Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal

Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal 15.04.2018, 15:19, Łukasz Wandzel 1255 komentarzy

Porażka Arsenalu w tej części sezonu nie boli tak bardzo kibiców, ponieważ pogodzili się już oni, że nie ma on szans wywalczyć miejsca w top four. Tylko że powinien zacząć się martwić, czy może chociaż wygodnie rozsiąść się w pierwszej szóstce stawki, bo ekipa Burnley ma prawo zacierać ręce na to, by wyprzedzić londyńczyków. Przewaga nad The Clarets po 33 rozegranych meczach w Premier League wynosi tylko dwa punkty. To mniej niż Arsenal traci w tym momencie do Chelsea. Zrozumiałe jest, że Arsene Wenger oszczędza siły swoich zawodników, chcąc jeszcze zagwarantować drużynie w przyszłym sezonie możliwość występów w Lidze Mistrzów, ale Arsenal w półfinale Ligi Europy zmierzy się z Atletico Madryt i nie będzie faworytem tego dwumeczu. Z kolei w przypadku porażki przeciwko hiszpańskiej drużynie i zakończenia sezonu na siódmej pozycji, The Gunners mogą pożegnać się z jakimkolwiek europejskim pucharem przynajmniej na rok.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (86' Murphy), Shelvey, Diame - Kenedy, Pérez (78' Joselu), Gayle (63' Slimani).

Arsenal: Cech - Chambers (78' Maitland-Niles), Mustafi, Holding, Monreal - Elneny, Xhaka - Willock (68' Welbeck), Iwobi (86' Nketiah), Aubameyang - Lacazette.

Kiedy od pierwszej minuty na murawie występują obok siebie bohaterowie dwóch najdroższych transferów w historii Arsenalu, można zauważyć duży potecjał w grze ofensywnej. I chociaż Arsene Wenger stosuje rotację i wyraźnie skupia się na tym, by najlepszym zawodnikom dać odpocząć przed półfinałem Ligi Europy, to Ci dwaj piłkarze szybko zrobili różnicę. Do tego wydawało się, że świetnie potrafili ze sobą współpracować, bo po pierwszej połowie Pierre-Emerick Aubameyang miał na koncie asystę przy golu, którego zdobył Alexandre Lacazette. To jednak nie wystarczyło, z każdą upływającą minutą Ci piłkarze byli coraz mniej widoczni i drużyna z The Emirates Stadium nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 14. minucie. Zaczęło się od długiego podania Shkodrana Mustafiego na urywającego się obrońcom Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znajdując się w polu karnym, był świadomy, że kąt jest zbyt ostry, żeby myśleć o pokonaniu golkipera, więc dorzucił futbolówkę bardziej w środek. Do piłki zdołał dobiec Alexandre Lacazette i wykończył sytuację.

Arsenal znacznie przeważał w posiadaniu piłki, rozgrywając to spotkanie na spokojnie. Tym bardziej, kiedy padła już pierwsza bramka. Petr Cech raczej nie miał za dużo do roboty, ponieważ jego koledzy z defensywy ustrzegali się poważniejszych błędów. Do czasu... bo podopieczni Rafaela Beníteza najwidoczniej uśpili czujność Kanonierów i w 29. minucie do wyrównania doprowadził Ayoze Pérez. Oznaczało to również dla londyńczyków, że w kolejnym już meczu nie uchronili się przed stratą gola.

Prawdziwa szansa na ponowne wyjście na prowadzenie pojawiła się kilka minut przed tym, jak sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Oddać uderzenie z rzutu wolnego spróbował Aubameyang, ale trafił w mur. Piłka wpadła pod nogi Granita Xhaki, który wspaniałym podaniem odnalazł z lewej strony pola karnego Mustafiego. Niemiecki obrońca zdołał główką zgrać do środka. Wydawało się, że padnie bramka podobna do wykończenia Lacazette'a sprzed kilkunastu minut, jednak do strzału dopadł Calum Chambers... i nie skończyło się to szczęśliwie dla The Gunners.

W drugiej połowie oba zespoły przez długi czas nie potrafiły sobie wypracować groźnej sytuacji strzeleckiej, co przekładało się na obraz gry. Futbolówka wędrowała z jednej strony na drugą, ale rzadkością było spróbowanie spokojnego rozegrania w ataku pozycyjnym.

Skoro niecelny strzał z dystansu Iwobiego z 67. minuty to najlepsza sytuacja, jaką można zapamiętać, świadczy to o tym, że spotkanie zaczęło wyglądać podczas drugich 45. minut bardziej jak piknik niż mecz - w wykonaniu Arsenalu... bo po niepozornej akcji ekipa Newcastle znowu strzeliła gola. Jego zdobywcą był Ritchie a drużyna Srok wykorzystała ospałość rywala.

Chwilę wcześniej na murawę wszedł Welbeck, zastępując Willocka. Dziwnym wydawało się na początku, że Arsene Wenger ryzykuje utratę Lacazette'a na półfinał Ligi Europy, ponieważ Francuz mógłby np. znów złapać kontuzję. Można było wywnioskować, że szkoleniowiec Arsenalu najwyraźniej liczy się z takim zagrożeniem, wierząc w dobrą dyspozycję Welbecka. Jednak dwóch tych napastników na murawie to już niepotrzebne ryzyko, mając w świadomości, że ani jeden z nich nie jest hiperodporny na urazy.

Tymczasem, obecność na boisku w tym samym czasie Aubameyanga, Lacazette'a i Welbecka wcale nie wpłynęła pozytywnie na grę zespołu. To gospodarze mieli więcej szans na zdobycie trzeciej bramki niż Arsenal na wyrównianie. Atak Kanonierów prawie nie istniał, a Petra Cecha musiała ratować poprzeczka lub boczna siatka. Za to nikt w drużynie londyńczyków nie potrafił do końca meczu uratować nawet remisu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Newcastle!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 762516.04.2018, 21:26

@Simpllemann: Nie pytam o kobite :)

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 116.04.2018, 21:23

Aventador Auby najlepszy ;)

atemisan komentarzy: 131016.04.2018, 21:07

Moja żona została nominowana do tytułu nauczyciela roku w w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Mam prośbę o wsparcie w głosowaniu .
Proszę posyłać SMSy na Hannę Hyła -
SMS pod nr 72355 o treści N.759 - koszt 2.46 pln.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.04.2018, 21:05

Welbeck ma duży samochód, bo w mniejszy jeszcze by nie trafił.

Elastico07 komentarzy: 1252516.04.2018, 20:58

samochody naszych kopaczy

Marioht komentarzy: 611416.04.2018, 20:16

@kamilo_oo: Oby oby. Też na to liczę.

Świetny mecz w Płocku. Mnóstwo emocji i sporo jakości jak na naszą ligę.

dennis93 komentarzy: 107216.04.2018, 20:09

@Dominik11: Dokladnie tak samo. :)

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10916.04.2018, 20:04

@mistiqueAFC:

Również polecam

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2018, 19:56

Jak Eleven się spiknęło z NC+, to raczej na pewno Ekstraklasa i Premier League nie zmieni nadawcy

Dominik11 komentarzy: 2016416.04.2018, 19:53

@dennis93: Jak oceniasz Belfra dla mnie sezon pierwszy super drugi średni no cóż pierwszy podniósł bardzo wysoko poprzeczkę a drugi nie dał rady do niej doskoczyć.

dennis93 komentarzy: 107216.04.2018, 19:50

Belfer obejrzany, Wataha rowniez. Ktos cos poleci dalej w tym klimacie i gdzies w necie za darmo?

Kowal96 komentarzy: 1758916.04.2018, 19:42

Tak, polecam :P

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 416.04.2018, 19:39

@kamilo_oo: Czemu niby? Patrząc co wyprawiają w Anglii i Hiszpanii to Marciniak nie byłby najgorszą opcją. Może ostatnio trochę zawalił, ale ogólnie w Europie jest solidny. A może przez wzgląd na popularność Arsenalu w Polsce coś pomoże :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.04.2018, 19:30

Czy komuś tutaj z posiadających nc+ przyszło pismo, że mój promocyjny abonament będzie zmieniał cenę?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2018, 19:22

"Szymon Marciniak poprowadzi półfinał Ligi Mistrzów lub Ligi Europy!"

Panie Boże, strzeż nasz kochany Arsenal przed tym łysolem.

macc komentarzy: 472816.04.2018, 19:21

Simeone albo troluje albo nie zna historii Arsenalu w europejskich pucharach...

macc komentarzy: 472816.04.2018, 19:20

Simeone przed meczami z Arsenalem: To jest najważniejszy moment tego sezonu

- To jest przeciwnik z wielką historią w europejskich rozgrywkach. Mają doświadczony skład i wielu jakościowych zawodników. Mają też menedżera, który dużo osiągnął - powiedział Simeone, cytowany przez hiszpański dziennik "Marca".

- To będzie dla nas ciężki dwumecz. Tak jednak byłoby z każdym przeciwnikiem na tym etapie rozgrywek. Wiadomo, że trudno będzie zwyciężyć - dodał argentyński szkoleniowiec.

- Raz jeszcze musimy pokazać nasze wielkie chęci oraz walkę o zwycięstwo, ponieważ to jest najważniejszy moment tego sezonu. Jesteśmy głodni trofeów - przyznał.

DanteZZ komentarzy: 116916.04.2018, 19:16

Hm, kto wie, może Polak będzie nam sędziował mecz z Atletico. Chcielibyście?

bobocian komentarzy: 154016.04.2018, 19:09

@schnor25:
Samsung galaxy j7 prime, wersja android 6.0
W tym rzecz, ze ten telefon dziala tak fantastycznie, ze zaczął mi się wieszać, a nie mam za bardzo czasu ani mozliwosci na forum.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2018, 18:53

@kamilo_oo: spory byk z postury.

silvano95 komentarzy: 980516.04.2018, 18:52

wisła kraków-wisła płock na eurosport 2 narazie 2:1

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2018, 18:52

@bobocian: Najlepiej forum tematyczne, ale jak już pytasz, to chociaż napisz co to za telefon i jaka wersja systemu.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2018, 18:46

Maximiliano Gomez z Celty ma jeszcze 14 bramek

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2018, 18:42

Lemar aka 100 mln w tym sezonie 29 meczów, 3 gole.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.04.2018, 18:37

@silvano95
Giroud ma 19 takich bramek, nie 18.

bobocian komentarzy: 154016.04.2018, 18:32

Hej, jest tu jakis spec od telefonow? Szukam w necie i lipa. Kupilem nowy telefon. Mam ponad 6Gb wolnej pamięci, ale nie mogę nic zainstalować, bo komunikat mówi, że mało pamięci. Co jest?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2018, 18:29

On w tej chwili ma nawet 13 goli czy tyle co mbappe. Swoja postura i stylem przypomina mi takiego Alexisa Sancheza 2.0. Niech wypala, bo te młody talenty, to tez teraz maja przestój jak cholera.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2018, 18:28

Już widzę przekręcanie nazwiska jak z Malcomem i Renato Sanchesem ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2018, 18:21

Rory lopez był na mojej liscie do lat 23 która wrzuciłem tydzień temu, jako najlepszy strzelec w topowych ligach w lidze. Obecnie tylko Sterling i Mbappe lepsi od niego. Trzeba obserwować gościa.

Galithar komentarzy: 916 newsów: 416.04.2018, 18:16

@Armata500: i sprzedać go do juve za 10 baniek?

Alonso komentarzy: 1282416.04.2018, 17:47

"Obydwie stacje w każdej kolejce LaLiga będą mogły pokazać po pięć spotkań. Nadawcy będą wybierać mecze na zmianę, korzystając z prawa pierwszego wyboru. Jedynym wyjątkiem będą starcia Realu Madryt z FC Barceloną, te zarówno Eleven Sports, jak i Canal+ będą mogły nadawać w tym samym czasie, jednocześnie."

To jest beznadziejna informacja. Niska cena za tyle lig zagranicznych i to bez długiej umowy to było coś zbyt pięknego. Już dzielą z C+ mecze Bundesligi a teraz dojdzie La Liga i to pół na pół. Do tego polsat z LE i LM i niech jeszcze się ziści to co napisał GKS_AFC. Legalne oglądanie piłki nożnej w Polsce to jest jakiś dramat.

SoulStorm komentarzy: 743016.04.2018, 17:43

Wszędzie #WengerOut :)

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2018, 17:32

Też tu pisałem kiedyś, że warto zapamiętać Rony'ego Lopesa. Zobaczymy jak się dalej rozwinie.

Logic komentarzy: 48016.04.2018, 17:29

@Piotrek95: No to do Arsenalu go! Oddamy Lacazette i dopłacimy z 30 mln i gitara

GKS_AFC komentarzy: 871716.04.2018, 17:28

@mitmichael:
Pewnie to sa podwaliny pod wspólne transmitowanie BPL.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020416.04.2018, 17:21

Piotrek95 komentarzy: 964516.04.2018, 17:02

Z Monaco odszedł Bernardo Silva, a w jego miejsce wskoczył młody Rony Lopez, pisałem że z niego też mogą być ludzie, ale nie myślalem że vędzie grał tak dobrze - 8 ligowy mecz z rzędu ze strzeloną bramką

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2018, 17:00

Zakup wspolnych praw do la liga przez eleven i c+ to pewnie dopiero poczatek wspolpracy.

silvano95 komentarzy: 980516.04.2018, 16:54

18 - Olivier Giroud has scored 18 Premier League goals as a substitute; only Jermain Defoe (24) has netted more

Leicester
Czyli można założyć 3 przegrane bo z Manu i Atletico nie wygramy jest szansa z Leciester.

2 mecze najważniejsze Atletico jeśli ich pokonamy i awansujemy i wygramy LE to sezon uratujemy , ale jak nie to będzie tragedia.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2018, 16:53

@Dominik11: powinno być HAHAHA

Logic komentarzy: 48016.04.2018, 16:53

@Dominik11: Spoko u siebie gramy nieźle, to z Atletico nastukamy z 3 bramki. Potem oni nam strzelą 5

Logic komentarzy: 48016.04.2018, 16:52

@Armata500: Takie podsumowanie gry Arsenalu w ostatnim czasie, każdy nas dyma, dosłownie każdy xD No może w lidze.

Logic komentarzy: 48016.04.2018, 16:47

Tak btw. nie pytajcie jak ale trafiłem na coś naprawdę głupiego odnośnie Arsenalu xD

TheBestGooner komentarzy: 358416.04.2018, 16:45

Dzisiaj wyczytałem, że Janikowski połamał rękę bijąc czarnego przez 18 sekund i zorientował się dopiero dzień po.

Dominik11 komentarzy: 2016416.04.2018, 16:36

@Arsenal4Ev3R: Następny sezon na pewno będzie w NC+ a co dalej nie wiadomo pewnie się dowiemy w maju lub kwietniu przyszłego roku.