Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal

Z każdą minutą grali gorzej: Newcastle 2-1 Arsenal 15.04.2018, 15:19, Łukasz Wandzel 1255 komentarzy

Porażka Arsenalu w tej części sezonu nie boli tak bardzo kibiców, ponieważ pogodzili się już oni, że nie ma on szans wywalczyć miejsca w top four. Tylko że powinien zacząć się martwić, czy może chociaż wygodnie rozsiąść się w pierwszej szóstce stawki, bo ekipa Burnley ma prawo zacierać ręce na to, by wyprzedzić londyńczyków. Przewaga nad The Clarets po 33 rozegranych meczach w Premier League wynosi tylko dwa punkty. To mniej niż Arsenal traci w tym momencie do Chelsea. Zrozumiałe jest, że Arsene Wenger oszczędza siły swoich zawodników, chcąc jeszcze zagwarantować drużynie w przyszłym sezonie możliwość występów w Lidze Mistrzów, ale Arsenal w półfinale Ligi Europy zmierzy się z Atletico Madryt i nie będzie faworytem tego dwumeczu. Z kolei w przypadku porażki przeciwko hiszpańskiej drużynie i zakończenia sezonu na siódmej pozycji, The Gunners mogą pożegnać się z jakimkolwiek europejskim pucharem przynajmniej na rok.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Newcastle: Dubravka - Yedlin, Lascelles, Lejeune, Dummett - Ritchie (86' Murphy), Shelvey, Diame - Kenedy, Pérez (78' Joselu), Gayle (63' Slimani).

Arsenal: Cech - Chambers (78' Maitland-Niles), Mustafi, Holding, Monreal - Elneny, Xhaka - Willock (68' Welbeck), Iwobi (86' Nketiah), Aubameyang - Lacazette.

Kiedy od pierwszej minuty na murawie występują obok siebie bohaterowie dwóch najdroższych transferów w historii Arsenalu, można zauważyć duży potecjał w grze ofensywnej. I chociaż Arsene Wenger stosuje rotację i wyraźnie skupia się na tym, by najlepszym zawodnikom dać odpocząć przed półfinałem Ligi Europy, to Ci dwaj piłkarze szybko zrobili różnicę. Do tego wydawało się, że świetnie potrafili ze sobą współpracować, bo po pierwszej połowie Pierre-Emerick Aubameyang miał na koncie asystę przy golu, którego zdobył Alexandre Lacazette. To jednak nie wystarczyło, z każdą upływającą minutą Ci piłkarze byli coraz mniej widoczni i drużyna z The Emirates Stadium nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 14. minucie. Zaczęło się od długiego podania Shkodrana Mustafiego na urywającego się obrońcom Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znajdując się w polu karnym, był świadomy, że kąt jest zbyt ostry, żeby myśleć o pokonaniu golkipera, więc dorzucił futbolówkę bardziej w środek. Do piłki zdołał dobiec Alexandre Lacazette i wykończył sytuację.

Arsenal znacznie przeważał w posiadaniu piłki, rozgrywając to spotkanie na spokojnie. Tym bardziej, kiedy padła już pierwsza bramka. Petr Cech raczej nie miał za dużo do roboty, ponieważ jego koledzy z defensywy ustrzegali się poważniejszych błędów. Do czasu... bo podopieczni Rafaela Beníteza najwidoczniej uśpili czujność Kanonierów i w 29. minucie do wyrównania doprowadził Ayoze Pérez. Oznaczało to również dla londyńczyków, że w kolejnym już meczu nie uchronili się przed stratą gola.

Prawdziwa szansa na ponowne wyjście na prowadzenie pojawiła się kilka minut przed tym, jak sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Oddać uderzenie z rzutu wolnego spróbował Aubameyang, ale trafił w mur. Piłka wpadła pod nogi Granita Xhaki, który wspaniałym podaniem odnalazł z lewej strony pola karnego Mustafiego. Niemiecki obrońca zdołał główką zgrać do środka. Wydawało się, że padnie bramka podobna do wykończenia Lacazette'a sprzed kilkunastu minut, jednak do strzału dopadł Calum Chambers... i nie skończyło się to szczęśliwie dla The Gunners.

W drugiej połowie oba zespoły przez długi czas nie potrafiły sobie wypracować groźnej sytuacji strzeleckiej, co przekładało się na obraz gry. Futbolówka wędrowała z jednej strony na drugą, ale rzadkością było spróbowanie spokojnego rozegrania w ataku pozycyjnym.

Skoro niecelny strzał z dystansu Iwobiego z 67. minuty to najlepsza sytuacja, jaką można zapamiętać, świadczy to o tym, że spotkanie zaczęło wyglądać podczas drugich 45. minut bardziej jak piknik niż mecz - w wykonaniu Arsenalu... bo po niepozornej akcji ekipa Newcastle znowu strzeliła gola. Jego zdobywcą był Ritchie a drużyna Srok wykorzystała ospałość rywala.

Chwilę wcześniej na murawę wszedł Welbeck, zastępując Willocka. Dziwnym wydawało się na początku, że Arsene Wenger ryzykuje utratę Lacazette'a na półfinał Ligi Europy, ponieważ Francuz mógłby np. znów złapać kontuzję. Można było wywnioskować, że szkoleniowiec Arsenalu najwyraźniej liczy się z takim zagrożeniem, wierząc w dobrą dyspozycję Welbecka. Jednak dwóch tych napastników na murawie to już niepotrzebne ryzyko, mając w świadomości, że ani jeden z nich nie jest hiperodporny na urazy.

Tymczasem, obecność na boisku w tym samym czasie Aubameyanga, Lacazette'a i Welbecka wcale nie wpłynęła pozytywnie na grę zespołu. To gospodarze mieli więcej szans na zdobycie trzeciej bramki niż Arsenal na wyrównianie. Atak Kanonierów prawie nie istniał, a Petra Cecha musiała ratować poprzeczka lub boczna siatka. Za to nikt w drużynie londyńczyków nie potrafił do końca meczu uratować nawet remisu.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Newcastle!

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854615.04.2018, 23:36

@kamilo_oo: Spuchną jak Leicester w sezonie mistrzowskim XD

Dominik11 komentarzy: 2005715.04.2018, 23:36

@DexteR_000: Tak odmienił 5 sekund po jego wejściu straciliśmy gola.

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2018, 23:31

w sumie jakbyśmy grali w eliminacjach do LE, to jakiś cień szansy, że do Polski przyjadą ::D

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 23:27

Teraz w srodku tygodnia ich Chelsea wyjasni, my wygramy z West Hamem i wszystko wróci do normy. Będzie 5 punktów, a nawet 6 bo bilans mamy o wiele lepszy.

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2018, 23:24

Spokojnie spuchną xdd

SoulStorm komentarzy: 735115.04.2018, 23:24

@Kysio2607: Żebyś się nie zdziwił. :)

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 23:23

Skoro Burnley jest w takim gazie, to znak, że zaraz przestaną wygrywać. Przecież to nie robocopy, żeby wykręcić serię 10 zwycięstwo z rzędu. Nie wyprzedzą nas, spokojnie.

SoulStorm komentarzy: 735115.04.2018, 23:22

@schnor25: Nareszcie !

XandeR komentarzy: 957115.04.2018, 23:22

Meczyk Utah z Okc jest za godzinę, czy jutro dopiero, z poniedziałku na wtorek?

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2018, 23:21

Burnley jest w takim gazie, że podejrzewam, że nas wyprzedzą w tabeli.

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 23:20

We Włoszech wyścig o TOP4 prawie jak u nas o mistrzostwo. Milan od 4 meczów bez zwycięstwa, Inter, Lazio i Roma od 3.

SoulStorm komentarzy: 735115.04.2018, 23:18

Wracam po pracy a tu taki wynik ! Wstyd dla przeciętniaka,że nie potrafił ograć średniaka !

#WengerOut

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 23:17

Patrzyłem przed meczem na składy i mówię, może Monaco powalczy bo PSG z Di Marią i Pastore, Mbappe na ławce.

Czytam komentarz tutaj "Biedne Monaco", mówię pewnie dostali decydującą bramkę w doliczonym czy coś, wchodzę na flashscore a tam 7:1 hahaha, nie mam pytań :D

Dominik11 komentarzy: 2005715.04.2018, 23:15

PSG 7-1 As Monaco

PSG mistrzem Francji

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2018, 23:11

@kamilo_oo: Już się o Ciebie bałem, że uległeś złudzeniu patrząc na tabelę Ligue1 i wynik dzisiejszego starcia z Monaco :D

@schnor25:

Oczywiście to ironia. Są ciency jak barszcz, a przegranie mistrzostwa w poprzednim sezonie, tylko to potwierdziło.

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2018, 23:08

@cwalin: Niezależenie od wyniku (ligę już przerżnął, została LE) nie powinna być w ogóle rozpatrywana opcja pozostania Wengera na Emirates. Rozwiązywać za porozumieniem i do widzenia.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 315.04.2018, 23:07

@Kysio2607:
Nie sa poprawne.

cwalin komentarzy: 235715.04.2018, 23:05

Nagonka na Wengera przycichla ale jak dostaną ostre baty od Atletico i będą grali gowno jak dzisiaj ,ciężko będzie zachować posadę.No zobaczymy.Jestem ostrożnym optymistą.

Tevez komentarzy: 408715.04.2018, 23:05

Jeśli Tuchel jest Niemieckim Guardiolą to strach się bać co się będzie działo w następnym sezonie Ligue1. Dwucyfrowe pogromy xD

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.04.2018, 23:03

Ale Kruk się rozkręca. Co odcinek to lepszy. Szkoda, że za tydzień koniec.

schnor25 komentarzy: 1854615.04.2018, 23:02

@kamilo_oo: Taa, tak jak City. Od kilku sezonów próbują zawojować Champions League i coś im nie wychodzi ;]

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2018, 22:57

Mocarne PSG. Za rok nikt nie będzie miał z nimi szans w LM.

DexteR_000 komentarzy: 756215.04.2018, 22:56

Drugiej polowy nie ogladalem, jak tam jakosciowy Welbeck nie odmienił naszej gry???
btw. 5k komentarzy pykło.

mitmichael komentarzy: 4924315.04.2018, 22:54

Biedne Monaco

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 22:47

@rreddevilss: tfu, sorki, miałem napisać, że miejsce w europejskich pucharach :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466915.04.2018, 22:46

@Kysio2607:

Od kiedy Chelsea ma LM? XD

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 22:45

@FabsFAN: obie formy są poprawne. Także błagam, jak chcesz się przyczepić o jakieś *******y to mocniej się postaraj bo to żenujące..

kamilo_oo komentarzy: 2356715.04.2018, 22:27

Konkretniej to eliminacje LE :P

Kysio2607 komentarzy: 1336015.04.2018, 22:25

Obecnie 6 miejsce daje LE bo City wygrało Carabao. Jak Soton nie wygra FA to 7 miejsce również da LE (z racji tego, że Chelsea United i Tottki mają juz LM)

Oglądał ktoś Kruka?

Ależ mnie za serce łapie ten serial. Niesamowite. Coraz bardziej czuje się zżyty z bohaterami, a tu tylko jeden odcinek do końca..

Oj często będę do tego wracał. Ekspertem ani maniakiem serialów nie jestem ale Kruk trafia we mnie w samo serducho. Muzyka cudo. No jestem pod mega wrażeniem!

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 515.04.2018, 22:19

Pytanie do ekspertow :

Czy 7 miejsce w lidze daje mozliwosc gry w LE ?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.04.2018, 22:16

No no, LeBron klasa :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.04.2018, 22:13

Właśnie to samo chciałem na pisać :D
Lance jest niepowtarzalny :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.04.2018, 22:07

@MaciekGoooner: No w Cleveland się dzieje.Kawaleria nie dojechała, a James już chyba myślami w LA

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.04.2018, 22:05

@erykgunner:

Chociaż w sumie, to u nas poza ŚŃ, ŚPO i LO, to każda pozycja jest potrzebą.

kaljot komentarzy: 59715.04.2018, 22:03

Ktoś ma stream polski do meczu Realu?

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 315.04.2018, 22:02

Jakies konkretne propozycje na pozycje SO? Mnie do glowy przychodzi jedynie Manolas.

Chakaa komentarzy: 191215.04.2018, 22:01

@mistiqueAFC: Boston

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 115.04.2018, 22:00

Też się boję że pójdziemy w okazje, a nie potrzeby.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 315.04.2018, 22:00