzy: 251501.02.2012, 02:29

Charaktery to sa w United dzieki Sir Alexowi.

Arczi komentarzy: 28401.02.2012, 02:27

"Wygralismy siła fuksa" :)

ksowa90 komentarzy: 142701.02.2012, 02:07

charakter albo się ma albo nie ma; nie można go mieć w co drugim albo co trzecim meczu...