Xhaka po meczu z Palace

Xhaka po meczu z Palace 28.10.2018, 22:47, Dawid Wieczorek 11 komentarzy

Arsenal zremisował dziś 2:2 na Selhurst Park z ekipą Crystal Palace. Spotkanie to wywołuje jednak mieszane uczucie u Granita Xhaki, który zdobył w tym meczu piękną bramkę z rzutu wolnego, ale również sprokurował rzut karny, którego na bramkę zamienił Luka Milivojević. Oto, co do powiedzenia bezpośrednio po meczu miał Szwajcar:

O tym, czy remis to sprawiedliwy wynik...

Nie możemy być szczęśliwi, gdyż przegrywaliśmy do przerwy 0:1 i w parę minut wyszliśmy na prowadzenie, a mimo to nie wywozimy z tego stadionu kompletu punktów. Zaprezentowaliśmy się dobrze w drugiej połowie, ale mieliśmy dzisiaj trochę pecha z odgwizdanymi karnymi. Myślę, że straciliśmy dzisiaj 2 punkty.

O sprokurowanym przez niego karnym...

To proste. Moim zdaniem to ewidentny rzut karny, ponieważ dotknąłem kolana przeciwnika.

O strzelonej bramce...

Zdecydowałem się na strzał, ponieważ w przerwie trener poprosił mnie, bym wykonywał stałe fragmenty gry. To był chyba pierwszy wolny w drugiej połowie, więc od razu go wykonałem. Cieszę się z bramki, ale z przebiegu całego spotkania nie możemy być zadowoleni.

O tym, dlaczego gola celebrował z trenerem...

Nie tylko po to, żeby mu podziękować. To jego zasługa, ponieważ kazał mi on wykonywać stałe fragmenty.

Czy ten mecz przypomniał wszystkim, że Premier League jest bardzo wymagającą ligą?

Oczywiście. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Tak samo ciężko było w ubiegłorocznym sezonie. To piłka nożna i wiemy, że nie możemy wygrać każdego meczu. Daliśmy z siebie wszystko, ale to nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Musimy się jednak zadowolić jednym "oczkiem" i wyciągnąć pozytywy.

Crystal PalaceGranit Xhaka autor: Dawid Wieczorek źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 485602.11.2018, 01:17

Sprokurował, to sprokurował. Po co drążyć temat?

Gujet komentarzy: 94029.10.2018, 15:03

Xhaka przy tym karnym zrobił najgorsze co mógł zrobić, czyli stał w miejscu przed zwrotnym i szybkim zawodnikiem i kiedy ten ruszył do przodu, Xhaka po prostu wystawił nogę do boku. Usprawiedliwia go jednak to, że nie jest obrońcą, choć na takim poziomie piłkarskim to nie powinno się zdarzyć.

Faul Mustafiego to kryminał i bezmyślność. To jak próba przebiegnięcia przed jadącym pociągiem. Wystarczyło poczekać i kontrolować sytuację.

dolny komentarzy: 154929.10.2018, 14:57

@schnor25: Mustafi mógł, a nawet powinien zakończyć kontrę CP w środku boiska przy 2 karnym... do tego ten wślizg... takie wślizgi to jedynie widuje w fifie jak ktoś wygrywa 1 bramką i kasuje przeciwnika za wszelką cenę - ale to i tak poza polem karnym...brak wytłumaczenia dla Niemca...

schnor25 komentarzy: 1653229.10.2018, 13:40

Oba karne bezdyskusyjne i głupie. Pierwszy - Kouyate stał tyłem do bramki, wystarczyło więcej opanowania, chłodnej głowy (wiem, że łatwo się to mówi z perspektywy kibica), a nie od razu robić wślizg w nogi. No, ale dobra, gorąca sytuacja w polu karnym, więc można wybaczyć to bezmyślne wejście Niemca. Ale faul Granita przebił interwencję Shkodrana. Mógł puścić tego Zahę do linii końcowej i tak był asekuracja.

cwalin komentarzy: 142429.10.2018, 12:04

Z tym karnym to murzyn przyaktorzyl

Elastico07 komentarzy: 539929.10.2018, 11:32

@Repcak: Za często zdarzały się te zwycięstwa w brzydkim stylu i musiało się to skończyć,zobaczymy co z Liverpoolem,ale przy takim zestawieniu obrony jak wczoraj nie daje najmniejszych szans,liczę ze Sokra wskoczy do 1 składu i ktoś z dwójki Monreal/Kola bo Bellerin niestety wypada

Elastico07 komentarzy: 539929.10.2018, 11:31

@Repcak napisał: "akie zwycięstwa w bardzo brzydkim stylu też są potrzebne"
Zgadzam się,ale ile można była tak wygrywać,wczoraj się to właśnie skończy

Repcak komentarzy: 29229.10.2018, 09:45

Miałem nadzieję że mimo złej gry i nie oszukujmy się, niezasłużonego prowadzenia dowieziemy ten wynik do końca. Takie zwycięstwa w bardzo brzydkim stylu też są potrzebne

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3381 newsów: 7229.10.2018, 09:30

Bramka cudowna, ale szkoda tego karnego... Mimo wszystko dobrze, że się przyznał.

kuzguwu komentarzy: 131628.10.2018, 23:14

Szanuję za nie owijanie w bawełnę z karnym. Był to był, czasu się nie cofnie.

michal192837465 komentarzy: 667328.10.2018, 22:57

Przynajmniej się przyznaje do faulu i nie próbuje szukać wymówek. A sam strzał fantastyczny, mam nadzieję, że na tych dwóch wolnych w tym sezonie nie skończy. Oby na Live wyzdrowieli już Nacho albo Kola, bo najlepiej wygląda środek Xhaka-Torreira.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.5
Gracz maja wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.5
Gracz maja wybór użytkowników Mohamed Elneny
Mohamed Elneny
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna