Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal

Wymęczone zwycięstwo, Łudogorec 2-3 Arsenal 01.11.2016, 21:54, Sebastian Czarnecki 1475 komentarzy

Kto spodziewał się łatwego starcia z mistrzem Bułgarii, ten się srogo przeliczył. Od początku zapowiadało się na trudną przeprawę dla Arsenalu i tak też się stało. Łudogorec od pierwszego gwizdka naskoczył na Kanonierów i chciał im pokazać, że się ich nie boi. Taktyka się powiodła, ale tylko do 15. minuty. Bułgarzy zapomnieli jednak, że aby pokonać Arsenal, potrzeba czegoś więcej, niż tylko dwóch szybkich bramek - należy też umiejętnie się bronić. Kanonierzy kolejny raz pokazali charakter i odnieśli cenne zwycięstwo, tym samym pieczętując awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Oceń zawodników po meczu!

Łudogorec: Borjan - Minew, Palomino, Moti, Natanael - Anicet, Diakow - Cafu, Marcelinho, Wanderson - Keseru (80. Misidjan)

Arsenal: Ospina - Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Xhaka (87. Elneny) - Ramsey (75. Chamberlain), Özil, Sanchez (90. Iwobi) - Giroud

Łudogorec już w pierwszych piętnastu minutach wykorzystał dwa fatalne błędy w obronie Arsenalu.

W 12. minucie rzut wolny Wandersona spenetrował całą londyńską defensywę, a Carl Jenkinson bezpośrednio nie upilnował Cafu, który sprytnym strzałem pokonał Ospinę. Trzy minuty później katastrofalnie zachował się Gibbs, który nabrał się na prosty zwód Cafu, który otworzył drogę do bramki Keseru. Rumun nie spudłował z najbliższej odległości i po kwadransie Bułgarzy prowadzili 2-0.

Kanonierzy na całe szczęście szybko wzięli się w garść i zdążyli odpowiedzieć trafieniem Granita Xhaki. Od tamtego momentu spotkanie kontrolowali już wyłącznie londyńczycy, którzy rozgrywali piłkę na połowie rywala, ale bardziej próbowali wejść z futbolówką do bramki, aniżeli oddać celny strzał. Zabrakło przede wszystkim pomysłu przy rozegraniu, zwłaszcza z tak ciasno ustawioną defensywą rywala, który po dwubramkowym prowadzeniu cofnął się do obrony. Tuż przed przerwą lukę w obronie znalazł Aaron Ramsey, który dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Błąd w ustawieniu popełnił Borjan, a Francuz doprowadził do wyrównania.

Druga połowa przypominała końcówkę pierwszej. Kanonierzy przeważali na boisku, ale nie mieli żadnego pomysłu na strzelenie zwycięskiej bramki. Mesut Özil ponownie gdzieś zniknął, a Olivier Giroud próbował grać z pierwszej piłki, co przynosiło więcej szkód jak pożytku. Jedno z takich zagrań Francuza zakończyło się stratą, która zaowocowała kontratakiem ze strony Łudogorca. Karygodne spotkanie rozgrywał Carl Jenkinson, który popełniał proste błędy i był prowodyrem jedynych ofensywnych ataków mistrza Bułgarii. A tych w drugiej połowie kilka się zdarzyło. Bardzo aktywni byli Wanderson i Cafu, a ten pierwszy miał fantastyczną okazję do pokonania Davida Ospiny. Kolumbijski bramkarz pozbierał się po dwóch straconych bramkach w pierwszej połowie (tu warto zaznaczyć, że nie z jego winy) i w kluczowym momencie dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola.

Kiedy w 87. minucie na boisku zameldował się Mohamed Elneny, wielu kibiców zadało sobie pytania: po co Arsene Wenger wprowadza na boisko kolejnego defensywnego pomocnika, kiedy trzeba gonić wyniku, a nie go bronić? Z całym szacunkiem do Egipcjanina, ale nie jest to zawodnik, którego oczekuje się na boisku przy niekorzystnym wyniku, ponieważ nie ma zapędów ofensywnych. Jest on bardziej przydatny w sytuacjach, kiedy trzeba uspokoić grę, opanować emocje, spokojnie rozgrywać piłkę na swojej połowie i powoli przesuwać na część rywala. Tymczasem były zawodnik Bazylei już w swoim pierwszym kontakcie z piłką posłał takie podanie do Mesuta Özila, że ten mógł mu się odwdzięczyć tylko jednym - zdobywając niezwykle efektowną bramkę.

W tej kolejce padło kilka przepięknych bramek - kapitalnie strzelali Zuffi i Meunier, precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył De Bruyne, ale to chyba jednak gol Özila był najpiękniejszy. Reprezentant Niemiec podciął delikatnie piłkę nad wychodzącym z bramki Borjanem, następnie położył na ziemi dwóch nieumiejętnie broniących defensorów, a na samym końcu wpakował piłkę do pustej bramki. Özil zachował się w tej akcji nie jak typowy rozgrywający, ale prawdziwy egzekutor z prawdziwego zdarzenia, który nie ma litości dla przeciwnika. Niemiec zagrał tutaj jak Lionel Messi czy Diego Maradona ze swoich najlepszych akcji, ośmieszył cały blok defensywny i zwieńczył to wszystko precyzyjnym uderzeniem. Mesut może przespać cały mecz, ale wystarczy jeden jego błysk, by przesądzić o wyniku meczu.

Dzisiejszy wynik był niezwykle istotny w walce o pierwsze miejsce w grupie A. Arsenal zapewnił sobie już bezpośredni awans do fazy pucharowej, a teraz stoczy bój z paryżanami o lepszą pozycję w 1/8 finału. PSG również rzutem na taśmę pokonało swojego rywala, a cudowna bramka Meuniera zapewniła im cenne trzy punkty. To oznacza, że Kanonierzy nie mogą sobie pozwolić na wpadkę z Bazyleą i muszą ją pokonać na wyjeździe - podobnie zresztą paryżanie w spotkaniu z Łudogorcem, których podejmą na własnym stadionie. Jeżeli oba te spotkania zakończą się zwycięstwem faworytów, wszystko rozstrzygnie się na Emirates Stadium. Jeżeli bilans bramkowy nadal będzie po stronie londyńczyków (obecnie 3 bramki przewagi), Kanonierom na własnym obiekcie wystarczy remis niższy niż 2:2, a to jest jak najbardziej realny cel.

Liga MistrzówŁugogorec RazgradRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924303.11.2016, 22:35

I juz swieci prowadza

Womanizer komentarzy: 989203.11.2016, 22:35

/mistiqueAFC
Nie widziałem co zrobił bo sie poszedłem kąpać akurat, teraz dopiero na bramke van Dijka wróciłem :)

lays komentarzy: 3987103.11.2016, 22:07

Tak sobie z ciekawości popatrzyłem na staty Giroud w AFC, 15 goli bramkuje mu do 100.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 203.11.2016, 22:07

Ogląda ktoś Niceę? Mam ich na kuponie i nie wiem czy wejdzie.

kaman17 komentarzy: 497803.11.2016, 22:04

Tak właściwie to się ktoś co się dzieje z Kondogbia?
Było zainteresowanie Arsenalu swego czasu tym zawodnikiem, ale później przeszedł chyba do Interu? I słuch po nim zaginął.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 22:03

@Womanizer

Dałbyś Candrevie żółtą?Dla mnie ewidentna czerwona kartka i ze trzy mecze zawieszenie

Womanizer komentarzy: 989203.11.2016, 22:02

Jak Inter ogra 2x Świętych będąc w dwumeczu gorszym piłkarsko to niezła patola. W dodatku Soton nie trafiło karniaka i grają pół-rezerwami

SowinhoO komentarzy: 100803.11.2016, 22:00

Co powiecie o tym ???

The Telegraph: Monreal, Cazorla, Bellerin i Walcott będą dostępni na mecz przeciwko Spurs.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 21:55

Candreva bydlak z łokcia walnął McQueena.Paweł dlaczego tylko żółtą mu dałeś?

kamilo_oo komentarzy: 2356703.11.2016, 21:49

Widać, że Dolberg trenuje z Bergkampem

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.11.2016, 21:46

Propsy Dolberg!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.11.2016, 21:42

jakim cudem arctic monkeys ma po 400 milionów odsłuchań a ten sztos tylko 2 miliony

jak tak patrzę an tego judupa to
odkręcę gaz, nie zapuka nikt na czas

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.11.2016, 21:40

za często te pitolone przerwy na reprezentacje. lubię oglądać NT, ale bez przesady. w ostatnim miesiącu to chyba częściej grały repry od BPL :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 21:31

Ta przerwa to najbardziej ucieszy Ibre.Chłop odpocznie trochę, bo chyba już go tempo gry w Anglii zaczęło męczyć

Tomassini komentarzy: 272003.11.2016, 21:30

WIELKIE UKŁONY DLA PANA ADURIZA

Womanizer komentarzy: 989203.11.2016, 21:27

Ta przerwa na reprezentacje by mogła być jeszcze tydzien pózniej, fajnie byłoby jeszcze zdążyć United puknąć.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 103.11.2016, 21:25

Oczywiście,ze Mou to ogarnie...wystarczy jescze jakies 500 mln funtów moze 700 mln aż w koncu trafi 2-3 zawodników z forma,co jeden ustrzeli z 25 bramek, drugi położy z 15, trzeci z 15 asyst i w końcu się uda.

wojtek1256 komentarzy: 298603.11.2016, 21:19

Ma ktoś ochotę na meczyk w ffia 17 na pc? :)

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18403.11.2016, 21:12

I tak będą wymieniać pół drużyny co rok, a wyników nadal nie będzie, bo to jest zbieranina indywidualności, oni się w ogóle nie znają, nie ma zgrania ani chemii.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.11.2016, 21:09

Witowo95
Z cyklu: Panda - czyli czarno na bialym.

Byc moze nie orientuje sie w tym bo to nie moj gatunek muzyki ale znalazlem pare dni temu i sobie lubie wlaczyc ;]

Marioht komentarzy: 611403.11.2016, 21:08

Mourinho to ogarnie, będzie potrzebował jednak więcej czasu. Myślę, że dostanie 2 lata na zbudowanie mistrzowskiej drużyny.

Swoją drogą ciekaw jestem co też rozgrywa się w głowie tego, co by nie mówić, jednego z najlepszych menadżerów w historii piłki, widząc tak fatalnie grający Manchester.
Coś mi się wydaje, że będą czystki w najbliższych dwóch okienkach transferowych.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.11.2016, 21:06

@K204: Znam utwór i lubię, choć szczerze mówiąc bardziej mi się podoba wersja będąca na płycie Kanye Westa pod tytułem ,,Pt.2''.

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.11.2016, 21:05

O proszę, Polak będzie gwizdał w meczu Soton

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.11.2016, 21:03

Przed chwilą zorientowałem się, że Paweł Raczkowski sędziuje spotkanie Ajaxu z Celtą.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.11.2016, 21:02

Piotrek
Jak Teo nie moze to Tielemans pomoze. Jeden jak i drugi ratuje. A jest jeszcze maestro Stanciu.

Witowo95
Zeby to bylo Liege czy Brugge to tak :D a tak serio to racja.

Mam jedna nute ktora lubie sobie sluchac i moze ci sie spodobac. No chyba ze ja znasz ;)

Czeczenia komentarzy: 1247503.11.2016, 21:00

Wiecie, Mourinho jest tam trzy miesiące, Guardiola też miał dopiero wstydliwą serię. Spokojnie, Wengera zwalniają dekadę kibice. Zbyt szybko ferowane wyroki.

maxbys komentarzy: 70003.11.2016, 20:58

United z Mourinho przebije united Moyesa?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.11.2016, 20:57

Simpllemann
A niech sobie obserwuja. Na wiecej im nie pozwole.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.11.2016, 20:55

Mourinho powinien sobie zrobić przerwę od pracy. Wiadomo, to nie takie proste, rodzinę przecież trzeba wykarmic, odrzutowiec zalać do pełna. Pewnie naprzekor mnie, United zacznie wygrywać, ale aktualnie ten projekt jest totalnym niewypałem. Gwiazdy ładnie świecą, ale zbiór gwiazd nie zawsze maluje monolit na niebie.

Piotrek95 komentarzy: 947803.11.2016, 20:55

Teodorczyk w 7 spotkaniu z rzędu strzela, to jest jakaś masakra co on wyprawia,wiadomo liga może nie najlepsza na świecie, ale mimo wszystko czapki z głów dla niego, nic tylko stawiać u bukmachera

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.11.2016, 20:53

K204
Co ten Anderlecht tak masakruje :o

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52403.11.2016, 20:53

Teodorczyka podobno miało oglądać dziś wiele zagranicznych klubów.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.11.2016, 20:53

Wielki Artiz Aduriz!!
Wielki Łukasz Teodorczyk!!

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 503.11.2016, 20:52

Słyszał ktoś coś dokładnie o co chodzi z Alexisem i jego problemami z niepłaceniem podatków?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.11.2016, 20:50

@Dewry: Szósty mecz z rzędu ze strzeloną bramką.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.11.2016, 20:50

Teo na 6:1

Elo Mainz

mercol7 komentarzy: 270403.11.2016, 20:50

2:! już manchestery

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.11.2016, 20:49

Ktoś wie jak wygląda seria Teodorczyka? Który to mecz z rzędu, w którym strzelił?