Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
squarecube komentarzy: 74728.11.2018, 21:50

@mitmichael: Powiedz od razu kto zapłacił za to sędziowanie Marciniaka, bo widać że znasz się na rzeczy.

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 328.11.2018, 21:49

Może i się zaczął kłaść przed kontaktem ale wszystko działo sie szybko, kontakt był i to wcale nie taki lekki więc powody do odgwizdania miał.

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 21:48

Jak dla mnie dive, ale obrońca pretekst dał do podyktowania

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189528.11.2018, 21:48

Pierwszy raz widzę, żeby bramkowy sędzia się przydał do czegoś

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 21:48

Karny bez dwóch zdań.Dobrze że boczny podpowiedział Marciniakowi.

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2018, 21:48

Marciniak wszyscy wiedza, ze to pipa nie sedzia a i tak dostaje najciekawszy mecz tej kolejki Ligi MIstrzow. I jak to mowic, ze nie ma korupcji w pilce

knedel999 komentarzy: 37828.11.2018, 21:47

nie no co wy bredziecie karny jak ta lala jakby tego nie gwizdnal to bylby wielblad

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 128.11.2018, 21:46

Jak znajdziesz komentarz w którym bronie Liverpoolu, a nie śmieję się z takich zakompleksionych przegrywów jak ty, to pogadamy ;)

zly_kanonier komentarzy: 511128.11.2018, 21:46

Ciężka sytuacja

Trequartista komentarzy: 536628.11.2018, 21:46

@ostriket:
Bardzo trudna do oceny sytuacji, nawet w TV wyglądało na karnego. Zresztą do decyzja bramkowego

wejsun komentarzy: 65628.11.2018, 21:44

Zapoda ktoś linka do powodu pląsów na stronce ?

Trequartista komentarzy: 536628.11.2018, 21:44

Wyglądało na karnego

TW_Szczepan komentarzy: 188428.11.2018, 21:44

@Alonso: Punkty w bezpośrednich starciach między rywalami. Potem bramki.

Womanizer komentarzy: 990628.11.2018, 21:43

Nawiązuje wyłącznie do tego co ty robisz. Myślisz że nikt nie wie że jesteś kryptofanem Looserów?

Nawet gdyby dostali 4-0 z Legią to byś ich zaciekle bronił. Czerwona zakało.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.11.2018, 21:43

@Alonso @prezes77
Bezpośrednie mecze.

softgreat komentarzy: 208128.11.2018, 21:42

EL arsenal chelsea spurs liverpool

Molas komentarzy: 112428.11.2018, 21:42

Dobry wieczór. Czy macie Państwo czas aby porozmawiać o looserpoolu?

Ależ to będzie płacz jak oni odpadną i z nami dostaną w placuszki w LE.

prezes77 komentarzy: 66328.11.2018, 21:42

dołaczam sie do pytania Alonso

Alonso komentarzy: 1282428.11.2018, 21:41

wygrać w ostatniej kolejce z Napoli ofc

Alonso komentarzy: 1282428.11.2018, 21:40

Co się liczy przy wyjściu z grupy LM gdy drużyny mają tyle samo punktów, różnica bramek? Bo Napoli w tym momencie ma +3 a LFC 0 więc nie dość ze Klopp musiałby wygrać to jeszcze strasznie wysoko by wyjść z grupy

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 128.11.2018, 21:40

Widzę że kompleksy nt. gejowskiego seksu też masz, skoro non stop do niego nawiązujesz ;) Złe wspomnienia z dzieciństwa? ;)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189528.11.2018, 21:40

Mbappe... Nie wiem jak to opisać, ale to trochę wygląda jakby on był na innym poziomie i grał z dziećmi. Jest najszybszy, najsilniejszy, piłka nigdy mu nie odskakuje, każde podanie jest idealne

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 21:39

Neymar XDD jak on śmiesznie udaje. Teraz ta sytuacja z Milnerem xd przechodził normalnie dwie fazy - najpierw jakby mu noge urwalo, a później nagle uświadomił sobie ze jednak nie boli ale jeszcze trochę poudaje żeby nie było haha

Womanizer komentarzy: 990628.11.2018, 21:39