W piątek rozegrany został rewanż półfinałowych baraży o awans do Championship. Charlton z Krystianem Bielikiem w składzie mierzył się na własnym stadionie z Doncaster. W pierwszym spotkaniu to drużyna Polaka zwyciężyła 2-1, jednak przeciwnicy nie zamierzali składać broni. Po 90 minutach to goście prowadzili w tym spotkaniu i konieczna była dogrywka. W doliczonym czasie gry oba zespoły strzeliły po jednej bramce, co doprowadziło do rzutów karnych, ponieważ na tym etapie rozgrywek nie obowiązuje zasada strzelonych goli na wyjeździe. Podczas konkursu rzutów karnych większym opanowaniem wykazała się drużyna Charltonu, zapewniając sobie zwycięstwo w dwumeczu.

Charlton 2-3 Doncaster Rovers

Krystian Bielik, dla którego było to 32. spotkanie od pierwszej minuty w barwach The Addicks, został desygnowany do gry na pozycji defensywnego pomocnika. W drugiej połowie piłkarz Arsenalu zagrał już jednak na pozycji środkowego obrońcy w formacji 3-4-3.

Statystycy z portalu SofaScore odnotowali występ 21-latka.

Dziennik NewsShopper.co.uk ocenił poszczególnych piłkarzy za to spotkanie. Bielik otrzymał 8 w skali od 1-10. Tak napisano o grze Krystiana: "Piękną główką otworzył wynik spotkania, jednak czasami zbytnio szarżował mając piłkę przy nodze. To właśnie nad tym aspektem gry według trenera ma popracować Bielik."

Tak wyglądała bramka, którą strzelił reprezentant Polski.

Wygrana w dwumeczu z Doncaster Rovers oznacza, że The Addicks zagrają 26 maja w finale na Wembley z Sunderlandem.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
Thoneick komentarzy: 196320.05.2019, 12:43

Wg mnie powinien zostać na kolejny rok :) ewentualne kolejne roczne wypożyczenie pokaże na ile go stać :)

Piotrcovianin komentarzy: 6519.05.2019, 11:54

Dobry sezon Krystiana, oby został włączony do szerokiej kadry na przyszły sezon. Panie Emery wiem, że to czytasz xD

Wojtas1910 (zawieszony) komentarzy: 7719.05.2019, 10:33

@helzing: tez tak uważam da sobie rade

helzing komentarzy: 327319.05.2019, 00:02

sprzedac Mustafiego, dawać Bielika. Jak już nie chca nikogo kupować niech dadza mu szanse. Gorszy nie będzie. No chyba jest juz gotowy?

sickstick komentarzy: 268618.05.2019, 23:13

Z pierwszej połowie na DM wyglądał fajnie, posyła dobre długie piłki, niestety gol na 1:1 dla rywali po tym jak urwał mu się jego zawodnik. W drugiej grał już w obronie jako prawy z 3 (a nie środkowy jak w newsie) i również było przyzwoicie. W dogrywce totalnie opadł z sił z zaczął popełniać błędy, na co natychmiastowo zareagował trener zdejmując go z boisku - wyszedł młody wiek.
Powiem szczerze że mimo wszystko byłem zawiedziony tym występem, a może po prostu spodziewałem się zobaczyć zbyt wiele ;)

kuzguwu komentarzy: 536718.05.2019, 20:36

Jeśli awansuje z Charltonem do Championship to moim zdaniem powinien tam zostać, aby otrzaskać się z wyższym poziomem.

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19218.05.2019, 19:51

Ciekawe czy Unai Emery dostrzeże jego talent ;)

WojO komentarzy: 225218.05.2019, 19:46

Bramki zawsze cieszą, ale niech ciśnie z defensywą, miałem do niego stosunek jak do Szczęsnego za gówniarza, kiedy połamał sobie 2 łapy na siłowni. Życzę mu, aby zrobił karierę nie gorszą od Wojtka.