Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal!

Wicemistrzostwo coraz bliżej: Hull 1-3 Arsenal! 04.05.2015, 21:58, 3602 komentarzy

Podopieczni Wengera nie zawiedli na KC Stadium i zdobyli kolejne ważne, bezcenne wręcz trzy oczka w walce o wicemistrzostwo Anglii. Ciężko jest nie chwalić Kanonierów za ich styl gry, za ogromne chęci i znakomitą dyspozycję. Już pierwsza połowa wyłoniła nam teoretycznie zwycięzcę tej batalii, ale Steve Bruce zdołał na tyle zmotywować swoich piłkarzy, by ci ruszyli w bój o remis. Sztuka ta się nie powiodła - Hull zdołał zadać tylko jedną malutką ranę, drobne zadrapanie, które nie znaczy nic w porównaniu do trzech ciosów przyjezdnych.

Arsenal zrównał się dzięki temu zwycięstwu punktami z The Citizens i odstawił Manchester United na dystans pięciu. Przypomnijmy, że ekipa z północnego Londynu ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Sunderlandem, zatem czyni to ją faworytem do zakończenia sezonu na drugim miejscu.

Oto składy obu ekip:

Hull City: Harper, Dawson, Chester, McShane, Elmohamady, Brady, Huddlestone, Livermore (45' Meyler), Quinn (81' Jelavic), Aluko (65' Robertson), N'Doye

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Cazorla, Ramsey (67' Wilshere), Özil, Alexis, Giroud (86' Walcott)

Po niecałym kwadransie doczekaliśmy się pierwszego groźnego strzału. Sanchez próbował pokonać Harpera sprzed pola karnego, jednak bramkarz Tygrysów popisał się dobrą interwencją.

18. minuta przyniosła nam zmarnowany kontratak Kanonierów. Zaraz potem Quinn i N'Doye wzięli sprawę w swoje ręce, lecz ich uderzenia były bardzo słabe i niecelne. Niedługo później Livermore obejrzał żółtą kartkę za faul na Alexisie.

W 24. minucie Aaron Ramsey nabawił się urazu. Walijczyk musiał zejść z placu gry, na który powrócił po kilku chwilach, utykając.

W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany tuż przed polem karnym. Chilijski zawodnik podszedł do wykonania stałego fragmentu gry, piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i trafiła do siatki! 1-0!

Po upływie kilkudziesięciu sekund N'Doye został ukarany żółtą kartką.

W 33. minucie cudowne, wręcz wymarzone zagranie w pole karne do Ramseya posłał Cazorla. Futbolówka po strzale zawodnika z numerem '16' na koszulce trafiła jeszcze w nogę Brady'ego i wpadła do siatki. 2-0!

Po tym golu Hull rzucił się do ataku, jednak to znowu The Gunners w przepięknym stylu zdobyli bramkę...

Ramsey popisał się fantastycznym podaniem po ziemi, Alexis stanął oko w oko z Harperem, minął go i wpakował futbolówkę do bramki! 3-0 w doliczonym czasie gry!

Po chwili arbiter użył gwizdka i zaprosił nas na kilkunastominutowy odpoczynek. Przed rozpoczęciem drugiej części gry za Livermore'a pojawił się Meyler.

W 56. minucie niezły strzał oddał Ramsey. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Harpera. Co nie udało się Walijczykowi, powiodło się Stephenowi Quinnowi chwilę później...

Elmohamady dośrodkował w pole karne Arsenalu, a Stephen Quinn bardzo dobrą główką nie dał szans Ospinie. 1-3 na KC Stadium! Tli się jeszcze nadzieja w sercach kibiców gospodarzy!

Przyjezdni próbowali zniechęcić walczące Tygrysy. Wyśmienite zagranie Özila pozwoliło Alexisowi na oddanie uderzenia, które zostało jednak zatrzymane przez Harpera. Zaraz potem Robertson wszedł za Aluko.

67. minuta zwiastuje nam powrót po kilku miesiącach nieobecności Jacka Wilshere'a! Zastąpił on wyróżniającego się Aarona Ramseya, który zaliczył dziś trafienie oraz asystę.

W 75. minucie kolejną efektowną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zakończyła się ona strzałem Cazorli wyłapanym przez Harpera. Upłynęło trochę czasu i Jelavic zmienił Quinna.

W 85. minucie strzał z ostrego kąta oddał Bellerin, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. Wilshere i Alexis szukali szczęścia z dobitek, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Moment później kolejna roszada w ekipie Wengera: Walcott w miejsce Girouda.

Po dodatkowych czterech minutach sędzia główny zakończył spotkanie. Świetna drużyna, świetny styl, świetny wynik!

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
ziomek1245 komentarzy: 106709.05.2015, 16:41

Moim zdaniem jeśli City znowu złamie FFP, to nie będzie już tak łagodnie. Zostaną wykluczeni z pucharów, albo dostaną zakaz transferowy. Skoro Barca dostała karę, to każdy klub może.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 16:40

lays

Jedno jest pewne - moim zdaniem Juventus jest za małym klubem dla niego.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 16:39

Do Realu Pogba nie odejdzie na moje.

Barca, City raczej te kierunki

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 309.05.2015, 16:39

Tyle,że później jeśli będą kontynuować takie praktyki może im grozić zakaz transferowy lub w razie ewidentnego lecenia sobie w kulki wykluczenie gry w europejskich pucharach.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40009.05.2015, 16:38

Za łamanie przepisów powinny być wykluczenia z europejskich pucharów. Jeśli to również nie zadziała, to spadek z ligi.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 16:38

lays

Nie wyobrażam sobie Pogby w City :D. Myślę, że jak odejdzie to do Realu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.05.2015, 16:38

Kurde jeszcze Wenger ściągnie tego przeciętniaka Sissoko jak NUFC spadnie.

Qarol komentarzy: 1450209.05.2015, 16:37

Na kary finansowe ich stać, a ograniczenie piłkarzy w kadrze na LM to też kiepski bat na łamiących FFP.

Będą woleli zapłacić karę lub mieć mniej zawodników w kadrze, ale o coś powalczyć. Na pewno duże zakupy będą u nich ; p

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 16:36

CHociaz wlasciwie to nie :D To sa te same pozycje obaj tacy B2B.

Simao12 komentarzy: 775209.05.2015, 16:36

The best kołczu in the PL

kamilo_oo komentarzy: 2356709.05.2015, 16:36

Linettyyyy jezda Kolejorz !!!

Dawid

Ciezko powiedziec, raczej tak, aczkolwiek to sa raczej inne pozycje.

Pogba, a obok niego jakis def(fernandinho lub fernando)

Mihex komentarzy: 2360409.05.2015, 16:36

Czo ten Lech. xO

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 16:36

Leicester powinno prowadzić 3:0.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40009.05.2015, 16:35

I Newcastle w strefie spadkowej. Bardzo dobrze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.05.2015, 16:35

Pasjonująca walka o utrzymanie. Naprawdę kto by nie był tym 18-stym zespołem w tabeli to będzie go szkoda.

Przy aktualnych wynikach NUFC zleciało do strefy spadkowej.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 16:34

Boze Newcastle.... Toz nie robcie wiochy, wygrajcie te 2 mecze u siebie i sie utrzymajcie do cholery jasnej.

Wgl ten ich trener mi sie nie widzi, powinien poleciec.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 16:34

Newcastle przegrywa. Bez niespodzianek.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 16:33

Dawid

Sprzedadzą teraz tych i kupią takiego Pogbe za 50-70 mln funtow i juz znowu nie moga sobie wydac za duzo. Przyjdzie Guardiola i kogo wyrzuca i za ile?

Gracze coraz starsi ciezko będzie :P

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 16:32

Aston Villa prowadzi. Są w formie obecnie :).

Finał będzie bardzo ciężki..

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.05.2015, 16:31

lays

Właśnie :). Pozbędą się wielu zbędnych zawodników i za kasę z ich sprzedaży mogą być groźni. Ale masz rację - FFP ich mocno blokuje.

Qarol komentarzy: 1450209.05.2015, 16:30

Pragnę przypomnieć, że nas też na Britannia lali.

lays komentarzy: 3987109.05.2015, 16:29