West Ham vs Arsenal, pamiętne starcia ostatnich lat

West Ham vs Arsenal, pamiętne starcia ostatnich lat 13.01.2011, 20:40, IceMan 35 komentarzy

Już w sobotę 15 stycznia Arsenal zmierzy się na Upton Park z West Ham United w spotkaniu 23. kolejki angielskiej Premier League.

Jak przed każdym spotkaniem Arsenalu, oficjalna witryna Kanonierów - Arsenal.com - sporządziła listę najbardziej pamiętnych pojedynków stoczonych przez obie ekipy w ostatnich latach na stadionie Młotów.

West Ham 0-2 Arsenal, 2008

O losie tego meczu przesądził Emmanuel Adebayor, który zameldował się na murawie w drugiej połowie. Najpierw Togijczyk wstrzelił futbolówkę w pole karne West Ham, a Faubert skierował futbolówkę do własnej bramki. W ostatnich minutach spotkania afrykański napastnik wykorzystał błąd obrony gospodarzy i umieścił piłkę w siatce zapewniając tym samym Kanonierom w pełni zasłużone zwycięstwo.

West Ham 0-1 Arsenal, 2007

The Gunners rozpoczęli sezon 2007/08 w wielkim stylu, ale Upton ParkKanonierzy nie zdołali podwyższyć prowadzenia i zafundowali sobie oraz swoim kibicom bardzo nerwową końcówkę.

West Ham 2-2 Arsenal, 2002

Kiedy na listę strzelców wpisał się Cole oraz Kanoute, mistrzowie Anglii byli w poważnych tarapatach. Punktem zwrotnym tego spotkania okazał się jednak być rzut karny obroniony przez Davida Seamana. Nadzieję w serca fanów The Gunners wlał Thierry Henry, który fantastycznym strzałem z dystansu nie pozostawił bramkarzowi gospodarzy szans na skuteczną interwencję. Do wyrównania, w końcowych sekundach spotkania, doprowadził Sylvain Wiltord.

Poniżej można zobaczyć piękne trafienie Titiego:

West Ham 0-4 Arsenal, 1999

Młoty nie potrafiły poradzić sobie z siłą i szybkością przyjezdnych z północnej części Londynu. Tuż przed przerwą po jednym golu na swoje konto dopisali dwaj holenderscy wirtuozi - Dennis Bergkamp i Mark Overmars. Wynik tego jednostronnego meczu ustalili Ray Parlour oraz Nicolas Anelka.

Premier LeagueWest Ham United autor: IceMan źrodło: Arsenal.com
fabregas1987 komentarzy: 2578115.01.2011, 14:14

zalezy mi tylko na 3 punktach, nic wiecej sie nie liczy, trzeba przerwac passe 3 meczy bez zwyciestwa ... ;/

adam3462 komentarzy: 273214.01.2011, 21:19

Ekipa piłkarską mamy lepsza ale kibiców marnych wg GSE.

teo14 komentarzy: 55114.01.2011, 19:52

licze ze zagramy tak jak z Birmingham

Kondzior12 komentarzy: 490014.01.2011, 19:49

Boję się trochę tego meczu , ale musimy wygrać!

rol18 komentarzy: 192914.01.2011, 18:41

to może byc bardzo ciekawy mecz

gunners14 komentarzy: 228414.01.2011, 16:12

ależ piękna bramka, ach!

laskowski19051995 komentarzy: 494514.01.2011, 15:24

Musimy wygrać ten mecz i przełamać swojego dotychczasowego pecha, Wenger musi dobrze przygotować Kanonierów do tego spotkania.

hassassyn komentarzy: 69414.01.2011, 14:12

Shimano, zgadzam się z Tobą.
Gol Henry'ego niesamowity, gdzie te czasy:(((

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26414.01.2011, 13:42

Byłoby świetnie, gdyby do pamiętnych meczów w przyszłości można było dodać : 2011 finał CC.

koval16 komentarzy: 11514.01.2011, 13:23

jak teraz da odpoczac znowu komus z pierwszej 11 to mozna smialo stawiac na porazke afc , wielki trener dajcie spokoj

maks20 komentarzy: 44514.01.2011, 13:13

np ostatni mecz z Ipswicz i podania do Walcotta.
Jasne.
Przypominam wynik . 1: 0
Mylisz chęci ze skutecznością.

Silver komentarzy: 260 newsów: 3514.01.2011, 13:10

@maks20
gadasz glupoty. fabregas wlasnie ma pelno takich podan. jezeli tego naprawde nie dostrzegasz, to zobacz sobie jakis filmik z jego asystami. cesc ma wrecz niesamowita wizje gry, lepsza nawet od piresa i vieiry. nawet jak nam nie idzie to zawsze probuje otworzyc kolegom droge do bramki. np ostatni mecz z ipswich i podania do walcotta...

maks20 komentarzy: 44514.01.2011, 11:36

Jedlina, cała istota w tym , że własnie to było "z czegoś" a nie "z niczego". To podanie Vieiry, prawie z połowy boiska, mocne, szybkie i precyzyjne otworzyło szansę na taką bramkę. Henry w dobrej formie umiał to wykorzystać. I dziś , RVP w dobrej formie ( a nie jest i do końca sezonu nie będzie zapewne, podobnie było w ubiegłym, niemal kopia) też to wykorzystałby. Problem w tych podaniach. NIe ma ich , ani Fabregas ani Nasri tak nie grają, preferując 40 cm podanka , 14 najlepiej na 3 m kwadratowych. To Vieira i Pires byli mistrzami takich kluczowych zagrań. I ustanowili pewien kanon, niestety, zmarnowany obecnie.

hmatata1 komentarzy: 5714.01.2011, 10:56

Good Old Arsenal... Koszulki wyjazdowe z tamtego sezonu były tak niesamowite jak rezultaty osiągane w tym czasie przez The Gunners:) I jak dumnie prezentuje się Złoty Lew Premier League:) Czekam na spotkanie na Upton Park.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020414.01.2011, 10:36

Miejmy nadzieje ze uda nam sie wygrac z Młotami;)innej opcji nie ma bo i Menu moga w tej kolejce stracic punkty;)

Ciasteck2 komentarzy: 446714.01.2011, 07:28

Ostatnio nie za dobrze nam idzie, ale zobaczymy, jak to będzie z Młotami. Na pewno czeka nas trudny mecz, bo West Ham dobrze się czuje na Upton Park.

olq komentarzy: 18914.01.2011, 07:25

Prawda taka, ze kazdej druzynie przydalby sie taki napastnik, bo ja nie widze ludzi na jego poziomie (z tamtych czasow) obecnie w klubach.

shimano komentarzy: 49013.01.2011, 22:47

Mówcie sobie co chcecie ale dla mnie najlepszy w napadzie w ostatnich 5 latach był ADEBAYOR . Byłem jego fanem do dnia w którym był mecz Arsenal - M.$hity no ale wracając do jego gry . Był dwa razy lepszy od Arshawina/Chamakha/Veli/Benia i mi brakuje w tej drużynie typowego rasowego napastnika który potrafi jednym strzałem przez 90 minut wygrać dla drużyny mecz . Taka jest moja opinia na temat naszego "napadu"

Nie wspomniałem o Wallcotcie i Robinie a to dlatego , że od dłuższego czasu jeden i drugi spędza czas nie na boisku lecz w szpitalu :(

beny komentarzy: 103913.01.2011, 22:13

dokładnie bo niby w ataku taka rywalizacja a chamakh sie zmeczyl arshavinowi sie nie chce a benek tez nie zachwyca a rvp mimo tego ze jest bardzo dobry technicznie nie wali nawet 25 procent bramek jesli chodzi o ich ilosc w porownaniu z henrym

Jedlina komentarzy: 19713.01.2011, 22:10

brakuje takiego Henryiego - co z niczego potrafi gola wyczarowac...

AlexSong7 komentarzy: 35213.01.2011, 22:00

Statystyki nic nie mówią. Trzeba się skupić i wygrać, nie ważne jak, ważne żeby były te 3 pkt. Piękna brameczka Titiego.

beny komentarzy: 103913.01.2011, 21:58

dominika93
mi by pasowalo nawet 0-1 wymęczone w 90 minucie strzelone uchem nosem czymkolwiek byle tylko zainkasowac 3 pkt

dicpauca komentarzy: 296613.01.2011, 21:39

ja przed kazdym meczem wierze ze bedziemy dominowali w polu (i z reguly tak jest) oraz ze strzelimy bramke lub bramki (z tym ostatnio gorzej). i pomimo tego ze ostatnio slabo nam idzie przed kazdym meczem mam nadzieje na odrodzenie:) rowniez i taka nadzieje przepelnia mnie teraz;] oby sie 3 (albo 4?) raz w tym roku nie rozczarowal:)

TH14 komentarzy: 52113.01.2011, 21:34

Juventus to ma pecha Toni doznal kontuzji a dopiero co go sciagneli zdazyl zagrac 1 mecz xD

SamirRosicky komentarzy: 285313.01.2011, 21:32

Jak się nazywa aktualny room na haxballu?;d bo z linka mi nie wchodzi;d

KuBaJo komentarzy: 217413.01.2011, 21:23

PIĘKNY gol aż łza się w oku kręci ;/ Titi :***
Brakuje nam takiej inwidualności

cavlary komentarzy: 262013.01.2011, 21:16

Musi być do przodu. Tylko to się liczy :)

aRamsey komentarzy: 948613.01.2011, 21:12

jaka genialna akcja... nawet teraz takich nie robimy. przydałby się taki napastnik jak Titi

Kaziu09 komentarzy: 325313.01.2011, 21:11

Piękna jest ta bramka Titiego :)) Mam nadzieję, że damy z siebie wszystko i przede wszystkim będziemy skuteczni ;)

mój typ 2:0.
Nie wiem czy Boss specjalnie kazał się tak męczyć w pucharach >: ale w lidze musimy dać z siebie wszystko!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 813.01.2011, 20:56

West Ham 0-2 Arsenal, 2008 ( Faubert samobój i Adebayor w OSTATNICH minutach meczu)

w weekend zapewne nie będziemy mieli łatwo,także darujcie sobie typy 0-4 czy 0-5.

Zawader komentarzy: 135913.01.2011, 20:50