Wywiad z Wojciechem Szczęsnym w Rzymie

Wywiad z Wojciechem Szczęsnym w Rzymie 31.07.2015, 08:41, Kordian Wazelin 20 komentarzy Dzisiaj na łamach włoskiej prasy Wojciech Szczęsny udzielił swojego pierwszego wywiadu w barwach Romy. Polski bramkarz, który przeniósł się do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia pokazał swoje postępy, jakich dokonał ucząc się włoskiego języka, używając zwrotu - "Qui si Parla italiano!" ("Tutaj mówi się po włosku!"). Golkiper odpowiadał również na pytania dotyczące jego nowego klubowego kolegi - Morgana De Sanctisa, celów na przyszły sezon oraz derbowych spotkań.

Poniżej przedstawiamy pełny zapis z wywiadu:

Uczysz się włoskiego języka? Jak ważna jest komunikacja z kolegami z drużyny?
Nauka języka jest bardzo ważna. Tutaj mówi się po włosku. Jestem przyzwyczajony do częstych rozmów z moimi kolegami z zespołu. Przybyłem tutaj dwa dni temu i poznałem już większość osób. Mam nadzieję, że zbudujemy dobre relacje i będziemy bardzo silną drużyną.

Rozmawiałeś już z Morganem De Sanctisem?
Oczywiście. Morgan świetnie mówi po angielsku. Nauczył mnie już podstawowych zwrotów po włosku, które przydadzą mi się na boisku. Morgan jest bardzo miły i wiele mi pomaga. To świetny bramkarz i spodziewam się z jego strony ogromnej konkurencji. Jednak mam nadzieję, że dla nas obydwu może to przynieść znaczne korzyści.

Spodziewasz się gry w podstawowym składzie Romy?
Każdy piłkarz pragnie regularnych występów. Jestem tutaj po to, aby nauczyć się czegoś nowego i pomóc zespołowi, jak tylko mogę. Wiem, że Rudi Garcia wierzy we mnie i moje umiejętności. Wszyscy zawodnicy chcą wygrywać, ja również jestem tutaj po to, by odnosić zwycięstwa.

Jesteś znany jako ekstrawertyk. Jaki będziesz miał kontakt z tutejszymi fanami?
Jestem wielkim pasjonatem piłki nożnej. Z tego, co widziałem, kibice są tutaj wspaniali. Lubię celebrować, kiedy drużyna wygrywa oraz jestem zły, kiedy mój zespół przegrywa, tak jak robią to kibice.

Czy Roma może rotować bramkarzami, tak jak robią to w Barcelonie?
To świetnie działa w Barcelonie. Kiedy jeden bramkarz broni podczas spotkań ligowych, a drugi w meczach Ligi Mistrzów, jednak decyzja należy do trenera. On wie najlepiej, jak rotować zespołem. Mam nadzieję, że podczas treningów zapracuję sobie na miejsce w zespole i pomogę drużynie.

Co wydarzyło się w ubiegłym roku? Miałeś świetny początek sezonu, może zabrakło Ci trochę konsekwencji...
To jest to, co dzieje się z młodymi bramkarzami, kiedy zaczynają grać w młodym wieku i przegapiają kilka ważnych treningów. Częsta gra w piłkę nożną daje Ci dużo cennego doświadczenia. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże całemu zespołowi.

Dlaczego zdecydowałeś się wybrać Romę?
To była bardzo łatwa decyzja. Roma jest jednym z największych klubów w Europie. Jestem tutaj, by pokazać, na co mnie stać. Ciągle chcę szkolić moje umiejętności oraz rywalizować w trudnych spotkaniach w rozgrywkach ligowych i Lidze Mistrzów. To będzie dla mnie świetne doświadczenie. Każdy piłkarz byłby dumny z możliwości gry w takim klubie.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych widzieliśmy, jak grasz piosenkę Tottenhamu na fortepianie po wygranych derbach. Czy wiesz, co może się wydarzyć, jeśli zrobisz coś podobnego w Rzymie?
Postaram się zachować spokój. Wiem jak zaciekli są tutaj kibice. To nie byłby dobry pomysł, ponieważ nie można przesadzać, jeśli chodzi o naszych przeciwników. Mimo wszystko chcę wygrać derby - zakończył.

źrodło: asroma.it

Wojciech SzczęsnyPamiątki kibica Arsenalu autor: Kordian Wazelin źrodło: asroma.it
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
konrii komentarzy: 406 26.01.2016, 01:01

raz broni dobrze raz zle, jest niepewny potrafi zepsóc mecz jak i tez stać się jego bohaterem

mauy komentarzy: 48 17.08.2015, 11:49

Dobry ruch

COYG19 komentarzy: 894 06.08.2015, 23:23

Dobry ruch transferowy
Wojtkowi potrzebne jest granie a zmiana ligi dobrze mu zrobi
podładuje baterie i na pewno zobaczymy go jeszcze w bramce
na dzień dzisiejszy cecha jest bezkonkurencyjny

Sadu komentarzy: 1606 01.08.2015, 17:30

Świetna decyzja, Wojtek może tylko na tym skorzystać. Nie może siedzieć na ławce musi grać, dla Courtoisa również nie było miejsca w Chelsea, został wypożyczony na dłuzej niż jeden sezon i został wielkim bramkarzem. Mam nadzieje, że WOjtkowi wypożyczenie również wyjdzie na dobre

Lajder komentarzy: 475 31.07.2015, 12:02

Wojtek to mój ulubiony bramkarz

Jest cholernie ambitny.
Wierze, ze wroci do Londynu

jimmykanonier1886 komentarzy: 10784 31.07.2015, 11:39

Powodzenia Wojtek. Wróci i będzie przyszłością w bramce Arsenalu.

Kubalsky15 komentarzy: 654 31.07.2015, 11:08

I bardzo dobrze. Niech wróci silniejszy :)

Verminator97 komentarzy: 14741 31.07.2015, 00:14

Czeczenia > W sumie coś w tym jest. :D Taka wypowiedź zupełnie nie w stylu Wojtka, chyba, że powoli kubeł zimnej wody działa. :D

Czeczenia komentarzy: 8544 30.07.2015, 22:05

Każdy kto zna Wojciecha, zna jako medialne zwierze, może darować sobie czytanie tego lania wody. Jeżeli on to mówił, to przeszło 16 razy przez autoryzację.

atemisan komentarzy: 1308 30.07.2015, 21:23

Oby lanie i zimny prysznic przyniosły skutek bo chłopak ma papiery na GK klasy światowej.

tyson880 komentarzy: 7311 30.07.2015, 21:01

Bardzo podoba mi się ostatnio postawa Wojtka. Mam wrażenie, że zaczyna dojrzewać. Przestał się dąsać i wziął się do roboty. Nabrał motywacji i zrozumiał, że nie jest już młodą gwiazdeczką, której wszystko wolno. Mam nadzieje, że to, co ma z charakteru ojca, powoli mu zanika.

Brawo Wojtek i powodzenia w Romie.

mitmichael komentarzy: 41231 30.07.2015, 20:06

Teraz wszystko przed Wojtkiem. Od niego samego zalezy jak mu sie bedzie wiodło. Dobry klub z tradycjami, walczacy o Mistrzostwa, grajacy w LM czego chciec wiecej. Normalnie to by bramkarz został wypozyczony do jakiegos sredniaka a tu prosze top Serie A.

wejsun komentarzy: 212 30.07.2015, 18:40

Numer 25 pewnie dlatego ze ma 25 lat

Necro komentarzy: 2372 30.07.2015, 17:10

rayuuuuuu - dzięki za ten link. Lubię takie akcje. Właśnie dzięki takim smaczkom ciężko sobie wyobrazić, że Szczęsny mógłby odejść z Arsenalu

MarkOvermars komentarzy: 3352 30.07.2015, 16:46

bardzo dobrze, wypożyczenie mu pomoże. Albo do nas powróci mocniejszy albo wcale

rayuuuu komentarzy: 3070 30.07.2015, 16:43

@arsenal159: a już liczyłem na wirtuozerię :D Ale i tak nie jest źle, trochę nad artykulacją poćwiczy i będą z niego grajkowie ;)

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 13966 newsów: 288 30.07.2015, 16:40

rayuuuuuu

sport.fakt.pl/Wojciech-Szczesny-prowokuje-kibicow-grajac-na-fortepianie,artykuly,228698,1.html

rayuuuu komentarzy: 3070 30.07.2015, 16:35

"Za pośrednictwem mediów społecznościowych widzieliśmy, jak grasz piosenkę Tottenhamu na fortepianie po wygranych derbach."
Będę wdzięczny za linka.

kaman17 komentarzy: 2827 30.07.2015, 16:23

Jak dla mnie normalny, nie wiem co w tym dziwnego :)

Dan_Crowley komentarzy: 1313 30.07.2015, 16:07

Dziwny ten wywiad.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Swansea City 28.10.2017 - godzina 16:00
? : ?