Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 312.02.2016, 12:20

Adu
Hehe, ocenianie po aparycji :D To tak jakbym ja powiedzial, ze sol campbell to przestepca, bo jest czarny jak asfalt ;D

Adu
Fabregas to mial zle nastawienie, lewus i slimak. Jak tracil pilke, to wolal sie polozyc, zamiast biec. Pedro i Alba to zwykle koguciki i zawsze symulowali i symuluja.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549812.02.2016, 12:18

Nie, poprostu go nie cierpie xD

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 12:17

Każdemu albo przynajmniej prawie każdemu zdarzyć się może symulka.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 312.02.2016, 12:17

Adu
A co z Busquetsem? Symulka sprzed 6 lat? Dobry jestes.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549812.02.2016, 12:16

FabsFan

Nie chodzi o jednostke tylko o zespół.

Alba w Valencii był "dzikiem" , w Barcelonie nie skomentuje

Fabs w Barcelonie sie turlał jak żmija po ziemi po każdym kontakcie, w Arsenalu, Chelsea?

Pedro, to samo.

Busquets - szkoda mi słów , nie moge patrzeć na ten cygański ryj bo mi sie wraca obiad z komuni.

Gerwciu
Alexis to tez pewnie byl barcelonskim symulantem a teraz sikasz z radosci, ze tu gra >.<

Gerwciu komentarzy: 372212.02.2016, 12:12

Sathiss
Czekać aż tylko symulanci barcelońscy zgłoszą się po Hectora

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 312.02.2016, 12:12

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/12742764_2186200658069648_1472247784530160481_n.jpg?oh=71c0ae565618bbf1e152c4e572d761c3&oe=57337D6A&__gda__=1462011989_e817a9d054642d1bb81bcbe3144d90e5

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 12:11

Mecze to powinny być w czwartek już dodawane...

mitmichael komentarzy: 4924312.02.2016, 12:11

Mam nadzieje, ze dacie dzisiaj mecze do obstawienia. Jutro mam pogrzeb i nie zdarze wytypowac

maniekuw komentarzy: 258712.02.2016, 12:08

Qwerty
No dobra musze przyznac sie do tego razacego bledu powinno byc odzielnie dziekuje za ta wazna uwage :)

Sathiss komentarzy: 195112.02.2016, 12:07

transfery.info/85732,xavi-ta-dwojka-ma-nasze-dna-widze-ich-jako-przyszle-gwiazdy-barcelony

Xavi znowu bawi się w genetyka :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.02.2016, 12:05

No Dancer z czasów gdy był zwyklym, szarym użytkownikiem to byl człowiekiem, którego dało sie lubić.szkoda, że później poszedł drogą Anakina Skylwakera i stal sie naszym Darthem Vaderem

Nad nim to chyba jest tylko Imperator Rahu

Catalonczyk komentarzy: 519612.02.2016, 12:01

W dialogach:P Np. w dialogu z dijkstrą na końcu możesz mu złamać nogę :P

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 312.02.2016, 12:01

Kto teraz podesle statystyki alexisa z whoscored ?
: /

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 11:59

Catalonczyk
W jakich sytuacjach? W jakiś negocjacjach czy na powitanie? :D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549812.02.2016, 11:59

Zauważyłem że na wielu płaszczyznach internetowych, czy to strony/fora/twitch , i inne takie, ludziom na pozycjii "moderator" odwala, myśle że przydała by się tutaj analiza Andrzeja (poważnie)

Za 2 tygodnie styknie mi 8 lat na stronie i jestem bez warna, czas to chyba zakończyć ale Dancer, od kiedy jesteś modem zachowujesz sie jak burak.

Wiem wiem.Wszyscy siebie warci sa, ale Cancel ma cos czego reszcie brakuje :D

Z resztą ja nikogo nie obrażam.Na kanoniera209 wołam Bruksela, na Laysa Chrupek, a na Dancera jak woda.Chociaż też by pasowało Egzekutor albo Inkwizytor

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 11:54

Nie no. Po prostu takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Catalonczyk komentarzy: 519612.02.2016, 11:54

New_star

Co do Dzikiego gonu, to wykonuj też misje poboczne bo są całkiem niezłe :P Do ataku często używaj znaku Aksji, to na chwile obezwładnia napastnika :D Aż chyba sam pójdę zaraz od nowa go przejść :P

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 11:53

Cannavaro zwolniony z Al-Nassr Rijad. A Gary Neville ma serię 13 spotkań bez zwycięstwa.

afc4life komentarzy: 478312.02.2016, 11:51

Nie ma na swiecie zadnej gorszej i zlowrogiej nacji niz Zydzi na ziemii.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.02.2016, 11:51

@mistiqueAFC: Oj tam, redaktor, admin czy tam inny luj.

afc4life komentarzy: 478312.02.2016, 11:49

Porownanie do zyda jest zlem najgorszym jesli chodzi o to to rozumiem bana.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 11:48

Catalonczyk
Dokładnie! Już się instaluje ;)

ronix11
Tylko dzisiejszego wyniku nie znam, ale czuje w kościach, że zaliczę. A poprzednie egzaminy/zerówki do przodu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.02.2016, 11:48