Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 22:15

Fabinho jak Fabinho ale zjazd Keity jest bardzo zastanawiający.Wydawało się że u Kloppa będzie mu jak w ogródku, a tutaj takie coś.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.11.2018, 22:13

Do wszystkich dyskutujacych o karnym dla Liverpoolu. Ta powtórka wyjaśnia wszystko.

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 22:13

@Kyrtap: chwalenie się wypunktowaniem Niuchacza to jak wygrana w Jenge z osobą z Parkinsonem... (Uśmiecha się)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 22:13

Ja zmianiam zdanie, jednak Mane wcześniej się kładł :D

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 22:12

@Frytek:
Dla mnie karny i zdania nie zmienię. Di Maria wykonał beznadziejny wślizg, powstrzymał Mane nie dotykając piłki.

Mihex komentarzy: 2360428.11.2018, 22:12

Jakby Napoli niezwarzywiło i nie straciło punktów z Crveną i ostatnio z PSG to już na luziku by wyszło, a tak to będą musieli wydrzeć awans na Anfield :P

Frytek komentarzy: 319428.11.2018, 22:12

Czy to jest rzut karny ?

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 22:11

@Ranczomen: tutaj bardziej konflikt na linii Gruby - Łysy

Ranczomen komentarzy: 1225228.11.2018, 22:10

@Argudo: Konflikt na linii Mickiewicz - Słowacki zawsze był gorący.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.11.2018, 22:09

@Womanizer napisał: "Kyrsrapa znowu piecze dziura"
@Kyrtap napisał: "I mówi to ameba" @Womanizer napisał: "Mówi to ameba która ssie kule lfc"

Nie ma to jak dyskusja na poziomie. Widzę, że starło się tu dwóch wielbicieli literatury pięknej.

Frytek komentarzy: 319428.11.2018, 22:08

Kontakt nie spowodował upadku Manę. Manę leciał wcześniej. Nie ma karnego. @Fanatic:

paw3u komentarzy: 562328.11.2018, 22:07

Jutro jest odcinek z jednym z kanonierow w kole fortuny w tv?

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 22:06

Tak mi sie przypomniało, że Mbappe i Neymar mieli nie grac w tym meczu ;)

Frytek komentarzy: 319428.11.2018, 22:05

kyrtap w formie

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 128.11.2018, 22:04

@filo94:

Xhaka jutro bardzo dobrze?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.11.2018, 22:04

@Kyrtap: Nie ma się czym chwalić. Prowokator z Ciebie całkiem dobry. Mnie tez próbowałeś atakować swoimi beznadziejnymi komentarzami. Trochę wyluzuj stary.

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 22:03

Gość wjeżdża od tylu wślizgiem w nogi Mane nie dotykając piłki... nie wiem co dla niektórych jest faulem na karny... złamanie otwarte nogi rywalowi wślizgiem czy co? LOL To nie Fifia 19 i mecz bez zasad

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 128.11.2018, 22:02

Odstrzeliłem już Niuchacza i Womanizera, nie najgorzej.

kb8konrad komentarzy: 142828.11.2018, 22:01

Co w przypadku jeśli dziś Napoli i psg wygrają mecze a w następnej kolejce Liverpool wygra z Napoli powiedzmy 2-0, psg z cvena, liczy się bezpośredni bilans Liverpool Napoli czy bilans bramkowy, kto wychodzi Napoli czy Liverpool?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 22:01

Serio dostałem warna za takie coś? Tamten typek też powinien wyłapać ale widzę że są równi i rowniejsi

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57328.11.2018, 22:00

dziś poszła niezła czystka

knedel999 komentarzy: 37828.11.2018, 21:59

@ArsenalChampion: jestem kibicem od 80 roku ale widze ze Ty zajezdzasz "milenialsem" jakie czasy/wiek takie priorytety

mar12301 komentarzy: 2310128.11.2018, 21:58

23 lata i taka ameba? Nie wierzę.

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49828.11.2018, 21:58

PS Zglosilem tez swoj komentarz, zeby nie bylo.

@Womanizer

Jestes ostatnia osoba tutaj, ktora powinna nazywac kogos "ameba".
Z calym szacunkiem dla tych stworzen.

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 21:55

@MVTI: jak dla mnie to już można zacząć rozdawać prezenty. Żałosne są te gimbokłótnie dzisiaj...

Womanizer komentarzy: 986328.11.2018, 21:55

Nie można nazywać słabej gry po imieniu bo jest sie zakompleksionym? To nieźle masz naprute w tej jajowatej bani. Żegnam kiepa bo aż wstyd pisać z kimś takim.

Jak ktoś słabo gra to sie o tym mówi. Nieważne czy to Real, Bayern czy Miedź Legnica. A że taką faje jak ty to uwiera to już nie mój problem.

gunner1704 komentarzy: 131928.11.2018, 21:54

Jeden gol trzy cieszynki, żenujący jest ten Neymar, w mojej opini...

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 128.11.2018, 21:54

Jak już ktoś wlepia ostrzeżenia, to niech będzie konsekwentny i da womanizerkowi 5., za każdy obraźliwy komentarz ;)

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57328.11.2018, 21:53

Radziłbym opanować język i emocje, bo niektórzy stąpają już po bardzo cienkiej linii.

Alonso komentarzy: 1282428.11.2018, 21:53

Troche beka że wywalili tyle kasy na pomocników latem a dalej gra Henderson

Frytek komentarzy: 319428.11.2018, 21:53

Żaden karny.
Kontakt nie spowodował upadku, ponieważ Mane kładł się wcześniej.

knedel999 komentarzy: 37828.11.2018, 21:53

@ArsenalChampion: ze niby rywaiizacja polega sie na smianiu jak przeciwnik przegrywa?chyba dla 15 latkow ,a ja zawsze myslalem ze na szacunku rywalizacja polega

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 21:53

Ja kibicuje dziś neymarowi, niech spuści lfc do kloppa ;D karny niestety ale prawidłowy, oby to nie przeszkodziło PSG w drodze do sukcesu ale nie obraził bym się jak by było 2-2 a w końcówce meczu padłby gol dla gospodarzy na 3-2

mar12301 komentarzy: 2310128.11.2018, 21:53

Panasewicz w studiu. XDD nie wierze

Danielo_Gunners komentarzy: 264028.11.2018, 21:52

Marciniak chyba się bal gwizdnąć

Sparku komentarzy: 340228.11.2018, 21:52

Di Maria przesadził, karny słuszny pomimo tego że Mane by sie położył nawet jakby Di Maria od niego dwa i pół metra obok przeleciał xD

Mchard komentarzy: 61728.11.2018, 21:51

Ktoś wie gdzie można jutro w Katowicach zobaczyć mecz Arsenalu ?

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 21:51

Pomyśleć że Liverpool z tym środkiem pola doszedł do finału LM. Wow.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185128.11.2018, 21:51

Ten karny był ewidentny, może wam to wygląda na delikatne wejście w tych spowolnionych powtórkach, ale wszystko się działo tak szybko, że to jest bezdyskusyjny faul i Marciniak by popełnił bardzo duży błąd, na szczęście bramkowy nie spał (wyjątkowo).

ArsenalChampion komentarzy: 798428.11.2018, 21:50

@Kyrtap: co ci przeszkadza ze ktoś na stronie Arsenalu smieje się z liverpoolu bo nie rozumiem , oni robia to samo gdy przegrywamy , po części na tym polega rywalizacja w piłce nożnej