Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Robson93 komentarzy: 20008.10.2014, 00:20

fangol.pl/view/72156/alexis-sanchez-bedzie-ojcem?scor

Czeczenia komentarzy: 1248107.10.2014, 23:48

Tak czy siak, Barcelona rozegrałaby to tak, że źle finansowo by na tym nie wyszła.

Rosomak komentarzy: 253607.10.2014, 23:48

@BigPower

Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od tego jak bardzo PD jest zależna od rządu w Madrycie i od tego jak bardzo rząd Hiszpanii obrazi się na Katalonię. Ze względów czysto sportowych Barcelona powinna zostać w PD (obu stroną się to bardziej opłaci niż tworzenie osobnej ligi katalońskiej). Ale jeśli rząd Hiszpanii będzie chciał dać pstryczka w nos Katalonii to mając odpowiednie wpływy w PD może ich wykluczyć z ligi, lub może po prostu stworzyć jakąś ustawę, która zakaże gry Barcelony w PD omijając w ten sposób władze ligi.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 207.10.2014, 23:40

*nie bbva tylko primiera division oczywiście.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 207.10.2014, 23:37

katalonia jak stałaby się niepodległa to nieoznaczałoby, że barcelona wypadnie z bbva ale też wykluczyć niemożna...
wiem, że walia czy szkocja nie są do końca niezależne ale myślę, że barcelona raczej by została w bbva

Rosomak komentarzy: 253607.10.2014, 23:34

@Czeczenia

Sory źle przeczytałem twój komentarz.

Rosomak komentarzy: 253607.10.2014, 23:30

@Czeczenia od kiedy Walia jest niepodległa? Z tego co kojarzę ona ma tylko autonomię.

Czeczenia komentarzy: 1248107.10.2014, 23:20

Ale Walia nie jest niepodległa.

Zresztą w Hiszpanii gra klub/kluby z Andory, a we Włoszech z San Marino. FC Vaduz i AS Monaco też wszyscy znają.

Z Barceloną moim zdaniem nie stanie się zupełnie nic.

Ciekawa za to sytuacja na Ukrainie. Nie wiem czy ktoś tam (za)gra w lidze rosyjskiej, ale chyba dobiega końca klubowe eldorado naszych wschodnich sąsiadów.

Mongoose komentarzy: 123107.10.2014, 23:10

Fajny pomysł z ta walijska nazwa.

Mihex komentarzy: 2360407.10.2014, 23:03

Widzicie, oni potrafią się z siebie śmiać (w sumie tylko to im pozostało :P), tutaj też się niektórym trochę luzu przyda ;P

Czeczenia komentarzy: 1248107.10.2014, 23:03

Nie rozumiem porównania. Nikt z nich, prócz Smudy nie grał nawet (jeszcze!) z Niemcami.

Chodzi mi tylko o okoliczności tego remisu. Ocenę na podstawie tego, co już wiem.

Gdyby Nawałka wygrał z Niemcami, ale przerżnął eliminacje, to byłbym zawiedziony, że taki daremniak pokonał Niemców jako pierwszy.

Na imprezie się nie da oglądać?

Ja mecz zobaczę akurat w robocie. Ale po co? Cudu nie będzie.

A dziś pomyślałem sobie, że dobrze, że WTEDY Wawrzyniak się poślizgnął. Jeżeli ma być to historyczne zwycięstwo, to lepiej żeby to się stało w meczu o stawkę. No i ten Smuda... Gdyby skończyło się wtedy 2:1, to wiózłby się na pokonaniu Niemców z 15 lat pewnie. Byłaby piękna wymówka za przerżnięte ojro'12.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 22:49

Chcialbym, zeby Katalonia wywalczyla niepodleglosc. Jestem ciekaw co wtedy z Barcelona. Liga Francuska, Katalonska czy zmodyfikuja (pewnie tak) przepisy i Hiszpańska.

fabregas1987 komentarzy: 2578407.10.2014, 22:47

@Theooo14

mam to samo.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 22:33

Czeczenia
Jesli chodzi o charakter, który wypisalem poniżej to takowo nie chodziło mi o charakter na boisku tylko poza nim.
Polzartem to było ;)

Theooo14 komentarzy: 45707.10.2014, 22:29

Ale lipa. Polacy grają w sobotę wtedy kiedy mam imprezę ;d

Czeczenia komentarzy: 1248107.10.2014, 22:27

Co to znaczy mieć charakter? Krzyczeć na kolegów i dzida, dzida, wślizg, wślizg?

Sprowadza się dyskusję do tego, że nie ma w Arsenalu zawodników jakich potrzeba. Nie lubię tego. Jest październik, do okna transferowego wiele czasu. Można marudzić do stycznia, można nawet do lipca/sierpnia, ale w zespole są problemy które da się rozwiązać pracą na treningach. Kwestia odpowiedniej koncepcji i zaangażowania. Niestety nie widzę żeby szło to w dobrą stronę.

A liderów kreują zwycięstwa. Można krzyczeć nawet cały sezon i zostać najwyżej pośmiewiskiem, jeżeli nie wygrywasz.

grand92 komentarzy: 793707.10.2014, 22:23

a mi Sosnowiec się kojarzy z magazynami logistycznymi :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 22:23

Enner> Sanogo

grand92 komentarzy: 793707.10.2014, 22:22

Czechy vs Holandia to swego czasu był klasyk , pamiętam że bardzo często wpadali na siebie na turniejach i były to mega ekscytujące mecze , więc ostatnia wygrana Czechów mnie nie dziwi , oni z Holandią to zawsze jakiegoś powera dostawali więc podejrzewam że w meczu z Turcją zejdą na ziemie

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 22:22

Janik

No niestety tak sie teraz Sosnowiec ludziom kojarzy :) Mozna tez kojarzyc z trojkatem 3 cesarzy - tez ciekawy fakt, ze to akurat w Sosnowcu

Verminator97 komentarzy: 1490007.10.2014, 22:17

marimoshi > A nawet 2.20. :P Ale grają na wyjeździe...

grand92 > Szczerze mówiąc to też nie jestem tego pewien, ale Macedonia u sb chyba da rade. :P Ale kurs tylko 1.45

royal87 > Ja obstawiam, że Turcy u siebie są na tyle silni żeby pokonać Czechów. To, że Czesi wygrali u siebie z Holandią nie oznacza, że nagle będą wszystko wygrywać. Przynajmniej mam taką nadzieję. :P

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370007.10.2014, 22:17

van Persie>Giroud

czusiek komentarzy: 78107.10.2014, 22:16

Cena Fabregas

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 22:15

Dancer
Sosnowiec osobiście kojarzy się mi ostatnimiczasy głównie z psycholami i oddzialem psychistrycznym tam. Glownie z opowieści znajomej i telewizji; o tej matce, wiesz pewnie której:)
Ciekawi mnie fakt, ze akurat taki 4ligowy BKS(bialski KS) ma akurat sojusz z Legią. Niezle się ustawili:)

Remek komentarzy: 103007.10.2014, 22:14

Verminator
dzięki za odpowiedź, szkoda...

royal87 komentarzy: 142407.10.2014, 22:13

verminator turcja-czechy 2

grand92 komentarzy: 793707.10.2014, 22:12

najtrudniejszy wg mnie wybór (i mówię powaznie) to jak dla mnie Macedonia-Luksemburg , nie był bym pewien tego meczu , równie dobrze Luksemburg może coś ugrać

Remek komentarzy: 103007.10.2014, 22:08

witam, szperam po archiwum ale nie widzę tapety na październik. Nie ma jej czy przeoczyłem??

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52407.10.2014, 21:59

Song może ma inny stan umysłu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 21:57

Janik

O, Sosnowiec jest spoko

Verminator97 komentarzy: 1490007.10.2014, 21:55

Ale nie wiem jak można być tak pustym żeby pomyśleć, że Puyol idzie do niego z pucharem. Mi się to nawet w głowie nie mieści. :D

royal87 komentarzy: 142407.10.2014, 21:54

zzapolowy.com/druzynie-wengera-brak-charakteru/
ciekawee

mrsomebody komentarzy: 602107.10.2014, 21:53

Wiem, że stary, ale kiedyś tak przynudzano tym gifem jak teraz Fabregasem. ;p

Verminator97 komentarzy: 1490007.10.2014, 21:51

mrsomebody > To już jest stare! Ale jak pierwszy raz to zobaczyłem to prawie płakałem ze śmiechu. :DDD

Verminator97 komentarzy: 1490007.10.2014, 21:50

thide > Kanonier204 codziennie przypomina o tym meczu. :D Pisałem już mu kiedyś, że już chyba wszyscy o tym widzą. :P

Co do Mesuta to mój komentarz z dzisiaj:

"Jak dla mnie Ozil powinien grać w każdym meczu na pozycji typowej 10. W meczu z Chelsea najgroźniejsze dwie sytuacje były dzięki Ozilowi czego chyba NIKT nie zauważył, wnioskuję tak czytając komentarze na stronie. A co najważniejsze obydwa podania posłał ze środkowej części boiska. Pierwsze prostopadłe, niesygnalizowane podanie do Cazorli, po którym Santi wyłożył piłkę jak na tacy do Jacka, a ten źle przyjął piłkę. :/ A drugie podanie to te zagranie z klepki nad obroną Chelsea do Podola w doliczonym czasie gry gdy Cech obronił. :/ A więc Ozil na skrzydle nie wiedział co ze sobą zrobić, ale gdy już schodził do środka to pokazywał swój geniusz. Dlatego on MUSI grać tylko i wyłącznie na pozycji typowej 10. :)"

Takie tam moje luźne spostrzeżenie. :P A kto lepszy Fabs czy Ozil? Obydwaj są genialni, ale Mou lepiej wykorzystuje potencjał Fabsa i tyle...

mrsomebody komentarzy: 602107.10.2014, 21:49

Patrzcie na to! ale jaja

mrsomebody komentarzy: 602107.10.2014, 21:48

kanonier204
I idziesz na ten mecz?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 21:43

Kurde bele, ale jajo. Na tej stronie albo fabregas albo kanonier204 chwalacy sie 24h na dobe biletem na mecz

grand92 komentarzy: 793707.10.2014, 21:36