Wenger wyjaśnia przyczyny odejścia Gervinho

Wenger wyjaśnia przyczyny odejścia Gervinho 15.08.2013, 16:17, 33 komentarzy

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej spędził dwa sezony na Emirates Stadium i w tym czasie pokazał wszystkim przebłyski swojej klasy. Zwłaszcza wtedy, gdy stanowił trzon ataku Kanonierów na początku sezonu 2012/2013.

Gervinho strzelił 16 bramek w 63 występach pod wodzą Wengera, przed tym jak odszedł do włoskiej Romy na początku tego miesiąca. Menedżer Arsenalu wytłumaczył dlaczego zdecydował się na sprzedaż swojego napastnika.

- Podjąłem tę decyzję, bo wyglądał mi na za mało pewnego siebie, szczególnie na Emirates - wyjaśnił Wenger w wywiadzie dla Arsenal Player.

- Gervinho jest bardzo kreatywnym graczem i instynktownym dryblerem, a do tego trzeba dużo pewności siebie, aby być w pełni skutecznym. Czułem, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy było mu bardzo trudno wyrazić swój talent w odpowiedni sposób.

- Wtedy zastanawiałem się co mogę z nim zrobić, może potrzebne jest mu nowe wyzwanie, aby odzyskał pewność siebie? Po prostu nie chciałem, powstrzymać go przed nową szansą.

Arsene WengerGervinho autor: źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
DawidAFC (redaktor) komentarzy: 17309 newsów: 99416.08.2013, 23:16

Jak wiedział, że i tak nie będzie w tym sezonie grać, to dobrze zrobił. A Gervinho dupy i tak swoją grą nie urywał :P

Yakub97 komentarzy: 574616.08.2013, 22:08

Dobra kase sie jeszcze wyciagnelo za niego, ale potrzeba nam wzmocnien bo sprzedajemy zawodnikow z lawki i zabraknie nam jakosci podczas ciezkiego sezonu

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078416.08.2013, 11:54

Ciekawe tylko kto teraz bedzie grzal lawe

Peter_HK44 komentarzy: 163516.08.2013, 09:39

Za słaby był na Premier League i tyle. Nie ma co się oszukiwać. Ale wiadomo, Boss tego wprost nie powie. Chociaż z tym "instynktownym dryblerem" to mu się udało. ;-)

aaron komentarzy: 219116.08.2013, 06:52

dobra, ok, ale kogo teraz za niego kupimy?
-Gnabry - do rozwoju, trzeba wprowadzać do 1 IX, ale i tak trzeba kogoś jeszcze na tę pozycję.

dudekns komentarzy: 605015.08.2013, 23:50

Może odżyje w Romie.

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4268 newsów: 53815.08.2013, 22:58

@Leechu: No zarobili 8 mln euro, to, że dali za niego 8 mln FUNTÓW to nie znaczy, że trzeba jedną kwotę od drugiej odejmować. Gervinho pograł przez 2 lata, coś zrobił, a teraz odszedł za 8 mln euro, za rok możliwe ta cena byłaby mniejsza, o to mi chodzi.

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4268 newsów: 53815.08.2013, 22:58

@Leechu: No zarobili 8 mln euro, to, że dali za niego 8 mln FUNTÓW to nie znaczy, że trzeba jedną kwotę od drugiej odejmować. Gervinho pograł przez 2 lata, coś zrobił, a teraz odszedł za 8 mln euro, za rok możliwe ta cena byłaby mniejsza, o to mi chodzi.

pauleta19 komentarzy: 40944 newsów: 115.08.2013, 22:19

Jakby chodziło o pewność siebie to poszedłby na wypożyczenie.

Leehu komentarzy: 990815.08.2013, 21:47

@12Titi14: Nie pamiętam za ile go kupiliśmy ale wydaje mi się że więcej daliśmy za niego plus tygodniówki raczej nie zarobiliśmy na nim kasy. ;P

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4268 newsów: 53815.08.2013, 20:43

Sprzedał go, bo pewnie później już tych 8 mln euro by za niego nie dostał, a tak, chociaż tyle Arsenal zarobił.

"- Podjąłem tę decyzję, bo wyglądał mi na za mało pewnego siebie, jest bardzo kreatywnym graczem i instynktownym dryblerem, a do tego trzeba dużo pewności siebie, aby być w pełni skutecznym." - w skrócie nie był skuteczny.

Marzag komentarzy: 31943 newsów: 115.08.2013, 20:33

kurtuazja

immers komentarzy: 91515.08.2013, 19:03

Gerv miał umiejętności, ale nie potrafił ich odpowiednio wykorzystać, myślę, że w Serie A da radę.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1061515.08.2013, 18:13

" instynktownym dryblerem " Beka z typa ;d

mikros7 komentarzy: 114615.08.2013, 17:51

To teraz jeszcze trzeba przestać powstrzymywać przed szansą Bendtnera...

Corthal komentarzy: 109815.08.2013, 17:26

W tym okienku pozegnaliśmy Arshavina i Gervinho- brakuje nam przynajmniej jednego skrzydłowego w pierwszej drużynie- jest Podolski, Walcott, AOC...

nie są to skrzydła marzeń, Chelsea, Man Utd, Man City i Tottenham (w mojej opinii to będzie sezon Townsenda) prezentują się na tych pozycjach zdecydowanie lepiej- był do wzięcia Isco, dla Wengera nie był to na tyle quality player żeby zabiegać o niego tak jak o Suareza... bo że zabiegać potrafi, to w tym okienku widać- oferty za Urugwajczyka, Higuaina, Gustavo...

Suarez nadal pozostaje naszym priorytetem, ale żeby nasz atak był kompletny musimy uzbroić się jeszcze w skrzydłowego- może Wenger da szansę Gnabremu? Myślę że najwyższy czas, jeżeli on ma wypalić to już w tym sezonie powinien dostać kilka minut w każdym spotkaniu, poza tym na tę chwilę AOC nie prezentuje się od niego lepiej w żadnym elemencie pomijając przygotowanie fizyczne.

realfanAFC komentarzy: 76815.08.2013, 17:20

może powiedz prawdę że szykowałes miejsce dla ryo i nowego skrzydłowego napewno nie sprowadzisz

Paniu76 komentarzy: 1246415.08.2013, 17:18

instynktownym dryblerem
Serio?

tyson880 komentarzy: 961615.08.2013, 17:18

No ciekawe. Skoro tak twierdzi Wenger, to chyba tak było. W takim razie to będzie dobra decyzja, jeżeli na jego miejsce przyjdzie zawodnik przynajmniej równie wysokim potencjałem.

lucasnoline komentarzy: 519915.08.2013, 17:14

O dziękujemy Ci Arsene, dobry człowieku, który dajesz szanse naszym zawodnikom na rozwijanie umiejętności i transfery do innych klubów - Fabregas pozdrawia.

Luki342 komentarzy: 216715.08.2013, 16:49

przy obecnej sytuacji kadrowej mogłby zostac

Topek komentarzy: 13384 newsów: 12615.08.2013, 16:46

Ciekawe co zrobi z nieśmiałością Żiru.

Topek komentarzy: 13384 newsów: 12615.08.2013, 16:46

Ciekawe co zrobi z nieśmiałością Żiru.

IwoSzymon komentarzy: 60915.08.2013, 16:44

Z jednej strony Wenger zabrał mu pewność siebie nie stawiając na niego. Ale z drugiej strony sprzedał go tym samym dając mu szansę i nie blokując jego kariery, jak to bywa w innych klubach, gdzie zawodnik marnieje na ławce.

IwoSzymon komentarzy: 60915.08.2013, 16:44

Z jednej strony Wenger zabrał mu pewność siebie nie stawiając na niego. Ale z drugiej strony sprzedał go tym samym dając mu szansę i nie blokując jego kariery, jak to bywa w innych klubach, gdzie zawodnik marnieje na ławce.

mitmichael komentarzy: 4652715.08.2013, 16:39

Trzeba było kupic Hazarda to by nie było płaczu

Artur_ARS komentarzy: 3915.08.2013, 16:37

Tylko dlaczego tak tanio ???

Sakahai komentarzy: 205515.08.2013, 16:30

Nie spodziewajcie się żadnego nabytku w postaci skrzydłowego, bo za Gervinho jest Gnabry i Ryo

Troublemaker komentarzy: 19915.08.2013, 16:29

Trudno być pewnym siebie wiedząc ze jest się tylko rezerwowym. No nic, fajnie jakby się odbudował w Romie, powodzenia Gerv!

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3415.08.2013, 16:27

Gervinho był u nas zaledwie rezerwowym, rzadko wykorzystywał szansę, gdy grał w pierwszym składnie. Być może w Romie się odnajdzie ;)

LoveTheGunners komentarzy: 914015.08.2013, 16:26

juz przyznaj si eWenger ze to byl niewypal

Marcel90 komentarzy: 440215.08.2013, 16:19

Dobrze, ze odszedl ale szkoda ze nikogo za niego nie sprowadzilismy bo byl solidnym zmiennikiem. Tak czy inaczej jeszcze raz powodzenia ;)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Liverpool - Arsenal 24.08.2019 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Burnley 17.08.2019 - godzina 13:30
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool22006
2. Arsenal22006
3. Man City21104
4. Brighton21104
5. Tottenham21104
6. Bournemouth21104
7. Everton21104
8. Man United11003
9. Burnley21013
10. Norwich21013
11. Sheffield United10101
12. Crystal Palace10101
13. Leicester10101
14. Wolves10101
15. West Ham20111
16. Aston Villa20020
17. Newcastle20020
18. Southampton20020
19. Chelsea10010
20. Watford20020
ZawodnikBramkiAsysty
Teemu Pukki40
Raheem Sterling40
Ashley Barnes30
Marcus Rashford20
Sergio Agüero20
Pierre-Emerick Aubameyang20
Harry Kane20
Sadio Mané11
Lucas Moura11
Mohamed Salah11
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
0
Gracz lipca wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna