Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
squarecube komentarzy: 74728.11.2018, 20:52

Co oglądacie?

zly_kanonier komentarzy: 511128.11.2018, 20:43

@Chopinno: Dla kibica Arsenalu odcinek spoko, jednak zastanawia mnie po co zaprosili Fabiana, skoro Szczęsny gada przez 90% programu. Trochę to było nieładne z ich strony.

zly_kanonier komentarzy: 511128.11.2018, 20:37

Czo ten Falkało

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2018, 20:35

Falcao xD

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 20:29

Jak ktoś jeszcze nie oglądał prosto w szczenę z Fabianem to polecam chociaż końcówkę i ciekawostki z szatni Arsenalu :)

Danielo_Gunners komentarzy: 264028.11.2018, 20:15

Mam nadzieje na piłkarska uczte .Na wieczor pelen emocji

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 128.11.2018, 20:13

@silvano95: Grzechowi

silvano95 komentarzy: 979628.11.2018, 20:11

@Marcinafc93 Tego gola zapisali Krychowiakowi czy obrońcy?

Dominik11 komentarzy: 2013128.11.2018, 20:11

Gary Peyton, były trener bramkarzy Arsenalu, i fachowa analiza rzutów karnych, którą otrzymał Wojciech Szczęsny:

- Uważaj na Edena Hazarda. On zawsze będzie chciał strzelać w przeciwny róg, od tego który wybierzesz.

mar12301 komentarzy: 2311328.11.2018, 20:00

@Fanatic: Tylko w TVP 1 jest PSG-LFC. A tak to premium, gdzie gotują knedle w studiu LM.

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 19:53

Witam panowie czy na jakims sportowym kanale otwartym w polsacie jest mecz czy calutenka LM jest na kanałach wyłącznie premium?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2018, 19:53

Rabiot to juz ma gotowy wakat w Barcelonie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.11.2018, 19:53

Zawsze będą mnie śmieszyć piłkarze, którzy po jakiejś decyzji trenera pokazują fochy i zaczynają się buntować.

Trequartista komentarzy: 536628.11.2018, 19:51

@hot995:
Powiedziałbym "do Arsenalu go", ale jeśli Guendouzi dalej będzie robił takie postępy, to u nas też nie będzie miał pierwszego składu.

silvano95 komentarzy: 979628.11.2018, 19:50

Jeśli Piszczek dzisiaj zagra, będzie miał najwięcej występów w Lidze Mistrzów ze wszystkich piłkarzy Borussii Dortmund

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.11.2018, 19:49

Według Paris United Rabiot po tym jak usłyszał, że zacznie dzisiejszy mecz na ławce zaczął się sprzeciwiać i buntować. Tuchel widząc to odesłał go na trybuny. To koniec Francuza na Parc des Princes.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2018, 19:49

Wielkie jaja to trzeba miec na tottki, na united dzis wystarcza nic wielkiego.

adamandium komentarzy: 127728.11.2018, 19:43

Golovin coś gra w tym monaco? czy przygasł po mistrzostwach?

Tevez komentarzy: 408728.11.2018, 19:41

Żeby wygrać na Old Trafford trzeba mieć WIELKIE JAJA. Bez tego nawet nie ma sensu się tam pokazywać.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068728.11.2018, 19:40

Brawo Grzesiu!

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 19:38

@mitmichael: No i elegancko.Niech chłopaki odpoczywają

Ranczomen komentarzy: 1230328.11.2018, 19:37

Może w końcu Edward zagra (uśmiechnięta minka z sercami zamiast oczu)

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2018, 19:37

@ArsenalArshawin: tak Ola Szwed z kucharzem xD

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 728.11.2018, 19:35

@mitmichael: CO to znaczy? XD Naprawdę ktoś tam jest i gotuje?

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144828.11.2018, 19:34

Henryego już wywalili czy nadal jest trenerem?

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068728.11.2018, 19:32

Fajny składzik poleciał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2018, 19:29

Ciekawe ile graczy ucieknie z Monaco jeśli spadną z ligi.

tomek_13 komentarzy: 243228.11.2018, 19:22

Holding poleciał, czyżby Mustafi-Sokratis w niedziele?

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 19:19

@mitmichael: to zaszalał Emery, nie powiem :D

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2018, 19:10

Jutro m.in bez Aubameyanga, Leno i Ozila jutro, moze byc pare debiutów. Oby w niedziele mogł zagrac Lacazette

Dominik11 komentarzy: 2013128.11.2018, 19:07

Javi Gracia podpisał nowy, czteroipółletni kontrakt z Watfordem.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 928.11.2018, 19:06

Ale grupa dzieciaków poleciała do Kijowa. I bardzo dobrze. I takim składem powinni powalczyć o zwycięstwo.

mar12301 komentarzy: 2311328.11.2018, 18:53

@mitmichael: Żenada, ale to było wiadome że jak Polsat to przejmie to będzie to żenujący poziom. Sami eksperci i prowadzący studio to potwierdzają.

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2018, 18:47

W studiu LM gotowanie na ekranie, nie mam pytan

mar12301 komentarzy: 2311328.11.2018, 18:45

Tottenhamu u siebie bardziej się obawiam niż United na OT.

Ale przypisywanie 3 pkt przed meczem z MU jest niepoważne, delikatnie mówiąc. Tym bardziej, że Arsenal też gra nierówno w tym sezonie. Nieszczęsne pierwsze połowy choćby.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 18:30

Nieszczegolnie się obawiam* durny słownik :P

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2018, 18:30

Az 12 kontuzjowanych zawodnikow w Monaco, niezazdroszcze Titiemu i nie dziwie sie, ze maja problemy

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 18:29

@hot995:

Liczy się wyłącznie aktualna forma, która w szeregach podopiecznych Mourinho nie jest najwyższa i na razie nie zanosi się, żeby cokolwiek uległo poprawie

Nigdy nie wiesz kiedy karta się odwróci a akurat meczu z Arsenalem nieszczegolnie się bawią a już zwłaszcza na OT , bywały dużo gorsze momenty lata wstecz by mierzyć siły z The Gunners i jakoś United wychodziło zwyciezko bądź nie przegrywalo mimo potężnych braków kadrowych, więc nie dziw się że kibice wierzą gdy prawie cały skład w komplecie do gry nie licząc Lindelofa I Rojo, oczywiście możecie wygrać bo go piłka ale pisanie o pewnych 3 pkt itd (wiem że nie Ty tak pisałeś) wydaje się niepoważne, to mecz w którym wiele może się wydarzyć

6 punktów to nie jest dużo jak na taką serię bez przegranej a za tydzień równie dobrze może być 0 więc warto poczekać z osadami

mar12301 komentarzy: 2311328.11.2018, 18:24

@Chopinno: nie wiem, to jednak poważny mecz, transmisyjne telewizyjne, ot tak nie można sobie odwołać meczu, to nie podwórkowa liga.

Swoją drogą, stan wojenny, do czego to doszło..