Xhaka po meczu z Palace

Xhaka po meczu z Palace 28.10.2018, 22:47, Dawid Wieczorek 11 komentarzy

Arsenal zremisował dziś 2:2 na Selhurst Park z ekipą Crystal Palace. Spotkanie to wywołuje jednak mieszane uczucie u Granita Xhaki, który zdobył w tym meczu piękną bramkę z rzutu wolnego, ale również sprokurował rzut karny, którego na bramkę zamienił Luka Milivojević. Oto, co do powiedzenia bezpośrednio po meczu miał Szwajcar:

O tym, czy remis to sprawiedliwy wynik...

Nie możemy być szczęśliwi, gdyż przegrywaliśmy do przerwy 0:1 i w parę minut wyszliśmy na prowadzenie, a mimo to nie wywozimy z tego stadionu kompletu punktów. Zaprezentowaliśmy się dobrze w drugiej połowie, ale mieliśmy dzisiaj trochę pecha z odgwizdanymi karnymi. Myślę, że straciliśmy dzisiaj 2 punkty.

O sprokurowanym przez niego karnym...

To proste. Moim zdaniem to ewidentny rzut karny, ponieważ dotknąłem kolana przeciwnika.

O strzelonej bramce...

Zdecydowałem się na strzał, ponieważ w przerwie trener poprosił mnie, bym wykonywał stałe fragmenty gry. To był chyba pierwszy wolny w drugiej połowie, więc od razu go wykonałem. Cieszę się z bramki, ale z przebiegu całego spotkania nie możemy być zadowoleni.

O tym, dlaczego gola celebrował z trenerem...

Nie tylko po to, żeby mu podziękować. To jego zasługa, ponieważ kazał mi on wykonywać stałe fragmenty.

Czy ten mecz przypomniał wszystkim, że Premier League jest bardzo wymagającą ligą?

Oczywiście. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Tak samo ciężko było w ubiegłorocznym sezonie. To piłka nożna i wiemy, że nie możemy wygrać każdego meczu. Daliśmy z siebie wszystko, ale to nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Musimy się jednak zadowolić jednym "oczkiem" i wyciągnąć pozytywy.

Crystal PalaceGranit Xhaka autor: Dawid Wieczorek źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 466802.11.2018, 01:17

Sprokurował, to sprokurował. Po co drążyć temat?

Gujet komentarzy: 93829.10.2018, 15:03

Xhaka przy tym karnym zrobił najgorsze co mógł zrobić, czyli stał w miejscu przed zwrotnym i szybkim zawodnikiem i kiedy ten ruszył do przodu, Xhaka po prostu wystawił nogę do boku. Usprawiedliwia go jednak to, że nie jest obrońcą, choć na takim poziomie piłkarskim to nie powinno się zdarzyć.

Faul Mustafiego to kryminał i bezmyślność. To jak próba przebiegnięcia przed jadącym pociągiem. Wystarczyło poczekać i kontrolować sytuację.

dolny komentarzy: 151029.10.2018, 14:57

@schnor25: Mustafi mógł, a nawet powinien zakończyć kontrę CP w środku boiska przy 2 karnym... do tego ten wślizg... takie wślizgi to jedynie widuje w fifie jak ktoś wygrywa 1 bramką i kasuje przeciwnika za wszelką cenę - ale to i tak poza polem karnym...brak wytłumaczenia dla Niemca...

schnor25 komentarzy: 1603129.10.2018, 13:40

Oba karne bezdyskusyjne i głupie. Pierwszy - Kouyate stał tyłem do bramki, wystarczyło więcej opanowania, chłodnej głowy (wiem, że łatwo się to mówi z perspektywy kibica), a nie od razu robić wślizg w nogi. No, ale dobra, gorąca sytuacja w polu karnym, więc można wybaczyć to bezmyślne wejście Niemca. Ale faul Granita przebił interwencję Shkodrana. Mógł puścić tego Zahę do linii końcowej i tak był asekuracja.

cwalin komentarzy: 135829.10.2018, 12:04

Z tym karnym to murzyn przyaktorzyl

Elastico07 komentarzy: 521629.10.2018, 11:32

@Repcak: Za często zdarzały się te zwycięstwa w brzydkim stylu i musiało się to skończyć,zobaczymy co z Liverpoolem,ale przy takim zestawieniu obrony jak wczoraj nie daje najmniejszych szans,liczę ze Sokra wskoczy do 1 składu i ktoś z dwójki Monreal/Kola bo Bellerin niestety wypada

Elastico07 komentarzy: 521629.10.2018, 11:31

@Repcak napisał: "akie zwycięstwa w bardzo brzydkim stylu też są potrzebne"
Zgadzam się,ale ile można była tak wygrywać,wczoraj się to właśnie skończy

Repcak komentarzy: 27929.10.2018, 09:45

Miałem nadzieję że mimo złej gry i nie oszukujmy się, niezasłużonego prowadzenia dowieziemy ten wynik do końca. Takie zwycięstwa w bardzo brzydkim stylu też są potrzebne

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3328 newsów: 6729.10.2018, 09:30

Bramka cudowna, ale szkoda tego karnego... Mimo wszystko dobrze, że się przyznał.

kuzguwu komentarzy: 114828.10.2018, 23:14

Szanuję za nie owijanie w bawełnę z karnym. Był to był, czasu się nie cofnie.

michal192837465 komentarzy: 644328.10.2018, 22:57

Przynajmniej się przyznaje do faulu i nie próbuje szukać wymówek. A sam strzał fantastyczny, mam nadzieję, że na tych dwóch wolnych w tym sezonie nie skończy. Oby na Live wyzdrowieli już Nacho albo Kola, bo najlepiej wygląda środek Xhaka-Torreira.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 21.04.2019 - godzina 17:00
? : ?
Watford - Arsenal 15.04.2019 - godzina 21:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool34267185
2. Man City33272483
3. Tottenham332211067
4. Arsenal33206766
5. Chelsea34206866
6. Man United33197764
7. Leicester341451547
8. Wolves331381247
9. Everton341371446
10. Watford331371346
11. West Ham341261642
12. Bournemouth341251741
13. Crystal Palace341161739
14. Burnley341161739
15. Newcastle341081638
16. Southampton33991536
17. Brighton33961833
18. Cardiff34942131
19. Fulham34552420
20. Huddersfield Town34352614
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero197
Mohamed Salah197
Pierre-Emerick Aubameyang185
Sadio Mané181
Raheem Sterling179
Harry Kane174
Eden Hazard1612
Jamie Vardy154
Paul Pogba139
Alexandre Lacazette137
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Henrich Mchitarian
Henrich Mchitarian
8.48
Gracz marca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna