Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 107.08.2016, 20:49

Akpom w swoim stylu 😆

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.08.2016, 01:12

Praptak

Ja już taką samą obietnicę złożyłem jakieś 2 miesiące temu.

Jak Wenger nie kupi topki napastnika lub mid-top to znikam na rok z serwisu...

Ale będzie Wam smutno.

Fanatic komentarzy: 599107.08.2016, 00:55

Praptak

Jade po nim bo w poprzednim sezonie byl sabotażystą - na pewno nie zaslużył na gratulacje za/drugie miejsce,bo powinno być pierwsze i lepsze wyniki z spurs i chelsea, które mnie dobijają... Teraz regularny wper szykuje ie od MU i nie ważne w jakiej formie bedą to zapewne i tak wenger polegnie z mou... To jest dramat.

Simao12 komentarzy: 775207.08.2016, 00:54

Arsene Wenger says that he sees Theo Walcott as a striker more than a wide man, after the player came out this week and said he’d prefer to play on the right hand side again.

#aha

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 207.08.2016, 00:51

Nowy news!

Fanatic komentarzy: 599107.08.2016, 00:50

Nie zdziwię, sie jak MU, które zdązylo się stoczyć - wróci na/szczyt a Wenger nadal bedzie moczył ręke w nocniku tak jak to robi od kilku lat. Ehh kiedy to się skończy?

praptak komentarzy: 869507.08.2016, 00:48

Fanatic
Ja nie jadę po Papciu jak Ty, ale tu się zgadzam. Dobiła mnie po prostu ta wypowiedź o częstszym wystawianiu Theo na szpicy.

Fanatic komentarzy: 599107.08.2016, 00:47

Konkurencja bedzie teraz tak duża + doświadczenie w porażkach w poprzednich latach spowodowały, że ja już nie wierzę w majstra dla AFC a nawet boje sie o top4 bo kadra nadal ma braki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2016, 00:45

Klopp odmawia rozmowy z redaktorem the Sun:
vine.co/v/5qjWK72xW5J

W razie gdyby komuś przyszedł pomysł tłumaczenia ich wypocin.

praptak komentarzy: 869507.08.2016, 00:44

Znalazł sposób na fejm i tyle. Kiedyś było fajnie, potem śmiesznie, ale z czasem wszystko powielane się znudzi. Chyba że ktoś lubi te same niespodzianki :)

Fanatic komentarzy: 599107.08.2016, 00:44

Praptak

Ja jestem szczęśliwy, że jeszcze oni nie odeszli, ale zapewne to ich ostatni sezon w AFC(no chyba, że to i ostatni wengera to wtedy zostaną). Dla tak świetnych pilkarzy maks 1/8 lm i maks top4 to bullshit a nie sukcesy.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10907.08.2016, 00:43

Trequartista

Na 10 rywalizacji z Hamsikiem nie wygra, ale zeszły sezon w Empoli grał bardziej na ósemce i myślę, że został ściągnięty bardziej na tę pozycję

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2016, 00:42

Arsenal target Alexandre Lacazette to reporters after the match vs. PSG tonight: \"I am not speaking.\" [@GFFN] #afc

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 307.08.2016, 00:42

Gdy patrze na posty Alexa, to mam przeczucie, ze zdobylby wiecej obserwujacych na tt niz Gary kurczak. Bo wymysla smieszniejsze posty niz on ;p

TakKrzysiu komentarzy: 893607.08.2016, 00:40

MG mam nadzieję że masz czystą pocztę

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 307.08.2016, 00:40

A mocne charaktery to Rafson95 vs hot995 xD

praptak komentarzy: 869507.08.2016, 00:39

Niektórzy tak polubili te stronę (nic dziwnego) że nawet jak sprzedamy Ozila, Sancheza czy Kose, to i tak bedo szczęśliwi:)

Trequartista komentarzy: 536607.08.2016, 00:39

emelkan
Nie no, Milik z tym swoim nosem strzeleckim myślę, że w tak dobrej drużynie ze 20 we wszystkich rozgrywkach może strzelić.
Co do Zielińskiego, to nie wiem co o nim myśleć. Będzie on w ogóle dostawał szanse na \"10\"?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2016, 00:39

AVP to chociaż widać, że robi sobie jaja. Jego wpisy są nawet zabawne.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 207.08.2016, 00:37

FabsFAN
Z jednej strony to pocieszające, z drugiej wkurzające, jak pretekstem do wyśmiania zawodnika jest to, że coś mu wyszło lub wychwalenia kogoś za obranie ziemniaków.

Fanatic komentarzy: 599107.08.2016, 00:36

Zamiast dawać za hameza taki szmal, to mógłby sięgnąć po lacazette/mahreza/obame czy za mniejszy hajs po draxa i jakiegos mlodego ŚN. Zakup jamesa za taką kwotę będzie nierozsądne i irracjonlne.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2016, 00:35

@FabsFan
A z trzeciej Imprecis i jego #Madness, który w każdym twecie AFCAMDENA widzi Griezmanna. :D

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 307.08.2016, 00:34

Kocham k.com za te skrajnosci. Z jednej strony Fanatic, obwiniajacy Papcia za globalne ocieplenie, a z drugiej AVP, ktory przy rozmowie o kapeluszach znalazly cokolwiek, aby pochwalic Wengera:d

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 307.08.2016, 00:32

Cor Angarem. Przyniose mu ziola, kiedy za bardzo odleci.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 207.08.2016, 00:28

Ja już wolę naszą Ekstraklasę oglądać niż żeński futbol.

softgreat komentarzy: 208107.08.2016, 00:27

james rodriguez zostanie nowym\"napastnikiem\"arsenalu, dlatego ospina zostaje (szwagier)

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10907.08.2016, 00:27

Milik przynajmniej te 10 bramek w lidze strzeli - to nie jest trudne jak będzie miał zagwarantowaną wyjściową 11

Zieliński może mieć ciężko z pierwszym skladem, ale przecież to Sarri znalazł mu nową pozycję, pożyjemy zobaczymy

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.08.2016, 00:27

Może kreator?

pierre_afc komentarzy: 1207107.08.2016, 00:26

Właśnie oglądam Niemcy vs Australia (żeński futbol) i sądziłem, że Niemki są lepsze.. Szczególnie te z obrony się gubią w prostych sytuacjach.

Sparku komentarzy: 340207.08.2016, 00:26