Wywiad z Wojciechem Szczęsnym w Rzymie

Wywiad z Wojciechem Szczęsnym w Rzymie 31.07.2015, 08:41, Kordian Wazelin 20 komentarzy Dzisiaj na łamach włoskiej prasy Wojciech Szczęsny udzielił swojego pierwszego wywiadu w barwach Romy. Polski bramkarz, który przeniósł się do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia pokazał swoje postępy, jakich dokonał ucząc się włoskiego języka, używając zwrotu - "Qui si Parla italiano!" ("Tutaj mówi się po włosku!"). Golkiper odpowiadał również na pytania dotyczące jego nowego klubowego kolegi - Morgana De Sanctisa, celów na przyszły sezon oraz derbowych spotkań.

Poniżej przedstawiamy pełny zapis z wywiadu:

Uczysz się włoskiego języka? Jak ważna jest komunikacja z kolegami z drużyny?
Nauka języka jest bardzo ważna. Tutaj mówi się po włosku. Jestem przyzwyczajony do częstych rozmów z moimi kolegami z zespołu. Przybyłem tutaj dwa dni temu i poznałem już większość osób. Mam nadzieję, że zbudujemy dobre relacje i będziemy bardzo silną drużyną.

Rozmawiałeś już z Morganem De Sanctisem?
Oczywiście. Morgan świetnie mówi po angielsku. Nauczył mnie już podstawowych zwrotów po włosku, które przydadzą mi się na boisku. Morgan jest bardzo miły i wiele mi pomaga. To świetny bramkarz i spodziewam się z jego strony ogromnej konkurencji. Jednak mam nadzieję, że dla nas obydwu może to przynieść znaczne korzyści.

Spodziewasz się gry w podstawowym składzie Romy?
Każdy piłkarz pragnie regularnych występów. Jestem tutaj po to, aby nauczyć się czegoś nowego i pomóc zespołowi, jak tylko mogę. Wiem, że Rudi Garcia wierzy we mnie i moje umiejętności. Wszyscy zawodnicy chcą wygrywać, ja również jestem tutaj po to, by odnosić zwycięstwa.

Jesteś znany jako ekstrawertyk. Jaki będziesz miał kontakt z tutejszymi fanami?
Jestem wielkim pasjonatem piłki nożnej. Z tego, co widziałem, kibice są tutaj wspaniali. Lubię celebrować, kiedy drużyna wygrywa oraz jestem zły, kiedy mój zespół przegrywa, tak jak robią to kibice.

Czy Roma może rotować bramkarzami, tak jak robią to w Barcelonie?
To świetnie działa w Barcelonie. Kiedy jeden bramkarz broni podczas spotkań ligowych, a drugi w meczach Ligi Mistrzów, jednak decyzja należy do trenera. On wie najlepiej, jak rotować zespołem. Mam nadzieję, że podczas treningów zapracuję sobie na miejsce w zespole i pomogę drużynie.

Co wydarzyło się w ubiegłym roku? Miałeś świetny początek sezonu, może zabrakło Ci trochę konsekwencji...
To jest to, co dzieje się z młodymi bramkarzami, kiedy zaczynają grać w młodym wieku i przegapiają kilka ważnych treningów. Częsta gra w piłkę nożną daje Ci dużo cennego doświadczenia. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże całemu zespołowi.

Dlaczego zdecydowałeś się wybrać Romę?
To była bardzo łatwa decyzja. Roma jest jednym z największych klubów w Europie. Jestem tutaj, by pokazać, na co mnie stać. Ciągle chcę szkolić moje umiejętności oraz rywalizować w trudnych spotkaniach w rozgrywkach ligowych i Lidze Mistrzów. To będzie dla mnie świetne doświadczenie. Każdy piłkarz byłby dumny z możliwości gry w takim klubie.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych widzieliśmy, jak grasz piosenkę Tottenhamu na fortepianie po wygranych derbach. Czy wiesz, co może się wydarzyć, jeśli zrobisz coś podobnego w Rzymie?
Postaram się zachować spokój. Wiem jak zaciekli są tutaj kibice. To nie byłby dobry pomysł, ponieważ nie można przesadzać, jeśli chodzi o naszych przeciwników. Mimo wszystko chcę wygrać derby - zakończył.

źrodło: asroma.it

Wojciech SzczęsnyPamiątki kibica Arsenalu autor: Kordian Wazelin źrodło: asroma.it
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
konrii komentarzy: 406 26.01.2016, 01:01

raz broni dobrze raz zle, jest niepewny potrafi zepsóc mecz jak i tez stać się jego bohaterem

mauy komentarzy: 48 17.08.2015, 11:49

Dobry ruch

COYG19 komentarzy: 774 06.08.2015, 23:23

Dobry ruch transferowy
Wojtkowi potrzebne jest granie a zmiana ligi dobrze mu zrobi
podładuje baterie i na pewno zobaczymy go jeszcze w bramce
na dzień dzisiejszy cecha jest bezkonkurencyjny

Sadu komentarzy: 1606 01.08.2015, 17:30

Świetna decyzja, Wojtek może tylko na tym skorzystać. Nie może siedzieć na ławce musi grać, dla Courtoisa również nie było miejsca w Chelsea, został wypożyczony na dłuzej niż jeden sezon i został wielkim bramkarzem. Mam nadzieje, że WOjtkowi wypożyczenie również wyjdzie na dobre

Lajder komentarzy: 475 31.07.2015, 12:02

Wojtek to mój ulubiony bramkarz

Jest cholernie ambitny.
Wierze, ze wroci do Londynu

jimmykanonier1886 komentarzy: 10784 31.07.2015, 11:39

Powodzenia Wojtek. Wróci i będzie przyszłością w bramce Arsenalu.

Kubalsky15 komentarzy: 650 31.07.2015, 11:08

I bardzo dobrze. Niech wróci silniejszy :)

Verminator97 komentarzy: 14636 31.07.2015, 00:14

Czeczenia > W sumie coś w tym jest. :D Taka wypowiedź zupełnie nie w stylu Wojtka, chyba, że powoli kubeł zimnej wody działa. :D

Czeczenia komentarzy: 8289 30.07.2015, 22:05

Każdy kto zna Wojciecha, zna jako medialne zwierze, może darować sobie czytanie tego lania wody. Jeżeli on to mówił, to przeszło 16 razy przez autoryzację.

atemisan komentarzy: 1308 30.07.2015, 21:23

Oby lanie i zimny prysznic przyniosły skutek bo chłopak ma papiery na GK klasy światowej.

tyson880 komentarzy: 7052 30.07.2015, 21:01

Bardzo podoba mi się ostatnio postawa Wojtka. Mam wrażenie, że zaczyna dojrzewać. Przestał się dąsać i wziął się do roboty. Nabrał motywacji i zrozumiał, że nie jest już młodą gwiazdeczką, której wszystko wolno. Mam nadzieje, że to, co ma z charakteru ojca, powoli mu zanika.

Brawo Wojtek i powodzenia w Romie.

mitmichael komentarzy: 40061 30.07.2015, 20:06

Teraz wszystko przed Wojtkiem. Od niego samego zalezy jak mu sie bedzie wiodło. Dobry klub z tradycjami, walczacy o Mistrzostwa, grajacy w LM czego chciec wiecej. Normalnie to by bramkarz został wypozyczony do jakiegos sredniaka a tu prosze top Serie A.

wejsun komentarzy: 164 30.07.2015, 18:40

Numer 25 pewnie dlatego ze ma 25 lat

Necro komentarzy: 2355 30.07.2015, 17:10

rayuuuuuu - dzięki za ten link. Lubię takie akcje. Właśnie dzięki takim smaczkom ciężko sobie wyobrazić, że Szczęsny mógłby odejść z Arsenalu

MarkOvermars komentarzy: 2886 30.07.2015, 16:46

bardzo dobrze, wypożyczenie mu pomoże. Albo do nas powróci mocniejszy albo wcale

rayuuuu komentarzy: 3070 30.07.2015, 16:43

@arsenal159: a już liczyłem na wirtuozerię :D Ale i tak nie jest źle, trochę nad artykulacją poćwiczy i będą z niego grajkowie ;)

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 13694 newsów: 284 30.07.2015, 16:40

rayuuuuuu

sport.fakt.pl/Wojciech-Szczesny-prowokuje-kibicow-grajac-na-fortepianie,artykuly,228698,1.html

rayuuuu komentarzy: 3070 30.07.2015, 16:35

"Za pośrednictwem mediów społecznościowych widzieliśmy, jak grasz piosenkę Tottenhamu na fortepianie po wygranych derbach."
Będę wdzięczny za linka.

kaman17 komentarzy: 2753 30.07.2015, 16:23

Jak dla mnie normalny, nie wiem co w tym dziwnego :)

Dan_Crowley komentarzy: 1313 30.07.2015, 16:07

Dziwny ten wywiad.

poprzednia1 następna
Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal00000
2. Bournemouth00000
3. Brighton & Hove Albion00000
4. Burnley00000
5. Chelsea00000
6. Crystal Palace00000
7. Everton00000
8. Huddersfield Town00000
9. Leicester City00000
10. Liverpool00000
11. Manchester City00000
12. Manchester United00000
13. Newcastle United00000
14. Southampton00000
15. Stoke City00000
16. Swansea City00000
17. Tottenham Hotspur00000
18. Watford00000
19. West Bromwich Albion00000
20. West Ham United00000
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady