Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal!

Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal! 04.05.2015, 21:58, 3602 komentarzy

Podopieczni Wengera nie zawiedli na KC Stadium i zdobyli kolejne ważne, bezcenne wręcz trzy oczka w walce o wicemistrzostwo Anglii. Ciężko jest nie chwalić Kanonierów za ich styl gry, za ogromne chęci i znakomitą dyspozycję. Już pierwsza połowa wyłoniła nam teoretycznie zwycięzcę tej batalii, ale Steve Bruce zdołał na tyle zmotywować swoich piłkarzy, by ci ruszyli w bój o remis. Sztuka ta się nie powiodła - Hull zdołał zadać tylko jedną malutką ranę, drobne zadrapanie, które nie znaczy nic w porównaniu do trzech ciosów przyjezdnych.

Arsenal zrównał się dzięki temu zwycięstwu punktami z The Citizens i odstawił Manchester United na dystans pięciu. Przypomnijmy, że ekipa z północnego Londynu ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Sunderlandem, zatem czyni to ją faworytem do zakończenia sezonu na drugim miejscu.

Oto składy obu ekip:

Hull City: Harper, Dawson, Chester, McShane, Elmohamady, Brady, Huddlestone, Livermore (45' Meyler), Quinn (81' Jelavic), Aluko (65' Robertson), N'Doye

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey (67' Wilshere), Özil, Alexis, Giroud (86' Walcott)

Po niecałym kwadransie doczekaliśmy się pierwszego groźnego strzału. Sanchez próbował pokonać Harpera sprzed pola karnego, jednak bramkarz Tygrysów popisał się dobrą interwencją.

18. minuta przyniosła nam zmarnowany kontratak Kanonierów. Zaraz potem Quinn i N'Doye wzięli sprawę w swoje ręce, lecz ich uderzenia były bardzo słabe i niecelne. Niedługo później Livermore obejrzał żółtą kartkę za faul na Alexisie.

W 24. minucie Aaron Ramsey nabawił się urazu. Walijczyk musiał zejść z placu gry, na który powrócił po kilku chwilach, utykając.

W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany tuż przed polem karnym. Chilijski zawodnik podszedł do wykonania stałego fragmentu gry, piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i trafiła do siatki! 1-0!

Po upływie kilkudziesięciu sekund N'Doye został ukarany żółtą kartką.

W 33. minucie cudowne, wręcz wymarzone zagranie w pole karne do Ramseya posłał Cazorla. Futbolówka po strzale zawodnika z numerem '16' na koszulce trafiła jeszcze w nogę Brady'ego i wpadła do siatki. 2-0!

Po tym golu Hull rzucił się do ataku, jednak to znowu The Gunners w przepięknym stylu zdobyli bramkę...

Ramsey popisał się fantastycznym podaniem po ziemi, Alexis stanął oko w oko z Harperem, minął go i wpakował futbolówkę do bramki! 3-0 w doliczonym czasie gry!

Po chwili arbiter użył gwizdka i zaprosił nas na kilkunastominutowy odpoczynek. Przed rozpoczęciem drugiej części gry za Livermore'a pojawił się Meyler.

W 56. minucie niezły strzał oddał Ramsey. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Harpera. Co nie udało się Walijczykowi, powiodło się Stephenowi Quinnowi chwilę później...

Elmohamady dośrodkował w pole karne Arsenalu, a Stephen Quinn bardzo dobrą główką nie dał szans Ospinie. 1-3 na KC Stadium! Tli się jeszcze nadzieja w sercach kibiców gospodarzy!

Przyjezdni próbowali zniechęcić walczące Tygrysy. Wyśmienite zagranie Özila pozwoliło Alexisowi na oddanie uderzenia, które zostało jednak zatrzymane przez Harpera. Zaraz potem Robertson wszedł za Aluko.

67. minuta zwiastuje nam powrót po kilku miesiącach nieobecności Jacka Wilshere'a! Zastąpił on wyróżniającego się Aarona Ramseya, który zaliczył dziś trafienie oraz asystę.

W 75. minucie kolejną efektowną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zakończyła się ona strzałem Cazorli wyłapanym przez Harpera. Upłynęło trochę czasu i Jelavic zmienił Quinna.

W 85. minucie strzał z ostrego kąta oddał Bellerin, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Wilshere i Alexis szukali szczęścia z dobitek, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Moment później kolejna roszada w ekipie Wengera: Walcott w miejsce Girouda.

Po dodatkowych czterech minutach sędzia główny zakończył spotkanie. Świetna drużyna, świetny styl, świetny wynik!

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Mihex komentarzy: 2146909.05.2015, 19:56

OptaJoe ‏@OptaJoe 1 min.1 minutę temu

3 - Crystal Palace's three league goals directly from free-kicks this season have been scored against Man Utd, Man City and Liverpool. Trio.

też ciekawa statystyka :D

Mihex komentarzy: 2146909.05.2015, 19:56

OptaJoe ‏@OptaJoe 2 min.2 minuty temu

1 - Manchester United have conceded from a direct free-kick in PL for the first time in since March 2014 (Westwood v Aston Villa). Clipped.

miejmy nadzieje, że 2 z wolnego strzeli im Alexis już niedługo.

Simao12 komentarzy: 521209.05.2015, 19:53

Wydaje mi się, że za tydzień rozwalimy Utd, z tak słabym zespołem trzeba wygrać

mercol7 komentarzy: 268409.05.2015, 19:53

Mi w tym okienku wystarczyłby solidny def pomocnik i klasowy napastnik wiekszą uwagę zwróciłbym na zrobienie porządku z grajkami których juz na dobra sprawę nie potrzebujemy ( diaby ,flamini,podolski,Campbell,+ imo arteta i per)

mitmichael komentarzy: 4681609.05.2015, 19:52

CP ładnie sie rozkreciło

polishbrigadesx komentarzy: 848409.05.2015, 19:52

Live ma szansę na LM.

Kysio2607 komentarzy: 1328909.05.2015, 19:52

No to jak Liverpool jutro wygra jakimś cudem z Chelsea, to będą za nas trzymać kciuki w niedziele.. do czego to doszło, trzeba bedzie liczyć na ten żałosny Arsenal.. :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 19:51

Biorąc pod uwagę ostatnie 10 meczów to mamy nad City i United 10 punktów przewagi.

Simao12 komentarzy: 521209.05.2015, 19:48

Mówiłem jest szansa
Perfekcyjny wolny Puncheona

Koroniarz komentarzy: 733609.05.2015, 19:48

Palace 1:1 !!!!!!!!!!!!!

Mihex komentarzy: 2146909.05.2015, 19:47

Okres w okolicach okienka to dość zabawny czas. Czekam już na newsy o Kalou. Przez ten krótki czas Arsenal prawdopodobnie wymieni (przynajmniej w gazetach ja mirror) całą 11, ze dwa razy.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 19:45

To Vermaelen na debiut w Barcelonie musi sobie jeszcze poczekać.

GKS_AFC komentarzy: 824609.05.2015, 19:45

Ale bramka Pedro ..

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18849 newsów: 11709.05.2015, 19:42

Shaw prawdopodobnie nie zagra z Arsenalem.

Czeczenia komentarzy: 1002909.05.2015, 19:42

simpllemann

Dobrze to ująłeś. Ostatnie zdanie.

Jeżeli chodzi o ruchy na rynku, to mam ambiwalentne odczucia.

Koroniarz komentarzy: 733609.05.2015, 19:39

scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p720x720/11205560_817792968276160_1936727960168006425_n.jpg?oh=700c3b58df5e2e5affac06d74206b175&oe=560AED54

Simao12 komentarzy: 521209.05.2015, 19:37

Wchodzi Puncheon i Falcao, jest szansa.

mercol7 komentarzy: 268409.05.2015, 19:36

De bruyne podobno zostal wyceniony na 80 mln hehe

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 19:35

kaman17
I znowu codziennie kilku nowych zawodników na celowniku Arsenalu. Nie lubię tego okresu.

Czeczenia
Akurat w ostatnich sezonach prezesi poszli po rozum do głowy i nie ściągają hurtowo byle kogo za mniejsze pieniądze. Brakuje czegoś innego. W Polsce chce się sukces na już. Nie ma długofalowego myślenia.

Czeczenia komentarzy: 1002909.05.2015, 19:32

Absolutnie nudne miesiące. Nienawidzę plotek, wkurza mnie takie pieprzenie o nierealnych ruchach, więc planuję nie czytać, nie zaglądać, nie pisać.

Także przez ten okres nie będę was wkurzał i nie będziecie czytać moich głupkowatych przemyśleń.

danielosik komentarzy: 1063009.05.2015, 19:30

Isco to przyjąłbym z otwartymi rękami.

kaman17 komentarzy: 342809.05.2015, 19:28

I czytałem też gdzieś, że Real chce kupić De Bruyne`a, a że w Realu muszą zrobić dla niego miejsce to Isco OUT, którym z kolei interesuje się Arsenal :D
Plotki, plotki, plotki.. Zaczynają się interesujące miesiące :D

kaman17 komentarzy: 342809.05.2015, 19:26

WŁOCHY Według włoskich mediów Edinson Cavani uzgodnił warunki czteroletniego kontraktu z Juventusem Turyn! Urugwajczyk trafi do Starej Damy za 22 miliony funtów. Włoskiemu zespołowi udało się uprzedzić Arsenal, Manchester United i Liverpool. Transfer wejdzie w życie latem tego roku.

La Gazzetta Dello Sport

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18849 newsów: 11709.05.2015, 19:24

simpllemann---> Kopiuj-wklej :D
Zdecydowanie jestem za Legią. IMO mają dużo większe szanse na awans do LM.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 19:22

arsenallord
Jeśli mam być szczery to dla mnie to bez różnicy.

P.S. Napisałeś dobrze mój nick. Szacunek.

Czeczenia komentarzy: 1002909.05.2015, 19:21

pauleta19

Ambicje piłkarzy i prezesów są dla mnie całkowicie zrozumiałe. Szanuję to i pochwalam. Mówię o pompowaniu balonika i zastanawiam się głośno, czy warto oczekiwać awansu do LM i dać się klepać za grube pieniądze, czy przeżyć fajną przygodę w LE ze mniejsze pieniądze, ale wciąż dobre (jak na nasze kluby).

simpllemann

BATE akurat monopolistą w lidze byli już przed awansem do LM.

Znam wiele przykładów na obalenie tej tezy. Levski, Debreczyn, Pilzno i przykład skrajny - Artmedia. Nieźle sobie radzą w lidze, ale o monopolu mówią tam po meczach - w sensie o sklepie nocnym.

A awans finansowy wcale nie musi przekładać się na sport. Powiem więcej - piłkarze w Polsce są przepłaceni, a zagraniczny sort zawodników ciężko później gdziekolwiek sprzedać, a w klubie oczywiście nie ma sensu ich trzymać.

Pieniądze ze sprzedaży zawodników nie przekładają się na rozwój klubu, na zakup ciekawych zawodników. Za to jest permanentne łatanie dziur w budżecie, a transfery przychodzące bardzo rzadko rekompensują utratę sprzedanego zawodnika.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18849 newsów: 11709.05.2015, 19:20

simpllemann---> Mam nadzieję, że Lech będzie tylko chwilę na prowadzeniu.

Adrian12543 komentarzy: 15928 newsów: 209.05.2015, 19:20

wójt3g
Racja. W LM powinni grać mistrzowie krajów i może wicemistrzowie najlepszych lig europejskich. Tyle. Ten ruch, w połączeniu z przywróceniem PZP sprawiłby, że rozgrywki europejskie stalyby się naprawdę ciekawsze. Przede wszystkim obie miałyby swój, unikalny charakter. Teraz LE to taka mała LM.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 19:19

"1820 - aż tyle dni Lech Poznań czekał na to, by zostać samodzielnym liderem T-ME. Kolejorz po raz ostatni był na ligowym szczycie 15 maja 2010 roku, gdy sięgał po swój 6. w historii mistrzowski tytuł."

wojt3q komentarzy: 188309.05.2015, 19:16

@Adrian12543 Prestiż LE powinno podnieść się poprzez ograniczenie liczby zespołów w LM. Dla mnie to jest nie do ogarnięcia, że zespoły z 4 miejsca w lidze grają w LM. w końcu to Liga MISTRZÓW.

To powinno się nazywać "Liga najbogarszych klubów" albo coś w ten deseń, w tym kształcie jaki ma to obecnie. Ale niestety, liczby zespołów nie ograniczą bo najlepsze ligi wtedy stracą wiele wpływów finansowych, a na to się przecież nie zgodzą.

Podniosłoby to też poziom innych lig dzięki napływowi hajsu, moim zdaniem futbol stałby się dzięki temu o wiele ciekawszy.

pauleta19 komentarzy: 41017 newsów: 109.05.2015, 19:14

"Cristiano Ronaldo przekazał 7 mln euro dla Nepalczyków i zaapelował o pomoc"

Myślę, że to daje odpowiedź na pytanie kto jest najlepszym piłkarzem na świecie. Nie no żartuję. Wielki gest i szacunek dla CR7.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 19:11

A ktoś tu chyba postawił na Barcelonę -3.

Adeusz94 komentarzy: 75309.05.2015, 19:11

Może jeszcze Sociedad jakimś cudem strzeli :)

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14785 newsów: 29609.05.2015, 19:10

Adeusz: Mówiłem :d

dissault komentarzy: 319509.05.2015, 19:04

tottenham jak najbardziej był do przewidzenia że dzisiaj nie wygra, ale wiadomo po fakcie sobie można pisać

Adrian12543 komentarzy: 15928 newsów: 209.05.2015, 19:02

Potwierdzam, Liga Europy to taki "puchar pocieszenia". Niby rozgrywki europejskie, ale kto tam gra? Średniaki największych lig i ci, którzy w fazie grupowej LM okazali się za słabi.
Myślę, że powinno się zrobić z tego coś w stylu Pucharu Zdobywców Pucharów. Niech grają tam tylko zwycięzcy krajowych pucharów. W ten sposób nie tylko będziemy mogli oglądać zwycięzców czegoś, ale także zwiększy się prestiż chociażby F.A. Cup, który w ostatnich latach zszedł na dalszy plan.

Adeusz94 komentarzy: 75309.05.2015, 19:02

Tego, ze Lyon i Tottenham polegną też się nikt raczej nie spodziewał. Ogólnie taki dzień sensacji — Bayern też przegrał.

Adeusz94 komentarzy: 75309.05.2015, 19:01

A ja coś czuję, że zgubią punkty. Tak jakoś :) Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Simao12 komentarzy: 521209.05.2015, 19:00

Adeusz94 nie stawiałbym
1 piłka/1 drybling/1 strzał i Barca już wygrywa

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14785 newsów: 29609.05.2015, 19:00

Adeusz: Ja myślę, że Barca wygra jeszcze z 3:0 :D

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14785 newsów: 29609.05.2015, 18:59

Cholerka, Fenerbahce 2:1 do przerwy przegrywa. Może strzelą jeszcze dwie bramy.

Simao12 komentarzy: 521209.05.2015, 18:59

Ciekawe wykonanie wolnego przez CP

polishbrigadesx komentarzy: 848409.05.2015, 18:59

Po tym sezonie kilku graczy opuści Lyon.

Adeusz94 komentarzy: 75309.05.2015, 18:59

Chłopaki, jak myślicie — warto postawić na remis w meczu Barca — Sociedad? Do przerwy 0:0.

danielosik komentarzy: 1063009.05.2015, 18:58

Frytki z kurczakiem najlepsze.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48045 newsów: 35309.05.2015, 18:58

pauleta19
"pierwszy zespół, który awansuje do LM stanie się równocześnie monopolistą na naszym ligowym podwórku"
Przykład jest za naszą wschodnią granicą - BATE Borysów.

dissault komentarzy: 319509.05.2015, 18:58

czekolada lepsza

Mihex komentarzy: 2146909.05.2015, 18:57

Szkoda, że ani OM, ani OL mistrza nie zdobędą.

Simao12 komentarzy: 521209.05.2015, 18:56

MU jest tak słabe, że Jones musi wbiegać z piłką na 30-35metr

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14785 newsów: 29609.05.2015, 18:55

Powiem Wam, że nie ma to jak zjeść placki ziemniaczane. Poezja.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Tammy Abraham70
Sergio Agüero61
Teemu Pukki51
Raheem Sterling50
Mohamed Salah42
Sadio Mané41
Ashley Barnes40
Harry Kane31
Marcus Rashford31
Jamie Vardy31
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.96
Gracz sierpnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna