Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1

Wyczekiwane zwycięstwo! Arsenal - West Ham 3-1 25.08.2018, 19:33, Kamil Garczorz 2981 komentarzy

Arsenal do trzeciej kolejki musiał czekać na pierwsze ligowe punkty w sezonie. Kanonierzy w małych derbach Londynu pokonali West Ham 3-1.

Arsenal rozegrał dwa trudne mecze w poprzednich kolejkach. O ile porażki z Manchesterem City oraz Chelsea były wkalkulowane w początek rozgrywek, dzisiaj Arsenal miał pokazać swoją jakość, ale pomimo wygranej i zdobycia trzech goli, to nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego.

Oto składy, w jakich przystąpiły do gry oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi (56' Toreira), Xhaka - Iwobi (46' Lacazette), Ramsey, Mchitarian - Aubameyang (75' Welbeck)

West Ham: Fabiański - Fredericks, Diop, Balbuena, Masuaku - Sanchez, Wilshere - Snodgrass (75' Yarmolenko), Antonio (63' Perez), Anderson - Arnautovic (59' Chicharito)

Obie drużyny miały spore problemy w defensywie, z jednej i z drugiej strony oglądaliśmy błędy w tej strefie boiska. To pozwoliło nam obejrzeć dużo goli i jeszcze więcej sytuacji do zdobycia ich. Bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Łukasz Fabiański i już w 11. minucie musiał zatrzymać groźną akcję Arsenalu. Mchitarian oddał mocny strzał, ale Fabiański nie dał się zaskoczyć, co prawda piłka w tej akcji znalazła się w bramce Młotów, ale Aaron Ramsey, który ją tam umieścił był na pozycji spalonej. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później dogodną okazję zmarnował Arnautovic, a jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. W 25. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Felipe Anderson i Arnautovic. Piłkę wyłożył ten pierwszy, a Arnautovic mocnym i precyzyjnym strzałem z ok. 17 metra pokonał Petra Cecha. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut. Mchitarian popisał się dobrym otwierającym podaniem do Bellerin, a Hiszpan wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe, która ostatecznie znalazła się pod nogami Monreala, a ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w bramce. Chwalimy za interwencje Fabiańskiego, ale Cech również miał swoje momenty. W końcówce pierwszej części fantastycznie zatrzymał w sytuacji sam na sam Snodgrassa.

W drugiej połowie szanse na gola stwarzał już tylko Arsenal, a defensywę West Hamu złamał w 70. minucie Diop. Obrońcę Młotów nabił Alexandre Lacazette i Arsenal dość szczęśliwie objął prowadzenie. W doliczonym czasie meczu wynik spotkania ustalił Danny Welbeck. Anglik wykorzystał fatalne zachowanie defensorów zespołu prowadzonego przez Manuela Pellegriniego. Znów na prawej stronie boiska zobaczyliśmy dobrze wyćwiczone rozwiązanie, czyli Mchitarian podaje na wolne pole do Bellerina, a ten zagrywa w pole karne przeciwników. Tam na piłkę czekał pozostawiony sam sobie Welbeck, który miał czas na przyjęcie futbolówki, obrócenie się z nią i bez najmniejszych problemów pokonał Fabiańskiego.

Defensywa Arsenalu wyglądała na niezorganizowaną, a czwórka obrońców pozostawiała dużo miejsca swoim rywalom. Nie obyło się również bez błędów indywidualnych. Nie ustrzegł się ich również Sokratis, który został sprowadzony w celu wzmocnienia tej formacji. Hectora Bellerina możemy chwalić za grę w ofensywie, to po jego dwóch podaniach padły bramki, ale Hiszpan zawodzi przed własną bramką i zbyt łatwo daje się omijać rywalom. Środek pola złożony z trójki Xhaka, Guendouzi i Ramsey w pierwszej połowie nie istniał. Aaron Ramsey był bardzo aktywy i mógł wpisać się na listę strzelców, ale kreowanie akcji środkowym pomocnikom przychodziło z trudem.

Trudno oceniać pracę Emery'ego po zaledwie trzech meczach o stawkę, ale Hiszpana czeka jeszcze sporo pracy nad zespołem. Pomimo dość wysokiego wyniku Arsenal, szczególnie w pierwszych 45. minutach, nie potrafił zdominować Młotów, ale Emery reaguje na wydarzenia na boisku. Podpowiada swoim podopiecznym przy linii bocznej, a ze zmianami nie czeka zbyt długo i kolejny raz Kanonierzy potrafili podnieść się, gdy jako pierwsi stracili bramkę. Tak było z Chelsea, gdy przegrywali już 0-2 i w krótkim czasie doprowadzili do wyrównania i tak było dzisiaj, z tą różnicą, że po stracie jednego gola zdołali zdobyć trzy.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 208.04.2019, 13:18

@marcingus1:
Co xD

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 531.08.2018, 15:06

Nelson juz zaprezentowany z koszulka Hoffenheim.

Ciekawe jakie sa szczegoly tej transakcji, bo jak definitywny to koplo ich turbo.

Chopinno komentarzy: 328731.08.2018, 14:31

@marcingus1: a to mecze zawsze rozgrywane są o 20? Przecież równie dobrze można przesunąć trening na "normalną" godzinę...

marcingus1 komentarzy: 117831.08.2018, 14:25

@Gunner012: prawdopodobnie będą lądować w Baku, do którego jest ok. 3900 km, więc zakładając, że samolot leci ok. 800km/h to masz prawie 5 h. Kolejnym problemem będzie różnica czasu wynosząca chyba 3 h, co jest odczuwalne przy jakimkolwiek wysiłku

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333031.08.2018, 14:17

Ale Wy płaczecie. Nie no oczywiście, że lepiej byłoby gdyby wyszli najsilniejszą 11 na ogórkowych boiskach z ogórkowymi zespołami...A liga to co? Barany.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.08.2018, 14:17

A ile leci się na Ukrainę? Może troszkę ponad 2h.
Do Azerbejdżanu pewnie ze 3.

Patric123 komentarzy: 1231.08.2018, 14:16

@Novazzy: Nigdzie odpadli w 4 rundzie LE.

Womanizer komentarzy: 989231.08.2018, 14:16

Już widze ten skład jaki wyjdzie na pastwisku w Połtawie.

Leno
Lichy-Holding-Mavropanos-Nacho/Kola
Elneny-Torreira
Welbeck-Miki-Iwobi
Nkeitah

marcingus1 komentarzy: 117831.08.2018, 14:15

2-3h? Chyba ktoś tutaj nie latał samolotami oraz nie doznał jetlaga. Różnica paru godzin jest odczuwalna dla normalnego człowieka, nie mówiąc już o sportowcach, dla których każdy detal jest ważny i ma swoje odzwierciedlenie na boisku

ArsenalChampion komentarzy: 802131.08.2018, 14:11

@Gunner012: tym bardziej ze to pewnie nie gwiazdy będą lecieć do Azerbejdżanu a młodziki i zawodnicy rezerwowi

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.08.2018, 14:09

Co wy tak szukacie usprawiedliwienia w dalekich podróżach?
Przecież będą lecieć ze 2-3h najwyższą klasą. Jaki w tym problem?
Nasze "gwiazdy" będą zmęczone?

czesiek_4 komentarzy: 111231.08.2018, 14:07

Zapraszam na moją stronę na Facebooku (Arsenal FC - jedź na mecz), na której znajdziecie bilety na mecze Arsenalu .
facebook.com/Arsenal-FC-jed%C5%BA-na-mecz-206885310179081/

Novazzy komentarzy: 351031.08.2018, 14:06

Ktoś wie gdzie jest FC Basel z Szwajcarii?

@Argudo:

Za 2h chyba będzie już gotowy terminarz, więc się przekonamy jak to będzie.

mitmichael komentarzy: 4924331.08.2018, 13:54

@Redzik napisał: "Już teraz wiem, że nie będę oglądał żadnego meczu Ligi Europy."
A ja juz sie nie moge doczekac tych wysokich wynikow w Agdamie i Poltawie :P

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 631.08.2018, 13:50

Te wyjazdy na Azerbejdżan też nie będą o jakichś chorych godzinach? Trochę wcześniej zdaje się.

Womanizer komentarzy: 989231.08.2018, 13:50

Taki Milan trafił w niezłe bagno, patrząc na ich możliwości.

Na gorących terenach w Pireusie i Sewilli 1 pkt im daje max.

Dominik11 komentarzy: 2013431.08.2018, 13:50

@mallen: Tylko ze Sportingiem i w sumie się nie dziwię. Bodźmy poważni

Arsenal U23 - Qarabag FK normalnie hit.

Reamoner komentarzy: 467031.08.2018, 13:49

Smith rowe będzie się ogrywał

Alonso komentarzy: 1282431.08.2018, 13:48

Liczyłem na zespół z Czech, w miare blisko i może zorganizowałoby się wyjazd. Szkoda

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.08.2018, 13:47

Już teraz wiem, że nie będę oglądał żadnego meczu Ligi Europy.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2018, 13:45

Rezerwami można przejść grupę, oczywiście nie leckewazac przeciwników. Młodzi sobie pograją.

mallen komentarzy: 2123931.08.2018, 13:44

Mam nadzieję, że Nketiah sobie pogra i postrzela :)

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10931.08.2018, 13:43

Ten gość z lewej to chyba klon Krzysztofa Piaseckiego. Ciągle mnie męczyło, kogo mi przypomina :D

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2431.08.2018, 13:43

Przeciez do tych karabachow itd nawet gracze 1 zespolu nie beda latać, pewnie jakieś Welbecki itd z mlodzikami

Womanizer komentarzy: 989231.08.2018, 13:42

Mniej niż 16 pktów w tej grupie ja uznaje jako kompromitacje. Jedynie w Lizbonie remis biore pod uwage.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2018, 13:42

@Jacek1s:

Nie

Szebson komentarzy: 351031.08.2018, 13:42

Juz widze, jak Ukraincy zrobia nam mlyn na trybunie ze slomy wsrod pola kukurydzy

Dominik11 komentarzy: 2013431.08.2018, 13:41

18 pkt to spokojnie do zdobycia, jedynie Sporting może nam zagrozić.

Ranczomen komentarzy: 1230531.08.2018, 13:41

Już wiemy na co pójdzie hajs z umowy z Adidasem :P

creatiVe4 komentarzy: 376431.08.2018, 13:41

Wczoraj Inter z 4 koszyka, dzisiaj jakies dziwactwa z Luksemburga i Ukrainy, gdzie my gramy.. jak najszybciej wrócić do ligi mistrzów.

WindKai komentarzy: 88231.08.2018, 13:40